قصرشیرین- ایرنا- فرمانده تیپ 71 پادگان ابوذر سرپل ذهاب، از ارسال مرحله دوم 10 کامیون کمک های مردم سرپل ذهاب به مناطق سیل زده استان لرستان خبر داد.

سرهنگ کیومرث جعفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کمک ها شامل مواد غذایی، البسه، مواد بهداشتی، چادر، پتو و سایر اقلام مورد نیاز سیل زدگانی است که توسط زلزله زدگان شهرستان سرپل ذهاب اهدا شده است.
وی اظهار داشت: بارش شدید باران در آستانه سال جدید در کشور باعث جاری شدن سیل در بسیاری از استان ها و بی خانمان شدن هموطنان شده و بیش از 25 استان درگیر آن شدند.
وی افزود: مردم شهرستان سرپل ذهاب به علت حس نوع دوستی و ایثار و به پاس قدرشناسی از ملت ایران که در ایام زلزله آن ها را تنها نگذاشتند نسبت به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی خود برای کمک به سیل زدگان اقدام کردند.
فرمانده تیپ 71 پادگان ابوذر تصریح کرد: این دومین مرحله ارسال کمک های مردمی از سوی پادگان ابوذر به مناطق سیل زده است.
وی عنوان کرد: اقلام جمع آوری شده توسط نیروهای ارتشی پادگان ابوذر بارگیری شده و توسط 10 دستگاه کامیون به مناطق سیل زده انتقال یافت.
با توجه به اینکه شهر سرپل ذهاب زلزله زده و خسارت دیده است اما مردم نیک اندیش و نوع دوست آن به صورت خودجوش در سطح روستاها و شهر، برای کمک به سیل زدگان عزم خود را جزم کردند و علاوه بر کمک های نقدی و غیرنقدی با خودروهای شخصی در مناطق سیل زده حضور یافتند و در حال امدادرسانی هستند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 90 هزار تن جمعیت دارد.
3012/7399/8066

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جهاد همبستگی ملی دغدغه سیل زدگان را مرتفع می‌کند/ وقتی سپاه و بسیج درکنار ما هستند مردم اعتماد و کمک بیشتری می‌کنند/ تأمین لوازم خانگی اولویت کمک به سیل‌زدگان است

روسای اتاق اصناف کشور با اعلام حمایت از طرح جهاد همبستگی بسیج، آن را عاملی برای تسریع در روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور خواندند و اجرای طرح با محوریت مساجد را عامل اعتمادزا برای جلب کمک‌ و مشارکت مردمی دانستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هفته گذشته رئیس سازمان بسیج طی بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان، از طرح "جهاد همبستگی ملی" رونمایی کرد. به گفته سردار غیب‌پرور، بسیج در طرح جهاد همبستگی ملی، در بازسازی مناطق سیل‌زده با دولت مشارکت نزدیک خواهد داشت. در این طرح قرار است هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب، تأمین یک کالای اساسی را عهده‌دار شود و مجموعه بانک‌های کشور نیز، هر بانک یک مدرسه را تقبل کنند.

تمهیدات لازم برای اجرای این طرح که برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده کشور با همت مردم و محوریت مساجد انجام خواهد شد، در حال انجام است. این اقدام یک دعوت ملی است که توسط بسیج صورت گرفته و سامانه‌ای در این راستا در تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت سراسر کشور فعال خواهند شد.

در همین راستا روسای اتاق اصناف کشور با اعلام حمایت از طرح جهاد همبستگی بسیج، آن را عاملی برای تسریع در روند بازسازی مناطق سیل‌زده کشور خواندند و اجرای طرح با محوریت مساجد را عامل اعتمادزا برای جلب کمک‌ و مشارکت مردمی دانستند.

 

رئیس اتاق اصناف یزد:
«جهاد همبستگی ملی» دغدغه سیل زدگان را مرتفع می‌کند

رئیس اتاق اصناف یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اجرای طرح جهاد همبستگی ملی، اظهار داشت: اصناف استان یزد از ابتدای وقوع سیل، برای کمک به مردم سیل زده در گلستان و خرم آباد پای کار آمدند.

محمدمهدی باغستانی، افزود: جهاد همبستگی ملی، طرحی ابتکاری و نتیجه بخش بسیج برای کمک به سیل زدگان است که باعث تمرکز و ساماندهی کمک ها به مردم سیل زده خواهد شد.

