به گزارش ایرنا باب الله فتحی روز سه شنبه در جلسه اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ملایر اظهار داشت: متناسب با نیازهای جوانان و فعالان اقتصادی و در راستای آسان سازی تولید و اشتغال باید گام برداریم.
وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد: باید از حداکثر ظرفیت قانونی برای رفع موانع تولید و اشتغال استفاده کرده و به تکلیف و وظیفه خود در امور جوانان، ایجاد اشتغال و رونق تولید در این حوزه عمل کنید.
فرماندار ویژه ملایر تلاش مضاعف مدیران را لازمه تحقق شعار سال دانست و افزود: وجود ظرفیت جوانان در دهه های 60 و 70 فرصتی تاریخی برای ارتقای بهره وری، رشد اقتصادی، رونق تولید و ایجاد اشتغال است که نباید این فرصت را از دست دهیم.
فتحی بر لزوم استفاده مدیران از ظرفیت جوانان و واگذاری امور به آنان تاکید و بیان کرد: ظرفیت عظیم و سرشار جوانان در کشور یکی از دلایل دشمنی های استکبار است که تمام توان خود را در بی اثر ساختن و هدر دادن نیروهای جوان ما به کار گرفته اند.
وی به تدوین سند راهبردی توسعه استان و شهرستان ها با تدبیر استاندار همدان اشاره کرد و اظهار داشت: در این سند سه ساله وظیفه و تکلیف تمامی دستگاه های اجرایی در حوزه های مختلف گردشگری، صنعتی، کشاورزی، اشتغال و بویژه جوانان مشخص شده است.
معاون استاندار همدان گفت: طبق این سند در افق سه ساله این شهرستان حدود 10 هزار شغل پیش بینی شده است که برای هر سال حدود سه هزار و 300 شغل در نظر گرفته شده و 18 دستگاه اجرایی مکلف به تحقق این میزان اشتغال هستند.
فتحی در عین حال تحقق رونق تولید را در گرو بازنگری برخی سیاست های کلان و تجدید نظر در برخی مراوده های اقتصادی با جهان دانست و خاطرنشان کرد: در سطح کلان باید اتفاق هایی رخ دهد و در سطح شهرستان نیز موظف هستیم برای تحقق رونق تولید و رفع موانع موجود تلاش کنیم.

**با اتکا به نیروی جوان نتایج بهتری می گیریم
مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز با تاکید بر اینکه با اتکا به نیروی جوان می توانیم نتایج بهتری بگیریم گفت: هر اندازه به جوانان اعتقاد و باور داشته باشیم و با شعار جوان باوری، جوان یاوری و جوان محوری کار کنیم، به طور قطع آینده این نظام تضمین شده است.
محسن جهانشیر با اشاره به برون سپاری اقدامات دولتی به بخش خصوصی بیان کرد: در این زمینه برخی امور را به سازمان های مردم نهاد واگذار کردیم که نیاز است دستگاه های اجرایی نیز در این راستا ورود پیدا کنند.
وی ادامه داد: رویکرد اصلی ما در برنامه ششم توسعه و طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بیانیه «گام دوم انقلاب»، توجه به جوانان و امور بانوان است که باید برای انجام اقدامات بهتر و اثرگذار گام های مهمی برداریم.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان انتخاب روسای 2 شهرستان از حوزه بانوان را در این رابطه دانست و تاکید کرد: در راستای اقدامات پیش رو، تقاضا داریم دستگاه های اجرایی با بهره گیری از ظرفیت و توان سازمان های مردم نهاد و تنظیم برنامه های مشخص تر، یارگیر ما باشند و برای تقویت این سمن ها تلاش کنند.
جهانشیر اظهار داشت: نیاز است مدیران دستگاه های اجرایی عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان برنامه های خود را در این حوزه ارایه دهند تا بتوانیم در جمع بندی نهایی از آن استفاده کنیم.
وی به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» اشاره و تاکید کرد: همه ما مکلف به تحقق شعار سال و حرکت در این مسیر هستیم تا بتوانیم نتایج بهتری را بویژه برای جوانان رقم بزنیم.
جهانشیر همچنین وفاق و همدلی موجود در این شهرستان با ستاد ساماندهی امور جوانان را وجه تمایز استان و نمود آن در کشور برشمرد و گفت: این انسجام و همدلی باید همچنان تا رسیدن به اهداف پیش رو تداوم یابد.

