خبرگزاري آريا - يزد - ايرنا - مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي يزد گفت: در طول 40 سال گذشته 262 طرح هادي روستايي در اين استان اجرا شده که 75 طرح آن با 62 ميليارد ريال اعتبار در سال 97 بوده است.

به گزارش ايرنا ، عليرضا قربانيان روز سه شنبه به مناسبت سالگرد تأسيس اين مجموعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: يکي از مهمترين و در واقع نخستين فعاليت عمراني بنياد مسکن در استان اجراي طرح هادي روستايي است که در 40 سال عمر بابرکت انقلاب اسلامي مطالعه 411 طرح انجام شد.
وي افزود: از اين تعداد 45 طرح مربوط به سال 97 بوده ضمن اينکه در سال گذشته 35 ميليارد ريال براي اجراي طرح هادي در 75 روستاي استان هزينه شده و 27 ميليارد ريال نيز قير رايگان داده شده توسط دولت، در 61 روستاي در حال اجراي طرح ، استفاده شده است.
مديرکل بنياد مسکن يزد از ديگر فعاليت هاي معاونت عمران روستايي را واگذاري زمين در روستاها عنوان کرد و گفت: متولي واگذاري زمين در شهرها ، اداره کل راه و شهرسازي و در خارج از محدوده با منابع طبيعي است.
** واگذاري 15500 قطعه زمين در روستاها براي ساخت مسکن مناسب
قربانيان اضافه کرد: در 40 سال گذشته در استان يزد 15 هزار و 500 قطعه زمين به منظور ساخت مسکن مناسب واگذار شده که هزار و 700 قطعه آن در سال گذشته بوده است.
وي با اشاره به وجود بيش از 50هزار واحد مسکوني در حدود 350 روستاي بالاي 20 خانوار استان خاطرنشان کرد: در واقع بنياد مسکن حدود بيش از 30 درصد واحدهاي مسکوني ، زمين واگذار کرده است.
وي سنددار کردن واحدهاي مسکوني روستايي را از ديگر فعاليت ها اعلام و هدف از آن را ساماندهي و تثبيت نظام مالکيت زمين هاي روستايي، کاهش و رفع اختلافات حقوقي ، امکان بهره گيري از تسهيلات بانکي ، کمک به توسعه روستايي و فراهم کردن بستر قانوني براي استفاده از خدمات بيان کرد.
** صدور 55 هزار جلد سند براي منازل روستايي استان
اين مسئول گفت: در اين بخش در 40 سال گذشته حدود 55 هزار سند شامل تمامي واحدهاي مسکوني و غير مسکوني با همکاري اداره ثبت اسناد و املاک براي واحدهاي روستايي و شهري صادر کرده ايم که پنج هزار جلد در شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت و مابقي در روستاها بوده است.
مديرکل بنياد مسکن يزد با اشاره به سهميه سالانه در اين بخش ادامه داد: در سال 97 نيز حدود هزار و 200 سند صادر شده که 300 جلد آن مربوط به شهرهاست.
** اجراي طرح حفاظت از بافت هاي ارزشمند روستايي
قربانيان درباره طرح حفاظت از بافت هاي ارزشمند روستايي هم با اشاره به فعاليت در هشت روستاي استان اظهار داشت: اين طرح با هدف حفاظت ، احيا و مرمت بافت هاي ارزشمند در روستاهايي همچون شمسي ، خرانق ، اسلاميه ، عقدا ، توران پشت ، باجگان اجرا شده و هم اکنون نيز در مزرعه نو در حال اجراست که در مجموع 20ميليارد ريال در اين روستاها هزينه شده است.
وي يکي از فعاليت هاي معاونت بازسازي مسکن روستايي بنياد را ارائه تسهيلات مقاوم سازي به عنوان يک عمليات پيشگيرانه در مقابل حوادث طبيعي اعلام کرد و افزود: در اين بخش تسهيلات 250ميليون ريالي با بازپرداخت 15 ساله پرداخت مي شود.
** پرداخت 26 هزار فقره تسهيلات مقاوم سازي در روستاها
به گفته وي ، در 40 سال گذشته 26 هزار فقره تسهيلات مقاوم سازي در روستاهاي استان يزد پرداخت شده که هزار و 300 فقره آن مربوط به سال 97 بوده است.
مديرکل بنياد مسکن يزد از ساخت 350 واحد مسکوني با تسهيلات کم بهره براي خانواده هاي کم درآمد در روستا خبر داد و گفت: در کنار کمک به اين خانواده ها ، به نوعي فرهنگ صحيح ساخت و ساز در مناطق روستايي را ترويج داده ايم.
قربانيان با اشاره به پرداخت تسهيلات بلاعوض در سطح استان نيز اظهار داشت: اين طرح در سال 97 آغاز شد و در قالب آن 370 فقره تسهيلات 50 تا 80 ميليون ريال به خانواده هاي که تسهيلات گرفته بودند و توانايي تکميل خانه هايشان را نداشتند پرداخت شد.
** پرداخت 21 فقره تسهيلات به خانواده هاي 2 معلولي
وي با بيان پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به 21 خانوده 2 معلولي استان از ارائه تسهيلات به واحدهاي بوم گردي هم خبر داد و افزود: در اين بخش 49 واحد معرفي شده که به 30 واحد تسهيلات 150 ميليون ريالي پرداخت شده است.
وي درباره تسهيلات تعميرات مسکن هم گفت: در 40 سال گذشته 25 هزار فقره تسهيلات قرض الحسنه براي تعمير واحدهاي مسکوني ، ساخت حمام در منازل و وديعه مسکن و بهسازي مسکن از 50 تا 80 ميليون ريال ارائه شده است.
** ساخت 6 هزار مسکن براي افراد بدون خانه
در بخش ديگر اين جلسه ، اين مسئول درباره فعاليت هاي معاونت مسکن شهري از ساخت 6 هزار واحد مسکوني براي افراد بدون خانه در تمامي شهرستانهاي استان خبر داد و اضافه کرد: از اين تعداد 150 واحد در سال 97 ساخته شده و 350 واحد هم امسال در در اردکان ، بافق ، تفت ، ميبد و مهريز در حال ساخت داريم.
مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي يزد در پايان با اشاره به ارسال تعدادي از ماشين آلات اين مجموعه به مناطق سيل زده کشور گفت: بانک ماشين آلات بنياد مسکن استان ، 40 دستگاه و 50 نيرو فني و خدماتي دارد.
بنياد مسکن انقلاب اسلامي يزد در روز 21 فروردين سال 1358 همزمان با فرمان امام خميني (ره) مبني بر افتتاح حساب 100 و تأسيس اين بنياد با اختصاص قسمتي از دفتر سومين شهيد محراب آيت صدوقي به عنوان نخستين شعبه در کشور آغزا به کار کرد.
1968/ 6197
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دولت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق را اجرا کند

