سرمربی پرسپولیس هفتمین ماه از عدم دریافت مطالبات خود را در شرایطی پشت سر می‌گذارد که خزانه باشگاه به دلیل مسائل مالی جاری خالی‌تر از همیشه به نظر می‌رسد.

به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ با دستیابی به دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در جام حذفی در کنار صعود به فینال لیگ قهرمانان اکنون از محبوبیت بالایی نزد هواداران پرسپولیس برخوردار است.

خصوصا اینکه تیم او در کورس قهرمانی این فصل قهرمانی در لیگ برتر نیز قرار دارد و در هر سه جام پیش رو است. با این حال مشکلات مالی باشگاه باعث شده تا اکنون مطالبات او ماه‌ها پرداخت نشود و این مساله گلایه بزرگ او را در پی داشته باشد. برانکو چندی پیش و پیش از سفر به دوحه برای دیدار با السد قطر نامه‌ای را در این خصوص به باشگاه ارسال کرد و طبق قراردادی که منعقد شده در صورت بی‌توجهی به مطالبات، قرارداد او تحت شعاع قرار خواهد گرفت و آینده همکاری طرفین با مشکل همراه خواهد شد. موضوعی که نگرانی هواداران را نیز در پی داشته است.


مطالبات یورویی برانکو در کش و قوس مشکلات ارزی


سرمربی پرسپولیس فارغ در کنار مطالبات کادرفنی‌اش اکنون بیش از هشت ماه از موعد دریافت مطالباتش گذشته و از دریافت آن محروم مانده است. با توجه به نوسان ارز و منع باشگاه‌ها از دریافت ارز دولتی که پیش از این با برخی اقدامات از سوی مدیران قبلی و رایزنی‌ها در خصوص دریافت ارز ثانویه برطرف می‌شد، اکنون شرایط به شکلی از حیث اقتصادی حاد شده که تنها اقدام اسپانسر و خوش قولی در این زمینه می‌تواند راهگشای سرخپوشان و مدیران تیم در برآورده کردن انتظار سرمربی تیم تلقی شود. برانکو طبق قرارداد با ثبت سومین نامه اعتراضی خود در خصوص عدم دریافت مطالبات قراردادش فسخ خواهد شد، علاوه بر آن طبق این قرارداد مدیران تا سوم اریبهشت متعهد شده‌اند این پرداختی را صورت دهند. با تمام این شرایط اما مرد کروات با درک شرایط باشگاه اعلام کرده تا زمان وعده جدید باشگاه در این خصوص انتظار خواهد کشید و به مسیر خود در بخش فنی ادامه خواهد داد. ( ورزش سه از مفاد و مبلغ این قرارداد و باقی مانده آن اطلاع دارد اما با توجه به محرمانه بودن آن از انتشار آن در شرایط فعلی خودداری می‌کند).

 

بازیکنانی که پاداش گرفتند و استوری گذاشتند


اکنون بزرگترین گلایه پنهان باشگاه مربوط به رفتاری است که بازیکنان از خود بروز داده‌اند. باشگاه هرچند برابر برانکو و کادرفنی اش با توجه به مشکلات ارزی نتوانسته به تعهدات تمام و کمال خود پایبند باشد اما در برابر بازیکنان به بیشتر حقوق آنها متعهد بوده است. پرداخت بخش عمده پاداش فصل گذشته، در کنار پرداخت مطالبات بیش از 50 درصدی این فصل که شجاع خلیل زاده نیز به آن اشاره کرد باعث شده تا در روزهای مشکلات مالی که تمام کشور را در بر گرفته و هنوز مطالبات باشگاه از سوی اسپانسر نیز پرداخت نشده، باشگاه عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته باشد. بازیکنان اما بی توجه به این مسائل و با نگرانی بابت آینده خود که تنها یک ماه از فصل فوتبالی آن باقی مانده در اقدامی مشترک با انتشار استوری نارضایتی خود را بابت عدم پرداخت تمامی مطالبات اعلام کرده‌اند. با این حال باشگاه مستنداتی در اختیار دارد که طی آن پرداخت مالیات بیشتر بازیکنان، پرداخت نزدیک بالاتر از 50 درصدی به بازیکنان، پرداخت پاداش‌ها و ... را به صورت مطلوب انجام داده و امیدوار است تا پیش از پایان فصل آن را به 80 درصد برساند. طبیعی است همانند فصول قبلی باقی مانده مطالبات طبق قراردادی که بازیکنان دارند، طی پروسه شروع فصل آتی و توافق با آنها صورت خواهد گرفت.