وی گفت: شعار هر کاسب یک کالای اساسی با همراهی و حمایت عملی اصناف یزد محقق خواهد شد و ان اشاالله دغدغه و نگرانی  برای مردم سیل زده باقی نخواهد ماند.

باغستانی با بیان اینکه اصناف با همان روحیه جهادی دوران جنگ وارد میدان شده اند، خاطرنشان کرد: اصناف استان یزد با تمام توان از هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت مردم سیل زده دریغ نخواهند کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: استان یزد به عنوان معین شهرستان هویزه، مسئولیت کمک به این شهر سیل زده را بر عهده دارد که اصناف استان تا بازگشت زندگی مردم به روال عادی در کنار آن ها خواهند بود و تمام ظرفیت خود را به میدان خواهد آورد.

باغستانی از استقرار موکب الرضا بازار یزد در منطقه هویزه خبر داد و گفت: موکب بازاریان شهر یزد از هفته گذشته در منطقه هویزه مستقر شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان، روزانه 5 هزار غذای گرم طبخ و توزیع خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور هیئت رئیسه اتاق اصناف یزد در مناطق سیل زده هویزه، اذعان داشت: محموله کمک های نقدی و غیرنقدی اصناف استان یزد با ارزش قریب به یک میلیارد تومان در دو مرحله به منطقه هویزه ارسال شده است و روند جمع آوری کمک ها همچنان ادامه خواهد داشت.

 

رئیس اتاق اصناف کردستان:
اصناف کردستان در طرح «یکی کاسب یک کالای اساسی» شرکت خواهند کرد

فرهاد عزت‌پور رئیس اتاق اصناف استان کردستان در خصوص طرح «هر کاسب یک کالای اساسی» در گفت‌و گو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: طرح مذکور بسیار خداپسدانه است و اصناف کردستان نیز به وسع خود در آن شرکت می کنند.

وی افزود: متأسفانه شرایط اقتصادی کنونی جامعه، تمامی جوانب زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده و نمی توان از اصناف و مردم محلات مختلف استان کردستان انتظار استقبال پرشور از طرح یک کاسب یک کالای اساسی را داشت اما مطمئناً در این طرح شرکت خواهند کرد.

 

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه و بویراحمد:
جهاد همبستگی ملی؛ گامی موثر در رفع مشکلات سیل زدگان/وقتی سپاه و بسیج درکنار ما هستند مردم اعتماد وکمک بیشتری می کنند

رئیس اتاق اصناف کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص طرح جهاد همبستگی ملی با این محور که هر کاسب تامین یک کالای اساسی خانواده های سیل زده را بر عهده بگیرد گفت: با کمک کمیته امداد، سپاه، بهزیستی و هلال احمر کمک هایی را چه به صورت نقدی و چه به صورت کالایی به ارزش 147 میلیون تومان جمع آوری کردیم و چند کامیون نیز فرستادیم اکنون نیز در اهواز هستیم که در همین زمینه مسئولیت هایی به ما سپرده می شود، 20 استان دعوت هستندکه در جلسه قول داده ایم یک کامیون کالا برای استان ایلام بفرستیم.

علی ارشدی بیان کرد: باید همه شرایط را بسنجیم و نمی توانیم بدون برنامه ریزی بگوییم می خواهیم کاری را انجام دهیم، باید از خیرین، اصناف، بازاریان و معتمدین دعوت کنیم و با هماهنگی وارد برنامه شویم.

ارشدی اظهار کرد: طرح همبستگی ملی 100 درصد می تواند کمکی به مناطق سیل زده باشد ما10هزار واحد صنفی در یاسوج داریم که اکثر آن ها به صورت داوطلبانه کمک های خوبی می کنند؛ جهاد همبستگی ملی نیز طرح خوب کارآمدی است و می تواند گامی موثر و مهم در راستای کمک به مردم مناطق سیل زده باشد و امیدوارم نتیجه خوبی داشته باشد.

رئیس اتاق اصناف  استان تصریح کرد: اکثریت بازاریان بسیجی هستند و بازاریان در اوایل جنگ و 8 سال دفاع مقدس چه با کمک به جبهه و جنگ و چه با نثار جان خود و شهید شدن در راه حق ، خودشان را نشان داده اند و این بار نیز در کمک به مردم مناطق سیل زده از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد.

