سرمربی پرسپولیس هفتمین ماه از عدم دریافت مطالبات خود را در شرایطی پشت سر می‌گذارد که خزانه باشگاه به دلیل مسائل مالی جاری خالی‌تر از همیشه به نظر می‌رسد.

به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ با دستیابی به دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در جام حذفی در کنار صعود به فینال لیگ قهرمانان اکنون از محبوبیت بالایی نزد هواداران پرسپولیس برخوردار است. خصوصا اینکه تیم او در کورس قهرمانی این فصل قهرمانی در لیگ برتر نیز قرار دارد و در هر سه جام پیش رو است. با این حال مشکلات مالی باشگاه باعث شده تا اکنون مطالبات او ماه‌ها پرداخت نشود و این مساله گلایه بزرگ او را در پی داشته باشد. برانکو چندی پیش و پیش از سفر به دوحه برای دیدار با السد قطر نامه‌ای را در این خصوص به باشگاه ارسال کرد و طبق قراردادی که منعقد شده در صورت بی‌توجهی به مطالبات، قرارداد او تحت شعاع قرار خواهد گرفت و آینده همکاری طرفین با مشکل همراه خواهد شد. موضوعی که نگرانی هواداران را نیز در پی داشته است.


مطالبات یورویی برانکو در کش و قوس مشکلات ارزی


سرمربی پرسپولیس فارغ در کنار مطالبات کادرفنی‌اش اکنون بیش از هشت ماه از موعد دریافت مطالباتش گذشته و از دریافت آن محروم مانده است. با توجه به نوسان ارز و منع باشگاه‌ها از دریافت ارز دولتی که پیش از این با برخی اقدامات از سوی مدیران قبلی و رایزنی‌ها در خصوص دریافت ارز ثانویه برطرف می‌شد، اکنون شرایط به شکلی از حیث اقتصادی حاد شده که تنها اقدام اسپانسر و خوش قولی در این زمینه می‌تواند راهگشای سرخپوشان و مدیران تیم در برآورده کردن انتظار سرمربی تیم تلقی شود. برانکو طبق قرارداد با ثبت سومین نامه اعتراضی خود در خصوص عدم دریافت مطالبات قراردادش فسخ خواهد شد، علاوه بر آن طبق این قرارداد مدیران تا سوم اریبهشت متعهد شده‌اند این پرداختی را صورت دهند. با تمام این شرایط اما مرد کروات با درک شرایط باشگاه اعلام کرده تا زمان وعده جدید باشگاه در این خصوص انتظار خواهد کشید و به مسیر خود در بخش فنی ادامه خواهد داد. ( ورزش سه از مفاد و مبلغ این قرارداد و باقی مانده آن اطلاع دارد اما با توجه به محرمانه بودن آن از انتشار آن در شرایط فعلی خودداری می‌کند).

 

بازیکنانی که پاداش گرفتند و استوری گذاشتند


اکنون بزرگترین گلایه پنهان باشگاه مربوط به رفتاری است که بازیکنان از خود بروز داده‌اند. باشگاه هرچند برابر برانکو و کادرفنی اش با توجه به مشکلات ارزی نتوانسته به تعهدات تمام و کمال خود پایبند باشد اما در برابر بازیکنان به بیشتر حقوق آنها متعهد بوده است. پرداخت بخش عمده پاداش فصل گذشته، در کنار پرداخت مطالبات بیش از 50 درصدی این فصل که شجاع خلیل زاده نیز به آن اشاره کرد باعث شده تا در روزهای مشکلات مالی که تمام کشور را در بر گرفته و هنوز مطالبات باشگاه از سوی اسپانسر نیز پرداخت نشده، باشگاه عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته باشد. بازیکنان اما بی توجه به این مسائل و با نگرانی بابت آینده خود که تنها یک ماه از فصل فوتبالی آن باقی مانده در اقدامی مشترک با انتشار استوری نارضایتی خود را بابت عدم پرداخت تمامی مطالبات اعلام کرده‌اند. با این حال باشگاه مستنداتی در اختیار دارد که طی آن پرداخت مالیات بیشتر بازیکنان، پرداخت نزدیک بالاتر از 50 درصدی به بازیکنان، پرداخت پاداش‌ها و ... را به صورت مطلوب انجام داده و امیدوار است تا پیش از پایان فصل آن را به 80 درصد برساند. طبیعی است همانند فصول قبلی باقی مانده مطالبات طبق قراردادی که بازیکنان دارند، طی پروسه شروع فصل آتی و توافق با آنها صورت خواهد گرفت.

