تهران- ایرنا- دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در پاسخ به سوالی در مورد ادغام دو بخش ملی و بین المللی جشنواره یادشده گفت: باید از قطع هر رویداد فرهنگی جلوگیری کرد. یکی از معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از یک سال تحقیق، این اقدام را درست ندانست.

پردیس سینمایی چارسو امروز میزبان برگزارکنندگان سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر بود که در مقابل خبرنگاران نشستند و به سوالات آنان در مورد کم و کیف این رویداد فرهنگی پاسخ گفتند.
دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر بعد از بیان برنامه های این جشنواره، تعداد میهمانان، هزینه ها، فیلم های آماده نمایش و دیگر خصوصیات آن در پاسخ به پرسشی درباره تلفیق مجدد بخش ملی و جهانی فجر گفت: امسال به دلیل محدودیت مالی برخی بخش‌های جشنواره جهانی؛ مانند بخش نمایشگاه عکس حذف شد و باید از عکس‌های سال گذشته استفاده کنیم.
رضا میرکریمی افزود: نظر رئیس سازمان سینمایی این است که جشنواره فیلم باید به یک هویت مستقل برسد، زمانی که این طرح جدی شد و به جایی رسید، جزئیات آن را اعلام می‌کنیم، اما می‌دانم حسین انتظامی جشنواره جهانی فیلم فجر را بسیار تأثیرگذار می‌داند.
وی درباره هماهنگی با کارگردان آثار بخش بازار گفت: ما بدون هماهنگی کسی فیلمی را پخش نمی‌کنیم. از نظر جشنواره تهیه‌کننده و پخش‌کننده می‌توانند این درخواست را داشته باشند. «رضا گوران» کارگردان فیلم «سرکوب» که اعتراض کرده بود، با تماسی متوجه موضوع شد. نمایش‌های بازار به گونه‌ای است که بلیت فروشی نمی‌شود و اولویت با خریداران و مهمانان خارجی است.
کارگردان فیلم «دختر» ادامه داد: امسال یک نمایش دوم هم برای بازار گذاشتیم که در فارابی صورت می‌گیرد و فقط مهمانان خارجی و افرادی با دعوتنامه از سوی تهیه‌کننده می توانند حضور داشته باشند.
وی با اشاره به اختصاص سالن به اهالی رسانه ادامه داد: امسال دو سانس را به اهالی مطبوعات اختصاص دادیم. البته سالن یک تعداد صندلی مشخص برای اهالی رسانه و منتقدان دارد و طبیعتاً پذیرای تعداد محدودی خبرنگار است. همچنین امسال نمی‌توان بلیت‌های رایگان را از خانه رزرو کرد و دوستانی که کارت رایگان دارند باید به چارسو آمده و از طریق دستگاه مخصوص بلیت‌ها را رزرو کنند. اصحاب رسانه اگر بلیتی رزرو کنند و به تماشای آن نیایند امتیاز منفی می‌گیرند و ممکن است اصلاً کارت آنها بسوزد.

**بلیت های گران و تخفیف برای اعضای باشگاه
دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در مورد قیمت بالای بلیت‌ها در سامانه «سینماتیکت» و مشکل تهیه بلیت اظهار داشت: ما باشگاه مخاطبان را ترتیب دادیم و جمعیتی چندهزارنفره در این باشگاه عضو شدند که هر لحظه بر تعداد آنها اضافه می‌شود. تمام افراد عضو باشگاه با داشتن کارت از تخفیف 60 تا 70 درصدی بلیت برخوردار می‌شوند؛ بنابراین اکثر مخاطبان ما حدود چهار هزار تومان برای تماشای هر فیلم می‌پردازند و مخاطبان آزاد دو تا سه درصد مخاطبان جشنواره را تشکیل می‌دهند که بلیت را آزاد می خرند.
وی اضافه کرد: جمعیتی دو هزار و پانصد نفره از فیلمسازان و خبرنگاران رایگان و با رزرو فیلم‌ها را می‌بینند. اگر این مبلغ را هم نگیریم نظم به هم می‌خورد. باید علاقمندی فرد به ما اثبات شود، تمام درآمد حاصل از فروش بلیت‌ها مستقیم به هلال احمر داده می‌شود.