ارشدی در پایان افزود: وقتی سپاه و بسیج در کمک به مردم سیل زده حضور داشته باشند مردم بیشتر اعتماد می کنند و وقتی ما برای جمع آوری کمک ها می رویم به احترام سپاه و بسیج و آن قداستی که لباس آن ها دارد کمک های بیشتری جمع آوری می‌شود.

 

رئیس اتاق اصناف البرز:
آمادگی 100 درصدی اصناف البرز برای پیوستن به جهاد همبستگی ملی/ سپاه و بسیج مرد روزهای سخت کشور هستند/ تامین لوازم خانگی اولویت کمک به سیل زدگان است

رئیس اتاق اصناف استان البرز درباره طرح جهاد همبستگی ملی سازمان بسیج در قالب هر کاسب یک کالای اساسی برای سیل زدگان به خبرنگار تیتریک، گفت: اصناف همواره پای کار بوده و برای رضای خدا دست مردم را گرفته است. 

حمید کریمی با اشاره به اینکه متاسفانه در حال حاضر هموطنانمان در استان های سیل زده با گرفتاری ها و معضلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، افزود: مجموعه اصناف 100 درصد به تامین کالای اساسی برای سیل زدگان ورود خواهد کرد و از کسبه استان به واسطه راهی کردن کمک هایشان به استان های لرستان و گلستان قدردانی می کنم.    وی اظهار داشت: از کسبه استان البرز تقاضا دارم برای تامین لوازم خانگی نیز ما را همراهی کنند زیرا تا کنون به اندازه کافی مردم خوب کشورمان آذوقه برای سیل زدگان فراهم کرده اند و در حال حاضر ایجاد سرپناه و بازگشت به زندگی اولیه باید در دستور کار قرار گیرد.    کریمی با اشاره به اینکه در راستای اجرای طرح جهاد همبستگی ملی آمادگی 100 درصدی خود را اعلام می کنیم، تصریح کرد: مرکز نیکوکاری اصناف استان البرز دایر بوده و کسبه می توانند برای کمک به سیل زدگان هماهنگی های لازم را داشته باشند.    وی گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک اصناف در راستای تامین لوازم خانگی گامی مثبت برداریم اما در مقوله ساخت و ساز منازل باید دولت ورود کند و این وظیفه بر گردن قوه مجریه است، اما مردم دیگر استان ها همانند البرز باید گوشه ای از کار را به دست گرفته تا کشور از بحران کنونی خارج شود.   کریمی ضمن قدردانی از بسیج و سپاه، افزود: در زلزله سرپل ذهاب با همراهی نیروهای بسیج و سپاه در منطقه تپانی حضور پیدا کردم و از نزدیک تلاش عاشقانه و صادقانه نیروهای بسیجی را در کنار ارتش برای کاهش آلام سیل زدگان مشاهده می کردم.    وی با اشاره به اینکه کمک های اصناف به زلزله زدگان کرمانشاه نیز با هماهنگی سپاه وارد سرپل ذهاب شد، اظهار داشت: سپاه و بسیج مرد روزهای سخت کشور هستند، البته نمی توان از خدمات گسترده ارتش در هر حادثه ای چشم پوشی کرد.    کریمی تصریح کرد: دستگاه های دولتی، ارتش، سپاه، بسیج با همراهی نهادهای مردمی همانند اصناف می توانند مشکلات مردم را به حداقل برسانند و البته در راستای سیل اخیر اصناف البرز به هموطنان خود کمک هایی را بر حسب وظیفه ارائه کرده است.    وی گفت: 5 فروردین 98 اصناف البرز علی رغم تعطیلی انبارها و واحدهای صنفی 10 کامیون با بدرقه استاندار البرز روانه گلستان شد و دومین محموله کمک نیز 24 فروردین در قالب 1 تریلی 22 تنی سیب زمینی و پیاز، 80 هزار گونی و 20 کامیونت مایحتاج ضروری به استان خوزستان ارسال شد.    کریمی با اشاره به اینکه ارزش محموله ارسالی به گلستان را 500 میلیون تومان و محموله دوم ارسالی به خوزستان را  1 میلیارد و 700 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: به اذعان مسئولین اصناف در زمینه کمک رسانی اصناف همواره گام اول را برداشته و از جایگاه ویژه ای بین مردم برخوردار است. 

