تبریز - ایرنا - معاون هماهنگی و امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: عملیات اجرایی کمربندی دوم تبریز به طول 30 کیلومتر آغاز شد.

جواد رحمتی، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای این طرح با مشارکت 40 درصدی دولت و 60 درصدی بخش خصوصی آغاز شده و در آینده نزدیک طی مراسمی رسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ آن به زمین زده می شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح از محل دیزل آباد تا سه راهی اهر و از جنوب تبریز عبور می کند، یادآوری کرد: احداث این کمربندی حجم سنگین ترافیک اتوبان کسایی را کاهش داده و بار عظیم ترافیک جنوب و غرب تبریز به آن منتقل می شود.
معاون امور هماهنگی و امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اتوبان تبریز - ارومیه و تبریز - بازرگان در آینده به این کمربندی وصل می شود، یادآوری کرد: سهم دولت در این طرح به نسبت زمان های پیش بینی شده تا زمان بهره برداری پرداخت می شود.
رحمتی ادامه داد: هم اکنون تملک این طرح با حدود 50 تا 60 میلیارد ریال آغاز شده و براساس اولویت بندی مراحل بعدی آن با تخصیص اعتبارهای مورد نیاز اجرا می شود.
کمربندی دوم تبریز به موازات اتوبان شهید کسایی احداث می شود.
8023/3071

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

حضور بیش از ۲ هزار دلال در شهر پردیس

به گزارش جهان نيوز، مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در نشست خبری امروز با بیان اینکه پرونده ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در پردیس امسال بسته می‌شود، گفت: برخی از واحد‌های مسکن مهر در پردیس مشکل معارض و مشکل حقوقی داشتند که با همکاری وزارت راه و شهرسازی مسائل آنها برطرف شده و باقی مانده واحد‌های مسکن مهر تا ابتدای سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۸۲ هزار واحد مسکن مهر در پردیس کلنگ آنها زده شد، گفت: تا امروز ۳۰ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و تا پایان امسال هم ۴۰ هزار واحد افتتاح می‌شود و با برطرف شدن کسری ۶ هزار واحد مسکن مهر تنها ۹ تا ۱۰ هزار واحد باقی می‌ماند که امیدواریم تا سال آینده بتوانیم آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه در شهر پردیس بیش از ۲ هزار دلال سرپایی وجود دارد، گفت: این دلالان روزانه چندین واحد مسکن مهر خرید و فروش می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی از جمله افزایش نجومی قیمت مسکن مهر شده است.

هدایت یادآوری کرد: من به متقاضیان و مالکان مسکن مهر پردیس پیشنهاد می‌کنم که به هیچ عنوان مسکن مهر خود را نفروشند، زیرا به زودی قیمت‌ها در این شهر واقعی می‌شود و در گذشته برخی از دلالان با اعلام این موضوع که واحد آنها ساخته نمی‌شود باعث شدند بسیاری از واحد‌ها زیر قیمت تمام شده به فروش برسد.

وی تأکید کرد: با واگذاری عرصه به مالکان قیمت‌های واحد‌های مسکن مهر افزایش می‌یابد، اما سعی خواهیم کرد با مدیریت این موضوع موجب افزایش قیمت‌های نجومی نشویم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد: در پردیس ۳۳ هزار و ۳۰۰ واحد در دست کوزو بود که طی ۳ تا ۴ ماه گذشته سعی کرده‌ایم مشکل آنها را برطرف کنیم و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده سرعت کار در آنها افزایش یافته و هم‌اکنون این واحد‌ها در مرحله تحویل نهایی هستند به طوری که ابتدا زون ۵ سپس زون یک و بعد از آن زون ۴ شمالی و جنوبی تحویل داده می‌شود.

