فرزاد آشوبی در گفتگو با مهر، در خصوص دیدار پرسپولیس با ذوب آهن اصفهان گفت: بدون شک یکی از سخت‌ترین بازی‌های پرسپولیس در لیگ برتر محسوب می‌شود. پرسپولیس توان لازم را برای بردن ذوب آهن دارد اما نباید فراموش کرد حریفش در آمادگی کامل به سر می‌برد و در هفته‌های گذشته عملکرد درخشانی داشته است.

بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس در ادامه افزود: به نظرم سه بازی آینده پرسپولیس تا حدود زیادی تکلیف قهرمان را مشخص می‌کند. پرسپولیس سه بازی حساس مقابل ذوب آهن، تراکتورسازی و سپاهان دارد که اگر در این بازی‌ها نبازد قطعاً قهرمان زودهنگام لیگ خواهد شد.

وی درباره اشاره خود به هت تریک قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر افزود: اینکه پرسپولیس با وجود چنین برنامه دقیقی بتواند قهرمان شود اصلاً عجیب نیست. به نظرم تمام ارکان این باشگاه در جایگاه خود قرار دارند و جای هیچ گونه نگرانی نیست. این تیم تمام فاکتورهای لازم را برای موفقیت دارد. پرسپولیس با روند فعلی خود باعث پیشرفت فوتبال باشگاهی کشور هم شده است.

آشوبی درباره تأثیر برانکو در موفقیت‌های پرسپولیس تاکید کرد: ثبات کادر فنی و بازیکنانی که شاکله اصلی تیم را تشکیل می‌دهند بسیار اهمیت دارد. به نظرم برانکو در رأس هرم موفقیت قرار دارد. در واقع او بود که نظم لازم را به تیم و حتی باشگاه داد. او یک جنتلمن واقعی است. پرسپولیس به حضور شخصی که در کنار سرمربیگری مدیریت و روانشناسی خوبی هم داشته باشد نیاز داشت.

کارشناس فوتبال ایران درباره بازیکنان جدید پرسپولیس افزود: پرسپولیس با تغییراتی که در نیم فصل داشت نیاز به زمان داشت. همانطور که می‌بینید بازیکنان جدید این تیم در بازی‌های اخیر خیلی خوب بودند. به همین خاطر فکر می‌کنم پرسپولیس شانس اصلی صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم هست.

وی درباره شانس سایر مدعیان قهرمانی نظیر استقلال و تراکتورسازی برای کسب مقام قهرمانی تصریح کرد: شخصاً بعید می‌دانم تیمی بتواند پرسپولیس را متوقف کند. چون که این تیم کم نوسان ترین و شایسته‌ترین تیم برای قهرمانی است.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

فرکی: خرید ستاره نمی‌تواند قهرمانی شما را تضمین کند؛ هنوز چیزی برای تراکتورسازی تمام نشده‌است

به گزارش ایلنا، حسین فرکی با حضور در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر پارس جنوبی جم، گفت: جا دارد به ذوب‌آهن تبریک بگویم که موفق شد به مرحله بعد لیگ قهرمانان صعود کند. برای استقلال و پرسپولیس که از حریفان خود شکست خوردند هم آرزوی موفقیت می‌کنم. به تیم‌های گل‌گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر که توانستند به لیگ برتر صعود کنند تبریک می‌گویم.

فرکی در مورد شرایط تیمش در آستانه این دیدار، عنوان داشت: پیکان در چند فصل اخیر موفق به شکست پارس جنوبی نشده است و امیدواریم در این بازی به پیروزی دست پیدا کنیم. از روزی که من سرمربی پیکان شدم نتوانستیم در بازی‌های خانگی به پیروزی برسیم. امیدواریم شرایط تغییر کند و به اولین برد خانگی خود در نیم فصل دوم برسیم. پارس جنوبی تیم خوبی است و کادر فنی و هواداران پر شوری دارد. امیدوارم دیدار جذابی از آب در بیاید. با توجه به اینکه مشکلاتی برای پارس جنوبی به وجود آمده برای ما خوش‌بینانه است چون می‌خواهیم مقابل پارس جنوبی جم قرار بگیریم که با تمامی نفرات و با تمام قوا قرار است مقابل ما قرار گیرد.

