قشم - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر گفت: سازمان منطقه آزاد قشم واین جزیره، مکان مناسبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی است وهیچ نکته منفی در این جزیره برای سرمایه گذاری پیدا نمی شود.

به گزارش ایرنا، محمدعلی سبحانی روز سه شنبه درنشست مسوولان سازمان منطقه آزاد قشم و سرمایه گذاران خارجی افزود: منطقه آزاد قشم یک سازمان بالا دستی است و مدیرعامل این سازمان بر جزیره احاطه کامل دارد.
وی ادامه داد: این امر باعث می شود بستر لازم برای سرمایه گذاران خارجی در جزیره قشم فراهم شود.
سبحانی با اشاره به خروج ترامپ از برجام گفت: برجام یک قرارداد جهانی مناسب با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت است.
وی اظهار داشت: شرایط بوجود آمده برای جمهوری اسلامی ایران مومقت است و برخی موانع ایجاد شده توسط ترامپ در خصوص برجام، نمی تواند به رابطه ایران را با دوستان این کشور در اروپا و سایر کشورها آسیب بزند.
سفیر ایران در قطر افزود: اختلافات ترامپ با اروپاییان عمقتر از مشکلات آمریکا با جمهوری اسلامی است و تلاش می شود که آمریکا با درک مساله به برجام بازگرد و تعاملی سازنده در جهان برقرار شود.
وی از تمام کشورها مخصوصا کشورهای اروپایی خواست نسبت به اقدامات یکجانبه آمریکایی ها شجاع باشند و به قراردادهای منعقد شده پایبند بمانند.
سفیر آفریقای جنوبی در ایران نیز گفت: هیچگونه محدودیتی نداریم که در کنار اعیران باشیم و از این کشور حمایت کنیم.
خوملاو ویکا مزوی (khomlao vika mazzwi) افزود: تعدادی از کشورهای آفریقایی و از جمله آفریقای جنوبی از بزرگترین سرمایه گذاران در ایران هستند که با این کشور تجارت می کنند.
وی ادامه داد: اگرچه کشورهای آفریقایی همانند اروپا مکانیزم مالی طراحی نکردند اما این کشورها به تنوع کشورهای دوست که با آنها روابط تجاری داشته باشند، اعتقاد دارند.
رایزن اقتصادی سفارت اتریش در ایران نیز در این جلسه گفت: بهترین راهی که می توان آینده را رقم زد این است که از هم اکنون با اغتنام فرصت کار را آغاز کرد.
کریستف گرابمایر (grabmayer Christoph) افزود: مردم ایران و تاجران و غعالان حوزه کسب و کار همواره در شرایط سخت بهترین راه را برای ادامه کار پیدا می کنند.
وی خاطرنشان کرد: دولت اتریش و فعالان اقتصادی این کشور تمایل دارند با شرکت های ایرانی همکاری و مراوده داشته باشند.
رایزن اقتصادی سفارت روسیه در ایران نیز گفت: روابط روسیه و ایران بسیار عمیق است و روسیه تمایل به عمیق تر شدن این روابط دارد.
آلکسی براژین ( brajin aleksi) افزود: امید است روابط دو کشور بیش از پیش وسیع تر شود و رونق بیشتری داشته باشد.
در این نشست سفرا و نماینده های کشورهای افغانستان، روسیه، اتریش، هندوستان، آفریقای جنوبی و قزاقستان با ظرفیت های اقتصادی جزیره قشم آشنا شدند.
جزیره قشم با مساحت یک هزار و 500 کیلومتر در سال های 1369 و 1370 با تصمیم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و 200 کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500 /6048

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کمک به شرکت ها و صنایع دانش بنیان راهی برای گسترش تولید ایرانی

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، « سورنا ستاری »، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری که سه شنبه سوم اردیبهشت ماه به جزیره قشم سفر کرده بود، در نشست «بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در جزیره قشم» که رویکردی دانش‌بنیان داشت، شرکت کرد.

ستاری در این نشست که با حضور استاندار هرمزگان، رئیس منطقه آزاد قشم و جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان فناور برگزار شد از اهمیت رونق تولید دانش‌بنیان و هم‌دلی برای ایجاد زیست بوم مساعد کارآفرینی و نوآوری سخن گفت.

ستاری با تأکید بر این که رونق تولید در قالب محصول شرکت‌ها عینیت می یابد، یادآوری کرد: اگر می‌خواهیم محصول تولیدی ایران‌ساخت به دست مردم برسد و نیازی از جامعه را تامین کند، این کار باید به کمک شرکت ها و صنایع دانش بنیان انجام شود.

