تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۷) با کاهش ۳۷.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ روبرو شده است. ناطقان: طبق اعلام انجمن خودروسازان ایران تولید انواع خودرو در اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۷) به ۸۲ هزار و ۲۲۲ دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال پیش از آن (۱۳۹۶) که ۱۳۱ هزار و ۶۵۶ دستگاه بوده، ۳۷.۵ درصد کاهش داشته است.

طبق آمار در این مدت تولید انواع ون و اتوبوس با کاهش بیش از ۹۰ درصدی، بیشترین کاهش تولید را در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ تجربه کرده است.

بر این اساس تولید انواع ون در اسفند سال ۹۶، ۱۳۸ دستگاه بوده که میزان تولید آن در اسفند ماه سال ۹۷ به پنج دستگاه رسیده و ۹۶.۴ درصد کاهش تولید داشته است.

پس از آن اتوبوس با تولید ۱۲ دستگاه در اسفند ماه ۹۷ نسبت به ۱۵۲ دستگاه تولید شده در اسفند ۹۶، کاهش تولید ۹۲.۱ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین تولید انواع کامیون، کامیونت و کشنده در اسفند ماه سال ۹۷ به رقم ۲۴۸ دستگاه رسیده که نسبت به تولید ۱۶۴۹ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال ۹۶، کاهش ۸۵ درصدی داشته است.

در این مدت تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس ۴۳ دستگاه بوده است که به نسبت تولید ۱۸۴ دستگاهی در اسفند ماه ۹۶، کاهش ۷۶.۶ درصدی را تجربه کرده است.

علاوه بر این بر اساس آمارهای اعلام شده تولید انواع سواری نیز در اسفند ماه ۹۷ با کاهش ۳۸ درصدی روبرو شده است. میزان تولید سواری در اسفند ماه سال ۹۷ به ۷۷ هزار و ۱۶۴ دستگاه رسیده؛ در حالیکه میزان تولید آن در مدت مشابه سال ۹۶، ۱۲۴ هزار و ۴۹۹ دستگاه بوده است.

کمترین کاهش تولید نیز به مربوط به وانت است که از ۵۰۳۴ دستگاه در اسفند ماه سال ۹۶، به ۴۷۵۰ دستگاه در اسفند سال ۹۷ رسیده و کاهش ۵.۶ درصدی را تجربه کرده است.

آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازان ایران نشان می‌دهد که هیچ نوع خودرویی در اسفند ماه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، رشد تولید نداشته است.

همچنین تولید انواع خودرو در ۱۲ ماهه سال ۹۷ نیز کاهش ۳۷.۸ درصدی داشته است؛ به‌گونه‌ای که تولید انواع خودرو از یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷۵۶ دستگاه در کل سال ۹۶ به ۹۵۵ هزار و ۹۲۳ دستگاه در ۱۲ ماهه ۹۷ رسیده است. منبع: ایسنا برچسب ها: کاهش تولید ، خودرو ، اسفند

منبع: ناطقان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کاهش درآمد پژو پس از خروج از ایران/ پیش‌بینی رشد قیمت بنزین در آمریکا پس از تحریم نفتی ایران/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت اجاره در تابستان امسال/ خروج ارز برای واردات بیش از ۵ هزار تن مربا

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بهای انواع طلا و سکه در آخرین روز هفته، سهام آسیایی افت کرد، ارزش بازار فرابورس ۸ درصد افزایش یافت، یونان هنوز بدهکارترین کشور اروپایی است، عربستان فعلا عرضه نفت را در بازار افزایش نمی‌دهد، به زودی قیمت سیب زمینی و پیاز ارزان می‌شود و ۷۲۱ میلیون دلار سود خالص هیوندای را در بر دارد.

بهای انواع طلا و سکه در آخرین روز هفته

کشتی آرای با بیان اینکه روز گذشته بهای اونس جهانی طلا با رشد قیمت به رقم ۱۲۷۸ دلار رسید و نرخ ارز نیز در محدوده ۱۴۰۰۰ تومان قرار داشت، اظهار داشت: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم ۴,۷۲۵,۰۰۰ تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، به قیمت ۴,۹۱۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲,۷۴۵,۰۰۰ تومان رسید و هر ربع سکه بهار آزادی ۱,۷۴۰,۰۰۰ ارزشگذاری شد. هر سکه یک گرمی به رقم ۹۵۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به رقم ۴۳۹,۸۰۰ تومان معامله شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، ۱,۹۱۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. به گفته کشتی آرای، حباب سکه همانند روز چهارشنبه، ۵۸۰ هزار تومان بود.