 

بار سنگین اردو، بازی در کشور ثالث و حضور در فینال


هرچند باشگاه پرسپولیس بابت حضور در فینال آسیا مبلغ معادل ریالی 17 میلیارد تومان درآمد داشته اما حضور در ژاپن، برگزاری کمپ پیش از بازی فینال، پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی که از باشگاه شکایت کرده بودند (نیلسون)، برگزاری کمپ اردویی زمستانه در قطر، برگزاری بازی برابر الاهلی عربستان در کشور ثالث، بار سنگین مالی روی دوش باشگاه قرار داد. این در حالی است که بخش عمده این پاداش‌ها با توجه به عملکرد بازیکنان در اختیار آنها قرار گرفت و باشگاه نیز در نقل و انتقالات با جذب نفرات جدید بعد از محرومیت فیفا، هزینه زیادی را متحمل شد.

 


امیدوار به اسپانسر و ناامید از تغییر اسپانسری


کادر مدیریتی پرسپولیس در شرایطی برای پرداخت مطالبات برانکو به او قول اواسط اردیبهشت را داده است که در این راه امیدوار به پرداخت مطالبات در موعد مقرر از سوی اسپانسر است. پرسپولیسی‌ها برخلاف همتای خود چک مربوط به اسپانسر را در موعد خرج خواهند کرد و طبق آخرین توافق در موعد بعدی که اوایل اردیبهشت خواهد بود در انتظار پرداختی این اسپانسر خواهند ماند. با این حال پروسه دریافت و بازگشت پول به صندوق باشگاه نیز زمانبر خواهد بود تا باشگاه برای پرداخت مطالبات برانکو چند روز نیز فرجه در نظر داشته باشد.


قرارداد پرسپولیس با اسپانسر کنونی‌اش به فصل پایانی رسیده است و در خصوص توافقات جدید علیرغم 60 و اندی جلسه اخیر مدیریت باشگاه با نمایندگان اسپانسر و همچنین مدیریت آن تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است.


ارثیه شوم برای عرب در باشگاه پرسپولیس


ایرج عرب، مدیرعامل کنونی پرسپولیس اکنون بزرگترین فشار را در مقطع مشکلات اقتصادی متحمل می‌شود. مدیری که نزدیک به سه ماه بدون شکل گرفتن اعضای هیات مدیره به کار ادامه داد و در این مدت منابع مالی مناسب برای برطرف کردن مشکلات مالی تیم را مهیا کرد و اکنون نیز حتی با شکل گیری اعضای هیات مدیره به تنهایی در حال برطرف کردن موانع است. برخلاف انتظار هیات مدیره جدید باشگاه با حضور محمد مهدی نبی، جعفر کاشانی، علی رغبتی، مهرداد هاشمی نیز نتوانسته‌اند آنطور که انتظار وزارت می‌رفت چاره ساز مشکلات مالی باشگاه باشند. جلسات هفتگی باشگاه که پیش از این برنامه ریزی شده بود نیز اکنون به شکل 48 ساعت یکبار در حال انجام است تا خروجی آن منتهی به خروج باشگاه از مصائب مالی شود که تا این لحظه نتیجه خاصی در پی نداشته و چهار عضو دیگر عرب را برای برطرف کردن مشکلات پیش انداخته‌اند.

 


