مسئول امروز حقوقی قدراسیون فوتبال نسبت به اظهارات کارلوس کی‌روش واکنش نشان داد.

طرفداری - بحث مطالبات کارلوس کی روش از فدراسیون فوتبال طی روزهای اخیر به سوژه اصلی در فدراسیون فوتبال تبدیل شده و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده از فدراسیون فوتبال ایران بابت طلب 900 هزار دلاری خود شکایت خواهد کرد.

به نقل از فارس، این در حالی است که مهدی تاج و مسئولان فدراسیون مدعی هستند مطالبات کی‌روش از طریق AFC پرداخت شده و مشکلات تحریم‌ها باعث شده تا این مبلغ هنوز به حساب کی‌روش نرفته باشد.

صفی‌الله فغان‌پور مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال، در این باره گفت:

هنوز هیچ نهاد رسمی از فدراسیون فوتبال مدارکی دال بر عدم پرداخت مطالبات کی‌روش درخواست نکرده است. ما اسناد و مدارکی داریم که مطالبات وی را پرداخت کردیم ضمن آنکه هنوز شکایت رسمی به فدراسیون فوتبال از این مربی نرسیده است.

وی افزود:

کی‌روش معمولا برای چیزی که می‌خواهد مصاحبه می‌کند و احساسات مردم را تحریک می‌کند ولی ما آمادگی این را داریم که به هر مرجع رسمی که لازم باشد مدارک پرداخت مطالبات کارلوس کی‌روش را ارائه کنیم.نه تنها کی‌روش بلکه هر شخصی ادعا دارد که طلبی از فدراسیون فوتبال دارد مدارک آن را ارائه کند، مطمئنا اگر این مطالبات پرداخت نشده باشد آن را پرداخت می‌کنیم.

مسئول امور حقوقی فدراسیون فوتبال در پایان صحبت های خود تاکید کرد:

مطالبات کی روش 900 هزار دلار بوده و آن رقم پرداخت شده است، اگر او طلب دیگری دارد باید به ما اعلام کند. شاید او تصور می‌کند به خاطر تاخیر در مطالباتش باید از ما سود بگیرد یا فدراسیون به او خسارت بدهد.همانطور که اشاره کردم هنوز مرجع رسمی شکایت کی‌روش یا درخواست او را به ما ابلاغ نکرده است.

منبع: طرفداری

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آشنایی با معافیت از پرداخت هزینه‌های دادرسی در دعاوی حقوقی

هزینه دادرسی در دعاوی مختلف مالی و غیرمالی متفاوت است. در همین راستا موارد معافیت از پرداخت هزینه دادرسی نیز حائز اهمیت است. در ادامه موارد معافیت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

به گزارش «تابناک» با توجه به ماده ۵۰۳ قانون آیین دادرسی مدنی که به ماده ۳ قانون وصول برخی از درآمد‌های دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب ۱۳۷۳ و اصلاحات بعدی آن ارجاع شده است، نحوه محاسبه هزینه دادرسی، در انواع دعاوی و درخواست‌ها و مراجع مختلف حسب قانون مزبور با اعمال اصلاحات قانون بودجه ۱۳۹۶ صورت می‌گیرد که در دعاوی مالی و غیرمالی متفاوت است.

برخی از نهاد‌ها بنا‌بر مصالحی از پرداخت هزینه دادرسی معاف شده‌اند که عبارتند از: بقاع متبرکه خاص، هلال احمر، دعاوی مربوط به اراضی شهری و توسعه مسکن که در ماده ۱۰ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷ آمده است. در این ارتباط باید توجه شود فقط پرونده‌های مربوط به قوانین اشاره شده مطروحه، از جانب وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان‌ها و ادارات تابعه آن در هر یک از مراحل دادرسی (بدوی، تجدیدنظر و …) معاف است. اما سایر پرونده‌های قضایی مراجع مزبور چنین معافیتی ندارد. به‌عنوان مثال اگر وزارت مسکن و شهرسازی در رابطه با قرارداد نگهداری تاسیسات مجموعه خود با شرکت خدماتی اختلافی داشته باشد، مشمول معافیت قانونی مزبور نخواهد بود.

مورد بعدی صندوق تامین خسارات بدنی است. در ماده ۲۱ قانون بیمه اجباری خسارات وارده به اشخاص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ صندوقی به نام صندوق خسارت‌های بدنی وجود دارد که وظیفه‌اش اینست که اگر به‌عنوان مثال جسد فردی یا مصدومی در خیابان رها شده باشد و مشخص باشد صدمه یا فوت ناشی از تصادفات رانندگی است و راننده شناسایی نشود، این صندوق تمام خسارت‌ها و دیه مصدوم یا متوفی را پرداخت می‌کند و وقتی این صندوق خسارات را داد، جانشین فرد خسارت‌دیده می‌شود و در جهت شناسایی فرد مقصر پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد، تا اگر مقصر را پیدا کرد خسارت‌ها را از او بگیرد؛ لذا قانونگذار طرح دعاوی از طرف این صندوق را از پرداخت هزینه‌های دادرسی و اوراق و حق‌الاجرا معاف کرده است. این مورد در تبصره ۴ ماده ۲۴ قانون مزبور درج شده است.

معافیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دعاوی مربوط به منابع و اراضی ملی از دیگر موارد معافیت‌هاست. دادستان در طرح دادخواست ضرر و زیان ناشی از جرم، راساً جبران آن را بدون پرداخت هزینه دادرسی درخواست می‌نماید.

اشخاصی هم که تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی هستند به‌موجب تبصره ماده ۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱، از پرداخت هزینه دادرسی معاف می‌باشند. همین حکم به موجب قانون الحاق یک تبصره به ماده ۵۰۵ قانون آیین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۹۴ به سایر دعاوی این اشخاص؛ یعنی اشخاص تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و تحت پوشش بهزیستی تسری پیدا کرده است.

رسیدگی شورای حل اختلاف به دعاوی مشمول ماده ۸ قانون شورای حل اختلاف که تراضی دو طرف برای صلح و سازش در کلیه امور مدنی و حقوقی، کلیه جرایم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرایم غیرقابل گذشت است که نیازی به پرداخت هزینه‌دادرسی ندارد.

درخواست مطالبه خسارت موضوع ماده ۱۲۰ قانون آیین دادرسی مدنی که به موجب همین ماده، از پرداخت هزینه دادرسی معاف است. این ماده مقرر می‌دارد: درصورتی‌که قرار تأمین اجرا گردد و خواهان به موجب رأی قطعی محکوم به بطلان دعوا شود و یا حقی برای او به اثبات نرسد، خوانده حق دارد ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ حکم قطعی، خسارتی را که از قرار تأمین به او وارد شده است، با تسلیم دلایل به دادگاه صادرکننده قرار، مطالبه کند. مطالبه خسارت در این مورد بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی مدنی و پرداخت هزینه دادرسی صورت می‌گیرد. مفاد تقاضا به طرف ابلاغ می شود تا چنانچه دفاعی داشته باشد ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ با دلایل آن را عنوان نماید. دادگاه در وقت فوق العاده به دلایل طرفین رسیدگی و رأی مقتضی صادر می‌نماید. این رأی قطعی است. درصورتی‌که خوانده در مهلت مقرر مطالبه خسارت ننماید وجهی که بابت خسارت احتمالی سپرده شده به درخواست خواهان به او مسترد می‌شود.

در سایر موارد مثل دعاوی دولت به‌هیچ وجه معافیتی وجود ندارد، مگر موارد اعسار .

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

منبع این خبر، وبسایت www.tarafdari.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۷۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانشجویان سیستان و بلوچستان خواستار پاسخگویی استاندار به مطالبات آنان شدند
 • تایید مدارک تحصیلی دانشجویان اینترنتی شد
 • مطالبات سال 96 خانواده های ایثارگران باقی مانده است
 • لزوم پیگیری حقوقی اقدام متخاصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران
 • طلب ۷۳۰ میلیاردی شهرداری زاهدان از دستگاه های دولتی/نیازمند مدیریتی واحد در حوزه شهری زاهدان هستیم
 • لوازم خانگی قاچاق نرسیده به بازار توقیف شد
 • مدارک لازم در صورت مفقودی پلاک خودرو
 • ادارات آموزش و‌پرورش بلافاصله بعد از استخدام رسمی به انتقال حق بیمه سنوات قبلی اقدام کنند
 • همکاری کارشناسان رسمی در مسائل نظامی قانونمند شد
 • اطلاعیه درباره تأیید مدارک تحصیلی دانشجویان
 • سعداوی: مسئولان فدراسیون از حضور کی روش درس بگیرند
 • وزارت علوم درباره تأیید مدارک تحصیلی دانشجویان اطلاعیه صادر کرد
 • اسناد مهم سفارت مکزیک هک شد
 • آیا هکر‌های ایرانی اسناد محرنامه عربستان را به ویکی‌لیکس دادند؟
 • معرفی بسته کتاب «جریان‌شناسی دهه 60»/حضور پررنگ «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» در نمایشگاه کتاب امسال
 • زمینه تعامل شهرداری منطقه ۲۰ با مرکز اسناد مجلس فراهم شد
 • تصویب آئین‌نامه آموزش حین خدمت ضابطان نظامی/ تهیه شیوه‌نامه‌ای برای ضبط وجه‌الکفاله و وجه‌الوثاقه در دستور کار/ ۸۳ شماره فصلنامه قضایی و حقوقی منتشر شد
 • تصویب آئین‌نامه آموزش حین خدمت ضابطان نظامی/ تهیه شیوه‌نامه‌ای برای ضبط وجه‌الکفاله و وجه‌الوثاقه در دستور کار/ ۸۳ شماره فصل‌نامه قضایی و حقوقی منتشر شد
 • روش حمایت دولت از تولید «رانت‌پرور»است/امیدی به دوپینگ اروپا نیست