 

بار سنگین اردو، بازی در کشور ثالث و حضور در فینال


هرچند باشگاه پرسپولیس بابت حضور در فینال آسیا مبلغ معادل ریالی 17 میلیارد تومان درآمد داشته اما حضور در ژاپن، برگزاری کمپ پیش از بازی فینال، پرداخت مطالبات بازیکنان خارجی که از باشگاه شکایت کرده بودند (نیلسون)، برگزاری کمپ اردویی زمستانه در قطر، برگزاری بازی برابر الاهلی عربستان در کشور ثالث، بار سنگین مالی روی دوش باشگاه قرار داد. این در حالی است که بخش عمده این پاداش‌ها با توجه به عملکرد بازیکنان در اختیار آنها قرار گرفت و باشگاه نیز در نقل و انتقالات با جذب نفرات جدید بعد از محرومیت فیفا، هزینه زیادی را متحمل شد.

 


امیدوار به اسپانسر و ناامید از تغییر اسپانسری


کادر مدیریتی پرسپولیس در شرایطی برای پرداخت مطالبات برانکو به او قول اواسط اردیبهشت را داده است که در این راه امیدوار به پرداخت مطالبات در موعد مقرر از سوی اسپانسر است. پرسپولیسی‌ها برخلاف همتای خود چک مربوط به اسپانسر را در موعد خرج خواهند کرد و طبق آخرین توافق در موعد بعدی که اوایل اردیبهشت خواهد بود در انتظار پرداختی این اسپانسر خواهند ماند. با این حال پروسه دریافت و بازگشت پول به صندوق باشگاه نیز زمانبر خواهد بود تا باشگاه برای پرداخت مطالبات برانکو چند روز نیز فرجه در نظر داشته باشد.


قرارداد پرسپولیس با اسپانسر کنونی‌اش به فصل پایانی رسیده است و در خصوص توافقات جدید علیرغم 60 و اندی جلسه اخیر مدیریت باشگاه با نمایندگان اسپانسر و همچنین مدیریت آن تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده است.


ارثیه شوم برای عرب در باشگاه پرسپولیس


ایرج عرب، مدیرعامل کنونی پرسپولیس اکنون بزرگترین فشار را در مقطع مشکلات اقتصادی متحمل می‌شود. مدیری که نزدیک به سه ماه بدون شکل گرفتن اعضای هیات مدیره به کار ادامه داد و در این مدت منابع مالی مناسب برای برطرف کردن مشکلات مالی تیم را مهیا کرد و اکنون نیز حتی با شکل گیری اعضای هیات مدیره به تنهایی در حال برطرف کردن موانع است. برخلاف انتظار هیات مدیره جدید باشگاه با حضور محمد مهدی نبی، جعفر کاشانی، علی رغبتی، مهرداد هاشمی نیز نتوانسته‌اند آنطور که انتظار وزارت می‌رفت چاره ساز مشکلات مالی باشگاه باشند. جلسات هفتگی باشگاه که پیش از این برنامه ریزی شده بود نیز اکنون به شکل 48 ساعت یکبار در حال انجام است تا خروجی آن منتهی به خروج باشگاه از مصائب مالی شود که تا این لحظه نتیجه خاصی در پی نداشته و چهار عضو دیگر عرب را برای برطرف کردن مشکلات پیش انداخته‌اند.

