وزیر مشاور در امور خارجه امارات تأکید کرد که کشورش دوشادوش آمریکا برای مقابله با آنچه نقش ایران برای برهم زدن ثبات منطقه خواند، تلاش می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «انور بن محمد قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات تأکید کرد که «امارات در کنار آمریکا برای مقابله با ایفای نقش ایران در برهم زدن ثبات منطقه و مبارزه با افراطی‌گری تلاش می‌کند».

وی افزود که این شراکت بین آمریکا و امارات از تمایل مشترک آن‌ها برای ایجاد «خاورمیانه مملو از امنیت و رفاه بیشتر» نشأت می‌گیرد.

به نوشته روزنامه اماراتی «البیان»، قرقاش که به واشنگتن سفر کرده است، این اظهارات را در دیدار با مسئولان آمریکایی بیان کرد و همکاری بین آمریکا و امارات در زمینه مبارزه با گروه‌های تروریستی داعش و القاعده و اقدامات مشترک برای ممانعت از حمایت مالی از این گروه‌ها را مورد اشاره قرار داد.

قرقاش همچنین در دیدار با مقامات آمریکا، تلاش‌های صورت گرفته در خصوص دستیابی به راه‌حل سیاسی در یمن را مورد بررسی قرار داد و بر حمایت امارات از تلاش‌های «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن تأکید کرد.

وی بار دیگر جنبش انصارالله یمن را به کارشکنی در روند صلح و عدم پایبندی به تعهداتش برای خروج از شهر الحدیده و بندر آن، متهم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تأکید لاریجانی بر ضرورت توجه به سیل‌زدگان

رئیس مجلس بر ضرورت به توجه به سیل‌زدگان از سوی هلال‌احمر تأکید کرد.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار مسئولان جمعیت هلال احمر، خطاب به مسئولان حاضر در نشست، با بیان اینکه حجم کارهای شما زیاد است، گفت: در حادثه سیل اخیر، با تدبیر عمل کردید و فعال بودید و این نشان می‌دهد جمعیت هلال احمر حرفه‌ای، مقید به آداب و همچنین مورد احترام مردم است.

وی ادامه داد: اینکه شما گفتید مردم 130 میلیارد کمک نقدی و 50 میلیارد تومان غیرنقدی کمک کردند، نشانه اعتماد مردم به شما است؛ شما در زلزله کرمانشاه و سیل اخیر به درستی عمل کردید و مورد اعتماد مردم واقع شدید.

بیشتر بخوانید:

مردم لرستان گرفتار سیل و هلال احمر به دنبال خرید «10 هزار پرچم»/ سفارش سرویس آرکوپال به جای پشه بند برای کودکان! +سند

رئیس مجلس با یادآوری اینکه این اعتماد سرمایه مهمی برای شما محسوب می‌شود، افزود: محور و خدمات اولیه، شما هستید، فرماندهی واحد باید ایجاد شود، اما متأسفانه در حوادث موازی‌کاری وجود دارد و اگر نظامی ایجاد شود که در حوادث فرماندهی واحد به‌وجود آید و هلال احمر مسئول کارها باشد، مطلوب است، البته این موضوع در قانون ستاد بحران دیده شده و اگر اجرا شود، مشکلات حل خواهد شد و با این اقدام کار شما مثمرثمرتر می‌شود.

لاریجانی یادآور شد: با توجه به حجم بالای سیل‌زدگان، نیاز است که به جمعیت هلال احمر کمک‌های بیشتری شود، البته طرحی در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای کمک به هلال احمر و سایر بخش‌ها در حال بررسی بوده و شما می‌توانید این موضوع را از طریق  غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون، پیگیری کنید.

وی با تأکید بر اینکه نگاه مجلس به هلال‌احمر مثبت است، گفت: این برای شما پشتوانه محسوب می‌شود؛ در مورد بحث ارزش افزوده تلاش خواهیم کرد تا سریع‌تر تعیین تکلیف و هلال احمر از بودجه پایدار برخوردار شود.

رئیس مجلس با تأکید بر ضرورت افزایش خدمات هلال‌احمر ادامه داد: آموزش همگانی مدیریت بحران باید در رادیو، تلویزیون و کانال‌های مختلف و سریال‌ها مورد توجه قرار گیرد.