کاهش درآمد پژو پس از خروج از ایران

گروه خودروسازی پژو فرانسه اعلام کرد: درآمد این شرکت در پی کاهش فروش خارجی و نیز خروج این شرکت از ایران در پی تحریم‌ها، در سه ماهه نخست امسال ۱/۱ درصد کاهش یافته است. بر اساس گزارش پژو، درآمد این شرکت که در فاصله ژانویه تا مارس ۱۷/۹۸ میلیارد یورو بوده که این رقم نسبت به سال گذشته ۱/۱ درصد کاهش داشته است. در این گزارش آمده است؛ نرخ مبادله هم در درآمد این شرکت تاثیر داشته و سود این شرکت را پایین آورده است. میزان صادرات پژو با بر هم خوردن سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های چینی و همچنین بیرون رفتن این شرکت از ایران در پی تحریم‌ها به شدت افت کرد. حجم فروش با ۱۵/۷ درصد کاهش به ۸۸۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه در سه ماهه نخست امسال رسید که بدون در نظر گرفتن ایران حجم فروش در کشورهای آمریکای لاتین ۳۰ درصد کاهش داشت. در عین حال شرکت پژو پیش بینی کرده درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۹، به میزان ۲ درصد کاهش یابد. پژو همچنان چشم امید خود را به بازارهای اروپا دوخته است. این در حالی است که میزان فروش در بازارهای چین ۳ درصد کاهش یافته اما در بازار روسیه  ۵ درصد رشد داشته است.

سهام آسیایی افت کرد

روز پنج‌شنبه، افت غافل‌گیرکننده داده‌های اقتصادی آلمان و کره جنوبی، وحشت از کند شدن اقتصاد جهانی را احیا کرد و باعث افت سهام آسیایی شد. پس از این که بانک مرکزی ژاپن سیاست‌گذاری مالی خود را در اجلاس روز پنج‌شنبه بدون تغییر باقی گذاشت و اعلام کرد تا سال ۲۰۲۰ نرخ بهره را بسیار پایین نگاه خواهد داشت، نرخ برابری ین با دلار با اندکی افت به ۱۱۲ رسید. یورو هم با افت اعتماد به وضعیت تجاری آلمان، دیشب تا پایین‌ترین نرخ ۲۲ ماهه خود در برابر دلار پایین آمد و امروز در نرخ برابری ۱.۱۱۴ تثبیت شد. شاخص‌ها نشان داد که اقتصاد کره‌جنوبی به شکلی غیرمنتظره‌ای در ۳ ماهه اول امسال آب رفته است. این باعث شد تا نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد جهان دوباره احیا شود. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۲۷ درصد افت کرد. کامپوزیت شانگهای امروز ۱.۰۳ درصد سقوط کرد و هانگ‌سانگ در هنگ‌کنگ ۰.۰۹ درصد افت کرد. کاسپی کره‌جنوبی ۰.۴۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. بازارهای ژاپن و استرالیا بر خلاف بازارهای منطقه حرکت کردند. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۹۹ درصد جهش کرد، درحالی‌که نیکی ژاپن ۰.۵۵ درصد رشد کرد. در بازار ارز، شاخص دلار تا بالاترین سطح خود از ماه می ۲۰۱۷ بالا رفت و به نرخ ۹۸.۱۸۹ واحد دست یافت.