**ادغام دو جشنواره ملی و بین المللی درست نیست
کارگردان فیلم «خیلی دور، خیلی نزدیک» در پاسخ به این پرسش که آیا دبیر جشنواره ملی با جداسازی جشنواره‌های فجر موافقت می‌کند، گفت: باید از قطع هر رویداد فرهنگی جلوگیری کرد. من از دبیر بودن جشنواره ملی استقبال نمی‌کنم، محمود اربابی که یکی از معاونان ارشاد است و قرار بود درباره این موضوع تحقیق کند بعد از یک سال عنوان کرد ادغام این دو جشنواره درست نیست؛ من سعی می‌کنم کارم را درست انجام دهم.
وی درباره تعداد فیلم‌ها هم گفت: اگر می‌خواهیم جزو جشنواره‌های تراز اول باشیم که برای آن تلاش می‌کنیم؛ در غرب آسیا جزو برترین‌ها هستیم و می‌توانیم یکی از سه جشنواره خوب آسیا باشیم. اگر می‌خواهیم این امر را ثابت نگه داریم باید استانداردی داشته باشیم. معمولاً جشنواره‌های هم تراز بیش از 200 فیلم نمایش می‌دهند. هر فیلمی هم در هر جشنواره‌ای بیش از سه بار نمایش داده نمی‌شود، البته سالن‌های ما کوچک است و به دلیل نداشتن کاخ جشنواره اجازه بهره‌برداری بیشتر را نداریم.
کارگردان مجموعه تلویزیونی «بچه های مدرسه شهید همت» با بیان اینکه ما حق رایت نمی‌خریم گفت: ما حق نمایش در جشنواره می‌دهیم و ربطی به مؤسسه رسانه‌های تصویری ندارد، به لحاظ مالی بودجه برای نظارت در انضباط مالی به حساب رسانه‌های تصویری ریخته می‌شود. دخالتی در چند و چون مالی جشنواره ندارند و فقط نظارت دارند.
وی در مورد خبرنگار و منتقد خارجی معتبر در این جشنواره گفت: ما با محدودیت‌های جدی مواجه هستیم، اما سال گذشته در رسانه‌های معتبر جهانی نقدهای خوبی داشتیم و امسال نیز سعی کردیم تا این امر را دنبال کنیم. بسیاری رسانه‌های خارجی در ایران نمایندگی دارند و نمایندگان آ‌نها در این جشنواره حضور دارند، اما این جشنواره هم زمان با چهار جشنواره معتبر دیگر برگزار می‌شود و همین مساله در دعوت از مهمانان مشکلاتی را دارد.

**نمایشگاه تجهیزات سینمایی
میرکریمی همچنین به برپایی نمایشگاه تجهیزات سینمایی اشاره کرد و گفت: امسال در نیمه دوم جشنواره نمایشگاه تجهیزات سینمایی داریم که نوزده کشور ایرانی در آن شرکت می‌کنند و سال آزمایشی این بخش است و امیدواریم بین المللی شود.
دبیر جشنواره درباره پوستر جشنواره و تصویر فیلم «دونده» نیز عنوان کرد: ما برنامه‌ای برای «دونده» داریم که برخی عوامل آن در این برنامه حضور پیدا می‌کنند. تماسی با امیر نادری داشتم و او پیامی تصویری برای ما فرستاده است. دو ظرفیت داشتیم که یکی را برای پوستر گذاشتیم و دیگری را برای برنامه افتتاحیه؛ البته دوست داشتیم برای آن پنج فیلم بازسازی شده هم برنامه‌ای انجام دهیم زیرا آنها هم بسیار ارزشمند هستند.
دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در اِلِمان های جشنواره یادی از درگذشتگان سینمای ایران نشده، گفت: از تصویر استاد انتظامی پیش از این در پوستر استفاده کرده بودیم. همچنین اتفاق تلخ درگذشت استاد مشایخی نمی توانست در بخش گرافیکی جشنواره بازتاب یابد؛ زیرا پوسترها پیش از درگذشت ایشان طراحی شده بود. ضمن این که از تصویر ایشان در بخشی از یکی از پوسترها استفاده شده است. در بخش فیلمخانه ملی ایران 30 دقیقه از پشت صحنه فیلم گاو پیدا شد که تماشای آن در جشنواره برای همه جذاب است. با نمایش فیلم «طلسم» از زنده یاد جمشید مشایخی در جشنواره یاد خواهیم کرد.

