به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، جلسه قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با حضور دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام براتی رئیس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد خوزستان ضمن خوش آمد گویی به دکتر طهرانچی گفت: پس از وقوع سیل با توجه به دستور دکتر ولایتی، به همه روسای واحدها ابلاغ شد که از امکانات واحد‌های خود برای کمک به سیل زدگان استفاده کنند. در ایام نوروز تنها در خوابگاه دختران واحد اهواز، ۴۵۰ نفر از سیل زندگان اسکان داده شدند.

وی افزود: بعد از بازدید دکتر رنجبر و مشاهده مشکلات پوستی در میان سیل زدگان، با دستور دکتر طهرانچی ۴ آمبولانس به منطقه اعزام شد؛ افراد صبح هر روز به ۷ قرارگاه فرعی استان می روند و شب ها گزارش روزانه ارائه شده هم چنین نیازها برای روزهای آتی سنجیده می‌شود.

در ادامه احمد صالحی آرا معاون عملیاتی و اجرایی قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: این حوادث باعث یکدلی و همبستگی میان مردم شد که سپاه های استان های مختلف در مناطق سیل زده استان خوزستان مستقر شدند.

وی افزود: ایستگاه سلامتی با اعزام آمبولانس در مناطق سیل زده سوسنگرد ایجاد شد که آرامش نسبی برای ساکنان بومی منطقه به همراه داشت.

صالحی آرا ادامه داد: طبق جلسات استانداری بعضی شهرستان ها که درگیر سیل نشدند و در منطقه امن قرار دارند، به عنوان پایگاه‌های معین شهرهای سیل زده انتخاب شدند. همچنین دارای یک قرارگاه سیار هستیم که به مناطق مختلف سرکشی و نیاز مردم را برطرف می‌کند.

معاون عملیاتی قرارگاه جهادی خوزستان خاطر نشان کرد: ۷ قرارگاه فرعی هویزه، سوسنگرد، حمیدیه، شوشتر، شوش، باوی و کارون در استان خوزستان تشکیل شده است.

وی افزود: حضور آمبولانس، توزیع بسته های بهداشتی، مشارکت نیروهای جهادی در مناطق سیل زده، اسکان و ایستگاه های سلامت از جمله خدمات قرارگاه های فرعی استان است.

صالحی آرا تصریح کرد: در قرارگاه مرکزی خوزستان نیز اقداماتی از جمله جلسه با استانداری، جلسه با فرمانده سپاه، جلسه با مدیریت آب منطقه ای و واحد مانیتورینگ استان برگزار شد که عمده نیازمندی مناطق سیل زده مربوط به اقلام بهداشتی و پوشاک است.

پس از صحبت های معاون عملیاتی قرارگاه جهادی خوزستان، به صورت زنده با مسئول قرارگاه جهادی سوسنگرد ارتباط تصویری برقرار و توضیحاتی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در آن قرارگاه و نیازهای مردم منطقه ارائه شد. دکتر طهرانچی نیز در این ارتباط تصویری از اقدامات مسئولان این قرارگاه تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه جلسه مسئولان قرارگاه های فرعی با ارائه توضیحاتی، شرایط منطقه را به رئیس دانشگاه آزاد ارائه کردند.

انتهای پیام/

31 / 31 دانشگاه آزاد اسلامی آمبولانس اعزام خوزستان حجت الاسلام براتی

منبع: ایسکانیوز

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ناگفته‌هایی از فرمانده سری‌ترین قرارگاه جنگ + تصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سال ۱۳۴۰، کودکی درشهر اهواز چشم به جهان گشود که نامش را علی نهادند. کودکی او مصادف با دوران سیاه ستمشاهی بود، و علی هاشمی از همان زمان با افکار سبز و روشن اسلام پیوندی عاشقانه یافت.

وی ارتباط تنگاتنگ خویش را با کوثر زلال وحی از همان سنین حفظ کرد و تفسیر قرآن و درس اخلاق را از برنامه‌های مهم خویش قرار داده و با علاقه و ارادتی که به نماز داشت مرید و مؤذن مسجد شد. علی پس از پیروزی انقلاب با تکیه بر مطالعات عمیق و آگاهی‌های دینی خود در بحث‌های گروهک‌های مختلف شرکت کرده و با بحث‌های منطقی آنان را به تسلیم در برابر اسلام وا می‌داشت. وی از همان زمان ابتدا عاشق و دلباخته امام (ره) و پیشتاز مبارزه بود و به همین دلیل به قصد خدمت به نظام وارد کمیته انقلاب شد و سپس به همراه حسین علم الهدی، آقایی و دیگر همزمانش جهت تشکیل بسیج و سپاه تلاش‌های بسیاری کرد.