هدایت بیان کرد: اگر مشکلات مربوط به کوزو را برطرف نمی‌کردیم تا ۱۰ سال آینده امکان بهره‌برداری از آنها وجود نداشت، اما با همکاری وزارت راه و شهرسازی و ورود مدیران باعث شدیم که قرارداد‌های ۵ برگی شرکت کوزو منعقد شود و کل نصبیات از جمله پکیج و آسانسور را در این واحد‌ها فراهم کردیم هم‌اکنون مقدمات نصب موتور آسانسور در زون یک فراهم شده و بعد از زون ۴، زون ۲ و ۳ به ترتیب به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس به فاز ۸ پردیس اشاره کرد و گفت: در این فاز تعدادی سازنده پای کار بود، ولی به دلیل آنکه منابع مالی لازم فراهم نبود این سازندگان امکان ساخت و تکمیل واحد‌ها را نداشتند، اما سعی کرده‌ایم با ورود دادستان مشکل برخی از سازندگان بی تعهد را برطرف کنیم و هم‌اکنون در این فاز پروژه‌ها به تعدادی سازنده خوب و پیمانکار خبره تحویل داده شده و هم‌اکنون عملیات اجرایی در این فاز‌ها آغاز شده است به طوری که ساخت واحد مسکن مهر در این فاز یک سال متوقف بود، اما با ورود دادستان دوباره سرعت ساخت و ساز در این واحد‌ها جدی شد.

وی با اشاره به اینکه در فاز ۵ و ۹ مشکل اقاله‌ها را پیگیری کرده‌ایم، گفت: در این فاز‌ها منابع مالی به شرکت‌های سازنده تزریق می‌شد، اما این شرکت‌ها منابع را برای ساخت واحد‌ها تحویل نمی‌دادند، اما با ورود شرکت عمران پردیس منابع مستقیم به شرکت‌های زیرمجموعه تزریق می‌شود و همین موضوع باعث افزایش سرعت ساخت و ساز در این واحد‌ها شده است.

هدایت اظهار کرد: مشکل تکمیل زیرساخت‌های پردیس با انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برطرف شده است و برخی از مشکلات منابع مالی هم از طریق تهاتر اراضی برطرف شده است.

تحویل ۴۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس تا پایان سال ۹۸
وی با بیان اینکه بخش زیادی از هزینه‌ها را در قالب تهاتر تأمین می‌کنیم گفت: طی ۴ ماه اخیر حدود ۶ هزار و ۴۰۰ متقاضی وجود داشته که از سال ۹۱ برای مسکن مهر ثبت نام کرده بودند، اما تخصصی برای آن‌ها صورت نگرفته بود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شد ظرفیت برای این واحد‌ها ایجاد و ما به صورت روزانه در حال برطرف کردن معارض و ارائه زمین به آن‌ها هستیم.

هدایت گفت: با برطرف کردن معارض زمین در فاز ۸ توانستیم ۳ هزار و ۳۰۰ واحد از کسری این واحد‌ها را جبران کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس تأکید کرد: هم‌اکنون مشکل کسری ۶ هزار و ۶۰۰ واحد در پردیس برطرف شده و به زودی تحویل آنها هم آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال تنها سالی است که هیچ مشکل منابعی در تخصیص بودجه وجود ندارد، گفت: خوشبختانه در لایحه بودجه‌ای که در سال ۹۸ تدوین شده برای اولین بار از محل منابع خود شرکت عمران و تهاتر اراضی به بخش ساخت منابع مالی تزریق می‌شود و در گذشته بیشتر منابع مالی برای حل محوطه‌سازی تخصیص داده می‌شد، اما امسال با اجرای این روند سرعت ساخت و ساز در پردیس افزایش می‌یابد.

هدایت توضیح داد: هم‌اکنون یک ردیفی در لایحه بودجه در نظر گرفته شده که شرکت عمران می‌تواند وام با هر سودی که مدنظرشان است دریافت کنند و هم‌اکنون سازمان مدیریت برنامه و بودجه در حال تدوین آیین نامه اجرایی آن است و این تسهیلات یکی از کارگشاترین منابع مالی است که به پروژه‌های پردیس تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس به متروی پردیس هم اشاره کرد و گفت: این پروژه هم جزء اولویت‌های ما در لایحه بودجه بوده و هم‌اکنون در مرحله تهیه نهایی نقشه اجرایی آن هستیم و امسال هم قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای عملیاتی شدن این پروژه وارد شده و تا چند ماه آینده عملیات کلنگ‌زنی آن هم زده می‌شود.