***مانع از حضور فیلمسازان فلسطینی در ایران می شوند
میرکریمی درباره حضور فیلمسازان فلسطینی در جشنواره جهانی فیلم فجر نیز گفت: متاسفانه فیلمسازان فلسطینی از حضور در ایران منع شده اند. سال گذشته این اتفاق برای مصری ها افتاد و چند سالی است اجازه خروج به آنها برای حضور در جشنواره ما داده نمی شود، اما از تلاش ما برای حضور آن ها کم نمی شود. امسال توجه مطلوبی به فیلم های کشورهای عربی و اسلامی داریم و مهمانان زیادی از این کشورها به جشنواره دعوت شده اند.
وی افزود: به دنبال رایزنی برای جدا کردن مناسبات فرهنگی از سیاسی هستیم. قطعا موانعی که در کشورهای عربی صورت می گیرد ماندگار نیست و ایران کشوری ممتاز در منطقه است. آنها که با ایران قطع رابطه می کنند در درجه اول به خود ضربه می زنند.
میرکریمی درباره فرصت برگزاری نشست مطبوعاتی در این جشنواره گفت: باید فضا برای برگزاری کنفرانس های مطبوعاتی در جشنواره ایجاد شود. ما دستاورد بزرگی را در طول مسیر سه ساله ای که طی کردیم، به دست آوردیم. در ابتدا علاقمندی چندانی برای نقد فیلم ها و حتی برگزاری جشنواره وجود نداشت و حتی دوستان، مرا از دبیری جشنواره منع می کردند اما طی سه دوره برگزاری شاهد استقبال خوبی از مخاطبان بودیم.
کارگردان فیلم «به همین سادگی» ادامه داد: از این مشارکت خوشحالم، این مشارکت تعامل ها را نفی نمی کند. باید راهکارهای بیشتری پیدا کنیم. طبیعی است این تعداد مهمان و هماهنگی آنها دشوار است. بسیاری مهمانان خارجی از سوال هایی که پرسیده می شود تعجب می کنند و معتقدند شعور مخاطبان ایرانی بالاست. البته فیلترهایی وجود داشته و مخاطبان جدی به جشنواره می آیند. الیور استون هم سال گذشته در سالنی 600 نفره و با سوالاتی فنی مواجه شد و از این موضوع هیجان زده شده بود.
کیوان کثیریان مدیر روابط عمومی این رویداد نیز در توضیح موضوع مذکور گفت: امکان برگزاری نشست حضوری وجود ندارد؛ زیرا تعداد اتفاقات جشنواره و نمایش فیلم ها زیاد است و این که از هر فیلم تنها یک نماینده وجود دارد. البته امکان دسترسی به فیلمسازان مهیا خواهد بود.
فراهنگ**7561**9246**9157

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سیمرغ سیمین کارگردانی در دست سروش صحت/ جوان روسی فیلم برتر شد

مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر عصر امروز ۵ اردیبهشت ماه با حضور مسئولان سینمایی و هنرمندان سینما ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در تالار وحدت آغاز شد.

اجرای چند قطعه از موسیقی فیلم‌های مطرح تاریخ سینما توسط گروه آوازی تهران، اولین برنامه این مراسم پیش از حضور مجری و خیرمقدم به مهمانان بود.

در ادامه کلیپی از برگزاری ۴ دوره پیشین برگزاری مستقل جشنواره جهانی فیلم فجر پخش شد و به نوعی گزارش عملکرد این دوره را هم شامل می‌شد. نکته قابل توجه این گزارش ویدئویی این بود که مشخصاً این دوره از جشنواره را نه دوره «سی‌وهفتم» که دوره «پنجم» این رویداد بین‌المللی معرفی کرد.

