مشاهده اخبار داغ روز

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد با اعلام این که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مترو هشتگرد را تا شهریور امسال تکمیل می کند، گفت: در طرح مسکن امید به دنبال آن هستیم تا ۱۰۰ میلیون تومان وام ساخت را برای این واحدها تامین کنیم. ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳ اقتصادی راه و مسکن نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داوود صفدری در اولین نشست خبری خود به تشریح برنامه های تدوین شده برای توسعه شهر جدید هشتگرد پرداخت.

وی با بیان این که سیاست توسعه شهرهای جدید از زمان جنگ تحمیلی آغاز شد، گفت: می توان شرایط کنونی کشور را با شرایط آن زمان مقایسه کرد و شهرهای جدید برای تامین مالی در هیئت دولت مطرح شد که هشتگرد یکی از این شهرها بود.

وی با بیان این که سال 89 برای هشتگرد 700 هزار نفر جمعیت پیش بینی شد، افزود: توسعه هشتگرد متاسفانه یک توسعه نامتوازن شهری بوده است و این موضوع در کنار یکی از آسیب های جدید ایران یعنی تامین منابع مالی با تکیه بر فروش زمین، ایجاد خدمات روبنایی و زیربنایی هزینه بر بوده ککه معمولا با توسعه شهر انجام نمی شود.

وی تصریح کرد: از سوی تعریف پروژه های غیرمتمرکز در سال های 86 و 87 (مسکن مهر) باعث تشدید وضعیت نامتوازن شهر جدید هشتگرد شده است. اصلی ترین استراژی ما این است که عدم توازن را تکمیل کنیم. لذا در قالب سه پیمانکار بزرگ تکمیل توسعه شهری را در دستور کار قرار داده ایم. همچنین تامین خدمات روبنایی مانند مدرسه، فرهنگ سراها و... با الگوی ایجاد مراکز محلات از طریق جذب سرمایه بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد با بیان این که هم اکنون 25 تفاهمنامه به ارزش حدود3000 میلیارد تومان در حال تبدیل به قرارداد است ، اظهار کرد: این قراردادها برای تامین زیرساخت ها، تولید مسکن و ... است. با استراتژی مرکز محلات زیرساخت های مسکن مهر را نیز تامین خواهیم کرد.

تکمیل قطار شهری هشتگرد برای اتصال به تهران در اولویت استمدیرعامل عمران هشتگرد منصوب شد/ تاخیر 6 ماهه در افتتاح مترو هشتگردوزیر راه: قطار برقی گلشهر ــ هشتگرد تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

صفدری با یادآوری ساخت 400 هزار واحد مسکونی توسط دولت (مسکن امید) گفت: سهم شهرهای جدید از این تعداد واحد مسکونی 200 هزار واحد است که سهم شهر شرکت عمران هشتگرد در سال 97، 98 و 99 حدود 18000 واحد است. در این راستا بر اساس برنامه 6500 واحدی ساخت 5122 واحد شروع شده و تا الان نیز برای سال 98 نیز 5089 واحد در مرحله عقد قرارداد قرار دارد.

وی هدف از اجرای این برنامه جذب نقدینگی اعلام کرد و با اشاره به این که این کار باعث گردش مالی و ایجاد اشتغال مناسبی می شود، اظهار کرد: حدود 10 درصد برناه دولت برای خانه سازی در هشتگرد انجام خواهد شد که در قالب سه بخش "مشارکت محله سازی"، "مشارکت در ساخت و ساز" و "تبدیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر به برنامه جدید" اجرایی شده است.

وی با اشاره به این که عنوان 18000 واحد "مسکن امید" است، افزود: در حوزه مسکن مهر برنامه ما بدون احتساب واحدهای فاقد متقاضی حدود 39 هزار واحد بوده است. تا الان حدود 17 هزار واحد تحویل شده، حدود 6000 واحد در مرحله رفع نقص است و مابقی آن که در وزارت دفاع (هسا)است موضوعات برطرف شده است.

وی با اعلام این که مسکن مهر هشتگرد امسال تمام می شود، تصریح کرد: مشکلاتی در حوزه کارت قسط داشتیم که با مساعددت بانک مسکن این مسئله برطرف شده است. 

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد بیان کرد: اتمام مسکن مهر و مترو دو ماموریت ما به شمار می آید؛ برای اتمام مترو 300 میلیارد تومان نقدینگی نیاز داریم با توجه به این که شهریور امسال وعده اتمام است ماهانه باید 50 میلیارد تومان منابع مالی را تامین کنیم.

