به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار با شهردار قم با اشاره به وظایف شهرداری گفت: شهرداری در مسائل مختلف وظیفه دارد که باید همواره در راستای توجه به آنها بکوشد.

مرجع تقلید جهان تشیع عنوان داشت: شهرداری قم در امور مختلف موفق بوده است که قابل تقدیر است ولی باید خدماتی که انجام می شود، اطلاع رسانی شده و به گوش مردم برسد.

وی بیان داشت: باید مردم از خدماتی که ارائه می دهید مطلع شوند و بدانند که شهرداری قم در چه زمینه هایی و در چه سطحی خدمات ارائه می دهد و فعالیت دارد.

آیت الله مکارم شیرازی به در پیش بودن نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: این ایام برای قم دارای ویژگی های خاصی است و باید آماده پذیرش و خدمت در جهات مختلف به زائران بوده و بکوشیم تا از آنها به صورت مطلوب پذیرایی شده و خدمات رسانی شوند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: میزبانی قم در نیمه شعبان یک حرکت فرهنگی مهم است و باید همه دستگاه ها و شهرداری قم در این زمینه نقش مهم و اساسی خود را ایفا کنند.

وی با بیان اینکه مردم هنو نگران سیل های احتمالی هستند گفت: باید از هم اکنون مکان هایی که آسیب پذیر بوده را شناسایی و اجازه ندهیم که مردم به آنجا تردد داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: در بستر و حاشیه رودخانه ها منازلی که ساخته شده باید تخلیه شوند و برای اینگونه اتفاقات باید آماده بود.

وی در پایان خطاب به مسئولان شهرداری گفت: شهرداری باید در کنار توجه به مسائل زیباسازی و نظافت شهر به مسائل فرهنگی نیز توجه کند، مردم از قم انتظار دارند با وجود اینکه کارهای فرهنگی بسیاری توسط شهرداری شده، اما باز هم ادامه دار باشد.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

200 هکتار پارکینگ در محدوده مسجد جمکران آماده سازی شد

قم - ایرنا - معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: در آستانه جشن های نیمه شعبان و حضور گسترده زائران از سراسر کشور به قم، عملیات تسطیح، آماده سازی، خط کشی، مازوت پاشی و روشنایی 200 هکتار پارکینگ برای پارک خودروهای زائران در محدوده مسجد مقدس جمکران آماده سازی شد.

به گزارش ایرنا، سید امیر سامع روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 16 پارکینگ و پارکسوار به ظرفیت پارک 40 هزار دستگاه سواری و چهار هزار دستگاه اتوبوس را دراین منطقه در خدمت زائران می باشد.
وی اضافه کرد: پارکینگ ها بلوک بندی شده و سرویس های بهداشتی، خودروهای حمل پسماند و مسائل خدمات رفاهی پیش بینی شده تا بتوانیم خدمات مطلوبی به زائران ارائه کنیم.
سامع با بیان اینکه روشنایی پارکینگ ها برعهده شرکت توزیع نیروی برق قم می باشد افزود: 70 هزار نسخه کارت رنگی برای پارکینگ ها و پارکسوارها تهیه شده و هنگام ورود تحویل زائران خواهد شد تا هنگام برگشت بتوانند محل پارک خودروی خود را به راحتی شناسایی کرده و از پارکینگ خارج شوند.
وی همچنین با اشاره به اهم اقدام های شهرداری قم در ایام نیمه شعبان امسال گفت: ارائه خدمات مطلوب به زائران و شهروندان، تامین ایمنی و امدادرسانی، حمل و نقل عمومی و کنترل تسهیل امور ترافیکی، تامین مایحتاج ضروری زائران، بهبود سیما و منظر شهری، اسکان زائران، ارتقاء نظم و انضباط شهری، اطلاع رسانی و راهنمایی زائران و ارزیابی عملکرد و نظرسنجی مردمی از جمله این اقدام ها به شمار می آید.
وی ادامه داد: برنامه های شهرداری قم در خدمت رسانی به زائران نیمه شعبان در قالب کمیته های ایمنی و امداد، حمل و نقل و ترافیک، اجرایی، نظارت و ارزیابی، انتظامی، تامین ارزاق و مایحتاج، اسکان، فرهنگی و زیباسازی اجرایی می شود.
سامع با بیان این که هشت ستاد در کمیته اجرایی و پنج ستاد برای راهنمایی زائران تشکیل شده است گفت: کار اطلاع رسانی از ورودهای شهر آغاز می شود، ضمن اینکه فضاسازی مختص ایام نیمه شعبان در شهر قم انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح های عمرانی در میدان ولی عصر(عج) گفت: برای برقراری نظم و کاهش ترافیک، پنج مسیر برای آمد و شد به مسجد مقدس جمکران آماده شده است.
به گفته وی، مسیر جاده قدیم اصفهان به قم، بلوار غدیر، خیابان قاضی خرم آبادی؛ جاده سلفچگان به قم، خیابان بیمارستان امام رضا(ع)، جاده جعفریه به قم، کمربندی امام علی(ع)، میدان ولی عصر(عج)؛ آزادراه تهران به قم، آزادراه امیر کبیر، جاده ایستگاه قطار محمدیه، بزرگراه خلیج فارس و آزادراه کاشان به قم، جاده ایستگاه قطار محمدیه، بزرگراه خلیج فارس، مسیرهایی است که زائران می توانند برای آمد و شد به مسجد مقدس جمکران و شرکت در آیین های نیمه شعبان استفاده کنند.
سامع تصریح کرد: در ایام نیمه شعبان، سه هزار تن از کارکنان شهرداری قم در 2 شیفت 12 ساعته آماده خدمت رسانی به زائران و همشهریان هستند، ضمن این که 290 دستگاه ماشین آلات مکانیزه برای جمع آوری پسماندها و نظافت در محدوده مسجد جمکران آماده شده است.
وی با اشاره به این که تاکنون مجوز 138 ایستگاه صلواتی در ایام نیمه شعبان در قم صادر شده است گفت: بیشتر این ایستگاه ها در محدوده مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم(ص) مستقر می شود.
وی اضافه کرد: در ایام نیمه شعبان، یک هزار و 468 چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر و بوستان ها اختصاص یافته که 332 چشمه مربوط به محدوده مسجد جمکران و بلوار پیامبر اعظم(ص) است.

