خبرگزاری تسنیم: این افراد دلالان بازار هستند که سال گذشته به دنبال نوسانات قیمت ارز و دلار و ایجاد اخلال در نظام ارزی کشور دستگیر شدند.

برای متهان این پرونده به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور از طریق خرید و فروش عمده ارز با سوءاستفاده از کارت ملی اشخاص کیفرخواست صادر شده است.

شهریور سال ۹۷ نیز در ابتدای تشکیل دادگاه‌های ویژه، ۱۹ دلال ارزی به اتهام اخلال در نظام ارزی از طریق سوءاستفاده از کارت‌های ملی افراد دیگر و خرید و فروش به شکل صوری در شعبه دوم دادگاه‌های ویژه به ریاست قاضی احمد زرگر محاکمه شدند که گردش مالی این پرونده، دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود.

باند وحید مظلومین نیز که ۱۹ متهم داشت، شهریور سال گذشته در شعبه دوم دادگاه‌های ویژه به ریاست قاضی زرگر محاکمه شدند؛ اتهام مظلومین افساد فی‌الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد با انجام معاملات غیرقانونی و قاچاق عمده ارز بود.

متهمان این دو پرونده به جز وحید مظلومین و محمد اسماعیل آقایی که اعدام گرفتند و حکم‌شان نیز تایید و اجرا شد، از سه تا ۲۰ سال حبس محکوم شدند.

منبع: فردا

کلیدواژه: دلالان ارز محاکمه اخلالگر بازار ارز

تحریف و تخریب ظریف؛ وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا چه گفته بود که دلواپسان برآشفته شدند؟

«هاریسون‌ گیت»؛ چرا امثال عباس تبریزیان، آیت‌الله می‌شوند و پرطرفدار؟

نامه علی مطهری به شورای نگهبان: دایه دلسوزتر از مادر نباشد

اصولگرایان پیروز میدان بی‌رقیب انتخابات مجلس؟ در انتخابات باشيم يا نباشيم؟

فوری؛ کوبی برایانت درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۲۹۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

خبر بعدی:

مشروح جلسه رسیدگی به پرونده 12 متهم ارزی

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات 12 متهم یک پرونده ارزی در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی موحد در ابتدای جلسه ضمن اعلام رسمیت دادگاه، گفت: حمیدرضا مرادی، محمد نائینی تهرانی، امیرخسرو علایی، سعید علی زاده، مرتضی فلاح اشتری، علی اصغر علیزاده، پویا کریمی، علی اکبر سلطان علیان، رکسانا سپهری زاده، شیوا شاهین فر، شرکت تضامنی لیلا میرزایی با نمایندگی لیلا میرزایی و شرکت میعاد سازان با نمایندگی سید هادی حسینی متهمان این پرونده هستند.

در ادامه جلسه دادگاه امیر حسین علایی آرانی نماینده دادستان با اشاره به متهمان پرونده گفت: حمیدرضا مرادی متهم ردیف اول، محمد نائینی تهرانی متهم ردیف دوم، امیرخسرو علایی متهم ردیف سوم و سعید علیزاده متهم ردیف چهارم همگی متهم به مشارکت در اخلال نظام ارزی به صورت عمده از طریق خرید و فروش ارز دولتی در بازار آزاد به میزان ۱۱ میلیون دلار و کسب منفعت به میزان بیش از ۶۱ میلیارد تومان هستند.

وی ادامه داد: مرتضی فلاح اشتری فرزند احمد به معاونت در اخلال نظام ارزی و تسهیل وقوع جرم و در اختیار قرار دادن حساب خود و جابجایی وجوه شرکت میعادسازان و مشارکت در اخلال نظام ارزی از طریق خرید و فروش غیر قانونی ارز به میزان ۲۳۸ میلیون دلار و کسب دو میلیارد تومان منفعت متهم است.

نماینده دادستان ادامه داد: علی اصغر علیزاده متهم ردیف ششم به معاونت در اخلال نظام ارزی از طریق تسهیل وقوع جرم و جابجایی وجوه و حساب سازی برای شرکت میعاد سازان مهر کیش متهم است. متهم ردیف هفتم پویا کریمی به معاونت در اخلال نظام ارزی و تسهیل وقوع جرم و فروش ارز دولتی و جابجایی وجوه فروش حاصل از ارز متهمان ردیف اول تا چهارم متهم است. متهم ردیف هفتم علی اکبر سلطان علیان که خود وکیل دادگستری است به معاونت در اخلال نظام ارزی و تهیه مقدمات جرم از طریق شناسایی بانک های عامل و معرفی متهمان به این بانک‌ها متهم است.

علایی آرانی ادامه داد: رکسانا سپهری زاده متهم ردیف هشتم پرونده به معاونت در اخلال عمده نظام ارزی و تهیه مقدمات جرم و ایجاد تغییرات در شرکت های صوری خریداری شده متهم است. همچنین متهم ردیف نهم شیوا شاهین فرد به معاونت در اخلال عمده نظام ارزی و تهیه مقدمات جرم و معرفی خود به عنوان مدیرعامل شرکت شهاب سپید و امضای دسته چک و تحویل آنها به متهمان در این پرونده متهم است.

ادامه دارد...

دیگر خبرها

 • محاکمه ۷ نفر مرتبط با پرونده سحر تبر
 • (تصاویر) نخستین دادگاه محاکمه ۱۲ اخلالگر نظام ارزی
 • پایان نخستین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۲ اخلالگر ارزی
 • 7 متهم در پرونده «سحر تبر» محاکمه شدند
 • چهارمین جلسه دادگاه متهمان 249 میلیون دلاری
 • دادگاه محاکمه ۱۲ اخلالگر نظام ارزی کشور
 • جزئیات محاکمه ۱۲ اخلالگر ارزی
 • آغاز محاکمه ۱۲ اخلالگر ارزی
 • محاکمه ۷ متهم مرتبط با پرونده سحر تبر
 • جلسه رسیدگی به پرونده متهمان ارزی
 • جلسه رسیدگی پرونده متهمان ارزی
 • برگزاری دادگاه پرونده فروش ۱۱ میلیون دلار ارز دولتی در بازار آزاد
 • آغاز محاکمه ۱۲ اخلالگر ارزی/ یک وکیل دادگستری در بین متهمان است
 • مشروح اولین جلسه دادگاه فلاح اشتری و ۱۱ متهم اخلال در نظام ارزی کشور
 • آغاز محاکمه ۱۲ متهم اخلالگر در نظام ارزی
 • دادگاه رسیدگی به اتهامات 12 اخلال‌گر ارزی آغاز شد
 • اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ۱۲ متهم فساد اقتصادی آغاز شد
 • فردا 12 متهم اخلال در نظام ارزی محاکمه می‌شوند
 • فردا دوشنبه ۱۲ متهم اخلال در نظام ارزی محاکمه می‌شوند