صفدری با اشاره به این که خاتم الانبیاء در مناقصه باقیمانده مترو هشتگرد برنده شد و از هفته دوم فروردین کار آغاز شده است، اظهار کرد: 99 درصد آزادسازی اراضی این پروژه انجام و روسازی و تامین مالی حدود 82 درصد از کار انجام شده است. ضمن این که ایستگاه مترو نیز 87 درصد به اتمام رسیده که تا پایان اردیبهشت تکمیل می شود.

وی با تاکید بر این که کل پروژه مترو 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم بتوانیم در شش ماه پیش رو آنرا به اتمام برسانیم، افزود: به دنبال برگرداندن جایگاه هشتگرد به جایگاه واقعی خود هستیم. در این راستا پس از ایجاد خدمات رفاهی تصمیم گرفتیم جمعیت شهر را از 700 هزار نفر به 400 هزار نفر کاهش دهیم تا مشکلات کلانشهرها نصیب شهر نشود. بر این اساس طرح تفصیلی در حال تصویب است  که در آن تراکم را کاهش داده ایم تا بتوانیم انسجام تراکمی را در شهر داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به اتصال هشتگرد به طالقان به صورت بزرگراه، گفت: محوری به طول 8 کیلومتر در غربی ترین نقطه هشتگرد داریم تا با انجام آن بتوانیم کالبد ساختاری این شهر را تکمیل کرده و نظام حمل ونقل را با همکاری شهرداری پس از ایستگاه مترو توسعه دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد در پاسخ تسنیم در خصوص جزئیات توافق با قرارگاه خاتم الانبیاء برای تکمیل مترو گلشهر-هشتگرد، گفت: محاسبه نقدینگی مورد نیاز برای این پروژه مربوط به فروردین امسال است، با قرارگاه خاتم توافق کرده ایم ابتدا حدود 17 تا 20 میلیارد نقدینگی تامین کنیم.

صفدری با بیان این که این نقدینگی حداقل باید 32 میلیارد تومان در همان ابتدا افزایش یابد، افزود: در مجموع شرکت عمران هشتگرد باید 60 درصد یعنی 200 میلیارد تومان منابع مالی را  تامین کند.

وی در بیان جزئیات ساخت 18000 مسکن امید با بیان این که این واحدها بر اساس ساز و کار و پس از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی قانون پیش فروش عرضه می شود، تصریح کرد: با توافق با بانک مسکن، بنیاد مسکن و ادارات راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم بتوانیم 100 میلیون تومان را برای هر واحد وام ساخت تامین کنیم که به پس از ساخت به خریدار منتقل می شود. هم اکنون در حال مذاکره با بانک مسکن در این رابطه هستیم.

وی با بیان این که اخذ عوارض قبل از ورودی به شهر جدید کار خوبی نبود، گفت: به دلیل رانت زمنی و مسکن، باید دولت به عنوان کاتالیزور وارد شده و بازار را کنترل کند. ساخت 400 هزار واحد تعریف شده در قالب مسکن امید تا نقدینگی سرگردان در حوزه زمین و ساخت و ساز جذب شده تا باعث ایجاد اشتغال شود.

انتهای پیام/

R1012188/P/S7,81/CT11

منبع: تسنیم

«سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد؛ انتقال بسته‌های پستی با پهپاد+فیلم

روایت علی مطهری از جدیدترین نامه‌اش به رهبری/حوادث آبان‌ماه را فقط به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/مجمع تشخیص، شورای نگهبان دوم شده است

حالِ مردم خوب نیست؛ اعتراضات آبان با مردم ایران چه کرد؟

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

فیلمی دلخراش از آویزان کردن پیکر نوجوان ۱۶ ساله در میدان الوثبه بغداد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۷۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

رهبر انقلاب قرارگاه خاتم الانبیاء را بازوی توانمند دولت خطاب کردند/ قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه هیچ وقت به دنبال کسب سود نبود

محمد با اشاره به اینکه رهبر انقلاب قرارگاه خاتم الانبیاء را بازوی توانمند دولت خطاب کردند، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه هیچ وقت به دنبال کسب سود نبوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «سعید محمد» امروز (جمعه 222 آذر) پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت «۲۳ آذر، سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) به بیان مطالبی پرداخت و با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۳ آذر سال ۱۳۶۸ بر اساس اصل ۱۴۷ قانونی اساسی با به کار گیری تجربیات ۸ سال دفاع مقدس شروع به کار کرد، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء با کمک بخش خصوصی و ارتباط با دولت‌ها نقش مهمی در قطع وابستگی به خارج از کشور داشته است.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در توضیح بیشتر در این زمینه گفت: برای مثال می توان به احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس، احداث ۸۰۰ کیلومتر آزاد راه و ۴۰ کیلومتر خط راه اهن، اقدامات موثر در توسعه شبکه فیبر نوری، توانمندی در ساخت کشتی و توسعه بنادر اشاره کرد.