وی در ادامه درباره حواشی به وجود آمده بعد از برد تیمش برابر تراکتورسازی، عنوان کرد: مسائل هفته گذشته در تبریز به ما آسیب زد. درست است که بازی را بردیم اما برنامه ما به هم ریخت. هواداران تراکتور عاشقانه تیم‌شان را دوست دارند و وقتی تیم‌شان شکست می‌خورد ناراحت می‌شوند و صحنه‌هایی را به وجود آوردند که به فوتبال ما آسیب زد. بازتاب خبری این مساله در خارج از کشور می‌تواند به فوتبال ما آسیب بزند. بازیکنان من وقتی در زمین هستند دوست دارند پیروز میدان باشند. از طرف دیگر، تیم حریف است که می‌خواهد پیروز باشد.

وی ادامه داد: ما بعد از اینکه به رختکن رفتیم، به علت ایجاد آن حواشی نتوانستیم به پرواز خود برسیم و مجبور شدیم با اتوبوس به تهران برگردیم و این مساله باعث شد برنامه آمادگی ما به هم بخورد. نهایتاً توانستیم برای این بازی یک جلسه تمرین داشته باشیم.

سرمربی پیکان در مورد اظهارات زنوزی بعد از این بازی و متهم کردن سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، گفت: ما باید همه چیز را در نظر بگیریم. این پیام خوبی نیست که بخواهیم یک باشگاه یا تیم دیگری متهم کنیم که مثلاً از تیمی که مدعی قهرمانی است جانب‌داری می‌کنند. این مسائل به نظر من در فوتبال جایی ندارد. اگر بخواهیم این طور به فوتبال نگاه کنیم شاید حرف‌های دیگر هم بشود زد. باید با حوصله‌تر فوتبال را نگاه کرد. برای کلیه مدیران فوتبال احترام خاصی قائل هستم و دوست دارم اگر مصاحبه‌ای انجام می‌دهند در فوتبال تأثیر مثبت داشته باشد. ما سه بازی را پشت سر هم باختیم ولی از این حرف‌ها نزدیم. اگر تیم ما هم برای قهرمانی بسته شده بود این حرف‌ها را نمی‌زدیم. سعی می‌کردیم از خودمان اشکال بگیریم و تلاش و مدیریت خود را بیشتر کنیم. آقای زنوزی آمده و در فوتبال سرمایه گذاری کرده و تیم را برای قهرمانی بسته است اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اگر این طور بود استیل آذین هم با سرمایه گذاری که انجام داده بود باید قهرمان می‌شد. قهرمان که نشد هیچ، سقوط هم کرد.

فرکی با اشاره به اینکه مربیان و مسولان باشگاه‌ها باید مراقب صحبت‌هایشان باشند، عنوان کرد: بازیکنان وقتی وارد میدان می‌شوند دوست ندارند که بازنده شوند اما باید حساب کنیم که یک طرف هم تیم حریف وجود دارد که برای برنده  شدن تلاش می کند. اتفاقات بازی و برای رعایت مسائل امنیتی باعث شد که ما به پرواز نرسیم و با اتوبوس از تبریز به تهران بیاییم، چند ساعت وقت مان تلف شد، خواب بازیکنان به هم خورد، با این فاصله کم بازی‌ها عملا دو روز را از دست دادیم، یک روز بازی و یک روز قبل از بازی. بازیکنان، مربیان، مدیران  باید در بیان صحبت‌هایشان دقت کنند. همه باشگاه‌ها در حال زحمت کشیدن هستند و خوب نیست که چنین حرف‌هایی بیان شود. زنوزی هم به عنوان مالک باشگاه  باید بیشتر دقت کند. اینکه بخواهیم  دو تیم را به جانبداری متهم کنیم درست نیست. در کنار این حرف‌ها می‌توان حرف‌های دیگر هم رد و بدل کرد، اما بیان چنین حرف‌هایی به فوتبال ما آسیب می‌زند. باید صبورتر فوتبال را دنبال کنیم و با صبر بیشتر فوتبال را پیگیری کنیم. من برای تمام مدیران باشگاه‌ها احترام خاصی قائل هستم، اما ما هم دو بازی را باختیم، ولی این باخت‌ها را به کسی ربط ندادیم. درست است که تیم ما برای قهرمانی بسته نشده، اما اگر بسته می‌شد هم این حرف‌ها را نمی‌زدیم و بعد از باخت به خودمان اشکال می‌گرفتیم تا تلاش‌مان را بیشتر کنیم تا این اتفاقات رخ ندهد. زنوزی هم حق دارد، او در تیم سرمایه‌گذاری کرده و بازیکنانی را به تیم  آورده که تیمش قهرمان شود اما هیچ کس نمی‌تواند بگوید با بستن یک تیم حتما قهرمان می‌شویم. 