موضوع مهم اما اینجاست؛ خروج حمیدرضا گرشاسبی از سمت مدیرعاملی باشگاه به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شرایطی صورت گرفت که ارثیه شومی نصیب ایرج عرب شد. سرپرست بعدی که در نهایت عنوان مدیرعاملی را کمتر از یک ماه پیش دریافت کرد با مصوبه‌های جنجالی و پرداختی‌های بزرگی مواجه بود که خزانه خالی باشگاه کار او را غیرممکن‌تر می‌کرد. مصوبه 35 درصدی پرداخت پاداش آسیایی به بازیکنان در اختیار آنها قرار داشت و خزانه باشگاه نیز تنها 7 میلیون در آن وجود داشت. در کنار آن تنها 15 درصد پرداختی به بازیکنان صورت گرفته بود تا باشگاه با حجم بزرگی برای تامین منابع در ادامه مواجه باشد. در این مدت اما پرداختی‌ها به بیش از 50 درصد به بازیکنان رسید. پاداش‌ها طبق قراری که مصوبه هیات مدیره توسط گرشاسبی شده بود به بازیکنان پرداخت شد. اردوهای مدنظر در قطر، امارات برپا شد و مطالبات خطرساز برای باشگاه نیز پرداخت شد. باشگاه در آخرین گزارش مالی و اداری خود به وزارت ورزش نکاتی را اعلام کرده که حتی تقدیر نماینده این وزارتخانه را نیز با حضور در دفتر ایرج عرب به همراه داشته است. به انضمام نکاتی که در بالا در خصوص پرداختی‌ها اشاره شد می‌توان به جذب هفت بازیکن، دریافت پاداش آسیایی علیرغم مشکلات انتقال پول و تحریم‌های بانکی، پرداخت پاداش مربوط به نیم فصل اول، بهسازی و زیرسازی مجموعه درفشی فر و شهید کاظمی که دو زمین تمرینی در اختیار تیم قرار داده است، بسته شدن پرونده مطالبات نیلسون کوره آ، تمدید قرارداد با بشار رسن، پرداخت مطالبات مالیاتی علی دایی، پرداخت مالیات بازیکنان و برطرف کردن مشکلات خروجی آنها، کاهش قیمت بلیت‌های دیدارهای خانگی و چند نکته دیگر که با توجه به حریم خصوصی خبری درباره باشگاه از ذکر آنها خودداری می‌شود از جمله این اقدامات بود.


برانکو می‌ماند، تمدید قرارداد نیازمند همکاری و انسجام هیات مدیره


در شرایط فعلی جلسات چندین ساعته با نمایندگان اسپانسر و دریافت برخی چراغ سبزها از سوی آنها برای دریافت مطالبات باعث شده تا عرب و باشگاه پرسپولیس نسبت به دریافت مطالبات و پرداخت آن به برانکو ایوانکوویچ کاملا امیدوار باشند. موضوعی که می‌تواند سرمربی کروات و موفق پرسپولیس را نسبت به ادامه قراردادش متعهد و او را امیدوار کند. با این حال اینکه این قرارداد که تا پایان فصل نوزدهم اعتبار دارد، نیازمند برخی اقدامات و برنامه ریزی برای تامین منابع مالی است تا در ادامه بار دیگر باشگاه با چالش مواجه نشود. در این راستا طی جلسه شب گذشته هیات مدیره که بیش از شش ساعت به طول انجامید آخرین اقدامات و راهکارها برای این مساله در دستور کار قرار گرفت. در شرایط فعلی که هیات مدیره به تازگی کار خود را در کنار یکدیگر آغاز کرده‌اند انسجام و همکاری و هماهنگی بیشتری بین اعضای آن نیازمند است تا طبق برنامه و اهداف باشگاه کار خود را دنبال کنند.


فروش بشار؛ جرقه تازه در ذهن اعضای هیات مدیره


در آخرین دقایق شب گذشته خبر عجیبی از سوی شبکه الکاس در خصوص بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس مبنی بر علاقه باشگاهی قطری به او منتشر شد. موضوعی که می‌تواند یک پوئن بزرگ برای تامین منابع مالی باشگاه در نظر گرفته شود. باشگاه هنوز پاسخ روشنی به این شایعه نداده است اما می‌توان متصور شد که این خبر یک امیدواری بزرگ برای آنها شکل داده تا با دریافت مبلغ رضایتنامه این انتقال احتمالی به منبع درآمد مناسبی دست یابند و مشکلات خود را برطرف کنند. در حال حاضر روی بازیکنان نامدار پرسپولیس برای جدایی از باشگاه مبلغ دریافت 1 میلیون یورو برای رضایتنامه خورده است. موضوعی که پیش از آن علیرضا بیرانوند نیز آن را تجربه کرد و در نهایت از انتقال صرفنظر کرد. پرسپولیس در حال حاضر در خط میانی با ترافیک و جذب بازیکنان ممتازی مواجه است و شاید دستیابی به منبع درآمد از انتقال بازیکن اتفاقی باشد که آنها را به برخی خواسته‌ها برای پرداخت مطالبات نزدیک کند. فصل گذشته نیز حمیدرضا گرشاسبی با دریافت مبلغ رضایتنامه مهدی طارمی توانست در اوج مشکلات برخی مطالبات تیم را پرداخت کند. باید دید این مساله در دستور کار هیات مدیره و ایرج عرب قرار خواهد گرفت و آیا برانکو رضایت به جدایی هافبک عراقی تیمش خواهد داد یا خیر.