پس از آن حمید محمدی که گوینده متن این ویدئو بود، بر روی همان تصاویر از سیدرضا میرکریمی دبیر این رویداد دعوت کرد تا روی سن حاضر شود و گزارشی از این رویداد ارائه دهد؛ ایده‌ای که می‌توانست نشان‌دهنده «حذف مجری» از کنداکتور برنامه باشد.

تحریم‌هایی که فرهنگ را هدف گرفته‌اند

در ادامه سیدرضا میرکریمی روی صحنه آمد و گفت: از چهار سال پیش که من مسئولیت این کار را به همراه کارشناسان و سینماگران بر عهده گرفتیم و تلاش کردیم جایگاهی درخور برای این جشنواره دست و پا کنیم عادت نداشتم گزارش کار ارائه بدهم.

وی عنوان کرد: امسال متأسفانه با تحریم‌های ناعادلانه و یک سویه مواجه بودیم که نه تنها اقتصاد بلکه حوزه فرهنگ را هم نشانه گرفته بود اما به خاطر شأن سینمای ایران شاهد برگزاری خوب این جشنواره بودیم و بسیاری از دوستان در سراسر جهان دعوت ما را پذیرفتند.

میرکریمی تشریح کرد: در ترانه‌ای که اجرا شد بیتی بود که مبنی‌بر آب و جارو کردن دل و خانه بود که من بسیار آن را دوست دارم باید بگویم ما هم در طول یک ساله گذشته کوچه‌های دلمان و شهرمان را آب‌پاشی کردیم تا مهمانان ما بیایند و یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین فستیوال‌های غرب آسیا برگزار شود از وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان سینمایی، شهرداری تهران, وزیران ارتباطات و… تشکر می‌کنم که از این حرکت ملی حمایت کردند.

اجرای دو زبانه مراسم

پس از اتمام صحبت‌های دبیر جشنواره «باران نیک‌رو» روی سن حاضر شد تا برخلاف روند دقایق ابتدایی برنامه‌، عهده‌دار اجرای مراسم باشد. نیک‌رو به اجرای همزمان به دو زبان فارسی و انگلیسی به حاضران در مراسم خیرمقدم گفت و در ادامه به مسئولان برگزاری به‌خصوص سیدرضا میرکریمی دبیر این رویداد دستمریزاد گفت.

جایزه بخش «نت پک»

اهدای جایزه «نت پک» (بنیاد توسعه سینمای ایران) بخش بعدی برنامه بود که با معرفی و دعوت از داوران به روی سن معرفی شدند.

مستند «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست از ایران جایزه اول این بخش را از آن خود کرد.

خوشدست پس از دریافت این جایزه با تقدیر از هیأت داوران گفت: دوست دارم این جایزه را به بچه‌های کانون اصطلاح و تربیت اهدا کنم که این فیلم توسط آن‌ها ساخته شد امیدوارم هیچ زندانی در کشور وجود نداشته باشد که بخواهم درباره آن‌ها فیلم بسازم.

وی افزود: من می‌خواستم به معجزه هنر در فیلمم اشاره کنم. این جایزه را به دخترم که قرار است شش ماه دیگر به دنیا بیاید تقدیم می‌کنم.

جایزه «بین‌الادیان»

سپس داوران جایزه بین‌الادیان معرفی شدند تا با حضور داوران بر روی سن برگزیده این بخش معرفی شود.

«شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی از افغانستان دیپلم افتخار این بخش را دریافت کرد.

نوید محمودی که این جایزه را در نبود برادرش جمشید دریافت کرد، گفت: فیلم به دلیل اینکه محصول مشترک ایران و افغانستان است آن را از کشور افغانستان در این جشنواره شرکت دادیم. در مورد این فیلم دو سال بسیار سخت بر ما گذشت امیدوارم همانطور که فیلم در دنیا با استقبال مواجه شده در ایران هم مورد استقبال قرار بگیرد.

جایزه منتقدان در بخش «جلوه‌گاه شرق»

در ادامه برنامه دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند بخش جلوه گاه شرق از دیدگاه منتقدان به فیلم «اعلان» از کشور ترکیه و بلغارستان اهدا شد.

اهدای دیپلم افتخار «صلح»

دیپلم افتخار صلح با حضور حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی و رضا کیانیان مدیر کاخ جشنواره به «امینه» از کشور سوریه اهدا شد.