وی به مرکز محله‌ها هم در فاز‌های مختلف اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی مرکز محله‌ها در فاز‌های مختلف آغاز شده و در این مراکز واحد‌های تجاری مراکز محله‌ها و مدرسه هم به صورت مشارکتی در حال ساخت است.

هدایت افزود: برای اولین بار پکیج ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای این مراکز محله‌ها آماده کرده‌ایم، زیرا که بسیاری از مالکان واحد‌های مسکن مهر پردیس نگران تأمین نشدن خدمات خود بودند که با تخصیص این بودجه نگرانی آن‌ها هم برطرف شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس افزود: در فاز ۱۱ درمانگاهی مشابه بیمارستان در حال ساخت است و در این پروژه هم ۵ مدرسه و چندین واحد تجاری ساخته شده است.

وی به طرح مسکن امید در پردیس هم اشاره کرد و گفت: از پروژه ۲۰۰ هزار واحدی مسکن امید در شهر‌های جدید ۱۵ هزار واحد مربوط به پردیس است که طی یک برنامه ۳ ساله عملیاتی می‌شود و ما خوشبختانه در ساخت این واحد‌ها از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیاء استفاده کرده‌ایم و هم‌اکنون عملیات اجرایی ۶ هزار واحد از این تعداد آغاز شده و ما بیش از تعهد خود طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ این واحد‌ها را آغاز کرده‌ایم.

هدایت ادامه داد: طی سال‌های گذشته به جز مسکن مهر پردیس هیچ واحد دیگری را در این شهر کلید نزده بودیم، اما از سال گذشته عملیات ساخت مسکن امید را آغاز کرده‌ایم و بخشی از این واحد‌ها را در فاز ۸، بخش دیگری را در پروژه‌ای ۹۷ هکتاری و بخشی هم در فاز ۴ کلید خورده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس افزود: عملیات اجرایی تصفیه‌خانه پردیس هم با رایزنی‌های صورت گرفته آغاز شده و به زودی مشکل فاضلاب در این پروژه‌ها برطرف می‌شود.

وی به واگذاری عرصه به مالکان هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری وزارت راه و شهرسازی امکان واگذاری عرصه برای مالکان فراهم شده و به جز تخفیفاتی که در این واگذاری‌ها وجود داشت ۱۵ درصد هم تخفیف برای واگذاری عرصه از سوی شرکت عمران در نظر گرفته شده است.

هدایت گفت: برای مالکان اولیه واحد‌های مسکن پردیس تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم، اما این تخفیف‌ها دارای شروطی است به طوری که در هنگام فروش این واحد‌ها مابه‌التفاوت تخفیف از سوی خریدار باید به ما پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد: هم‌اکنون قیمت عرصه در فاز ۱۱ بین ۱۹ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت دارد که متناسب با مساحت و فاز‌های مختلف قیمت آنها تغییر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در پردیس گروه‌های تشکیل شده که با ناامید کردن متقاضیان قیمت‌های مسکن مهر را به صورت غیرواقعی اعلام می‌کنند و طریق آن باعث خریداری ملک با قیمت‌های پایین می‌شوند.

هدایت گفت: ما در مسکن مهر با قیمت‌های نجومی مخالف هستیم، اما نباید قیمت‌ها هم بسیار پایین ارائه شود؛ هدف شرکت عمران رساندن قیمت مسکن مهر به قیمت واقعی و تمام شده است و ما سعی داریم مالکان اصلی در پردیس حفظ شوند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس افزود: در شهر پردیس بلوک‌هایی ساخته شده که قیمت آن‌ها با قیمت مناطق شمالی تهران برابری می‌کند و همین امر باعث شده که ورود دلالان به این مناطق افزایش یابد به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم با ایجاد هماهنگی بین سازندگان خرید نصبیات واحد‌ها را خودمان انجام دهیم به طور مثال حدود ۷ هزار و ۵۲۰ درب و پنجره از یک شرکت تولیدکننده داخلی برای تعدادی از فاز‌ها خریداری شده است.

وی گفت: تا پایان سال ۹۸ واحد‌هایی که معارض حقوقی و قانونی نداشته باشند با همکاری وزارت نیرو و شرکت نفت تحویل داده می‌شود و امیدواریم در این بین وزارت نیرو، وزارت نفت، وزارت آموزش و پرورش همکاری‌های لازم را داشته باشند.