رئیس اتاق اصناف استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: مرحله سوم کمک های ارسالی البرز به خوزستان روز دوشنبه هفته آتی در قالب 15 کامیون ارسال خواهد شد که صرفا 20 تن برنج در این محموله وجود دارد و بازار مطهری نقش ویژه ای در جمع آوری این اقلام داشته است. 

 

رئیس اتاق اصناف خراسان‎‌جنوبی مطرح کرد؛‌
اعلام همکاری اصناف خراسان‌جنوبی برای اجرای "جهاد همبستگی ملی"

رضاعلیزاده بیرجندی رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به طرح جهاد همبستگی ملی اظهارکرد: اصناف و بازاریان هرجا که نیاز باشد حضور پیدا کنند، حاضر شده و همیشه در شرایط سخت با مردم کشور همراهی و همکاری داشته‌اند.

وی با بیان اینکه این طرح از طرف بسیج است،افزود: قطعا شاهد همکاری اصناف استان با بسیج، برای اجرای این طرح خواهیم بود.

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی بیان کرد: از طرف اصناف خراسان‌جنوبی ستادی برای جمع آوری کمک به سیل‌زدگان تشکیل شد و خوشبختانه شاهد دریافت کمک‌های خوبی از سوی اصاف استان بودیم.

علیزاده بیرجندی گفت: اصناف خراسان‌جنوبی بیش از 65 میلیون تومان کمک نقدی و بیش از 200 میلیون تومان کمک غیر نقدی به سیل‌زدگان داشته‌اند.

وی اظهار کرد: اتحادیه‌های کفش و پوشاک استان نیز حدود 80 میلیون تومان کمک غیر نقدی به سیل‌زدگان داشتند.

رئیس اتاق اصناف خراسان‌جنوبی عنوان کرد: کمک‌های اصناف خراسان جنوبی به سیل زدگان با همکاری هلال‌احمر برای سیل‌زدگان ارسال شده است.

 

رییس اتاق اصناف همدان:
همبستگی کامل بسیج و اصناف همدان در کمک به سیل زدگان/ لبیک اصناف به طرح کمک به سیل زدگان

حسین محرابی در گفتگو با خبرنگار نافع با اشاره به طرح "جهاد همبستگی ملی"  که از سوی سردار غیب پرور اعلام شده است گفت: اصناف استان همدان آمادگی کامل را برای کمک به سیل زدگان  و اجرای این طرح را دارند و از همان روزهای اول شروع سیل در خدمات گسترده ای به سیل زدگان ارائه داده اند.

وی اظهار کرد: از همان ابتدا  اکیپ هایی و بازرسانی از  اتاق اصناف  بنا به درخواست سازمان بسیج اصناف  از استانهای لرستان  و گرگان بازدید کردند و نیازمندی ها را به اتحادیه ها اعلام  نمودند.

رییس اتاق اصناف همدان  ادامه داد: به دنبال اعلام نیازمندی های سیل زدگان در اتحادیه های مختلف فراخوانی زده شد و مبالغی به حساب بسیج و هلال احمر واریز گردید.

وی با اشاره به اینکه استان همدان معین شهر چگینی شده است گفت: جلسات اصناف همچنان جهت تامین کالاهای ضروری سیل زدگان  ادامه دارد و ما هم طبق نیاز نامه هایی را به اتحادیه ها ارسال کرده ایم.

*اجرای طرح هر کاسب یک کالای اساسی در همدان ادامه دارد
محرابی با اشاره به طرح هر کاسب یک کالای اساسی گفت: کاسبان همدانی در خصوص تامین کالاهای اساساسی از جمله یخچال، کف کش و حتی اتحادیه قالیشویان همدان اعلام امادگی کردند که فرشهای سیل زدگان را شستشو دهند.

وی با اشاره به بازدید اکیپ هایی از اتاق اصناف بنابر بر درخواست بسیج از استان گلستان گفت: بخشی از خسارت ها به این مناطق در بخش کشاورزی بود که اصناف همدان در این خصوص هم اعلام امادگی کردند.

