به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر باید در اصفهان مصافی سخت با ذوب آهن داشته باشد و با توجه به وضعیت خود در جدول و فاصله‌ای که با سایر رقبا در کورس قهرمانی گرفته برای ماندن در حاشیه امنیت نیاز به هر 3 امتیاز این بازی دارد ولی ذوب آهنِ متحول شده این روزهای منصوریان تیمی نیست که به راحتی در خانه امتیاز بدهد خصوصاً اگر این تیم پرسپولیس باشد که انگیزه‌های سرمربی سبزپوشان برای کسب برتری مقابل آن دوچندان است.

این نخستین باری نیست که مسیر قهرمانی پرسپولیس و برانکو از گردنه تیم منصوریان عبور می‌کند و پیش از این سرمربی کنونی ذوبی‌ها در نفت تهران توانسته بود به نوعی مانع از رسیدن سرخپوشان به جام شود.

لیگ پانزدهم بود که پرسپولیس تا پایان هفته 27 ام با اختلاف 3 امتیازی نسبت به استقلال‌های تهران و خوزستان در رتبه نخست جدول قرار داشت و فقط کافی بود از 3 بازی باقی مانده خود 7 امتیاز کسب کند تا بدون توجه به نتایج رقبا جشن قهرمانی بگیرد ولی بازی در هفته بیست و هشتم مقابل نفت تهران مانع از این اتفاق شد.

نفتی‌ها در آن بازی با دو گل وحید امیری و مجتبی حقدوست برابر پرسپولیس در شرایطی شکست داد که شاگردان برانکو 5 بازی قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند. بعد از آن بازی بود که پرسپولیس صدر جدول را از دست داد و به رتبه سوم جدول سقوط کرد.

پرسپولیس 6 امتیاز بعدی را مقابل گسترش فولاد تبریز و راه آهن تهران کسب کرد ولی دیگر فرصت بازگشت به صدر جدول را پیدا نکرد و به نوعی همان شکست بازی با نفت و شاگردان منصوریان قهرمانی فصل پانزدهم را از برانکو و شاگردانش گرفت و با تفاضل گل قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد. تنها یک امتیاز از بازی با نفت در آن فصل می‌توانست پرسپولیس را قهرمان کند.

بدین ترتیب پیروزی مقابل راه آهن قعر جدولی در هفته پایانی لیگ برتر تلخ ترین پیروزی پرسپولیس بود و خبر قهرمان شدن شاگردان ویسی کام این برتری را به کام سرخپوشان تلخ کرد.

 

3 سال بعد، تاریخ تکرار می‌شود؟

ذوب آهنِ منصوریان به همان اندازه نفت تیم قابل احترام و سختکوشی است که به عقیده خیلی‌ از فوتبالدوستان توانایی گرفتن یقه پرسپولیسِ مقتدر و صدرنشین را دارد و حتی خیلی‌ها عقیده دارند این بازی حتی سخت‌تر از دیدار با سپاهان و تراکتورسازی است که خودشان مستقیماً در کورس قهرمانی و رقیب پرسپولیس هستند. پس اگر دیدید ذوب آهن توانست در اصفهان یقه پرسپولیس را بگیرد و یا حتی به پیروزی برسد تعجب نکنید ولی با همه این تفاسیر شرایط پرسپولیس با لیگ پانزدهم کمی متفاوت است. اینجا سرخپوشان با تیم دوم فاصله مطمئن 5 امتیازی ایجاد کرده و حتی اگر این بازی را شکست بخورند به فرض برتری رقبا بازهم تراکتورسازی به 2 و سپاهان و استقلال به 4 امتیازی آنها خواهند رسید و هنوز اختیار پرسپولیس در صدر جدول در دست خودش است و آنجا این تراکتورسازی و سپاهان هستند که باید در بازی مستقیم به کمک قهرمانی خودشان بیایند. پس منصوریان اگرچه بازهم فرصت وقفه انداختن در قهرمانی پرسپولیس را دارد ولی نمی‌تواند مثل لیگ پانزدهم نقش اصلی را در آن ایفا کند و به تنهایی جلوی بالا رفتن جام توسط قرمزپوشان را بگیرد.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ذوب آهن 0-0 پرسپولیس؛ منصوریان کورس قهرمانی را داغ نگه داشت

ذوب آهن و پرسپولیس در هفته بیست و ششم لیگ به تساوی بدون گل رضایت دادند.

طرفداری-تیم های ذوب آهن و پرسپولیس در هفته بیست و ششم لیگ خلیج فارس به مصاف یکدیگر رفتند.

هفته بیست و ششم لیگ برتر ایران 
ذوب آهن-پرسپولیس
اصفهان-ورزشگاه فولادشهر
چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 18:00 
داور: اشکان خورشیدی - رضا سخندان - محمد راهی - رضا قیم
کارت زرد: محمد نادری(پرسپولیس)-شجاع خلیل زاده(پرسپولیس)-سیامک نعمتی(پرسپولیس)-حمید بوحمدان(ذوب آهن)

ترکیب دو تیم

ذوب آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، هادی محمدی، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی، قاسم حدادی‌فر، اوساگونا، محمد زبیر نیک نفس، حمید ملکی، میلاد فخرالدینی و ارسلان مطهری

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن، مهدی ترابی، سیامک نعمتی و علی علیپور