 

وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء علاوه بر فعالیت‌های زیرساختی افتخار محرومیت زدایی در مناطق محروم را دارد از این رو رهبر انقلاب قرارگاه خاتم الانبیاء را بازوی توانمند دولت خطاب کردند، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه هیچ وقت به دنبال کسب سود نبوده، بلکه همواره به دنبال خدمت کردن به مردم بوده است.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به درخشش نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا دیگر دم از رویارویی نظامی با ما نمی‌زنند و اتاق جنگ خود را از پنتاگون به وزارت خزانه داری انتقال داده، تا به خیال خود بتوانند از طریق فشار اقتصادی به مردم، آنها را در مقابل نظام قرار دهند.

 

وی با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: در مسأله اخیر دشمن با نشانه گرفتن نقطه ضعف نظام (بخش اقتصادی) به خیال خود سعی داشت مردم را مقابل نظام قرار دهد، اما مردم شریف ایرانهر چند که نسبت به مدیریت برخی مسئولین نقد دارند اما با جدا کردن صف خود از اغتشاشگران دل به، ولی سپردند.

 

محمد با تاکید بر اینکه همه می‌دانیم اقتصاد کشور بیمار است، تصریح کرد: ما نباید درمان اقتصاد خود را در خارج کشور جستجو کنیم، اگر امروز دشمن به راحتی فروش نفت را تحریم می‌کند، دلیلش کمک کاری است در بخش پترو پالایشگاهی صورت گرفته است، همانطور که رهبر انقلاب فرمودند ابتدا باید به طور کامل از غرب قطع امید کرد سپس با به کارگیری تگظرفیت‌های داخلی مشکلات را حل کرد. رهبری فرمودند در زمان تحریم باید بخش صنایع و معادن فعال شود که قطعا با برنامه ریزی صحیح و مدیریت جهادی این هدف دور از انتظار نیست.

 

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه با اشاره به اینکه گفته می‌شود که برای توسعه کشور منابع مالی لازم وجود ندارد در صورتی که با مدیریت صحیح و دقیق می‌توان نقدینگی در اختیار مردم را به سمت تولید سوق داد، گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه آمادگی خود را جهت طراحی و ساخت زیر ساخت‌های کشور اعلام می‌کند./

پایان پیام/50

دیگر خبرها

 • طلب 40 هزار میلیاردی قرارگاه خاتم از دولت
 • فرمانده قرارگاه خاتم: در ایران ثروتمند برای همه مشکلات اقتصادی راهکار هست
 • لاریجانی در ترکیه/تحقق تنها ۳۰ درصد بودجه ۹۸ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)
 • تکمیل راه آهن چابهار- زاهدان تا سال ۱۴۰۰/ قرارگاه خاتم الانبیا برای تکمیل مسکن مهر وارد نشد
 • قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) همکاری نزدیکی با دولت و وزارتخانه‌ها دارد
 • جزئیات فاز ۴ ستاره خلیج‌فارس و مزایای آن
 • فرمانده قرارگاه خاتم: ایران ثروتمند است و برای همه مشکلات اقتصادی راهکار هست/همه دولت‌ها مشتری قرارگاه بودند
 • اختصاص 300 میلیون یورو به خط آهن چابهار
 • احتمال ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء به طرح ملی مسکن
 • طلب 40 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت
 • بستانکاری ۴۰ هزار میلیاردی قرارگاه خاتم از دولت / جزو خوش حسابان مالیاتی هستیم
 • طلب 40 هزار میلیارد تومانی قرارگاه خاتم از دولت/جزو خوش حسابان مالیاتی هستیم
 • افزایش وام مسکن در سه سناریو
 • تحقق تنها ۳۰ درصد بودجه ۹۸ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)/از خوش حسابان مالیاتی هستیم
 • گردش مالی قرارگاه خاتم در رصد دیوان محاسبات
 • قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خود را پیمانکار نمی‌داند و به دنبال سود نیست
 • تمجید وزیر نیرو از قرارگاه خاتم الانبیا
 • سردار محمد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء به دنبال سود نیست
 • سردار محمد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) به دنبال سود نیست