سرمربی پیکان در پایان صحبت‌هایش، گفت: آمدند تیم  درست کردند، بهترین مربیان و بازیکنان را هم آوردند، مربی خارجی هم بالای سر تیمشان آوردند، تیم‌شان  قهرمان که نشد هیچ، سقوط هم کرد. پس ما نمی‌توانیم بگوییم این کار را انجام می‌دهیم به صرف اینکه حتما باید قهرمان شویم. باید نگاهمان را راجع به فوتبال تغییر دهیم. مقداری سنجیده‌تر صحبت کنیم و مصاحبه کنیم. من در کنفرانس خبری بعد از بازی هم گفتم که هنوز چیزی برای تراکتورسازی تمام نشده. به هر حال هر چهار تیم بالا در چهار هفته پایانی احساس خطر را باید داشته باشند، چون بازی‌های رودرروی آنها خیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد و آن چیزی که مهم است این است که وقتی تیمی این همه هزینه می‌کند باید شرایط روحی و روانی‌شان را هم درنظر گرفت. تراکتور به دلیل دو شکست پی‌درپی عصبی است و این عصبیت باعث می‌شود بازیکنان خدای ناکرده بیشتر آسیب ببینند. 

 

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

زن اماراتی پس از حدود ۳ دهه از کما خارج شد

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۰۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرسپولیس پرواز به ازبکستان را چارتری کرد!
 • پرسپولیس در یک قدمی تاج و تخت سپاهان
 • برانکو: برنده بازی پرسپولیس ـ سپاهان قهرمان لیگ می‌شود/ دربی دوم در پیش است
 • اصفهان| پرسپولیس و سپاهان از نگاه آمار و ارقام؛ ال‌کلاسیکوی مرگ و زندگی
 • برانکو: برنده پرسپولیس-سپاهان قهرمان می‌شود
 • این زوج ها قهرمان را تعیین می کنند
 • برانکو: بازی با سپاهان قهرمان را مشخص می کند
 • برانکو: بازی برابر سپاهان تعیین کننده قهرمان است
 • استقلال در چه صورتی از «گروه مرگ» صعود خواهد کرد؟
 • اهميت مشاوره تحصيلي و مواردي که در انتخاب مشاور تحصيلي بايد در نظر گيريد
 • شرایط صعود استقلال از گروه مرگ پس از باخت دیشب
 • وضعیت جسمی و روحی سپاهان از پرسپولیس بهتر است/ نتیجه بازی روز جمعه در تعیین قهرمان لیگ برتر اهمیت زیادی دارد
 • ترکیه: جنگنده دیگری جایگزین اف 35 می کنیم
 • بررسی احتمال صعود استقلال از گروه مرگ!
 • ذوب آهن در چه صورتی در اصفهان جش صعود می‌گیرد؟
 • رمان جدید مظفر سالاری در نمایشگاه کتاب
 • ۱۱روستای شهرستان هیرمند دچار آبگرفتگی و سیلاب می شوند
 • شرط اجرای طرح «استانی شدن انتخابات» در انتخابات مجلس یازدهم
 • فکرنمی کردم دانشگاه آزاد قهرمان شود/ تیم بانوان اسکواش به مسابقات برون مرزی اعزام می شود