 


موضوع مهم اما اینجاست؛ خروج حمیدرضا گرشاسبی از سمت مدیرعاملی باشگاه به دلیل قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شرایطی صورت گرفت که ارثیه شومی نصیب ایرج عرب شد. سرپرست بعدی که در نهایت عنوان مدیرعاملی را کمتر از یک ماه پیش دریافت کرد با مصوبه‌های جنجالی و پرداختی‌های بزرگی مواجه بود که خزانه خالی باشگاه کار او را غیرممکن‌تر می‌کرد. مصوبه 35 درصدی پرداخت پاداش آسیایی به بازیکنان در اختیار آنها قرار داشت و خزانه باشگاه نیز تنها 7 میلیون در آن وجود داشت. در کنار آن تنها 15 درصد پرداختی به بازیکنان صورت گرفته بود تا باشگاه با حجم بزرگی برای تامین منابع در ادامه مواجه باشد. در این مدت اما پرداختی‌ها به بیش از 50 درصد به بازیکنان رسید. پاداش‌ها طبق قراری که مصوبه هیات مدیره توسط گرشاسبی شده بود به بازیکنان پرداخت شد. اردوهای مدنظر در قطر، امارات برپا شد و مطالبات خطرساز برای باشگاه نیز پرداخت شد. باشگاه در آخرین گزارش مالی و اداری خود به وزارت ورزش نکاتی را اعلام کرده که حتی تقدیر نماینده این وزارتخانه را نیز با حضور در دفتر ایرج عرب به همراه داشته است. به انضمام نکاتی که در بالا در خصوص پرداختی‌ها اشاره شد می‌توان به جذب هفت بازیکن، دریافت پاداش آسیایی علیرغم مشکلات انتقال پول و تحریم‌های بانکی، پرداخت پاداش مربوط به نیم فصل اول، بهسازی و زیرسازی مجموعه درفشی فر و شهید کاظمی که دو زمین تمرینی در اختیار تیم قرار داده است، بسته شدن پرونده مطالبات نیلسون کوره آ، تمدید قرارداد با بشار رسن، پرداخت مطالبات مالیاتی علی دایی، پرداخت مالیات بازیکنان و برطرف کردن مشکلات خروجی آنها، کاهش قیمت بلیت‌های دیدارهای خانگی و چند نکته دیگر که با توجه به حریم خصوصی خبری درباره باشگاه از ذکر آنها خودداری می‌شود از جمله این اقدامات بود.


برانکو می‌ماند، تمدید قرارداد نیازمند همکاری و انسجام هیات مدیره


در شرایط فعلی جلسات چندین ساعته با نمایندگان اسپانسر و دریافت برخی چراغ سبزها از سوی آنها برای دریافت مطالبات باعث شده تا عرب و باشگاه پرسپولیس نسبت به دریافت مطالبات و پرداخت آن به برانکو ایوانکوویچ کاملا امیدوار باشند. موضوعی که می‌تواند سرمربی کروات و موفق پرسپولیس را نسبت به ادامه قراردادش متعهد و او را امیدوار کند. با این حال اینکه این قرارداد که تا پایان فصل نوزدهم اعتبار دارد، نیازمند برخی اقدامات و برنامه ریزی برای تامین منابع مالی است تا در ادامه بار دیگر باشگاه با چالش مواجه نشود. در این راستا طی جلسه شب گذشته هیات مدیره که بیش از شش ساعت به طول انجامید آخرین اقدامات و راهکارها برای این مساله در دستور کار قرار گرفت. در شرایط فعلی که هیات مدیره به تازگی کار خود را در کنار یکدیگر آغاز کرده‌اند انسجام و همکاری و هماهنگی بیشتری بین اعضای آن نیازمند است تا طبق برنامه و اهداف باشگاه کار خود را دنبال کنند.


