خبرگزاری میزان- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران از نحوه اقدامات صورت گرفته، تخمین خسارات، بازسازی، امداد و نحوه اطلاع رسانی به مردم پایتخت خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، غلامحسین آرام درباره تدابیر صورت‌گرفته در بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب در سطح شهرستان اظهار داشت: این فرمانداری با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ضمن برگزاری جلسات ستاد و شورای هماهنگی مدیریت بحران، در زمینه مدیریت عملیات حین و پس از حادثه، تخمین میزان خسارات وارده، بازسازی و احیاء نقاط حادثه دیده، امداد رسانی به مناطق آسیب دیده کشور و نیز هشدار‌ها و اطلاع رسانی به موقع اقدامات مطلوبی ارایه نموده است.

معاون فرماندار تهران ضمن اشاره به نحوه اطلاع رسانی تغییرات ناگهانی شرایط جوی افزود: با توجه به اخطاریه‌های متعدد سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان هواشناسی اطلاعات مربوط به شرایط جوی به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به عنوان مرجع هماهنگ کننده مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و بخشداران مرکزی، کن و آفتاب اطلاع رسانی و هشدار‌های لازم صادر گردید.

آرام در خصوص همکاری شهرداری تهران با ستاد مدیریت بحران شهرستان تهران، افزود: برای برقراری آمادگی کامل کلیه سازمان‌ها، ادارات و واحد‌های تابعه شهرداری تهران ضمن انجام مکاتبات، تاکیدات لازم برای مواجهه با سیل و سیلاب، آبگرفتی معابر اصلی و فرعی، رانش، طغیان رودخانه ها، سقوط بهمن، رعد و برق و... انجام شد.

آرام همچنین به پیگیری و حضور مستمر در جلسات ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان تهران و بازدید از مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: بازدید‌های مستمر از مراکز مستعد آسیب از جمله حواشی رودخانه‌ها و رود دره‌های تهران، نواحی کوهستانی و... برای انجام اقدامات پیشگیرانه از ابتدای ایام نوروز تاکنون صورت پذیرفته است.

حضور مستمر فرمانداری تهران در مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران، هماهنگی‌های کامل با سازمان‌های خدمات رسان و امدادی از جمله هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، خدمات شهری شهرداری و دهیاری‌ها برای ارسال و بررسی دقیق نقشه و مدل‌های هواشناسی، رصد و پایش سطح شهرستان، هماهنگی‌های کامل جهت عملیات به موقع توسط دستگاه‌های امدادی ازجمله آتش نشانی و خدمات شهری شهرداری جهت رفع آبگرفتگی معابر، رصد و پایش وضعیت ترافیکی در مرکز کنترل ترافیک شهر تهران، همکاری سازمان هواشناسی و شرکت آب منطقه‌ای برای ارایه و دریافت اخبار و اطلاعات به هنگام از وضعیت جوی، حضور در بخش کن برای رفع انسداد محور آسیب دیده کن- سولقان، هماهنگی جهت ایجاد مسیر جایگزین و گذر موقت از طریق آزاد راه تهران-شمال برای تردد‌های ضروری و بومیان در راستای ایمن سازی مسیر امامزاده داود (ع)، اصلاح نقاط آسیب دیده محور امامزاده داود (ع) با همکاری راهداری، رفع مشکلات روستا‌ها با همکاری بدون وقفه دستگاه‌های ذیربط از جمله شرکت گاز جهت اصلاح خط تغذیه، شرکت توزیع نیروی برق جهت اصلاح شبکه، شرکت مخابرات جهت برقراری خطوط، آبفار جهت تامین موقت و دائمی آب اهالی و سایر سازمان‌ها از جمله امور آب، شهرداری منطقه ۵، دهیاری سولقان و... و نیز بازگشایی و اعاده به وضع سابق محور امامزاده داود (ع) پس از اصلاح نقاط آسیب دیده از جمله اقدامات لازم در زمان بارش‌های اخیر است.

همچنین جمع بندی گزارش خسارات وارده در بخش‌های مختلف راه، برق، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، آبفار، مخابرات و گاز در قالب فرم‌های مصوب وزارت کشور، بازدید مشترک با امور آب از تمامی نقاط آسیب خیز طول رودخانه کن و برداشت UTM نقاط نیازمند لایروبی و سنگروبی، امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده در سراسر کشور با همکاری بخشداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی نظیر هلال احمر و شهرداری، ارسال گزارشات متعدد از ابتدای سال ۹۸ تاکنون به صورت آنلاین به مرکز پیام اداره کل مدیریت بحران استان درخصوص تراز آب رودخانه‌های سطح شهرستان، به همراه تصاویر و فیلم از سایر اقدامات انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دانشگاهیان در مدیریت بحران نقش راهبردی بر عهده بگیرند

تهران- ایرنا- وزیر سابق علوم در مورد اقدام رئیس‌جمهوری در تشکیل کارگروه ملی سیلاب با حضور استادان دانشگاه‌ها گفت: این اقدام ارزشمندی است که می‌تواند پیوند دانشگاه با جامعه را تقویت کند. این امر نیازمند ایفای نقش راهبردی توسط دانشگاهیان در مدیریت بحران است.