رییس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه یک همبستگی کامل بین بسیج و اصناف همدان ایجاد شده است  افزود: هر کالایی که اصناف همدان تهیه کرده اند در اختیار بسیج قرار داده ایم و این تعامل و همبستگی همچنان ادامه  دارد.

وی در پایان با بیان اینکه به این فراخوان بسیج لبیک گفته ایم افزود: اصناف همدان اطمینان کامل را به بسیج دارند و امیدواریم با تعامل همدیگر بتوانیم مشکلات سیل زدگان را حل نماییم.

 

رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی:
تعامل بسیج و اصناف نتایج موفقی داشته است/ کمک ۵۰۰ میلیون ریالی اصناف برای اجرای طرح  "جهاد همبستگی ملی"

مهدی امیدوار، رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با تاکید به اصل طرح "جهاد همبستگی ملی" اظهار کرد: بسیج اصناف یکی از مجموعه های همراه است که در طرح هایی همچون "یک کاسب یک دانش آموز" نتیجه موثر این همکاری را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: بعد از آسیب های وارده از سیل های اخیر به برخی از استانهای کشور و تاکید سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج با اعلام طرح جهاد همبستگی ملی در ادامه طرح یک کاسب یک دانش آموز در قالب طرح "یک کاسب یک کالای اساسی برای سیل زده ها" در حال اجرا است.

امیدوار اضافه کرد: در مدت دو روز از ابلاغ  طرح «هر کاسب یک کالای اساسی برای سیل زده ها» با همکاری بسیج و اتاق اصناف در مرکز خراسان شمالی تاکنون مبلغ 500 میلیون ریال از بین کاسبان جمع آوری شده است.

وی خاطر نشان کرد: طی هفته آینده مبلغ جمع آوری شده در قالب کالاهای اساسی همچون برنج، روغن، مرغ، گوشت، شکر خریداری می شود و در اختیار مردم سیل زده استان قرار خواهد گرفت.

امیدوار با بیان اینکه از جانب اتاق اصناف کمک‌های نقدی و وسایل موردنیاز به مناطق سیل‌زده اعزام‌شده، گفت: به مبلغ  900 میلیون تومان پلاستیک برای راز و جرگلان و 200 میلیون تومان موادغذایی شامل برنج و کنسرو در روزهای نخست سیلاب در اختیار مردم سیل زده قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تنها چند دقیقه پس از انتشار فراخوان اتاق اصناف و دعوت از کسبه و بازاریان استان به منظور یاری رسانی به هموطنان سیل زده در استان، موجی از کمک های خیر اندیشان صنوف استان به سوی اتاق اصناف روانه شد.

 

رئیس اتاق اصناف ارومیه:
طرح «هرکاسب؛ یک کالای اساسی» در راستای حمایت از سیل زدگان اجرایی می شود

اصغر طاهری پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به حمایت کسبه و بازاریان ارومیه از سیل زدگان استان های مختلف کشور، اظهار داشت: مردم و اصناف آذربایجان غربی دارای احساسات و عواطف همنوع دوستی بوده و بسیار عاطفی هستند که هنگام بروز مشکلات و سختی ها به یکدیگر کمک می کنند.

وی، افزود: مردم بارها در ایام مختلف حمایت ها و علاقه خود را به هموطنان خود نشان داده و به هنگام بروز سوانح و بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل سکوت نکرده و به یاری آنان شتافته اند.

رئیس اتاق اصناف ارومیه، تاکید کرد: اصناف و بازاریان ارومیه استقبال خوبی از «جهاد همبستگی ملی» داشته و انتظار می رود هر یک از کسبه تامین یکی از اقلام و لوازم خانگی سیل زدگان را تقبل کنند و به یاری خدا با همراهی اتاق اصناف طرح «هرکاسب؛ یک کالای اساسی» با همراهی و مشارکت اتاق اصناف ارومیه و با محوریت بسیج اصناف در راستای حمایت از سیل زدگان اجرایی شود.

طاهری پور، با اشاره به سیل خروشان حمایت های کسبه و بازاریان از هموطنان آسیب دیده از سیل اخیر، گفت: تاکنون ۶ کامیون حامل اقلام ضروری و لوازم خانگی به ارزش بیش از ۶۵۰ میلیون تومان توسط اصناف و بازاریان ارومیه تهیه و به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی، تاکید کرد: به طور یقین با اجرایی شدن این طرح با محوریت بسیج، خسارات ناشی از سیل سریع تر جبران شده و شرایط زندگی سیل زدگان در زمان کمتری به شرایط عادی باز می گردد.