**ایجاد 100 فرصت شغلی در سال جدید
رییس اداره ورزش و جوانان ملایر نیز در این جلسه گفت: امسال ایجاد یکصد شغل جدید در این حوزه پیش بینی شده است که در 10 رشته صنایع دستی و مشاغل خانگی ورود پیدا کرده ایم.
مهدی رضایی با بیان اینکه برنامه های ما با اولویت «رونق تولید» است بیان کرد: تاکنون سه کارگاه تولیدی توسط امور جوانان اداره ورزش و جوانان این شهرستان و با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی امور جوانان ایجاد و بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: چهار کمیته هویت، فضای مجازی، آسیب های اجتماعی و ازدواج زیرمجموعه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان فعالیت می کنند و نیاز است برنامه های مدونی در سال جدید ارایه شود.
به گزارش ایرنا، در این جلسه از چهار دستگاه اجرایی فعال شهرستان شامل شهرداری ملایر، اداره ثبت احوال، فرمانده سپاه ناحیه ملایر و شعبه بانک کشاورزی در حوزه امور جوانان تقدیر شد.
این سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ملایر است که با حضور «محسن جهانشیر» مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان برگزار می شود.
7528/2090
انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

همه برای تحقق شعار رونق تولید

یزد - ایرنا - هرچند بیش از 2 دهه از نام‌گذاری سال‌ها توسط رهبر معظم انقلاب می‌گذرد، در هیچ دوره‌ای همانند امسال، ایران با فشار تحریم‌ های ظالمانه دشمنان نظام روبرو نبود و به عقیده صاحب‌نظران وحدت، همدلی مردم، بخش خصوصی و مسئولان تنها راهکار تحقق شعار « رونق تولید » در سال 98 است.

به گزارش ایرنا، مقام معظم رهبری از سال 1369 به مناسبت آغاز سال جدید نام‌هایی را اعلام فرمودند، اما نامگذاری سال‌ رسما توسط رهبری اولین بار در پیام نوروزی 1378 رخ داد.
در این سال معظم له عنوان امام خمینی (ره) را انتخاب فرمودند و پس‌ از آن نامگذاری همانند سنت همه‌ساله تکرار می‌شود.
فلسفه‌ این کار مهم جلب‌توجه مردم و مسئولان به یک ارزش و یک اولویت کاری خاص خطاب به دولت و ملت است.
در این ارتباط از میان نامگذاری سال ها، البته از 1369 تاکنون، 16 سال جنبه اقتصادی داشت و در سال‌های اخیر از 87 با عنوان « نوآوری و شکوفایی » به‌صورت کامل به مسائل اقتصادی اختصاص پیدا کرد.
امسال هم با عنوان « رونق تولید » نامگذاری شد که عده‌ای معتقدند این شعار در ادامه شعار « اقتصاد مقاومتی » است.
حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش‌های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است که سیاست‌های آن در سال 1392 ابلاغ شد.
سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال 1396 نیز « اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال » بود و رهبری شعار سال 1397 را « حمایت از کالای ایرانی » اعلام کردند، امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.

