به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که بانک ایتالیایی «یونی کردیت» محکوم  به پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سایر کشورها شده است.

اتهامات مطرح شده علیه یونی کردیت، مربوط به نقض تحریم‌های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی ایران (IRISL) است.

یونی کردیت متهم است که به این شرکت ایرانی طی سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ برای دور زدن تحریم‌ها و دسترسی به نظام مالی آمریکا کمک کرده است.

۱۰  بانک دیگر به غیر از یونی کردیت، طی دهه گذشته به دلیل نقض قوانین تحریم، توسط مقام‌های ایالات متحده مجازات شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا  گفت که این مجازات‌ها مربوط به نقض آشکار تحریم‌های علیه ایران، میانمار، کوبا، لیبی، سودان و سوریه است.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حساب شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی غیرفعال شد

گوگل، دسترسی شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی را به حساب‌های کاربری رسمی‌شان مسدود کرد. ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲ فرهنگی رادیو و تلویزیون نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ در پی اقدام گوگل برای مسدود کردن دسترسی شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی، حساب‌های کاربری بخش «برنامه های پرس تی وی»، برنامه «ایران» و بخش «مستند» این شبکه و حتی حساب‌های gmail   تحریریه خبر پرس‌تی‌وی نیز از دسترس خارج و مسدود شدند. این اقدام بنابر ادعای گوگل، در پی «نقض سیاست‌های» این شرکت صورت گرفته است. در پیام منتشر شده از سوی گوگل آمده: «اکانت گوگل شما به دلیل نقض سیاست‌های گوگل غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست.»

در حال حاضر، امکان مشاهده کانال یوتیوب برای عموم وجود دارد اما ادمین‌ها اجازه انتشار هیچ‌گونه محتوایی را بر روی آن ندارند. کانال نخست پرس‌تی‌وی در یوتیوب، در ماه دسامبر سال 2009 راه اندازی و در سپتامبر سال 2013 بسته شد. پس از آن، کانال جدیدی برای این شبکه ایجاد شد که تقریباً دو ماه بعد مسدود شد.

در پی بسته شدن این اکانت، سومین کانال یوتیوب پرس تی وی نیز ایجاد شد که پنج ماه پس از راه اندازی غیرفعال شد. کانال چهارم پرس تی وی در یوتیوب نیز با حدود بیش از 270 هزار مشترک فعال، مشغول به فعالیت بود که به تازگی و بدون هشدار قبلی و در پی ادعایی مبنی بر نقض سیاست‌های گوگل، بسته شد.

حبیب عبدالحسین، مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس‌تی‌وی در خصوص بسته شدن حساب کاربری گوگل پرس تی وی گفت: علاوه بر بسته شدن این حساب بدون هشدار قبلی، حساب کاربری تعدادی از اشخاص و کارشناسانی نیز که با پرس‌تی‌وی در ارتباط بودند، بسته شده است.

او با اشاره به استقبال فوق‌العاده از تولیدات و اخبار پرس‌تی‌وی در رسانه‌های اجتماعی گفت: اعمال محدودیت‌ها بر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس‌تی‌وی در پی وقایع اخیر افزایش یافته به گونه‌ای که گوگل به همراه فیسبوک و توئیتر عملاً جلوی انتشار محتوای تولیدی پرس‌تی‌وی را می‌گیرند.

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی تاکید کرد: پرس‌تی‌وی هیچکدام از قوانین وسیاست‌های گوگل را نقض نکرده و حرکت این شرکت آمریکایی با اغراض سیاسی و با هدف افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

عبدالحسین گفت: نکته قابل توجه این است که گوگل ادعا دارد که حساب پرس تی وی به دلیل نقض قوانین این شرکت بسته شده؛ ولی اگر به کانال یوتیوب پرس تی وی مراجعه کنید، می‌بینید که همه 64 هزار ویدئوی قبلی ما وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که اگر ما به عنوان ناقض قوانین عمل کرده‌ایم، چرا هیچ ویدئویی حذف نشده و چرا هشداری داده نشده است. همانطور که می‌دانید در کانال یوتیوب برای بخشی به نام کامیونیتی وجود دارد که به مخاطبان این امکان را می‌دهد که به بحث و گفتگو بپردازند.

وی افزود: این بخش کانال یوتیوب پرس‌تی‌وی که از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد با استقبال گرم مخاطبان روبرو شد به گونه‌ای که این اواخر هر پست ساده ما صدها کامنت و لایک می‌گرفت. نکته جالب توجه اینجاست که تمام کامنت‌ها و نظرهای مخاطبان در بخش کامیونیتی که در واقع، فضایی برای گفتن حرف‌های متفاوت بود، از طرف گوگل حذف شده است زیرا ظاهراً این حرف‌ها به مذاق مدعیان دموکراسی و آزادی بیان خوش نیامده‌اند. این موضوع نشان دهنده آن است که کسانی که ادعای آزادی بیان دارند، با بهانه‌های ساده و ابتدایی با صداهای متفاوت و مخالف خود رفتار حذفی می‌کنند.