 

رئیس اتاق اصناف قزوین:
طرح "جهاد همبستگی ملی و هر کاسب یک کالای اساسی"، یک اقدام تاثیرگذار است/ اصناف قزوین حامی مردم سیل‌زده هستند

محمد فرج‌زاده‌ها در گفت‌وگو با صبح قزوین اظهار کرد: درپی سیل‌های اخیر در کشور تمام کسبه و اصناف اعلام آمادگی کردند که اقدامات لازم را انجام می‌دهند و تا به امروز در این حوزه با بسیج اصناف و سپاه همکاری بالایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طرح جهاد همبستگی ملی و هر کاسب یک کالای اساسی، طرح کارآمدی است که همبستگی اصناف و مردم را با یکدیگر و با نهاد بسیج افزایش می‌دهد و با اعلام شدن آن به اتاق اصناف آن را به تمامی اتحادیه‌ها در سطح استان ابلاغ می‌کنیم.   رئیس اتاق اصناف استان قزوین ابراز کرد: اصناف در اعیاد شعبانیه در مساجد و سطح شهر برنامه‌هایی از جمله توزیع غذا داشت که امسال هزینه این نذورات برای مناطق سیل زده اختصاص پیدا کرد.   اصناف قزوین در فعالیت‌های خیر پیشقدم است وی تاکید کرد: اتاق اصناف و اتحادیه‌ها همیشه تفاهم و همبستگی خوبی با بسیج اصناف داشتند، اکنون نیز با اقدامات انجام شده با کلی فروش‌ها و خرده فروش‌ها هر اتحادیه هر روز مواردی را جهت ارسال به مناطق سیل زده جمع آوری می‌کنند.   این مسئول عنوان کرد: اصناف همیشه و در همه جا حرف اول را می‌زنند و به دلیل اعتقاداتی که بازاری‌ها دارند در سختی‌ها و کارهای عام المنفعه و خیر همچون ساخت مدرسه و مساجد پای ثابت هستند.   وی گفت: اصناف باتوجه به باورهای خود همیشه همکاری و همبستگی داشتند اکنون هم که سیل اتفاق افتاده این کمک‌ها و همبستگی افزایش می‌یابد و با مردم همراهی خواهند کرد.  

فرج‌زاده‌ها در پایان تاکید کرد: اصناف قزوین در راستای فعالیت‌های خیر همیشه با بسیج اصناف تفاهم داشته اند و در شرایطی همچون سیل این همبستگی افزایش می‌یابد و طرح جهاد همبستگی ملی اقدامی مناسب در این راستاست.

 

رئیس اتاق اصناف زاهدان:
بسیج معتمد مردم، نظام، اصناف و همه اقشار جامعه است/ آمادگی صنوف برای مشارکت در طرح جهاد همبستگی ملی

سید علی میرحسینی در گفتگو با عصرهامون، با بیان اینکه جامعه اصناف در کشور علاوه بر فعالیت در بعد اقتصادی، در سایر عرصه های اجتماعی، فرهنگی و ... نیز فعال بوده گفت: از زمان مشروطه تاکنون، اصناف در مسائل روز کشور ایفای نقش داشته اند و در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب و شرایط خاص مانند جنگ، همچون بازویی برای نظام همواره حامی و پشتیبان رزمندگان بوده اند.

وی طرح جهاد هبستگی ملی را اقدامی موثر در زمینه کمک رسانی به مردم سیل زده کشور برشمرد و افزود: اصناف و بازاریان زاهدان آمادگی دارند تا بر حسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود تا حد توان در این طرح ورود و مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: حضور و نقش آفرینی بسیج به عنوان نهادی مردمی و انقلابی که بر اساس وظیفه ذاتی خود برای رفع مشکلات به مسائل ورود پیدا می کند و دیگر ارگان ها و سازمان های امدادرسان از جمله هلال احمر و کمیته امداد حضرت امام (ره)، باعث می شود صنوف با اطمینان خاطر مشارکت ویژه ای را در طرح جهاد همبستگی ملی داشته باشند؛ بسیج معتمد مردم، نظام، جامعه اصناف و همه اقشار اجتماع است.