** وحدت، همدلی مردم و مسئولان رمز تحقق شعار سال
امام‌جمعه یزد در خطبه‌های اولین نماز جمعه سال جاری گفته بود: وحدت، همدلی مردم و مسئولان رمز تحقق منویات رهبری در تحقق شعار رونق تولید است.
آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اهمیت نقش تفکر و اندیشه در قرآن اظهار داشت: درواقع رونق تولید موجب پویایی و شکوفایی اقتصادی می‌شود؛ لذا ضرورت دارد تا محصولات خوب و باکیفیت تولید و به شهروندان عرضه شود.
وی با اشاره به اهمیت رونق تولید، درک مقوله اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان تنها راه برون‌رفت از چالش‌های اقتصادی عنوان کرد و افزود: تمام اداره‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی و نظارتی بایستی با را‌ه‌اندازی اتاق‌های فکر، بحث رونق تولید را در دستور کار قرار دهند.
رئیس شورهای فرهنگ عمومی استان یزد تصریح کرد: فرهنگ کسب‌وکار و تولید بایستی اصلاح شود و نهادینه شدن باور سود مناسب یکی از راهکارهای مناسب برای رونق اقتصادی است.
ناصری یزدی با تأکید بر لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای رونق اقتصاد و تولید ، تشکیل اتاق فکر در کارخانه‌ها برای ساخت ابزار وارداتی را یکی از راه‌های تحقق شعار امسال دانست و گفت: اگر این کار در کشور صورت گیرد بدون شک سبب خودکفایی و عدم وابستگی به خارج می‌شود.

** رونق تولید با محوریت بخش خصوصی
همچنین استاندار یزد گفت: با جدیت تمام تحقق شعار سال را دنبال می‌کنیم، ضروری است با محور بخش خصوصی بسترهای لازم برای رونق تولید در استان فراهم شود.
محمدعلی طالبی در اولین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان ، ‌مهمترین ویژگی شعار امسال را قابلیت ارزیابی آن دانست و افزود: در هر مقطع زمانی می‌توانیم توجه دستگاه‌ها به این شعار را با عدد و رقم اندازه‌گیری و چشم‌اندازی را برای شعار تعریف کنیم و بر همین اساس گزارش‌ها را از دستگاه‌ها دریافت و بررسی کنیم که در طول سال به چه اندازه نسبت به این مسأله اهتمام داشته‌اند.
وی با تأکید بااینکه باید سازوکارهای لازم برای اجرای شعار سال در استان فراهم شود، تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در قالب سرمایه انسانی به‌عنوان یزدی‌های مقیم در تهران و سایر استان‌ها وجود دارد که از مسئولان فعلی و گذشته کشور و استان هستند و اعلام کردند می‌توانند نگاه فعال‌تری برای توسعه و پشتیبانی از استان داشته باشند و از این ظرفیت‌ها استفاده شود.
وی معتقد است که تمام سازمان‌ها و نهادهای استان باید مسئولیت‌پذیری خود را نسبت به تحقق شعار سال و رونق تولید افزایش دهند و به تولید به معنای عام آن در همه حوزه‌ها ازجمله صنعت، خدمات و گردشگری توجه لازم داشته باشند.

** تحقق رونق تولید درگرو پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب
نایب‌رئیس گروه عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم یزد و اشکذر نیز گفته بود: رونق تولید اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب و توصیه‌های نوروزی رهبری اجرا شود.
سید ابوالفضل موسوی بیوکی اظهار داشت: مقام معظم رهبری دکترین استکبار جهانی را بر این منوال تشخیص دادند که اگر آن‌ها در گزینه نظامی موفق نبودند، به گزینه اقتصادی روی آوردند و از تحریم، تهدید و فشارهای روحی و روانی، مردم را به جنگ و مبارزه طلبیدند.
وی تصریح کرد: بر مبنای بیانیه دوم ، باید به سمت توسعه فنّاوری و شرکت‌های دانش‌بنیان روی‌آوریم و به جوانان باانگیزه و انقلابی متکی باشیم.
نماینده یزد و اشکذر ادامه داد: در ارتباط با تولید و دانش باید با خارج ارتباط برقرار و مشکلات بانکی را رفع کنیم؛ از طرفی سرمایه‌های بانکی باید در کنار تولید قرار گیرد تا منویات رهبری به بسته راهکاری تبدیل شود.
وی خاطرنشان کرد: حفظ اصول عزت و حکمت در چارچوب سیاست خارجی و ارتباط با سایر کشورها ضروری است و در این صورت می‌توان به رونق تولید امیدوار بود.