بیشتربخوانید: ناگفته‌های تکان‌دهنده ۲ مقام امنیتی از جنایات منافقین/ از زنده‌به‌گورکردن تا اداره خانه‌های تیمی + تصاویر


شهید علی هاشمی

زندگی در جنگ مرحله نوینی از دوران پرتلاطم حضور حاج علی در دنیای خاکی بود اوج ایثار و رشادت او در شناسایی‌هایش نمایان بود، آنچنان که تمام طرح‌های عملیاتی‌اش را با تعداد اندکی نیرو با موفقیت به انجام می‌رساند. با گسترش محورهای عملیاتی، حاج علی «تیپ ۳۷ نور» را در محور حمیدیه تشکیل داد. و پس از عملیات الی‌بیت‌المقدس توانست سپاه بستان و هویزه را تشکیل دهد. ایجاد پاسگاه‌های مرزی و مسئولیت پدافندی کل منطقه از فعالیت‌های دیگر او بود.

وی پس از تشکیل قرارگاه سری «نصرت» و ارائه طرح کلی عملیات خیبر و بدر، مسؤولیت سپاه ششم امام جعفر صادق (ع) را عهده دار شد که حاصل آن سازماندهی ۱۳ یگان رزمی و پشتیبانی در استان خوزستان بود و شاید به همین دلیل او را سردار هور نامیدند. سرانجام قرارگاه نصرت در محاصره دشمن قرار گرفت و تعدادی از نیروهای اسلام به اسارت نیروهای بعثی درآمدند و علی هاشمی چهره محبوب و خندان عرصه‌های عشق و ایمان سرانجام به آسمان پیوست.

سردار غلامرضا گرجی‌زاده از جمله فرماندهانی است که در آخرین لحظات با شهید علی هاشمی بوده است او روایت می‌کند: علی هاشمی گمنام بود و این بارزترین خصوصیت این فرمانده است چرا که امروز مصادیق او در میان ما سخت پیدا می‌شود. این طبیعی است که کسی که گمنام است بسیاری از فضایلش نیز گمنام باقی خواهد ماند.

قرار شد تا زمانی که صدام زنده است حرفی از علی هاشمی نزنیم

این فرمانده دوران دفاع مقدس تأکید کرد: تا زمانی که صدام زنده بود یعنی سال ۱۳۸۲ همه فرماندهان اتفاق نظر داشتند که اسمی از علی هاشمی نباشد. ما در رابطه با او هیچ حرفی نزدیم و اگر هم قرار بود حرفی از او به میان بیاید معتقد بودیم که او به شهادت رسیده است چرا که علی هاشمی با توجه به ارزشی که برای صدام داشت در صورتی که زنده بود یک برگ برنده برای او به شمار می‌آمد. برای همین هنگامی هم که من اسیر شدم وقتی گفتند علی هاشمی اسیر شده استT به بازجوهای عراقی که من را شکنجه می‌کردند گفتم که خب بروید از او بپرسید که من چه کاره هستم. آن وقت متوجه می‌شوید که من بی‌گناهم. عراقی‌ها حتی در اردوگاه موصل عکسی از علی هاشمی را به اسرا نشان داده بودند اما هیچ اثری از علی هاشمی نبود. علی هاشمی در زمان جنگ هیچ‌گاه جلوی دوربین نرفت و مصاحبه‌ای انجام نداد و حتی در جلسات نیز به گونه‌ای صحبت نمی‌کرد که مطرح بشود. این ازگمنامی‌های علی هاشمی است.


شهید علی هاشمی

وی خاطرنشان کرد: علی هاشمی در ۱۷ سالگی وارد مبارزات انقلاب شد. ۱۹ سالگی فرمانده شد. در ۲۱ سالگی فرماندهی چند تیپ را بر عهده گرفت و در ۲۷ سالگی به شهادت رسید و در ۴۹ سالگی پیکرش پیدا شد. من ۴۹ سالگی علی را جشن تولد او قرار داده‌ام چرا که آن زمان بود که محسن رضایی برای اولین بار اعلام کرد علی هاشمی فرمانده قرارگاه فوق سری نصرت بود.

تا آخرین لحظه کنار علی هاشمی بودم

وی ادامه داد: من افتخار این را داشتم که تا آخرین لحظه در کنار علی هاشمی باشم. برای خیلی از افراد نحوه شهادت او ابهام دارد. برخی‌ها می‌گویند که او با خودروی جیپ به هلی‌کوپتر عراقی‌ها زده است و برخی هم می‌گویند که در «هور» بر اثر اصابت گلوله خمپاره در کنارش به شهادت رسیده است، اما آنچه که مهم است این است که او یک شهید است. من در خطرناک‌ترین لحظه‌ای که یک انسان می‌تواند آن را درک کند در کنار علی هاشمی در قرارگاه بودم. او بسیار آرام بود و مانند همیشه عادی و چهار زانو نشسته بود و من شرایط را برایش توضیح می‌دادم.