نیمه اول

بازی جذاب آغاز شد و دو تیم میل هجومی داشتند، دقیقه 2 ضربه ایستگاهی ذوب آهن با ارسال محمدرضا حسینی همراه شد که با ضربه سر هادی محمدی توپ در دستان بیرانوند قرار گرفت. دقیقه 4 توپ ارسالی بازیکن ذوب آهن از جناح چپ در محوطه جریمه به اوساگونا رسید که ضربه سر این بازیکن را بیرانوند دفع کرد تا توپ راهی کرنر شود. بازیکنان ذوب آهن توپ و میدان را در  اختیار گرفتند و پرسپولیسی ها را تحت فشار قرار دادند. دقیقه 11 محمد نادری پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شد که شوت زمینی این بازیکن با فاصله کمی از کنار دروازه مظاهری عبور کرد. بازیکنان پرسپولیس کم کم خود را از زیر فشار خارج کردند تا بازی متعادل شود. دقیقه 23 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با ارسال مهدی ترابی همراه شد که از تمام بازیکنان عبور کرد تا توپ به بیرون برود. بازی در 15 دقیقه دوم این نیمه، مانند 15 دقیقه ابتدایی نبود و دو تیم بیشتر در میانه میدان توپ را در اختیار داشتند. دقیقه 40 ضربه ایستگاهی ذوب آهن با ارسال محمدرضا حسینی همراه شد که با واکنش به موقع بیرانوند توپ به کرنر رفت. در ادامه بازی دیگر اتفاق خاصی رخ نداد تا نیمه اول این دیدار حساس با تساوی بدون گل پایان یابد و بازیکنان راهی رختکن شوند.

نیمه دوم

در همان ابتدای نیمه دوم بیرانوند شوت بازیکن ذوب آهن را دفع کرد تا دروازه تیمش باز نشود. دقیقه 53 توپ ارسالی بشار رسن در دهانه دروازه ذوب آهن به علیپور رسید اما این بازیکن نتوانست توپ را کنترل کند تا فرصتی طلایی را از دست دهد. دقیقه 58 کرنر ارسالی محمدرضا حسینی به اوساگونا رسید که ضربه سر خطرناک این بازیکن را علیرضا بیرانوند از روی خط دروازه دفع کرد. دقیقه 61 علی علیپور در محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 65 توپ ارسالی بازیکن ذوب آهن در محوطه جریمه پرسپولیس به اوساگونا رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ از بالای دروازه عبور کرد. دقیقه 70 سیامک نعمتی با توپربایی توانست در پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شود که شوت او در دستان مظاهری قرار گرفت. دقیقه 88 کرنر ارسالی مهدی ترابی با ضربه سر محمد نادری به شکل خطرناکی از کنار دروازه ذوب آهن عبور کرد تا همچنان هیچ گلی را در بازی شاهد نباشیم. در دقایق پایانی پرسپولیسی ها فشار زیادی ایجاد کردند رشید مظاهری به خوبی توپ را دفع می کرد تا دروازه تیمش باز نشود.

 

جزئیات گران‎شدن بنزین و CNG از اول خرداد؛ تعیین سهمیه ۶۰ لیتر بنزین برای خودروهای شخصی

پمپئو: آمریکا در کنار مردم ایران می‌ماند| می‌خواهیم ماهیت جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهیم!

احد پازاج داغدار فرزندش شد

کلیدواژه: پرسپولیس علیرضا منصوریان نفت تهران برانکو ایوانکوویچ ذوب آهن اصفهان

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۰۱۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصفهان| ادامه روند رو به رشد سبزپوشان
 • علی منصور با این اداها ترمز پرسپولیس را کشید+ عکس
 • منصوریان: بازی فوق‌العاده خوبی بود/ می‌توانستیم کار پرسپولیس را در نیمه اول تمام کنیم
 • منصوریان: می‌توانستیم در نیمه اول کار را تمام کنیم/ بیشتر از چند بار نمی‌توان پرسپولیس را گیر انداخت
 • برانکو: تعجب می‌کنم که چرا شجاع اخراج نشد/منصوریان: می‌توانستیم کار پرسپولیس را تمام کنیم
 • منصوریان: می توانستیم پرسپولیس را گیر بیاندازیم
 • حاشیه دیدار استقلال - ماشین‌سازی| تشویق منصوریان پس از توقف پرسپولیس
 • اصفهان| حضور ۱۰ هزار و ۷۶۰ نفر در ورزشگاه؛ شعار هواداران پرسپولیس علیه منصوریان
 • ژست‌های منصوریان در بازی با پرسپولیس
 • علی منصوریان دوباره محبوب استقلال شد
 • توقف پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن/ منصوریان ۲ امتیاز به مدعیان هدیه کرد
 • توقف پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن/ منصوریان مدعیان قهرمانی را خوشحال کرد
 • لیگ برتر فوتبال| تقسیم امتیاز ذوب‌آهن و پرسپولیس/ هدیه منصوریان به مدعیان
 • توقف پرسپولیس مقابل ذوب آهن/ منصوریان ۲ امتیاز از برانکو گرفت
 • قدرت نمایی علی منصور روی سکوهای فولادشهر
 • نکوداشت محمود منصور برگزار می‌شود
 • منصوریان و برانکو؛ جنگی که پایانی ندارد
 • ذوب آهن - پرسپوليس؛ مصاف دوباره منصوريان و برانکو در اوج حساسيت
 • منصوریان محبوب تیم‌های صدر جدول به جز پرسپولیس