به گزارش جهان نيوز، شکور پورحسین عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد با اشاره به مصوبه مجلس برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان دولت در سالجاری، گفت: طبق مصوبه مجلس، مقرر شد که حقوق کارکنان دولت در سالجاری، براساس قانون بودجه 98، 400 هزار تومان افزایش یابد، اما دولت هنوز به این قانون تمکین نکرده و آن را اجرا نمی‌کند.

وی از ارائه گزارش‌هایی از سوی برخی کارکنان دولت در دستگاه‌های اجرایی به مجلس مبنی بر افزایش نیافتن حقوق‌شان در سال 98، اظهار داشت: طبق این گزارش‌ها مطلع شدیم که دولت در برخی دستگاه‌ها، مصوبه مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان را اجرا نمی‌کند.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد اضافه کرد: اقدام دولت در اجرا نکردن مصوبه مجلس برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارکنان، غیرقانونی است، دولت موظف به اجرای مصوبه مجلس است.

پورحسین تأکید کرد: دولت نمی‌تواند توجیهی برای اجرا نکردن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق 400 هزار تومانی حقوق کارکنان داشته باشد، زیرا منابع آن در قانون بودجه 98 از سوی مجلس پیش‌بینی شده است.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد در پایان، از دولت خواست تا مصوبه مجلس برای افزایش حقوق‌ها در سال 98 را اجرا کند، زیرا بالا رفتن نرخ تورم موجب کاهش قدرت خرید حقوق‌بگیران شده که باید به آن توجه شود.

منبع:تسنیم

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۶۵۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نرخ بالای بیکاری در کرمانشاه دلیل عدم تمایل سرمایه گذاری/ نقش کرمانشاه در زمینه جذب تسهیلات اشتغال روستایی
 • 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در میناب پرداخت شد
 • پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان شمالی
 • برگزاری جشن تولد شهید ابراهیم هادی در بام ایران
 • بیش از 268 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در کردستان پرداخت شد
 • سیلاب ۶۰ هزار روستایی خوزستان را درگیر کرد/300 روستای خوزستان متاثر از سیلاب شدند/آغاز اعطای کمک های بلاعوض و وام های کم بهره دراز مدت/ارزیابی خسارت ها ادامه دارد
 • اعتبارات ملی به کمک ادامه اجرای طرح هادی روستای استاد فاروج آمد
 • پرداخت تسهیلات بدون سپرده‌گذاری در طرح جدید ساخت و ساز مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری
 • فعالیت ۱۳۴ ناظر دارای صلاحیت جهت نظارت بر ساخت و سازهای روستایی در استان
 • پرداخت ۱۲۰ فقره تسهیلات به سیل زدگان شهرستان سرخس
 • فرماندار خوسف از نحوه توزیع تسهیلات روستایی انتقاد کرد
 • بیش از 23 هزار خانوار روستایی از مسیر آسفالته بهره مند شدند
 • 5355 واحد مسکونی گنبدکاووی از سیل خسارت دید
 • آبگرفتگی ۱۱۳ روستا در خوزستان ؛ ارزیابی تا آخرین روستا ادامه دارد
 • 80 طرح هادی در قشلاقات بیله سوار اجرا می شود
 • روستاییان سیل زده خوزستان 100میلیون ریال کمک بلاعوض می گیرند
 • پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری
 • بیش از چهار هزار کردستانی با کمک بانک مسکن صاحبخانه شدند
 • پرداخت 14500 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی