رئیس کمیته امداد از برنامه ریزی برای پرداخت شش هزار میلیاردتومان وام قرض الحسنه اشتغال درسال ۹۸ خبر دادوگفت:برای ایجاد سهولت دریافت وام اشتغال مددجویان، صندوق ضمانت تسهیلات راه اندازی می‌شود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سیدپرویز فتاح در دیدار با مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تاکید بر اینکه مأموریت اصلی کمیته امداد خودکفایی و توانمندسازی مددجویان است، افزود: در سال ۹۷ حدود ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از منابع دولتی و اعتبارات امداد به افراد تحت حمایت ارائه شد.

وی با تاکید بر اینکه سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان پرداخت شد، ادامه داد: سقف وام اشتغال در بودجه ۹۸ حدود ۲،۵ برابر شده و ۳،۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به همین منظور در تبصره ۱۶ بودجه پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیته امداد به وام اشتغال پایدار روستایی به عنوان یکی دیگر از منابع وام قرض‌الحسنه اشتغال اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای تسهیلات اشتغال مددجویان باقی مانده که امیدواریم در سال ۹۸ تخصیص یابد.

فتاح با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید، خاطرنشان کرد: هم‌افزایی با شبکه بانکی به ویژه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از برنامه‌های خوب در سال ۹۷ بود به طوری که این بانک سال گذشته ۶۸۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مددجویان پرداخت کرد که یک سوم این منابع مربوط به کمیته امداد بود.

وی اضافه کرد: برای سال ۹۸ هدفگذاری ما پرداخت هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از سوی بانک مهر به مددجویان است و می‌خواهیم همین روش را با بانک رسالت و دیگر بانک‌ها پیش ببریم.

فتاح با تاکید بر اینکه در کمیته امداد پرداخت وام با سود را ممنوع کرده‌ایم، افزود: همه وام‌های پرداختی به جامعه تحت پوشش قرض‌الحسنه است و حتی کارمزد ۳ درصدی وام ضروری از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت را به صفر رسانده‌ایم.

رئیس کمیته امداد از پرداخت ۱،۵۰۰ میلیارد تومان وام به مددجویان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: پرداخت وام‌های مرسوم در شبکه بانکی که با سود‌های ۲۵ تا ۳۰ درصد پرداخت می‌شود به ضرر نظام بانکی، تولید و مردم است و این در حالی است که قرض‌الحسنه به نفع مردم و رونق تولید است.

وی اظهار کرد: معوقات بانکی مددجویان امداد در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به اذعان مسئولان بانک حدود نیم درصد است و در کل شبکه بانکی زیر ۲ درصد است و جامعه هدف امداد خوش حساب‌ترین مشتریان نظام بانکی کشور هستند.

فتاح از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی صندوق ضمانت در کمیته امداد خبر داد و اظهار کرد: با تشکیل صندوق ضمانت، دریافت وام برای افراد تحت حمایت و نیازمندان تسهیل می‌شود.

رئیس کمیته امداد به تفاهم‌نامه با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه که امروز به امضا رسید، بانک مهر متعهد شد مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای تسهیلات به سیل‌زدگان در نظر بگیرد. همچنین این بانک مبلغ یک میلیارد ریال کمک بلاعوض به مددجویان سیل زده اختصاص داد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۰۰ درصد تعهدات شبکه بانکی برای پرداخت وام اشتغال به مددجویان به انجام رسید، افزود: امیدواریم در سال ۹۸ با جذب ۳۵۰۰ میلیارد از نظام بانکی، ۲ هزار میلیارد از محل صند وق توسعه ملی و همچنین منابع داخلی امداد، بتوانیم رکورد پرداخت شش هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان را ثبت کنیم.

فتاح با اشاره به اینکه در سال‌های ۹۵ و ۹۶ حدود ۱۵ درصد از جامعه مددجویان امداد با اجرای طرح‌های توانمندسازی از حمایت کمیته امداد خارج شدند، گفت: متأسفانه در سال ۹۷ به دلیل شرایط خاص اقتصادی و تورم، ۶۲۰ هزار خانوار جدید به این نهاد اضافه شدند و پیش‌بینی می‌کنیم در سال ۹۸ هم تعداد افراد تحت حمایت افزایش یابد.

رئیس کمیته امداد به خسارت سیل به طرح‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد و افزود: حدود ۵ هزار طرح اشتغال مددجویان در استان‌های مختلف بر اثر سیل آسیب دید که در کنار کمک‌های دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای برای جبران خسارت‌ها، کمیته امداد این اطمینان را به مددجویان آسیب دیده می‌دهد که تمامی خسارت‌های وارده به طرح‌های اشتغال را به طور کامل جبران خواهد کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا، کمیته امداد وام‌های دریافتی طرح‌های اشتغال را استمهال کرده و پرداخت وام‌های ۲۰ تا ۵۰ میلیونی جدید برای این طرح‌ها را پیش‌بینی کرده است.

در این مراسم همچنین مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک در پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد، گفت: در سال ۹۷ بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۹۷ حدود ۱۱۲ هزار فقره تسهیلات اشتغال و معیشت به مددجویان امداد پرداخت کرد و امیدواریم همین رویکرد در سال ۹۸ ادامه یابد.

وی از ارائه ۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به افراد نیازمند در مناطق سیل زده اشاره کرد و افزود: یک میلیارد ریال کمک به سیل‌زدگان هم امروز به کمیته امداد پرداخت شد. همچنین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پنج هزار فقره وام پنج میلیون تومانی برای مددجویان سیل زده پیش‌بینی کرده است.

در این مراسم رئیس کمیته امداد با اهدای لوح تقدیر به مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از خدمات این بانک به مددجویان و هم‌افزایی با کمیته امداد قدردانی و تشکر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

چگونگی پوشش درمانی مددجویان کمیته امداد در سازمان بیمه سلامت

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تاکید کرد: در شرایط فعلی و پس از انعقاد تفاهم نامه، سازمان بیمه سلامت به عنوان یک نهاد بیمه‌گر به مددجویان کمیته امداد خدمات مناسب ارایه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر حاج قاسمعلی درباره نحوه درمان مددجویان کمیته امداد گفت: درمان مددجویان کمیته امداد امام (ره) تا انتهای سال ۹۷ توسط همین نهاد انجام می‌شد؛ یعنی با توجه به ردیف اعتباری که دولت دراختیار کمیته امداد قرار می‌داد، پوشش بیمه‌ای مددجویان به تعداد یک میلیون نفر ساکن شهرها توسط همین نهاد درقالب نظام ارجاع و پزشک خانواده صورت می‌گرفت.

وی افزود: از سال‌های شکل گیری سازمان بیمه سلامت زمزمه‌هایی به وجود آمد مبنی بر اینکه کمیته امداد هم باید مانند برخی دستگاه‌ها پیگیری روند درمان مددجویان خود را به بیمه سلامت واگذار کند، اما این مسئله تا اواخر سال گذشته محقق نشد؛ بنابراین در ماه‌های پایانی سال ۹۷ با برگزاری جلساتی مسئله واگذاری درمان مددجویان کمیته امداد در دستورکار قرار گرفت، لذا این مسئله منجر به ایجاد تفاهم نامه میان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و رییس کمیته امداد امام (ره) شد.

حاج قاسمعلی تاکید کرد: در شرایط فعلی و پس از انعقاد تفاهم نامه، سازمان بیمه سلامت به عنوان یک نهاد بیمه‌گر به مددجویان کمیته امداد خدمات ارایه می‌دهد. بنابراین کمیته امداد برای حدود یک میلیون نفر پوشش بیمه‌ای در نظر گرفته که قرار است بیمه سلامت به همین افراد خدمات ارایه دهد، البته این افراد در شهرها ساکن بوده و برای بیمه شدگان روستایی از گذشته خدمات توسط بیمه سلامت ارایه می‌شود.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: برای حدود ۲۵۰ هزار تن از مددجویان کمیته امداد همپوشانی بیمه‌ای وجود دارد. خوشبختانه این افراد شناسایی شده و قرار است پوشش بیمه‌ای آنها در قالب سایر اقشار با حفظ نظام قبلی آنها یعنی نظام ارجاع و پزشک خانواده در نظر گرفته شود، لذا هزینه‌ها با معرفی مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت توسط این سازمان بیمه‌گر انجام می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی گفت: به طورحتم اگر فردی از پوشش کمیته امداد خارج شود، این نهاد می‌تواند فرد جدیدی را برای دریافت خدمات بیمه‌ای به بیمه سلامت معرفی کند، زیرا ردیف اعتباری کمیته امداد در این خصوص ثابت است.

انتهای پیام

شوک قیمت در بازار نفت با تصمیم ترامپ علیه ایران| حالا چه خواهد شد؟

وزیر خارجه آمریکا ایران را تهدید کرد: هیچ معافیت نفتی تمدید نمی‌شود| قدرت ایران در اثر تحریم‌ها کم شده است |می‎خواهیم درآمد نفتی ایران را به صفر برسانیم

سکته همزمان هر سه محکوم بانک سرمایه/ کاظمی راهی زندان شد

کلیدواژه: وام قرض الحسنه کمیته امداد ولایت فتاح

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۴۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سپرده گذاری ۱۱۰ هزار نفر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت
 • سپرده گذاری ۱۱۰ هزار نفر در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان کرمانشاه
 • سال 97 برای مددجویان تهرانی کمیته امداد 5 هزار شغل ایجاد شد
 • سیل بیش از یک میلیارد تومان به مددجویان امداد خسارت زد
 • خسارت دو میلیاردی سیل به مسکن و اشتغال مددجویان کمیته امداد
 • افتتاح 450 طرح‌ اشتغالز در خراسان رضوی
 • بررسی 979 پرونده کمیسیون پرشکی مددجویان در کمیته امداد استان زنجان
 • پرداخت وام غیر از صندوق قرض الحسنه در کمیته امداد، ممنوع است
 • پرداخت وام غیر از قرض الحسنه در کمیته امداد، ممنوع است/اعطای وام کارگشایی از ۲ تا ۵۰ میلیون تومان به مددجویان
 • پرداخت وام غیر از قرض الحسنه در کمیته امداد، ممنوع است
 • توسعه همکاری‌های نظام بانکی در پرداخت اعتبارات اشتغال مددجویان
 • واگذاری بیمه پایه مددجویان شهری کمیته امداد خراسان رضوی به بیمه سلامت
 • دامپروری؛ بیشترین شغل ایجاد شده برای مددجویان کمیته امداد در اردبیل
 • 450 طرح اشتغال محور در خراسان رضوي افتتاح شد
 • تامین مسکن مددجویان سیل زده اولویت کمیته امداد گلستان است
 • با مشارکت بانک قرض الحسنه مهرايران و بنياد برکت کليد خورد
 • پرداخت دو میلیون و۴۰۲ فقره وام اشتغال برای مددجویان زنجانی
 • الزام بانک‌ها به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج
 • پرداخت ۳ هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان گیلانی