برانکو ایوانکوویچ (سرمربی) پرسپولیس تهران ایرج عرب

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دستمزد اسفند ماه کارگران هفت تپه واریز شد/ توافق با کارفرما برای پرداخت بخشی از مطالبات معوقه

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در تماس با خبرنگار ایلنا، از واریز دستمزد اسفند ماه خود خبر دادند. آنها همچنین  از توافق شورای کارگری مجتمع با کارفرما برای پرداخت بخشی از مطالبات معوقه کارگران نیز خبر دادند.

این کارگران گفتند: بر اساس صورتجلسه اخیر (دوم اردیبهشت ماه) اعضای شورای کارگری مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با مدیرعامل مقرر شده از حقوق فروردین ماه ۹۸ به بعد، پرداخت کلیه حقوق‌ها بین ۵ تا ۱۰ هر ماه   همزمان با توزیع فیش حقوقی انجام شود.

طبق اظهارات کارگران سهمیه شکر سال ۹۷ برای هر نفر ۲۵ کیلو گرم در نظر گرفته شده که قرار است در تاریخ ۳۰ اردیبهشت توزیع شود. همچنین در جلسه مذکور مقرر شده معوقات ۸ ماهه بن کارگری کارکنان روزمزدی سابق طی سه ماه همراه با حقوق‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری پرداخت شود.

کارگران با بیان اینکه قرار است معوقات طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگران رسمی طی سه قسط همراه با حقوق تیر، مرداد و شهریور ماه ۹۸ پرداخت شود، در خصوص  پرداخت مزایای عرفی نیز گفتند: با توجه به عدم تفاهم بین طرفین مقرر شده طی جلسه‌ای در اداره کار و با استعلام از این اداره نحوه پرداخت این مزایا تعیین تکلیف شود. در عین حال در جلسه شورای کارگری با مدیرعامل مقرر شده پاداش کشت طبق دستورالعملی که در آینده توسط مدیریت شرکت ابلاغ خواهد شد، به کارگران پرداخت شود.

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تهران ایرج عرب

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۰۰۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ایرج طهماسب در جشنواره جهانی فیلم فجر +عکس
 • جواد عزتی در میان هودارانش قرار گرفت/حضور ایرج طهماسب در کاخ رسانه
 • مطالبات بازنشستگان فرهنگی گیلان پرداخت می‌شود
 • مطالبات خانواده های شهدای آسیب دیده در سیل پرداخت می‌شود
 • پیگیری مطالبات رهبری از دانشگاه ها باید جدی تر گرفته شود
 • مطالبات خانواده معظم شهدای آسیب دیده در سیل پرداخت می‌شود
 • وصول مطالبات قانونی از محل جرائم راهنمایی و رانندگی در اولویت پیگیری است
 • هیچ وقت نمی‌بازم و تسلیم نمی‌شوم/ لیورپول قهرمان اروپا می‌شود
 • عیدی و یک ماه اضافه کاری کارگران خدماتی خط ۴ مترو تهران پرداخت شد
 • تجلیل از ایرج فاضل پیشکسوت جامعه جراحی کشور
 • تقدیر انجمن رادیولوژی از پیشکسوت جامعه جراحی ایران
 • ایرج عرب: هنوز پرسپولیس دو بازی دیگر در آسیا دارد اما تمرکز اصلی ما روی بازی با سپاهان است
 • توافقات مالی پرسپولیس با اسپانسر برهم خورد
 • دستگاه‌های اجرایی اردبیل مطالبات شهرداری‌ها را پرداخت کنند
 • رشد ۱۰ درصدی بودجه بیمه سلامت در استان‌ها
 • دردسر پرسپولیس به خاطر مطالبات مربی کروات
 • جانبازان و ایثارگران نظام و مملکت ما را حفظ کردند
 • نشان ۴ در انتظار الهلال/ پرسپولیس محتاج معجزه ۶ امتیازی/ سایه شوم سوما!
 • آخرین جزئیات از پرداخت بدهی مراکز درمانی و داروخانه‌ها/ پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مناطق سیل زده