ارزش بازار فرابورس ۸ درصد افزایش یافت

آیفکس در هفته‌ای که گذشت ۳ درصد رشد را تجربه کرد و در آخرین روز کاری هفته در بالاتر از ارتفاع ۲۴۹۳ واحدی ایستاد تا این نماگر بازدهی ۱۰ درصدی را از ابتدای امسال به ثبت برساند. همزمان ارزش بازار نیز با ۲.۲ درصد افزایش، میزان رشد خود از ابتدای سال جدید را به ۸ درصد رساند. هفته معاملاتی گذشته در فرابورس که یک روز کاری نیز کمتر داشت با نقل و انتقال ۵ هزار و ۷۶ میلیون ورقه به ارزش ۲۰ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال به پایان رسید که در مقایسه با هفته کاری پیش از آن از افت حجم و ارزش معاملات حکایت داشت. در هفته منتهی به ۶ اردیبهشت‌ماه در بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس به ترتیب ۴۸۹، یک هزار و ۸۸۹ و ۲ هزار و ۵۹۵ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۱۲، ۵ هزار و ۶۳۱ و ۶ هزار و ۲۸۳ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت و در بازار ابزارهای نوین مالی نیز شاهد تغییر مالکیت ۱۰۲ میلیون ورقه به ارزش ۶ هزار و ۷۵۹ میلیارد ریال بودیم. از مبادلات انجام‌شده در بازار ابزارهای نوین مالی خرید و فروش ۵ میلیون ورقه بدهی، ۹۶ میلیون ورقه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و ۲۹۰ هزار ورقه تسهیلات مسکن رقم خورد که ارزش این دادوستدها نیز به ترتیب ۴ هزار و ۸۱۸، یک هزار و ۷۹۵ و ۱۴۶ میلیارد ریال بود. در همین حال هفته گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام در مجموع بازارهای اول، دوم، پایه، SME و مشتقه به رقم ۱۳ هزار و ۸۶ میلیارد ریال رسید که از این میزان، گروه فلزات اساسی با مبادلاتی به ارزش یک هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال، ۱۲ درصد از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص داد و در جایگاه نخست قرار گرفت. پس از آن گروه محصولات شیمیایی ۱۰ درصد و انبوه‌سازی ۷ درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفتند و در پله دوم و سوم ایستادند.

خروج ارز برای واردات بیش از ۵ هزار تن مربا و مارمالاد

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۵ هزار و ۹۳۹ تن مربا، ژله و مارمالاد از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس آمار به ثبت رسیده ارزش دلاری این میزان واردات مربا، ژله و مارمالاد بالغ بر ۲ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۹۵ دلار بوده که بالغ بر ۱۱۵ میلیارد و ۶۴۱ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۷۱۰ ریال می‌شود. گفتنی است مربا، ژله و مارمالاد از ۸ کشور جهان از جمله ایتالیا، بلژیک، فرانسه و یونان وارد ایران شده است.

 

یونان هنوز بدهکارترین کشور اروپایی است

مرکز آمار اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد کسری دولت‌های اروپایی در منطقه یورو به ۰.۵ درصد و در اتحادیه اروپا به ۰.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی آنها کاهش یافته است. در این گزارش که بر اساس آمارهای اعضا در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ تهیه شده است از سیستم حسابرسی ملی استاندارد اروپایی مصوب سال ۲۰۱۰ استفاده شده است. بر همین اساس و تا پایان سال ۲۰۱۸، بیشترین مازاد بودجه متعلق به لوکزامبورگ با ۲.۴ درصد بوده است و پس از این کشور، بلغارستان و مالت هر دو با ۲ درصد، آلمان با ۱.۷ درصد، هلند با ۱.۵ درصد و یونان با ۱.۱ درصد قرار دارند. کشورهای جمهوری چک، سوئد، لیتوانی، اسلوونی، دانمارک، کرواسی و اتریش نیز دیگر کشورهایی بوده اند که دچار مازاد بودجه بوده اند. از طرف دیگر در دو کشور قبرس و مالت این حساب منفی و معادل ۴.۸ درصد و ۳ درصد بوده است. در خصوص میزان بدهی کشورهای عضو، بالاترین نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی تا پایان سال ۲۰۱۸ متعلق به یونان با ۱۸۱.۱ درصد بوده است و پس از این کشور، ایتالیا با ۱۳۲.۲ درصد، پرتغال با ۱۲۱.۵ درصد، قبرس با ۱۰۲.۵ درصد، بلژیک با ۱۰۲ درصد و فرانسه با ۹۸.۴ درصد قرار دارند. کمترین میزان نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی نیز متعلق به استونی با تنها ۴.۸ درصد بوده است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با ۲۱.۴ درصد، بلغارستان با ۲۲.۶ درصد، جمهوری چک با ۳۲.۷ درصد و دانمارک با ۳۴.۱ درصد قرار دارند.