ستاری بر این که باید با همکاری و تعامل پارک ها نیاز کارآفرینان و فعالانی که می‌خواهند در مسیر دانش‌بنیان حرکت کنند تامین شود، اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری بومی، یکی از روزنه‌های اصلی گسترش زیست بوم کارآفرینی است. افراد جوان و کارآفرین که از پایتخت یا دیگر کشورها، جذب کارهای دانش بنیان این منطقه شده‌اند، به مثابه یک الگوی ارزشمند هستند که راه را برای حضور و ماندگاری افراد در ابعاد بزرگتر هموار می کنند. این افراد از جسارت و اعتماد به نفس فعالیت دانش بنیان و صنایع خلاق برخوردارند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، از اهمیت توجه به ظرفیت‌های بومی برای لمس رونق تولید گفت و ادامه داد: یکی از پتانسیل های جدی جزیره قشم زیست فناوری و به ویژه فناوری‌های زیستی دریا است. استخراج و فرآوری سرمایه‌گذاری شده این رویه اکنون در مسیر رشد قرار دارد و در دنیا هم رشد بسیار خوبی داشته و ایران هم پای کشورهای پیشرو در فناوری‌های دریایی حرکت می‌کند.

به گفته ستاری، دانشگاه هرمزگان هم در این مسیر گام برداشته است و رونق شرکت‌های دانش بنیان و تقویت زیست بوم کارآفرینی و نوآوری در منطقه آزاد قشم به عنوان یک موضوع مهم و حائز اولویت با کمک پارک علم و فناوری جزیره و امکانات زیرساختی که قرار است به این موضوع تخصیص پیدا کند، پیگیری می شود.

هم دلی برای به بار نشستن نهال های نوآوری

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان به فروش 80 تا 90هزار میلیارد تومانی که بیش از 4300 شرکت دانش بنیان در سال گذشته برای اقتصاد کشور به ارمغان آوردند اشاره کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار منابع معاونت علمی و فناوری در اختیار حمایت های زیرساختی این شرکت ها قرار دارد؛ علاوه بر این، بانک‌ها نیز در مدار حمایت از زیست بوم کارآفرینی و نوآوری قرار گرفته و گردش مالی خوبی را به حمایت از این کسب و کارها اختصاص داده است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با بیان این‌که ظرفیت‌های نوآورانه استان هرمزگان زیاد است و کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، ادامه داد: بیوتک دریایی با وجود شرکت هایی که دارند، حمایت و تقویت شود و همچنین مسایل زیرساختی و حقوقی حل شود تا بازیگران اصلی این زیست بوم به تفاهم برسند. باید همه نقش آفرینان به تفاهم برسند و این توسعه باید از دل و جان مایه بگذارند.

جزیره قشم میزبان «برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی»

معاون علمی و فناروی رئیس جمهوری، کلنگ احداث برج فناوری علوم و فناوری های دریایی قشم را بر زمین زد و فرآیند ساخت برج فناوری علوم دریایی قشم با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، استاندار هرمزگان و رییس منطقه آزاد قشم آغاز شد.

این برج فناوری که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وسازمان منطقه آزاد قشم احداث می شود، هاب فناوری کشور در حوزه علوم وفناوری های دریایی باشد.

برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی قشم از استارت آپ‌های موفق که نیاز به امکانات برای تولید نیمه انبوه دارند، حمایت می‌کند.

این برج قرار است میزبان شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی مرتبط با فناوری‌های علوم و صنایع دریایی باشند و تولید فناورانه را رونق ببخشند.

انتهای پیام/

291 / 159 معاونت علمی و فناوری قشم سورنا ستاری دریا صنایع دریایی دانش بنیان شرکت دانش بنیان

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: اقتصاد سفير ايران در قطر منطقه آزاد قشم سرمايه گذاري

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۶۲۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سرمایه گذاران بدون دغدغه وارد استان ایلام شوند
 • اسکله های گردشگری قشم روز پنجشنبه تعطیل است
 • حمایت از سرمایه گذاران راهی برای توسعه بخش کشاورزی استان است
 • فرآیند ساخت برج فناوری علوم دریایی قشم آغاز شد
 • قشم مناسب فعالیت های دانش بنیان در حوزه بیوتیک دریایی است
 • الکترونیکی شدن صدور موافقت نامه‌های اصولی سرمایه گذاران در اردبیل
 • گلستان|دستگاه‌های اجرایی باید مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را حل کنند
 • قشم میزبان سفرای سازمان اکو می شود / سازمان منطقه آزاد قشم آماده همکاری با 10 کشور عضو اکو
 • احداث برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی در قشم
 • قشم پیشگام انتقال دانش فنی و تکنولوژی علوم و صنایع دریایی کشور
 • فروش 90 هزار میلیارد تومانی محصولات شرکت های دانش بنیان در سال 97 / قشم مستعد سرمایه گذاری در حوزه دریا است
 • یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد قشم فردا برگزار می‌شود
 • قشم مناسب برای فعالیت های دانش بنیان در حوزه بیوتیک دریایی است
 • بازگشایی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز
 • ژئوپارک جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارک در کشورهای عضو اکو می‌شود
 • تعطیلی موقت بنادر مسافربری بندرعباس و قشم
 • بنادر گردشگری قشم روز چهارشنبه تعطیل است
 • ایجاد 14 قرارگاه تحول محلات در قشم
 • سرمایه گذاران برای تامین زیرساخت های گردشگری کنارک ورود کنند