**رونق تولید نیازمند تحریک مصرف
همچنین سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری یزد اظهار داشت: انتظار داریم بخش خصوصی بتواند فرایندها را بهتر از دولتی‌ها تعریف و ارائه کند و مباحث اقتصادی به‌ویژه در بحث رونق تولید ارائه شود.
مسعود عظیمی در نخستین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی امسال افزود: توسعه در اقتصاد باید همه‌جانبه و به خدمات و صنعت و کشاورزی توجه داشته باشیم لذا برای رونق اقتصادی باید مصرف را تحریک کرد تا رونق تولید نیز دیده شود.

** رونق تولید جنبه اجرایی و عملیاتی پیدا کند
رئیس‌کل دادگستری یزد گفت: رونق تولید نباید تنها در قالب بخشنامه و صورت‌جلسه باقی بماند بلکه باید با جماع ملی جنبه اجرایی و عملیاتی پیدا کند.
محمدرضا حبیبی در دیدار اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه یزد اظهار داشت: برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تأکید معظم له در مسأله تولید و رونق آن باید کار جهادی و حرکت انقلابی بین مردم و به‌ویژه مدیران و مسئولان شکل بگیرد تا این امر مهم محقق شود.
وی تصریح کرد: رونق تولید، نیازمند حرکت و عزم همه آحاد جامعه و مسئولان است تا هر یک درزمینهٔ‌های مختلف بسترهای تولید را هموار و برای رونق آن تلاش کنند.

** رونق تولید ادامه حمایت از کالای ایرانی
همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد با اشاره به برنامه‌های دولت بر اساس نام‌گذاری سال جدید یادآور شد: رونق تولید در امتداد حمایت از کالای ایرانی است.
سید مجتبی حسینی پور بابیان اینکه نیمی از مصوبه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی سال گذشته اجرا نشد اظهار داشت: در سال جاری برای رونق تولید، حمایت از کالای ایرانی را مدنظر قراردادیم که امیدواریم بتوانیم به تحقق آن جامه عمل بپوشانیم.

** رونق تولید با ارتقا فرهنگ کالای ایرانی
همچنین مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد اظهار داشت: برای تحقق شعار رونق تولید و بهبود وضعیت معیشتی باید خرید و مصرف کالاهای ایرانی در بین مردم به فرهنگ تبدیل شود .
علی نمازی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال اظهار داشت: این امر مستلزم افزایش کیفیت کالاهای ایرانی توسط تولیدکنندگان است که موجب تمایل مردم به استفاده از کالاهای داخلی می‌شود.
وی افزود: تحقق شعار سال درگرو تعامل و همدلی بخش‌های دولتی و خصوصی است در این صورت بخش عمده‌ای از مشکل اقتصادی برطرف خواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد تصریح کرد: دولت برای تحقق رونق تولید و اشتغال باید موانع و مشکلات را از سر راه سرمایه‌گذاران بردارد و امور را تسهیل کند.

** تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی زمینه‌ساز رونق تولید
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) یزد با ارج‌گذاری نام‌گذاری هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و توجه ویژه‌ایشان به تولید، امکانات و تجهیزات خوبی برای تولید در بخش‌های مختلف وجود دارد که برای رونق تولید و اشتغال باید به بهترین وجه بستر تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی را در جامعه فراهم کرد.
محمدرضا علمدار یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال رونق تولید برنامه‌های مختلفی مانند تأمین مواد اولیه، نقدینگی و بسیاری موارد دیگر را همچون سال قبل به‌شدت دنبال خواهیم کرد.
وی افزود: باید توجه ویژه‌ای برای تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی صورت گیرد چراکه نقدینگی در تولید حرف اول را می‌زند.
رئیس سازمان صمت یزد یادآور شد: بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف ، رفع موانع تولید، تأمین سرمایه در گردش واحدهای فعال ، نگاه ویژه به معادن و فعال‌سازی معادن کوچک، توسعه صادرات، تکمیل زنجیره تولید، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام، تکمیل و اجرای سامانه‌های الکترونیکی مختلف ازجمله سامانه جامع انبار، تجارت ، مبارزه با قاچاق کالا و بسیاری موارد دیگر برخی از محورهایی است که امسال این سازمان نسبت به آن اهتمام خواهد داشت.
علمدار یزدی یادآور شد: توجه به صنایع های تک و دانش‌بنیان، مهیاکردن شرایط برای جذب سرمایه‌گذاران ، اعطای تسهیلات بانکی ، تأمین ماشین‌آلات صنعتی و گسترش کمک‌های فنی اعتباری از دیگر راهکارهای افزایش رونق تولید است.