۷۲۱ میلیون دلار سود خالص هیوندای

شرکت هیوندای‌موتور از افزایش ۲۴ درصدی فروش خود در سه‌ماه نخست سال ۲۰۱۹ خبر داد. به‌نظر می‌رسد که بهبود رونق در بازار کره و استفاده از بازار آمریکا به‌جای چین توانسته است تا پس از سال کابوس‌وار ۲۰۱۸ رشد فروش در این خودروساز کره‌ای را رقم بزند. به نقل از دنیای اقتصاد؛ این درحالی است که سال ۲۰۱۸ میزان فروش هیوندای به کمترین حد خود در هشت سال پیش از آن رسیده بود. هیوندای همچنین از برنامه خود برای توقف تولید در قدیمی‌ترین کارخانه خود در چین خبر داده است  بازار چینظرفیت خود را برای خرید تعداد فعلی از محصولات هیوندای را از دست داده است. براساس اعلام هیوندای، سود خالص این شرکت در سه‌ماه نخست سال‌جاری برابر با ۷۲۱ میلیون دلار بوده است. این آمار رشد ۲۱درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

عربستان فعلا عرضه نفت را در بازار افزایش نمی‌دهد

خالد الفالح وزیر انرژی عربستان، پس از اینکه کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد: معافیت تحریمی ۸ کشور خریدار نفت ایران را تمدید نخواهد کرد، اعلام کرد هیچ نیازی به افزایش سریع عرضه نفت در بازارهای جهانی نمی‌بینم. وی اضافه کرد: اما اگر مشتریان نفت بیشتری بخواهند تأمین خواهیم کرد. خالد الفالح همچنین گفت: تحلیل‌های بنیادی بازار مسیر را تعیین خواهد کرد، نه قیمت و صادرکننده عمده نفت همچنان روی تعادل بخشیدن به عرضه و تقاضای بازار متمرکز خواهند شد. وزیر انرژی عربستان گفت: ذخایر بدون توجه به اینکه در ونزوئلا چه می‌گذرد و اینکه تحریم‌های نفتی ایران سخت‌تر می‌شود،‌ افزایش می‌یابد و به همین دلیل من لزوم افزایش سریع عرضه در بازار نمی‌بینم. وی افزود: کشورهای عضو اوپک همچنان به تعهدات خودشان پایبند خواهند بود. منظور فالح به طرح کاهش تولید نفت است که پیش از این به صورت داوطلبانه اجرایی کرده بودند. وی تأکید کرد: احساس می‌کنیم تقاضا برای نفت تا حدودی در بازار افزایش خواهد یافت، اما ما تعجیلی برای افزایش سریع نفت در بازار نداریم. وزیر انرژی عربستان گفت:‌ احتمالا تا یک سطحی پس از ماه ژوئن مدیریت تولید داشته باشیم و کشورهای عضو اوپک و هم‌پیمانان‌شان این کار را انجام خواهند داد، اما هنوز زود است که سقف تولید را از اکنون در نظر بگیریم. 