فروش بشار؛ جرقه تازه در ذهن اعضای هیات مدیره


در آخرین دقایق شب گذشته خبر عجیبی از سوی شبکه الکاس در خصوص بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس مبنی بر علاقه باشگاهی قطری به او منتشر شد. موضوعی که می‌تواند یک پوئن بزرگ برای تامین منابع مالی باشگاه در نظر گرفته شود. باشگاه هنوز پاسخ روشنی به این شایعه نداده است اما می‌توان متصور شد که این خبر یک امیدواری بزرگ برای آنها شکل داده تا با دریافت مبلغ رضایتنامه این انتقال احتمالی به منبع درآمد مناسبی دست یابند و مشکلات خود را برطرف کنند. در حال حاضر روی بازیکنان نامدار پرسپولیس برای جدایی از باشگاه مبلغ دریافت 1 میلیون یورو برای رضایتنامه خورده است. موضوعی که پیش از آن علیرضا بیرانوند نیز آن را تجربه کرد و در نهایت از انتقال صرفنظر کرد. پرسپولیس در حال حاضر در خط میانی با ترافیک و جذب بازیکنان ممتازی مواجه است و شاید دستیابی به منبع درآمد از انتقال بازیکن اتفاقی باشد که آنها را به برخی خواسته‌ها برای پرداخت مطالبات نزدیک کند. فصل گذشته نیز حمیدرضا گرشاسبی با دریافت مبلغ رضایتنامه مهدی طارمی توانست در اوج مشکلات برخی مطالبات تیم را پرداخت کند. باید دید این مساله در دستور کار هیات مدیره و ایرج عرب قرار خواهد گرفت و آیا برانکو رضایت به جدایی هافبک عراقی تیمش خواهد داد یا خیر.

برانکو ایوانکوویچ (سرمربی) پرسپولیس تهران ایرج عرب

منبع: ورزش 3

کلیدواژه: برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس تهران ایرج عرب باشگاه پرسپولیس دریافت مطالبات پرداخت مطالبات مشکلات مالی هیات مدیره باشگاه نیز برطرف کردن ایرج عرب

روایت ظریف از دلایل عدم انهدام مرکز "فردو" از سوی آمریکا| چه دلیلی دارد که با منطق نظامی با دنیا رو به رو شویم؟

نماینده کهنوج: هر کس ترامپ را بکشد، به نیابت از مردم کرمان ۳ میلیون دلار جایزه می‌گیرد/باید موشک‌هایی با بُرد زیاد و حمل کلاهک‌های نامتعارف بسازیم

موج ردصلاحيت‌ها و آینده یک انتخابات مهم| مهره‌چینی اصولگرایانه برای مجلس

مداح مشهور: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود

چینی‌ها ۴ روزه بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی می‌سازند

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۰۰۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

ادعای جو بایدن: رییس جمهور شوم، به برجام بازمی گردم

به گزارش جماران؛ «جو بایدن» نامزد دمکرات انتخابات 2020 آمریکا در یادداشتی در نشریه «فارین پالیسی» وعده داد اگر رییس جمهوری شود، واشنگتن را به برجام بازمی‌گرداند.

بایدن بامداد جمعه در این یادداشت مفصل به تبیین سیاست‌های کلی دولت خود در صورتی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا و همچنین سیاست دولتش در قبال ایران، چین و تغییرات آب‌وهوایی پرداخت.

او با تاکید بر اینکه دیپلماسی اولین اولویت دولتش در سیاست خارجی خواهد بود، نوشت: در موضوع عدم اشاعه و امنیت هسته‌ای، ایالات متحده نمی‌تواند هم از توافق‌هایی که خود آن را مذاکره کرده خارج شود و هم صدایی قابل اتکا باشد.

معاون باراک اوباما رییس جمهوری پیشین آمریکا افزود: ترامپ [در سیاست‌هایش در قبال] ایران تا کره شمالی، روسیه و عربستان سعودی، چشم‌انداز عدم اشاعه را به یک رقابت تسلیحاتی جدید تبدیل و حتی استفاده از تسلیحات هسته‌ای را محتمل‌تر کرده است.

بایدن تاکید کرد در صورتی که رییس جمهوری شود، تعهدات آمریکا به پیمان‌های کنترل تسلیحات را تجدید خواهد کرد.

وی ادامه داد: توافق تاریخی هسته‌ای با ایران که دولت "اوباما-بایدن" آن را مذاکره کرد، از دست یابی ایران به تسلیحات هسته‌ای جلوگیری می‌کرد؛ اما ترامپ با کنار گذاشتن عجولانه آن، باعث شده که ایران برنامه هسته‌ای خود را بازگرداند.

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا وعده داد در صورتی که تهران به اجرای کامل تعهدات خود در برجام بازگردد، او واشنگتن را دوباره به این توافق بازخواهد گرداند.

وی در عین حال گفت که از قدرت دیپلماسی و همکاری با متحدان واشنگتن برای تقویت و گسترش برجام و محدود کردن فعالیت های منطقه ای ایران استفاده خواهد کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در اردیبهشت سال گذشته کشورش را به صورت غیرقانونی و یکجانبه از برجام خارج کرده و همه تحریم‌های رفع شده به واسطه آن را برخلاف قطعنامه سازمان ملل علیه ملت ایران بازگرداند.

جمهوری اسلامی ایران به دنبال خروج یکجانبه و برخلاف مقررات بین المللی آمریکا از برجام، تلاش کرد توافق هسته‌ای  را به شرط عمل دیگر طرف‌های این توافق به تعهداتشان حفظ کند، اما با گذشت نزدیک به دو سال و ناتوانی طرف‌های اروپایی به تعهدات برجامی، با هدف حفظ بهره‌مندی اقتصادی ایران، گام‌های کاهش تعهدات خود را در بازه زمانی ۶۰ روزه آغاز کرد.

براین اساس با صدور بیانیه‌ای، شروع گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات برجامی را اعلام کرد؛ براساس آن تهران دیگر هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده، و تحقیق و توسعه) نخواهد داشت و از این پس، برنامه هسته‌ای ایران فقط براساس نیازهای فنی خود پیش خواهد رفت و همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز طبق روال ادامه می‌یابد.

ایران بارها اعلام کرده در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است.

 

دیگر خبرها

 • جو بایدن: اگر رییس جمهور شوم به برجام برمی‌گردم
 • لزوم اتحاد و یکدلی ملت ایران در برابر نقشه های شوم دشمنان
 • بایدن: رئیس جمهور شوم به برجام برمی‌گردم
 • بایدن: من درباره رژیم ایران در توهم نیستم | رئیس جمهور شوم به برجام برمی‌گردم
 • بایدن: رئیس جمهور شوم به تعهداتمان در برجام برمی‌گردم
 • بایدن: اگر رئیس جمهور شوم به تعهداتمان در برجام برمی‌گردم
 • تکلیف پرداخت مطالبات بازیکنان پرسپولیس چه شد؟
 • اوباما فهمید که کاهش تنش با ایران عاقلانه‌تر از تلاش برای مبارزه با آن در جهان ورشکسته عرب است / اگر تنش موجود از کنترل خارج شود، این می‌تواند به معنای آغاز جنگ بی پایان دیگری باشد، آن هم با کشوری ۸۰ میلیون نفری، خشمگین و متحد پشت نام ایران
 • ایرج راد: رابطه میان مردم و هنرمندان گسستنی نیست
 • پیشنهاد مالیات ستانی از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک‌ها
 • مرکز جامع سرطان همدان نیمه نخست ۹۹ بهره‌برداری می‌شود
 • مرکز پژوهش‌ها: از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک‌ها مالیات بگیرید
 • بیش از ۹۷ درصد مطالبات چای‌کاران پرداخت شد
 • پیشنهاد مالیات ستانی از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانکها
 • ۵ هزار کارگر خدماتی شهرداری رشت ۳ ماه مزد و ۱۰ ماه بیمه طلبکارند
 • یک ماه از مطالبات کارگران ابنیه فنی «تراورس» پرداخت شد
 • پرداخت بیش از ۹۷ درصد مطالبات چای‌کاران
 • آخرین وضعیت بشار رسن از زبان مدیربرنامه هایش؛ هر بازیکنی جای بشار بود فسخ می‌کرد!
 • «تاراج» ایرج قادری به تلویزیون رسید