** لزوم همدلی بیشتر برای رونق تولید
به گفته رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد این استان به لحاظ سرانه ساخت واحد صنعتی با اختلاف زیاد رتبه نخست کشور را دارد، طوری که به ازای هر 280 یزدی یک کارخانه وجود دارد.
سید علی‌اکبر کلانتر در گفت‌وگو با ایرنا بابیان اینکه در این استان 240 پروانه بهره‌برداری به نام بانوان ثبت‌شده است که در کشور بی‌نظیر است ، افزود: یزد همچنین بالاترین نسبت بهره‌وری اقتصادی بعد از پایتخت و استان‌های نفتی را دارد.
وی بابیان اینکه در شرایطی که بخش صنعت 32 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده، سهم بخش صنعت در اشتغال استان 49 درصد است، اضافه کرد: در شرایط امروز کشور باید با کمک هم و با همدلی بیشتر حل علاوه بر رفع موانع ، زمینه رونق تولید را در استان و اقتصاد فراهم کنیم.

** رونق تولید درگرو تولید صادرات محور
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی یزد هم معتقد است که اوج رونق تولید زمانی است که تولیدات صادرات محور باشد که تولیدات کشور و استان در بازارهای هدف خصوصاً کشورهای همسایه جایگاه مناسبی دارد.
غضنفر میر جلیلی بابیان اینکه بدون شک تولید و رونق آن کلید حل مشکلات اقتصادی است، افزود : فرآیند تولید به زیرساخت‌های اساسی نیاز دارد که نیروی انسانی کارآمد و فناوری 2 عامل اساسی آن است.
وی افزود: اگر تولید با پایداری رونق همراه نباشد ، دچار رکود و مشکل می‌شود، 2 عامل یکی خارجی و دیگری داخلی بر رونق تولید تأثیر جدی دارد .
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی یزد ، بزرگ‌ترین مانع خارجی رونق تولید در صادرات را نبود انتقال و جابه‌جایی پول در شبکه جهانی که به‌واسطه تحریم‌های سنگینی بر دوش تولیدکنندگان گذاشته‌شده است، دانست .
وی همچنین موانع تولید و رونق در تحریم‌های داخلی را شامل گرفتن امضاهای متعدد از مسئولینی که حتی یک خط از نامه را نمی‌خوانند، عدم اعتماد به بخش تولید و سرمایه‌گذار در برخی اداره‌ها، کاغذبازی‌های بیهوده ، بخشنامه‌های ناگهانی و غیراصولی، عدم آشنایی مسئولان تصمیم گیر به امر تولید، عدم توجه به تجربه صنعتگران و تولیدکنندگان را بخش‌هایی از این موانع برشمرد.

** رونق تولید جنبه فرهنگی هم دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد بابیان اینکه رونق تولید فقط مربوط به اقتصاد نیست بلکه جنبه فرهنگی نیز دارد گفت: هدف کسب عنوان پایتخت کتاب جهان در سال 2022 میلادی است.
مجید جوادیان زاده در نشستی با کارکنان این اداره اظهار داشت: شعار رونق تولید تنها بسته به اقتصاد نیست بلکه جنبه‌های فرهنگی نیز دارد و ما در این زمینه فعالیت‌های بسیاری برای تحقق این شعار می‌توانیم انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تولید و مصرف درزمینهٔ فرهنگی امیدواریم بتوانیم در این سال به شکلی عمل کنیم که بتوانی در راستای تحقق شعار سال مطرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری گام برداریم.