علی هاشمی چهره انسانی از جنگ ارائه کرد

سردار گرجی‌زاده با اشاره به چند ساعت پیش از شهادت علی هاشمی توضیح داد: چند تن از رزمندگان تیپ ۲۱ امام رضا (ع) دو اسیر عراقی را که از تکاوران گارد ریاست جمهوری صدام بودند به اسارت گرفته بودند. در قرارگاه یک آمبولانس وجود داشت. موضوع را به علی هاشمی گفتیم. علی تصمیم گرفت که حتماً این دو اسیر که جراحت سطحی داشتند با آمبولانس به عقب بروند. این در حالی است که منطق نظامی می‌گوید نیروهای خودی باید از آن آمبولانس استفاده می‌کردند. این تکاوران گارد ریاست جمهوری آدم کشی و آدم‌سوزی‌های دوران جنگ تحمیلی را رقم زده بودند. اما با این حال که علی هاشمی به همه این جنایت‌های آن‌ها آگاه بود تأکید داشت که حتماً آن‌ها به عقب بروند. این مطلب را گفتم که بدانید در دنیایی که پر از پلیدی و پلشتی است خیلی‌ها نظامیان را انسان‌های خشن می‌شناسند اما این گونه نبود. در جبهه و جنگ رزمندگان ایرانی مظهر انسانیت بودند. من به غیر از یک بار، دیگر هیچ وقت ندیدم رزمنده‌ای حتی به جنازه یا مرده عراقی اهانت کنند. در عملیات فتح‌المبین یک نوجوان اشتباهی انجام داد و با پایش به پای جنازه یک عراقی زد. همان لحظه رزمندگانی که در کنار این نوجوان بودند این موضوع را به او متذکر شدند. جنگ ما مظهر انسانیت بود.

چرا علی هاشمی عقب نیامد

دو روز قبل از هلی‌برن دشمن در تیرماه سال ۱۳۶۷ در قرارگاه من با او جلسه‌ای داشتم. آن زمان حجم آتش دشمن زیاد بود و اجازه نمی‌داد که جلسه را ادامه بدهیم. هنگامی که می‌خواستم سوار خودرو شوم به او گفتم آقای هاشمی قرارگاه را عقب‌تر بیاورید چرا که احتمال دارد دشمن امواج بی‌سیم شما را ردیابی کرده باشد. او گفت باشد، اما عقب نیامد. هم زمان با این توصیه من که آن زمان جانشین آقا محسن در قرارگاه مرکزی خاتم بودم به سردار احمد غلام‌پور نیز که در قرارگاه کربلا بود این توصیه را کردم. آقای غلام‌پور یک جابجایی تاکتیکی انجام داد و عقب آمد.

علی هاشمی نمی‌خواست ضعف نشان بدهد چرا که معتقد بود این عقب آمدن بر روحیه دیگر یگان‌ها نیز تأثیر خواهد گذاشت و روحیه رزمندگان آن‌ها را تضعیف خواهد کرد. پس از این ماجرا عراقی‌ها «هلی‌برن» کردند و علی هاشمی در این جریان به شهادت رسید.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای تند با مردم برخورد می‎کنند؟

از ماجرای "راننده اسنپ" تا "درگیری پلیس با دختر جوان"؛ چرا عده‌ای اینگونه تند با مردم برخورد می‎کنند؟

اطفای حریق در بیمارستان بعثت

کلیدواژه: دانشگاه آزاد اسلامی آمبولانس اعزام خوزستان

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۴۹۹۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگاه جهادی به انجام فعالیت‌های قرآنی ضروری است
 • اعزام جهادگران بسیجی شاهرود به پلدختر
 • بیش از ۳۳۵۰ نفر در قالب گروه‌های جهادی سپاه از استان مرکزی به مناطق سیل‌زده اعزام شدند
 • تهدید سیل به فرصت همدلی تبدیل شد
 • فرمانده قرارگاه فوق‌سرّی نصرت را بشناسید
 • خدمات دستگاه ها در مناطق سیل زده خوزستان مطلوب است
 • اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده خوزستان نویدبخش است
 • ۳۰ گروه جهادی راهی مناطق محروم خراسان جنوبی می شوند
 • اعزام ۳۰ گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم خراسان جنوبی
 • ۳۰ گروه دانشجویی تابستان امسال به اردوهای جهادی خراسان جنوبی اعزام می‌شوند
 • اعزام 30گروه جهادی به مناطق محروم/ مشارکت دانشگاهیان در طرح جهاد همبستگی ملی
 • ۳۰ گروه جهادی دانشجویی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام می شوند
 • فرمانده قرارگاه فوق‌سرّی نصرت را می‌شناسید؟ + عکس
 • آمبولانس‌های غرب اصفهان فرسوده است
 • گلستان| اولویت قرارگاه پیشرفت و آبادانی آبرسانی به روستاهای محروم است
 • بانک های عامل در شهرستانها در پرداخت خسارات سیل خوزستان همکاری مناسبی ندارند
 • بانک ها در پرداخت خسارت سیل خوزستان همکاری نمی کنند/ترمیم و بستن دایک مرزی ضروری است
 • گروه‌های جهادی استان فارس به روستاهای خوزستان اعزام می‌شوند
 • مصوبات قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده لازم‌الاجرا است