با وقوع بحران سیل در برخی از استان‌های کشور رئیس‌جمهوری در هفته آخر فرودین طی حکمی به 20 نفر از دانشگاهیان کشور مأموریت دادند که عوامل طبیعی و انسانی سیل را بررسی کنند و گزارش نهایی خود را به رئیس‌جمهور عرضه کنند. کارگروه ملی رسیدگی به سیلاب با ریاست محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران تشکیل شد.
این هیات باید تلاش کند با استفاده از تجارب ملی، دانش دانشگاهیان و تجربه‌های جهانی موضوع سیلاب‌های اخیر را بررسی کارشناسانه و علمی کنند؛ و گزارش علمی خود را به رئیس‌جمهور و مردم ارائه کند.
محمد فرهادی وزیر سابق علوم روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد تشکیل کارگروه بررسی سیلاب اخیر کشور با حضور اساتید و نخبگان دانشگاهی و اینکه این اقدام چقدر می‌تواند در توجه به نخبگان و استفاده از ظرفیت نخبگان در ساختار اجرایی کشور مؤثر باشد گفت: قطعاً این اقدام رئیس‌جمهور در توجه به نخبگان می‌تواند اقدام مؤثری باشد؛ و نقش دانشگاهیان در سطوح مختلف جامعه را برجسته کند.
وی ادامه داد: ایران کشور حادثه‌خیزی است. بسیاری از حوادث غیرمترقبه در کشور ما اتفاق می‌افتد. درواقع بیش از چهل نوع حادثه غیرمترقبه در دنیا وجود دارد که بیش از نیمی از آن‌ها در کشور ما وجود دارد و اتفاق می‌افتد؛ که متأسفانه ما برای همه این حوادث آمادگی نداریم و باید این آمادگی ایجاد شود.
وزیر سابق علوم با بیان اینکه ما نیازمند این هستیم که یک ساختار سازمانی منسجم برای مدیریت کشور ایجاد کنیم گفت: این سازمان باید روی حوادثی مثل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و؛ که در کشور ما بیشتر اتفاق می‌افتد برنامه‌ریزی کامل داشته باشد. این آمادگی هم تنها منحصر در حین وقوع بحران نیست بلکه آمادگی باید در مرحله پیش‌بینی و بعد از بحران هم ایجاد شود. تا برای کسانی که در این بحران‌ها دچار آسیب می‌شوند کمک‌های مناسبی ارائه شود.
فرهادی با تأکید بر ایجاد فرماندهی واحد در مدیریت بحران در کشور گفت: برای مدیریت بحران یک مدیریتی مثل مدیریت‌های نظامی باید وجود داشته باشد تا همه سازمان‌ها و نهادها ذیل مدیریت بحران کار کنند. در حال حاضر سازمان مدیریت بحران را داریم اما از جامعیتی برخوردار نیست و باید جامع‌تر از این عمل کند.
وی سپس با اشاره به اقدام رئیس‌جمهوری در تشکیل کارگروه بررسی سیل با حضور چهره‌های دانشگاهی گفت: رئیس‌جمهوری بعد از حادثه پلاسکو چنین اقدامی را انجام دادند و به نقش دانشگاهیان توجه کردند که در بحران سیل اخیر هم دوباره وظایفی را بر عهده دانشگاهیان قرار داده‌اند که به نظر من اقدام ارزشمندی است. دانشگاهیان باید نقش راهبردی ایفا کنند و برنامه راهبردی برای مدیریت جامع سیل در ایران تهیه کنند.
وی افزود: اقدام رئیس‌جمهوری را باید به فال نیک بگیریم که تلاش کرده‌اند از دانش، علم و دانشگاهیان استفاده کنند. این اقدام در راستای افزایش ارتباط دانشگاه با جامعه و پیوند خوردن دانشگاه با مسائل جامعه است. دانشگاهیان باید نقش بیشتری در مدیریت بحران‌ها ایفاء کنند.
**9487 ** 1200** 1055

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

کلیدواژه: سیل تهران فرمانداری استانداری

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۴۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مقامات در جریان سیل چه کردند؟
 • ضرورت توجه به مقاوم‌سازی راه و کاهش آسیب‌‌ جانی و مالی‌
 • در بارندگی اخیر، ورود آب به محلات شهری و روستا‌های پایین دست گرگانرود نداشتیم
 • سرپرست فرمانداری منوجان منصوب شد
 • محمودی سکاندار فرمانداری منوجان شد
 • ایجاد فضاهای عمومی و شهری در بافت های فرسوده پایتخت
 • مدیریت واحد از اصلی ترین عوامل کنترل بحران های طبیعی است
 • ۲۰۰ شهر کشور در سیل اخیر آسیب دید
 • تروریسم امینت کشورهای جنوب و غرب آسیا را تهدید می‌کند/آمادگی ایران جهت توسعه همکاری‌های دفاعی با ازبکستان
 • نیرو‌های مسلح ما بدنبال تقابل نظامی با هیچ کشوری نیستند/ قدرت نظامی ایران صرفا جهت دفاع از کشور است
 • در اتاق مدیریت بحران خوزستان زمان حضور رئیس جمهور چه گفته شد؟
 • رادیو باید گفتمان رایج ملی را به مخاطب ارائه کند/ لزوم حرکت رادیو در جهت اهداف دولتمردان
 • تشکیل چهار کمیته برای بهبود شرایط بحران سیل
 • فولاد مبارکه اقدامات مداوم و مؤثری برای حفظ محیط‌زیست انجام داده است
 • نظارت و کنترل بر دستگاه های اداری دقیق تر می شود
 • سرپرست جدید فرمانداری شهرستان صومعه سرا معارفه شد
 • عضوشورا:برخی درباره اقدامات شهرداری تهران سیاه نمایی می کنند
 • احداث سیل‌بند جهت پیشگیری از ورود سیل به خرمشهر/هدایت آب به سمت دشت‌ها
 • شهرداری تهران: درکاهش آسیب های اجتماعی فراتر از تعهد عمل کردیم