وی از برگزاری جلساتی با حضور مسئولین امر و اتحادیه ها جهت جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی اصناف خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا، از امروز فیش هایی بین کسبه زاهدان توزیع شده و هر کس می تواند بسته به توان و وسع خود کمک کند.

میرحسینی اذعان کرد: پول جمع آوری شده در قالب کمک های نقدی در اختیار دستگاه های متولی از جمله بسیج قرار می گیرد تا به عنوان امین، بسته به نیاز و ضرورت برای کمک به سیل زدگان هزینه شود.

وی طرح هر کاسب یک قلم کالای اساسی را حرکت خوب، زیبا و شایسته دانست و گفت: مطمئنا در میان اصناف و بازاریان شهر، هستند افراد خیری که تمایل به کمک و اهدای کالا داشته باشند. با توجه به نیاز مردم سیل زده، تامین اقلام اساسی از قبیل یخچال، کولر، اجاق گاز و قالی می تواند بسیار موثر باشد. ضمن اینکه بسیاری از بنگاه های خدماتی در سطح کشور نیز به صورت خودجوش در مناطق حضور یافته و اقدام به تعمیر کالاهای قابل استفاده می کنند.

انتهای پیام/

واعظی: همه حقوق‌ها افزایش می‌یابند| گرانی بنزین نهایی نشده| سخنگوی دولت نیستم اما تلاش می‌کنم هفته‌ای یکبار پاسخ رسانه‌ها را بدهم| انتقاد از اظهارات سعید قاسمی| روحانی به خوزستان و لرستان سفر می‌کند

روحانی: مجوزهای ساخت در جوار یا داخل رودخانه‌ها کار غلطی بود|دولت اجاره مسکن آسیب‌دیدگان را خواهد پرداخت| ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ما شده است

سقوط وحشتناک کودک ۵ ماهه از ساختمان ۵ طبقه

کلیدواژه: اجتماعي سيل 98 كمك هاي مردمي سرپل ذهاب

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۷۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک کشته و 2 زخمی در تصادف خودرو با یک کامیون
 • ۷ کشته در حادثه تصادف اتوبوس با کامیون در شمال هند
 • جشن نیمه شعبان با عنوان "شکوه انتظار" در پادگان شهدای بسیج مشهد برگزار شد
 • هلی‌کوپتر فرمانده کل ارتش در اختیار مصدوم زلزله‌ سرپل‌ذهاب
 • آغاز استخراج معادن مس افغانستان توسط آمریکا
 • اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب به دانش آموزان مناطق سیل‌زده خوزستان
 • آتش گرفتن کامیون تریلی در جاده طبس-یزد
 • حریق کامیون در محور طبس-یزد
 • بازی‌دراز و تاریخ شیرین یک مشارکت/خانقاه عرفان پیچک‌ها و شیرودیها
 • آتش‌سوزی درپی تصادف کامیون و تریلی درجاده طبس
 • اظهارات تکان‌دهنده آهنگساز ایرانی که تروریست از آب درآمد
 • جشن بزرگ نیمه شعبان در حسینیه فاطمة الزهرا (س) برگزار میشود
 • ◄ تردد بالغ بر ۲۴ هزار دستگاه کامیون ترانزیتی از پایانه مرزی تمرچین در سال گذشته
 • ◄ تردد بالغ بر ۲۴ هزار دستگاه کامیون ترانزیتی ورودی و خروجی از پایانه مرزی تمرچین
 • رئیس ستاد بازسازی اصفهان:ساخت یک هزار و 590 واحد مسکونی در سرپل ذهاب پایان یافت
 • سربلندی کشور ایران مرهون نیروهای مقتدر نظامی است
 • اظهارات تکان‌دهنده آهنگساز ایرانی که تروریست از آب درآمد/ قرار بود پایگاه بسیج را به آتش بکشیم!
 • شاهراه 18 استان با روزی 18 هزار تردد کامیون، بدون کمربندی
 • گفتگو با یک فریب‌خورده منافقین/ هیچ حقوقی دریافت نمی‌کردم/ شاید باورتان نشود، ولی واقعاً خوشحالم که دستگیر شدم