هدایت افزود: ۵ هزار واحد مسکن مهر تا چند ماه آینده با تحویل چندین باب مدرسه و مجموعه درمانی تحویل داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: در پردیس هیچ مشکل شناخته نشده‌ای وجود ندارد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکل آن‌ها برطرف می‌شود همچنین مشکل آرامستان پردیس هم که دغدغه بسیاری از مالکان بود با مکان‌یابی انجام شده برطرف شده است.

وی در پاسخ به سئوال باشگاه خبرنگاران جوان، مبنی بر قیمت مسکن مهر گفت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت مسکن مهر نداریم و هنوز مصوبه‌ای از سوی شورای مسکن برای افزایش قیمت مسکن مهر ارائه نشده است.

هدایت اظهار کرد: امسال می‌توانیم به پروژه‌های مسکن قیر تحویل دهیم و برای اتمام مسکن مهر پردیس باید تأمین منابع مالی آن‌ها را فراهم کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت: ۴۳۰ میلیارد تومان از آورده متقاضیان را به بخش زیرساخت‌ها برده بودیم که البته این اقدام در راستای منافع متقاضیان بوده، زیرا که بدون این منابع نمی‌توانستیم زیرساخت‌های واحد‌ها را فراهم کنیم، اما هم‌اکنون از محل منابع داخلی شرکت در حال برگرداندن این پول به ساخت و ساز‌های مسکن مهر هستیم.

وی با اشاره به اینکه شهر پردیس و مسکن مهر آن از اهمیت بسیار زیادی نسبت به سایر شهر‌های جدید برخوردار است گفت: حدود ۳ درصد از مسکن مهر کشور در پردیس بارگذاری شده بود، اما با توجه به اهمیت، مزایا و مشکلاتی که در شهر پردیس وجود داشت بیش از ۹۷ درصد از اخبار مسکن مهر مربوط به پردیس است.

هدایت توضیح داد: حضور وزیر راه و شهرسازی و اهتمام جدی برای عملیاتی شدن واحد‌ها در پردیس تا پایان سال باعث شده که اتفاقات بسیار خوبی در این بخش رخ دهد.

محسن جهانگیری درگذشت

پزشکی که خودش را دیپلم معرفی کرد تا ببیند در بیمارستان با او چه می کنند؟

تهیه عکس های شبه پورن از کودکان توسط یک آتلیه/عکس

کلیدواژه: اقتصاد عمراني راه تبريز

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۸۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ◄ اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 3 اردیبهشت 98
 • تصاویری از دشت شقایق در اتوبان تهران ـ قم
 • اجرای 52 طرح برای رفع بوی نامطبوع جنوب پایتخت
 • عملیات پرورش دام سبک بیست هزار راسی در نمین اجرایی می شود
 • عملیات اجرایی پرورش دام سبک ۲۰ هزار راسی در نمین آغاز می‌شود
 • عملیات تکمیل مجتمع صنعتی و معدنی فولاد بافق آغاز شد
 • ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور ابلاغ شد
 • ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 98 ابلاغ شد
 • شمارش معکوس برای افتتاح ادامه اتوبان همت
 • شقایق آی شقایق! + فیلم
 • آغاز توزیع اقلام اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بین مردم سیل‌زده آق‌ قلا
 • دشت شقایق در اتوبان تهران- قـــم/تصاویر
 • آغاز مهندسی مجدد ساختار سازمانی شهرداری تبریز در سال ۹۸
 • توزیع هدایای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رحمه الله علیه) برای سیل زدگان گلستان
 • آغاز عملیات مبارزه با ملخ‌های مهاجر در مراتع آق‌قلا
 • مسیر ریلی جنوب تا سه روز دیگر بازگشایی می شود
 • ◄ اطلاعیه مرکز مدیریت راه های کشور مورخ 2 اردیبهشت 98
 • آغاز عملیات اجرایی تأسیسات نمک زدایی و تصفیه آب بخش مرکزی آران و بیدگل
 • کاهش ۲.۷ درصدی تردد نسبت به روز قبل