پیش‌بینی افزایش قیمت بنزین در آمریکا پس از تحریم نفتی ایران

گاردیَن نوشت: در پی اعلام لغو معافیت‌های نفتی ایران از ابتدای ماه می، قیمت نفت خام در بازار‌های جهانی به بالاترین میزان خود در ۶ ماه گذشته رسیده است. این اخبار منجر به جهشی فوری در قیمت نفت خام شده و این اتفاقات در زمانی رخ داده که تقاضا برای بنزین در آستانه شروع فصل تابستان و مسافرت‌های تابستانی در این کشور، افزایش خواهد داشت. بث موشر، سخنگوی شرکت AAA که قیمت بنزین در این کشور را نیز تحت نظر دارد، اعلام کرد که در نتیجه اخبار مربوط به ایران، طبق پیشبینی این شرکت قیمت بنزین در سراسر این کشور به بالای ۳ دلار به ازاء هر گالن خواهد رسید. این قیمت ۱۵ سنت از قیمت‌های فعلی و همچنین کاملاً از قیمت‌های سال گذشته در بازه مشابه بالاتر خواهد بود. پایان معافیت‌های نفتی ایران، منجر به ایجاد سردرگمی بیشتر در بازاری شده که همین حالا نیز با کمبود عرضه ناشی از توافقات کشور‌های عضو اوپک مبنی بر کاهش تولید این کشور‌ها دست و پنجه نرم می‌کند. سایر کشور‌های عضو اوپک نیز خود با مشکلاتی مواجه هستند، تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه ونزوئلا از انتهای این ماه اجرایی شده و از سرگیری تنش‌ها در لیبی ممکن است باعث بروز مشکل در تولیدات این کشور شود. به عقیده هلما کرافت، رئیس جهانی بخش استراتژی کالا در شرکت RBC: تصمیم دونالد ترامپ برای به صفر رسانیدن صادرات نفتی ایران، باعث افزایش شدید قیمت نفت خام خواهد شد.

به زودی قیمت سیب زمینی و پیاز ارزان می‌شود؛ اگر...

اسدالله کارگر - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی - به ایسنا گفت: فضای امروز بازار میوه و تره‌بار همچون سال‌ها و دهه‌های گذشته نیست که کشاورز از قیمت واقعی محصول خود خبر نداشته باشد و آن را تا ۱۰ برابر ارزان‌تر از نرخ بازار به واسطه‌ها بفروشد. پس اینکه گفته می‌شود کشاورزان پیاز را کیلویی ۱,۵۰۰ تومان می‌فروشند و در بازار ۱۵ هزار تومان است عقلانی و منطقی نیست و غیر ممکن است در فضای بازار امروز که کشاورز از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌تواند قیمت محصولش را متوجه شود، این کار را انجام دهد. وی افزود: در برخی موارد علت افزایش قیمت میوه وقوع سیل در مناطق تولید این محصولات بوده است که می‌توان به عنوان مثال به پیاز و سیب زمینی اشاره کرد چرا که مسلماً اگر برداشت آنها آغاز شود به زودی قیمت سیب زمینی و پیاز نیز ارزان می‌شود. وی درباره دیگر دلایل گرانی و افزایش قیمت میوه گفت: چند مشکل در بازار میوه وجود دارد که می‌توان به ناخالص فروشی، ارائه ندادن فاکتور، اجبار فروشندگان میوه برای پرداخت حق‌الزحمه کارگران میدان مرکزی میوه و تره‌بار اشاره کرد که قطعاً باعث افزایش قیمت میوه می‌شود چرا که به عنوان مثال هنگامی که فروشندگان میوه می‌خواهند از بار فروشان و عمده‌فروشان میوه، میوه‌ای خریداری کنند به دلیل آنکه کارگران آن غرفه حقوقی از صاحب غرفه دریافت نمی‌کنند میوه فروشان مجبورند هزینه کارگر را برای جابجایی بار پرداخت کنند. از سوی دیگر مسئله فاکتور است که بارها اعلام کردیم که فروشندگان میوه با وجود پیگیری عمدتاً نمی‌توانند فاکتوری از فروشندگان عمده این محصولات در میدان مرکزی میوه و تره‌بار دریافت کنند و همین مسئله باعث می‌شود که خالص فروشی هم رعایت نشود چرا که وقتی فاکتوری در کار نباشد هر قیمتی که بخواهند را می‌توانند به فروشندگان میوه تحمیل کنند و از سوی دیگر نیز پول سبد یا جعبه میوه را نیز روی قیمت میوه می‌آورند و آن را محاسبه می‌کنند. این مسائل و مشکلات سبب می‌شود که قیمت میوه بالاتر از آن چیزی که باید، باشد.

