خبرگزاري آريا - قشم - ايرنا - سفير جمهوري اسلامي ايران در قطر گفت: سازمان منطقه آزاد قشم واين جزيره، مکان مناسبي براي حضور سرمايه گذاران خارجي است وهيچ نکته منفي در اين جزيره براي سرمايه گذاري پيدا نمي شود.

به گزارش ايرنا، محمدعلي سبحاني روز سه شنبه درنشست مسوولان سازمان منطقه آزاد قشم وسرمايه گذاران خارجي افزود: منطقه آزاد قشم يک سازمان بالا دستي است و مديرعامل اين سازمان بر جزيره احاطه کامل دارد.
وي ادامه داد: اين امر باعث مي شود بستر لازم براي سرمايه گذاران خارجي در جزيره قشم فراهم شود.
سبحاني با اشاره به خروج ترامپ از برجام گفت: برجام يک قرارداد جهاني مناسب با پشتوانه قطعنامه شوراي امنيت است.
وي اظهار داشت: شرايط بوجود آمده براي جمهوري اسلامي ايران مومقت است و برخي موانع ايجاد شده توسط ترامپ در خصوص برجام، نمي تواند به رابطه ايران را با دوستان اين کشور در اروپا و ساير کشورها آسيب بزند.
سفير ايران در قطر افزود: اختلافات ترامپ با اروپاييان عمقتر از مشکلات آمريکا با جمهوري اسلامي است و تلاش مي شود که آمريکا با درک مساله به برجام بازگرد و تعاملي سازنده در جهان برقرار شود.
وي از تمام کشورها مخصوصا کشورهاي اروپايي خواست نسبت به اقدامات يکجانبه آمريکايي ها شجاع باشند و به قراردادهاي منعقد شده پايبند بمانند.
سفير آفريقاي جنوبي در ايران نيز گفت: هيچگونه محدوديتي نداريم که در کنار اعيران باشيم و از اين کشور حمايت کنيم.
خوملاو ويکا مزوي (khomlao vika mazzwi) افزود: تعدادي از کشورهاي آفريقايي و از جمله آفريقاي جنوبي از بزرگترين سرمايه گذاران در ايران هستند که با اين کشور تجارت مي کنند.
وي ادامه داد: اگرچه کشورهاي آفريقايي همانند اروپا مکانيزم مالي طراحي نکردند اما اين کشورها به تنوع کشورهاي دوست که با آنها روابط تجاري داشته باشند، اعتقاد دارند.
رايزن اقتصادي سفارت اتريش در ايران نيز در اين جلسه گفت: بهترين راهي که مي توان آينده را رقم زد اين است که از هم اکنون با اغتنام فرصت کار را آغاز کرد.
کريستف گرابماير (grabmayer Christoph) افزود: مردم ايران و تاجران و غعالان حوزه کسب و کار همواره در شرايط سخت بهترين راه را براي ادامه کار پيدا مي کنند.
وي خاطرنشان کرد: دولت اتريش و فعالان اقتصادي اين کشور تمايل دارند با شرکت هاي ايراني همکاري و مراوده داشته باشند.
رايزن اقتصادي سفارت روسيه در ايران نيز گفت: روابط روسيه و ايران بسيار عميق است و روسيه تمايل به عميق تر شدن اين روابط دارد.
آلکسي براژين ( brajin aleksi) افزود: اميد است روابط دو کشور بيش از پيش وسيع تر شود و رونق بيشتري داشته باشد.
در اين نشست سفرا و نماينده هاي کشورهاي افغانستان، روسيه، اتريش، هندوستان، آفريقاي جنوبي و قزاقستان با ظرفيت هاي اقتصادي جزيره قشم آشنا شدند.
جزيره قشم با مساحت يک هزار و 500 کيلومتر در سال هاي 1369 و 1370 با تصميم دولت به 2 بخش منطقه آزاد با مساحت 300 کيلومتر و منطقه ويژه اقتصادي با مساحت يکهزار و 200 کيلومتر تقسيم شد.
پيوند اقتصاد ملي به اقتصاد جهاني، انتقال تکنولوژي پيشرفته به منطقه، جذب سرمايه هاي خارجي، تربيت نيروي انساني ماهر و متخصص و افزايش صادرات و کسب در آمدهاي ارزي از جمله هدف هاي ايجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزيره‌هاي قشم، هنگام و لارک با 150 هزار نفر جمعيت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500 /6048
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سرمایه گذاران برای تامین زیرساخت های گردشگری کنارک ورود کنند

چابهار- ایرنا- سرپرست فرمانداری کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاران برای تامین زیرساخت های گردشگری این شهرستان ورود کنند تا مسافران در ایام مختلف سال با کمبود شدید امکانات رفاهی، تفریحی، سرگرمی و مشکلات اسکان مواجه نشوند.