** رونق تولید در یزد با تمرکز بر نسخه‌های کوتاه‌مدت
همچنین عضو انجمن اقتصاددانان ایران می‌گوید: اقتصاد ما در شرایط خاصی قرار دارد و 100 سال اخیر، هیچ کشوری با چنین فشاری از سوی دشمنان روبرو نبود.
عباس علوی راد بابیان اینکه باید سراغ مسائل بنیادین و اصلاح ساختار رفت، افزود: دولت‌ها بابد به نسخه‌هایی که رهبر معظم انقلاب بیان می‌فرمایند، کاملاً توجه کنند و نباید بی‌توجهی در اجرای اصل 44 و سند 1404 را این‌گونه هستیم ، شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: بااین‌وجود، شرایط فعلی اجازه ورود به مسائل ساختاری حداقل تا یک سال آینده را نمی‌دهد و اگر کسی دوستدار و دلسوز انقلاب، نظام و کشور است، باید سعی کنند از این چالش عبور کنیم .
عضو اندیشکده صنعت ، فناوری و اقتصاد (صفا ) با تأکید بر لزوم تمرکز بر سرمایه‌گذاری‌های توسعه‌ای و نسخه‌های کوتاه‌مدت رونق تولید اضافه کرد: در شرایط فعلی برای تحقق رونق تولید ، باید با پرهیز از ارائه نسخه‌های بلندمدت، رونق داشتن تولید به‌عنوان یکی از نشانه‌های رشد اقتصادی پایدار، همواره از اهداف اقتصادی دولت‌ها بوده است.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: رونق تولید، انعطاف‌پذیری سیاست‌های اقتصادی دولت برای کنترل تبعات ناشی از مشکلات ساختاری اقتصاد ایران است به همین دلیل اولویت دادن به حمایت از تولیدکنندگانی که رشد تولید و اشتغال‌زایی بالایی دارند باید مدنظر باشد.
گزارش از : محمود رضا رحمانی
1968/ 2047

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

هیچ ارتباطی بین قتل حاجیان و حسین هدایتی وجود ندارد

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 اداره ورزش و جوانان استکبار شهرداری مدیرکل ورزش و جوانان ورزش و جوانان 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۶۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تکمیل و بهره‌برداری بیش از 700 طرح ورزشی/ ملایر دارای استعدادهای ورزشی خوبی است
 • نماینده ملایر: ورزشگاه پنج هزار نفری بزودی بهره برداری می شود
 • نماینده ملایر: خانه کشتی 700 میلیون ریال اعتبار گرفت
 • ۱۲۱ مصوبه کارگروه ملی تسهیل موانع تولید به واحدهای تولیدی استان مرکزی اختصاص یافت
 • هفت هزار واحد صنعتی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
 • استان مرکزی رتبه اول کشور در رفع موانع تولید را به خود اختصاص داد
 • هفت هزار واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
 • موانع پروازی باند دوم فرودگاه زاهدان به زودی رفع می‌شود
 • بازدید وزیر ورزش و جوانان از ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر
 • وزیر ورزش از ورزشگاه پنج هزار نفری ملایر بازدید کرد
 • بازدید وزیر ورزش و جوانان از روند ساخت استادیوم پنج هزار نفری ملایر
 • وزیر ورزش از روند ساخت استادیوم ۵۰۰۰ نفری ملایر بازدید کرد
 • اگر ميخوايم گام موثري برداريم بايد دين خود را بشناسيم
 • ◄ تلاش فرودگاه مهرآباد جهت رفع موانع نصب سامانه ILS
 • فرماندار ملایر: روابط عمومی ها موظف به آشنایی با حقوق شهروندان هستند
 • وجود ۶۰ مدرسه خیر ساز در ملایر
 • پارک تاریخی سیفیه هویت شهر ملایر
 • عضو مجمع تشخیص مصلحت: عزمی‌ برای رفع موانع تولید وجود ندارد/ حرکت‌هایی که جدیدا در دولت ایجاد شده، گام‌های مثبتی است
 • تغییر رویکرد دولت از غرب/ عزمی‌ برای رفع موانع تولید وجود ندارد