لاریجانی درباره استخدام نیروهای هلال‌احمر گفت: باید برای استخدام نیروها چاره‌اندیشی کرد، البته دولت برای استخدام مشکل دارد، در این رابطه می‌توان برای تحت پوشش قرار دادن آنها زیر نظر تأمین اجتماعی اقدام کرد، البته تأمین بار مالی آن باید مورد توجه قرار گیرد؛ ما تلاش خواهیم کرد از شما حمایت لازم را داشته باشیم.

همچنین در این نشست، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر از حمایت‌های رئیس مجلس از جمعیت هلال‌احمر قدردانی کرد و گفت: از رهنمودهای شما در سال جدید برای پیشبرد اهداف استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حوادث ما، 5 محور مانند امداد و نجات، درمان، تغذیه و اسکان اضطراری و همچنین دخالت روحی و روانی را مورد توجه قرار می‌دهیم، افزود: در این فضاها تلاش می‌کنیم مردم را به همدردی و کمک به دیگران تشویق کنیم؛ درست است که سیل اخیر خسارات زیادی در بر داشت و حدود 78 نفر جان خود را از دست دادند، اما تبدیل به سیل همدلی و مهربانی شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: همدلی و رفاقت نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج و سایر کشورها نیز جلب شد و خوشبختانه رکورد کمک‌های مردمی در سیل شکسته شد به‌گونه‌ای که در زلزله کرمانشاه 63 میلیارد تومان به هلال احمر کمک شد، اما در سیل اخیر، 130 میلیارد تومان کمک نقدی و 50 میلیارد تومان اجناس و لوازم ضروری جهت کمک به سیل‌زدگان تحویل هلال‌احمر شد.

پیوندی با بیان اینکه وضعیت استان‌های سیل‌زده قابل قبول است، گفت: مشکلات حاد استان گلستان حل شده، لرستان در مرحله انتهایی ریکاوری و بازسازی است و در خوزستان مشکلاتی وجود دارد که نیروها در حال تلاش برای رفع آنها هستند.

وی با اشاره به مشکلات پساسیل خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: در این رابطه، با مشکلات روحی و روانی، بیکاری و تبعات خاصی برخورد خواهیم کرد که امیدواریم با دستورات و تأکیدات شما از آنها پیشگیری شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه در سیل بالغ بر 130 میلیارد تومان از منابع داخلی هلال‌احمر را هزینه کردیم، گفت: ذخایر انبارهای ما رو به اتمام است و در صورت وقوع حادثه‌ای، دچار مشکل می‌شویم. همکاران در رابطه با امداد هوایی و با وجود تمامی مشکلات و قطعاتی که به صورت دسته دوم و سوم از دلالان می‌گیریم، رکورد خوبی زدند، در این رابطه تاکنون به دلایل واهی موفق نشدیم هلی‌کوپتر در بحث امداد هوایی داشته باشیم که انتظار می‌رود با کمک مجلس این مشکلات رفع شود.

پیوندی ادامه داد: متأسفانه به دلیل تحریم‌ها، نتوانستیم کمک‌های نقدی خارجی را به دلیل مسدود شدن حساب‌ها داشته باشیم و باید مسیر مشخص قانونی برای جذب این کمک‌ها تعریف شود؛ 15 کشور مانند ترکیه، ارمنستان، عراق، آذربایجان، آلمان، سوئیس، امارات، عربستان، پاکستان و هند بخشی از کمک‌های غیرنقدی خود را ارسال کرده و مجدد در حال کمک‌رسانی هستند.

وی با تأکید بر اینکه در سال 98 با توجه به اقبال عمومی به دنبال افزایش اعتماد عمومی هستیم، خطاب به لاریجانی گفت: شما می‌توانید در نزدیک کردن مردم به جمعیت هلال‌احمر کمک کنید، زیرا کار جمعیت داوطلبانه است و دولت‌ها وظایف خاص خود را دارند و ما هم باید برای کاهش بار دولت کمک کنیم و این واقعیتی است که دولت به تنهایی نمی‌تواند تمامی مشکلات را حل کند، بنابراین باید اعتماد عمومی را افزایش داد، مجلس می‌تواند در این باره به ما کمک کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر ضرورت توجه به آموزش‌های همگانی مدیریت بحران یادآور شد: باید حرکت جهادی ملی همسو داشته باشیم، ما به دنبال نهادینه کردن آموزش همگانی هستیم، زیرا اگر مردم آموزش ببینند، می‌توانند به ما کمک کنند؛ آموزش همگانی سرلوحه کار ماست و اعتبارات خوبی برای آن اختصاص دادیم، البته لازم است تأکید بیشتری روی این مهم شود.

پیوندی با یادآوری وجود 2 میلیون داوطلب در جمعیت هلال‌احمر بر لزوم ساماندهی آنها تأکید کرد و گفت: با جمعیت 81 میلیونی انتظار داوطلب بیشتری داریم، از کمک مجلس برای تجهیز ناوگان امداد هوایی و تخصیص اعتبارات قدردانی می‌کنیم، انتظار می‌رود با کمک مجلس راه‌های نرفته را طی کنیم.

وی با یادآوری اینکه از موضوع گسترش برنامه جذب جوانان غفلت کرده‌ایم، تصریح کرد: با هزینه اندک می‌توان آنها را جذب کرد و این در برنامه‌های ما قرار دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: انتظار می‌رود با توجه به هزینه‌های جمعیت و وظیفه ذاتی ما که تجهیز و بروزرسانی امکانات است، بتوان از منابع صندوق ذخیره ارزی بهره‌مند شویم.

پیوندی با بیان اینکه حدود 50 هزار امدادگر در جمعیت هلال احمر فعالیت می‌کنند، گفت: این تعداد در 589 پایگاه امداد و نجات به شکل داوطلبی مشغول هستند، البته مبلغ ناچیزی حدود 500 یا 600 هزار تومان به آنها پرداخت می‌شود، این نیروها بیمه ندارند و استخدام هم نیستند، انتظار داریم مجلس به ساماندهی و تعیین تکلیف آنها توجه کند.

منبع: تسنیم

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

آیت‌الله مکارم شیرازی: جوایز مسابقه "برنده باش" قمار است

کلیدواژه: وزیر مشاور در امور خارجه امارات ثبات منطقه امنیت

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۸۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • در اتاق مدیریت بحران خوزستان زمان حضور رئیس جمهور چه گفته شد؟
 • تلاش امارات برای دریافت سلاحهای جدید از آلمان
 • واکنش استقلال به عدم سفر طاهری به ابوظبی
 • توضیح باشگاه استقلال درباره غیبت بیژن طاهری در ابوظبی
 • واکنش باشگاه استقلال درباره عدم سفر طاهری به ابوظبی
 • توضیحی درباره عدم حضور طاهری در سفر ابوظبی
 • توضیح باشگاه استقلال درباره عدم حضور طاهری در سفر ابوظبی
 • روحانی: بقای امارات و عربستان در سایه تصمیم ایران است
 • درخواست امارات از آلمان برای پایبندی به مجوز صادرات تسلیحات به این کشور
 • ایران نبود عربستان و امارات وجود نداشتند/ با چاقوکش مذاکره نمی‌کنیم
 • هم مرد دفاع و هم مرد مذاکره‌ایم/ با چاقوکش مذاکره نمی‌کنیم/ عربستان و امارات بدانند که وجود و بقایشان در سایه تصمیم خردمندانه ایران است/ نفت خود را می‌فروشیم
 • مرد مذاکره‌ایم اما با چاقوکش مذاکره نمی‌کنیم/ آمریکا را از اقدامات ظالمانه‌اش پشیمان می‌کنیم/ عربستان و امارات بدانند بقایشان در سایه ایران است
 • روحانی: ایران بود که عربستان را نجات داد/ اگر تصمیم دیگری می‌گرفتیم، امروز اثری از عربستان و امارات نبود
 • 3 بازیکن ضعیف استقلال در ابوظبی
 • کویت به آینده منطقه خوش‌بین نیست
 • تصاویر زیبا از مصاف امشب الهلال - استقلال در ابوظبی
 • واکنش رسمی هند به تصمیم نفتی آمریکا علیه ایران/پایان معافیت‌های خرید نفت ایران به چه معناست؟
 • سفری ۱۳۰۰ کیلومتری به ایران؛ برنده مسابقه پرواز فلامینگوهای ابوظبی مشخص شد
 • کودتای قریب الوقوع استقلال در خاک ابوظبی !