افزایش ۲۰ درصدی قیمت اجاره در تابستان امسال

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه تجربه‌های گذشته نشان داده است که همزمان با افزایش نرخ دلار و رشد جهشی قیمت مسکن در طول چند سال قیمت مسکن در سال آینده به ثبات می‌رسد، گفت: در سال ۹۱ قیمت مسکن همزمان با نرخ دلار به رشد ۷۰ درصدی رسید، اما در سال ۹۲ قیمت‌ها به ثبات رسید و بعد از مدتی بازار مسکن وارد دوران رکود شد. وی افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد که در سال ۹۸ و ۹۹ جهش قیمتی نخواهیم داشت و بازار وارد دوران ثبات قیمتی می‌شود. وی درباره بازار اجاره گفت: قیمت اجاره تابعی از قیمت خرید و فروش مسکن است و با توجه به آنکه به ایام ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم بازار اجاره رونقی نخواهد داشت و مالکان به طور طبیعی در این ماه انصاف را رعایت خواهند کرد. خسروی اظهار کرد: امسال با توجه به نوسانات قیمتی که در بازار خرید و فروش و همچنین بازار ارز و سکه ایجاد شده است مالکان باید بیشتر هوای مستأجران را داشته باشند. وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود قیمت اجاره بیش از ۲۰ درصد افزایش نداشته باشد، گفت: به طور معمول قیمت اجاره همواره زیر نرختورم است و امیدواریم دولت با سیاست‌های مسکنی خود بتواند بازار اجاره آرامی را امسال ایجاد کند. رئیس اتحادیه املاک با بیان اینکه متأسفانه سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور وضعیت بازار مسکن را به هم ریخته‌اند، گفت: به طور مثال قیمت یک ملک در منطقه‌ای ۱۰ میلیون تومان است، اما سایت‌های اینترنتی قیمت این منطقه را ۱۵ میلیون تومان تعیین می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که مالکان ملک خود را بیش از قیمت‌های عرف تعیین کنند. خسروی اظهار کرد: دولت باید به وضعیت و قیمت‌های موجود در سایت‌های اینترنتی نظارت بیشتری داشته باشد، زیرا که رواج این سایت‌ها در ۲ سال گذشته بازار مسکن را به هم ریخته است. /باشگاه خبرنگاران جوان

 

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

کلیدواژه: کاهش تولید خودرو اسفند

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۸۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سهم متفاوت استان های کشور از بارش ها
 • از تمدید پیمان دارسی به مدت ۶۰ سال تا سقوط ۱۰۰ درصدی پول ونزوئلا در مقابل دلار
 • رشد ۳۲ درصدی صادرات به عمان/ صادرات بیش از ۲ میلیون تن کالا به همسایه سلطان نشین
 • خطر مقاومت دارویی بیشتر از سرطان است/ ۸۰ درصد مقاومت‌های میکروبی در بین حیوانات رخ می‌دهد
 • قیمت انواع ملزومات جانبی خودرو در بازار/مظنه رهن و اجاره واحد‌های اداری در تهران
 • پیش بینی رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید انواع میوه/ قیمت میوه متعادل می‌شود
 • میزان استفاده جوانان از تلگرام و اینستاگرام
 • 22 دستگاه موتور سمپاش قاچاق در مهاباد کشف شد
 • صادرات سیب و پرتقال ازسرگرفته شد
 • آغاز صادرات دوباره سیب و پرتقال
 • رشد ۱۸ درصدی صادرات از گمرکات کرمانشاه
 • افزایش ۷ درصدی ترانزیت کالا در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل
 • سرطان، تغذیه و مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد
 • حقوق ماهانه 138 میلیون تومانی کارشناس خارجی در یک شرکت دولتی!/ مدیر ناکارآمد بیمه‌ای در شرکت دیگری مدیرعامل می‌شود!/ گرانی خودرو با وجود طرح فروش فوری/ افزایش قیمت لوازم خانگی در راه است/واگذاری پالایشگاه کرمانشاه 900 میلیارد زیر قیمت
 • اعلام حالت فوق‌العاده در مصر به مدت سه ماه
 • کشف ۱۲۶ هزار و ۵۶۵ عدد انواع قرص غیرمجاز دردورود
 • صندوق بین‌المللی پول: ایران باید آماده تورم ۳۷ درصدی باشد/ کشورهایی که مقصد اصلی صادرات غیرنفتی ایران هستند/ واردات اره دستی همچنان ارز می‌بَرد/ بنزین در آمریکا گران شد
 • ابهام در فروش فوری خودرو
 • رشد ۹۱۹ واحدی شاخص بورس/قیمت آپارتمان در بریانک/نرخ انواع برنج در بازار