** آمد و شد خودروها از روز 31 فروردین در بلوار پیامبر اعظم(ص) ممنوع می شود
معاون خدمات شهری شهرداری قم در بخش دیگری از این مصاحبه، مساله پیاده روی زائران در ایام نیمه شعبان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این آیین باشکوه معمولا از روز قبل از نیمه شعبان(31 فروردین ماه) تا عصر سالروز میلاد منجی عالم بشریت(عج)، در بلوار پیامبر اعظم(ص) با حضور خیل عظیم مشتاقان و ارادتمندان برگزار می شود که به همین منظور و جلوگیری از بی نظمی، مسیر این بلوار تا مسجد مقدس جمکران از ظهر روز شنبه 31 فروردین تا عصر روز یکشنبه اول اردیبهشت برای آمد و شد خودروهای سواری مسدود می شود.
سامع به شهروندان قمی توصیه کرد: با توجه به اینکه امسال 230 دستگاه اتوبوس از هشت خط شهری به صورت رایگان اقدام به جابجایی همشهریان و زائران مسجد جمکران می نمایند، از خودروهای حمل و نقل عمومی برای آمد و شد به این مکان مقدس و شرکت در آیین های نیمه شعبان استفاده کنند و در صورتی که قصد استفاده از خودروی شخصی را دارند از مسیر جایگزین، شامل بلوار جمهوری به سمت مسجد جمکران استفاده نمایند.
وی گفت: علاوه بر خدمت رسانی این تعداد اتوبوس، 2 هزار و 500 دستگاه تاکسی نیز از تقاطع 72 تن و میدان شهید مطهری اقدام به جابجایی شهروندان و زائران به سمت مسجد جمکران می نمایند.
به گفته وی، استقرار 2 ایستگاه فرهنگی در طول مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) تا مسجد مقدس جمکران، جلوگیری از ورود دستفروشان به محدوده مسجد، استقرار 18 غرفه برای عرضه مایحتاج زائران شامل آب معدنی، یخ و نان و مهیا نمودن بوستان های امام رضا(ع)، مهدی، غدیر و نیایش برای اسکان زائران از دیگر اقدام های شهرداری قم برای خدمت رسانی به زائران نیمه شعبان محسوب می شود.
سامع گفت: درصورتی که شرایط جوی مساعد باشد امکان نصب چادر در بوستانهای مذکور وجود دارد،در غیر این صورت از نصب چادر جلوگیری بعمل می آید و زائران به سوله هایی که از قبل پیش بینی شده هدایت می شوند.
1175 /6133/

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

احد پازاج داغدار فرزندش شد

کلیدواژه: آیت الله مکارم شیرازی خدمات رسانی سیل شهرداری قم

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۷۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعزام دومین گروه طلاب از سوی آیت الله مکارم به مناطق سیل زده
 • اعزام دومین گروه طلاب از سوی آیت‌الله مکارم شیرازی به مناطق سیل‌زده
 • خدمت رسانی رایگان ۲۳۰ اتوبوس به زائران نیمه شعبانِ جمکران
 • انتقال رایگان زائران مسجد جمکران به وسیله ۲۳۰ دستگاه اتوبوس
 • 140 موکب در مسیر زائران نیمه شعبان برپا می شود
 • خدمت رسانی ۴ هزار خادم و توزیع ۷۵۰ هزار پرس غذا ویژه زائران نیمه شعبان در جمکران
 • اختصاص ۱۶ پارکینگ و پارکسوار برای زائران نیمه شعبان در قم
 • آیت‌الله مکارم‌شیرازی: یک گروه ۵۰ نفره‌ به همراه ۷۰ میلیون تومان به مناطق سیل‌زده فرستادیم
 • ضرورت ارتقای ارائه خدمات مطلوب بین‌راهی به مسافران
 • خوزستان| حضور نیروهای جهادی دفتر آیت‌الله مکارم در عین‌۲ + فیلم
 • تردد خودرو در بلوار پیامبر اعظم(ص) همزمان با نیمه شعبان ممنوع است
 • ساخت مسکن، اولويت اصلي سيل زدگان
 • ۲۳۰ اتوبوس زائران نیمه شعبان را به‌صورت رایگان به مسجد مقدس جمکران منتقل می‌کنند
 • ۱۳۸ ایستگاه صلواتی ویژه پیاده‌روی نیمه شعبان در قم برپا می‌شود
 • تقدیر آیت‌الله‌العظمی مکارم‌شیرازی از طرح «یک مسجد، یک خانه»
 • ضرورت ارتقاء ارائه خدمات مطلوب بین راهی به مسافرین در استان زنجان
 • تاکید آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم انتخاب محل امن برای ساخت خانه سیل زدگان
 • تمجید آیت الله مکارم شیرازی از طرح «یک مسجد، یک خانه» برای مردم سیل زده
 • قدردانی آیت‌الله مکارم‌شیرازی از حضور همه مردم و مسئولان در کمک به سیل‌زدگان اخیر‌