افتتاح «ایران‌پرس» و «العالم سوری» با حضور رئیس سازمان صدا و سیما/جبلی: سوریه نیازمند شبکه‌ای مستقل بود

مدیر وب سایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که خطاب به مسئولان برون مرزی گفته بودند: «شما در خط مقدم جنگ رسانه‌ای هستید» اضافه کرد: اتفاقات اخیر موید نکات مطرح شده از سوی ایشان است و این حذف حساب کاربری توسط گوگل را باید نشان دهنده تأثیرگذاری پرس تی وی در فضای مجازی دانست.

عبدالحسین این اقدام گوگل را نشانه انفعال و ضعف منطق این شرکت در مواجهه با پرس‌تی‌وی و سایر رسانه‌های تأثیرگذار برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و تاکید کرد: رسانه‌های ایرانی با عزمی جزم تر از گذشته رسالت خود مبنی بر انعکاس صدای حق و «صدای بی صدایان» را ادامه خواهند داد.

وی افزود: سرمایه اصلی پرس‌تی‌وی، مخاطبان حق طلبی هستند که علی رغم تمام محدودیت‌ها این شبکه را در فضای مجازی دنبال می‌کنند و قطعاً این اقدام اخیر گوگل هیچ تأثیری بر اراده آن‌ها برای شنیدن صدای واقعیت نخواهد گذاشت.

در پی بسته شدن کانال یوتیوب پرس‌تی‌وی، کارشناسان گوگل مدعی شدند که در موردهای فوری و ضروری، هیچ گونه هشدار قبلی را منتشر نمی‌کنند. با این حال، هنوز هیچ توضیحی در خصوص این مورد ضروری که غیرفعال شدن اکانت‌ها را به دنبال داشته، ارائه نشده است.

در شهریورماه سال گذشته نیز فیس‌بوک، توئیتر و گوگل در اقدامی هماهنگ‌شده و برای جلوگیری از انتشار حقایق و واقعیت‌هایی که دولت آمریکا و متحدانش علاقه‌ای به انتشار آن ندارند، اقدام به مسدودسازی حساب‌های کاربری شبکه‌های پرس‌تی‌وی و هیسپان‌تی‌وی و برخی حساب‌های دیگر همچون شبکه العالم و … بر روی پلتفرم‌های خود کردند.

همچنین گوگل، اجاره دسترسی پرس تی وی به سرویس News را نیز غیرفعال کرده است.

این اقدام گوگل احتمالاً در راستای اقدامات دولت آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و کمپین فشار همه‌جانبه علیه این کشور است که رسانه‌های ایرانی را نیز مورد هدف قرار داده است.

از سوی دیگر، در ماه ژانویه مرضیه هاشمی خبرنگار و مستندساز این شبکه نیز توسط پلیس آمریکا در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس امبرت ایالت میسوری بازداشت شده بود. این روزنامه‌نگار مسلمان 59 ساله، چندین روز و بدون هیچ‌گونه اتهامی در زندان‌های آمریکا نگهداری شد که در نهایت، در روز 23 ژانویه و پس از تحمل 11 روز بازداشت آزاد شد.

دادگاه فدرال آمریکا نتوانست هاشمی را که به عنوان شاهد مطلع بازداشت شده بود، به هیچ جرمی متهم کند. بازداشت مرضیه هاشمی نیز موجی از محکومیت‌ها را علیه آمریکا به دنبال داشت.

انتهای پیام/

R1515/P/S4,1430/CT12 واژه های کاربردی مرتبط رسانه ملی

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: ایالات متحده ایران دلار سودان لیبی

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۷۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نشست مطبوعاتی فیلمبردار مطرح ایتالیایی برگزار شد
 • تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی
 • اقدام اخیر آمریکا نقض آشکار ارزش هاى حقوق بین الملل است
 • دادگاه آمریکا شهروند روس را به‌اتهام جرایم سایبری به حبس محکوم کرد
 • سانس اضافه «جاده‌های سرد» و کارگاه سینماگر ایتالیایی
 • آغاز تحقیقات دادستانی سودان علیه البشیر به اتهام پولشویی
 • گوگل حساب‌ شبکه های تلویزیونی ایران را غیرفعال کرد
 • فیلم بردار مطرح ایتالیایی در جشنواره جهانی فیلم فجر/ببینید
 • دادستانی کل سودان تحقیقاتی را علیه البشیر به اتهام پولشویی آغاز کرد
 • واکنش رونالدو به شایعه جدایی‌اش از یوونتوس
 • کمدی معاصر|کمدی‌های سیاسی که نساختیم
 • موج جدید اقدامات خصمانه آمریکا علیه رسانه‌های ایرانی
 • بایرن مونیخ، فدریکو کیه زا را زیرنظر دارد؛ فیورنتینا 80 میلیون یورو می‌خواهد
 • موج جدید دیکتاتوری رسانه ای آمریکا علیه رسانه های ایرانی
 • ناگفته‌های از عباس کیارستمی و فیلم‌سازی‌اش به روایت فیلمبردار ایتالیایی
 • درس آموزنده اینستاگرام برای وزیر ارتباطات/ این شبکه اجتماعی با جنگ سایبری علیه سپاه کدام شعار خود را نقض کرد؟
 • آمریکا به دنبال متهم کردن ایران به نقض ان‌پی‌تی است
 • چگونگی شناسایی و توقیف حساب‌های بانکی
 • تلاش آمریکا برای متهم کردن ایران به نقض پیمان ان‌پی‌تی