به گزارش ایرنا ابابکر بلوچ سه شنبه شب در نخستین نشست فعالان صنعت گردشگری و سرمایه گذاران در کنارک اظهار داشت: برای نخستین بار است که نشست فعالان صنعت گردشگری این شهرستان با حضور سرمایه گذاران بومی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و مسئولان برگزار می شود.
وی افزود: امسال شمار زیادی از مسافران و مهمانان نیز با توجه به وضعیت مطلوب آب و هوایی به کنارک سفر کردند.
سرپرست فرمانداری کنارک گفت: با راه اندازی بخش سرمایه گذاری و دعوت از سرمایه گذاران و نیز تشکیل نشست های متعدد اقداماتی در راستای جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح های مختلف گردشگری آغاز شده است.
وی بیان کرد: کنارک ظرفیت و جایگاه خوبی در زمینه گردشگری، صید و صیادی و کشاورزی دارد.
بلوچ گفت: کنارک با داشتن مکانهای گردشگری و تفریحی یکی از جاهای مهم استان سیستان و بلوچستان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: صنایع دستی فرصتی بسیار مناسب برای ایجاد اشتغال در استان است.
علیرضا جلال زایی توسعه گردشگری را مساله ای کلیدی و محوری در فعالیت های اداره کل عنوان کرد و افزود: با توجه به تاکید سازمان میراث فرهنگی کشور و مدیریت ارشد استان رونق گردشگری جزو اولویت های کاری است.
وی با بیان اینکه توسعه گردشگری می تواند شرایط سایر بخش های اداره کل را نیز با بهبود همراه کند، تصریح کرد: پیاده کردن ایده های جدید در حوزه تبلیغات و معرفی از جمله ضروریات این حوزه است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: آشنایی با آداب و رسوم هر منطقه، حفظ و گسترش مشاغل در روستاها، ایجاد کسب و کار جدید، فرصت های نو برای جوانان و پایداری محیط زیست از جمله مهمترین مزایای راه اندازی واحدهای بوم گردی است.
امام جمعه کنارک نیز اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان بی نظیر هستند و باید مسئولان و بخش خصوصی با اجرای زیرساخت‌ های مناسب در رونق صنعت گردشگری و درآمدزایی برای کشور تلاش کنند.
حجت الاسلام نعیم بامری گفت: استان سیستان و بلوچستان از امنیت بالایی برخودار است و حضور گسترده گردشگران و مسافران از اقصی نقاط کشور به شهرستان ها نگاه مثبت مردم به این استان است.
وی به صنایع دستی و سوزن دوزی هنر زنان بلوچ اشار کرد و افزود: صنایع سوزن دوزی یک هنر بسیار مهم و پردرآمد است که می تواند اقتصاد خانوارهای روستایی را متحول کند.
مولوی اسماعیل آذین امام جمعه اهل سنت کنارک نیز گفت: انتظار می رود اداره کل میراث فرهنگی استان از ظرفیت های گردشگری این شهرستان برای توسعه و اشتغال استفاده کند.
عضو شورای شهر کنارک نیز اظهار داشت: توسعه زیرساخت های گردشگری در ماندگار شدن مسافران و گردشگران کارساز است.
سعید میهن دوست افزود: بندر کنارک نکته راهبردی است و برای گردشگران و فعالان اقتصادی با توجه به داشتن جاذبه های گردشگری و شیلاتی، رشد و شکوفایی آن و در نهایت بالفعل شدن صعنت گردشگری در این منطقه از کشور باشیم.
وی حمایت از سرمایه گذاران داخلی برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی را خواستار شد.
3043**3213

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۶۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سرمایه گذاران بدون دغدغه وارد استان ایلام شوند
 • اسکله های گردشگری قشم روز پنجشنبه تعطیل است
 • حمایت از سرمایه گذاران راهی برای توسعه بخش کشاورزی استان است
 • فرآیند ساخت برج فناوری علوم دریایی قشم آغاز شد
 • کمک به شرکت ها و صنایع دانش بنیان راهی برای گسترش تولید ایرانی
 • قشم مناسب فعالیت های دانش بنیان در حوزه بیوتیک دریایی است
 • الکترونیکی شدن صدور موافقت نامه‌های اصولی سرمایه گذاران در اردبیل
 • گلستان|دستگاه‌های اجرایی باید مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را حل کنند
 • قشم میزبان سفرای سازمان اکو می شود / سازمان منطقه آزاد قشم آماده همکاری با 10 کشور عضو اکو
 • احداث برج تخصصی فناوری علوم و صنایع دریایی در قشم
 • قشم پیشگام انتقال دانش فنی و تکنولوژی علوم و صنایع دریایی کشور
 • فروش 90 هزار میلیارد تومانی محصولات شرکت های دانش بنیان در سال 97 / قشم مستعد سرمایه گذاری در حوزه دریا است
 • یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد قشم فردا برگزار می‌شود
 • قشم مناسب برای فعالیت های دانش بنیان در حوزه بیوتیک دریایی است
 • بازگشایی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز
 • ژئوپارک جهانی قشم متولی توسعه ژئوپارک در کشورهای عضو اکو می‌شود
 • تعطیلی موقت بنادر مسافربری بندرعباس و قشم
 • بنادر گردشگری قشم روز چهارشنبه تعطیل است
 • ایجاد 14 قرارگاه تحول محلات در قشم