جایزه «محمد امین»

در بخش بعدی مراسم رضا کیانیان درباره جایزه «محمد امین» گفت: افتخار می‌کنم برای بار چهارم برای اهدای جایزه محمد امین روی صحنه می آیم این جایزه، جایزه اخلاق است به این دلیل نام این جایزه محمد امین» گذاشتیم که پیامبر ما گفت من نیامدم مگر برای تکامل اخلاق. این جایزه به فیلمی تقدیم می‌شود که دغدغه اصلی اش اخلاق است.

در ادامه جایزه «محمد امین» جشنواره سی‌وهفتم به فیلم «حمید» به کارگردانی اعجاز خان از هند تعلق گرفت.

بهترین فیلم اول

در ادامه پس از پخش کلیپ معرفی داوران بهترین فیلم اول جشنواره سی‌وهفتم تندیس این بخش به فیلم «جوان روسی» از کشور روسیه رسید.

در این بخش به جای کارگردان، مدیر فیلمبرداری فیلم برای دریافت جایزه روی صحنه آمد و گفت: برای کارگردان این فیلم آرزوی موفقیت می‌کنم که در این همه بتواند فیلم‌های بهتری بسازد.

کارگردان این اثر هم یک پیام ویدئویی برای جشنواره ارسال کرده و از دریافت این جایزه ابراز خرسندی کرد.

جوایز بخش «جلوه‌گاه شرق» (سینمای آسیا)

در بخش بعدی داوران بخش «جلوه‌گاه شرق» روی سن حاضر شدند تا برگزیدگان این بخش معرفی شوند.

جایزه بهترین فیلم کوتاه آسیایی به «قربانی» ساخته مهدی محمدنژادیان از ایران تعلق گرفت.

محمدنژادیان پس از دریافت جایزه‌اش گفت: سالیانه تعداد زیادی از کودکان در سراسر کشور قربانی تجاوز می‌شوند و من سعی کردم به سهم خودم صدای آنها باشم.

تندیس بهترین کارگردانی آسیایی هم به هو منگ کارگردان فیلم سینمایی «عبور از مرز» از کشور چین اهدا شد.

بهترین فیلم بلند آسیایی؛ شکستن همزمان بیست استخوان

دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند آسیایی هم به فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی از کشور افغانستان اهدا شد.

نوید محمودی تهیه‌کننده این اثر اظهر کرد: من سی و چهار سال است در ایران مهاجر هستم برخی از قوانین دست محبت ما را به هم بسته است به مهاجرین محبت کنید چون بی سرزمینی غم بزرگی است. امیدوارم فیلم بعدی ما در فجر ملی باشد تا در بخش‌های مختلف هنر دوستان ما مورد تقدیر قرار بگیرد.

تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی به «جای خالی دوست» به کارگردانی محمدعلی طالبی از کشور ایران رسید.

طالبی در پیام ویدئویی که برای این جشنواره ارسال کرده بود عنوان کرد: این جایزه را به نیلوفر روزبهانی اهدا می‌کنم که به همراه دوستش از پلی در اصفهان پرید تا خودکشی کند ولی به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند. از همه نیلوفرهای ایران می‌خواهم به زندگی فکر کنند زندگی با همه سختی‌ها شیرین است.

نیلوفر روزبهانی در این بخش روی صحنه آمد و جایزه را دریافت و از محمدعلی طالبی بابت این جایزه سپاسگزاری کرد.

برگزیدگان بخش «سینمای سعادت»

در ادامه برنامه داوران بخش «سینمای سعادت» (مسابقه بین‌الملل) روی صحنه حاضر شدند و جوایز این بخش شامل سیمرغ سیمین را به برگزیدگان اهدا کردند.

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه به فیلم «افراط منجی ماست» به کارگردانی مورگان زیورلا- پتی از سوئد اهدا شد. کارگردان این فیلم کوتاه که در مراسم حاضر نبود در قالب ویدئویی از داوران برای این جایزه سپاسگزاری کرد.

سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیأت داوران در این بخش برای بهترین طراحی لباس به فیلم «پرنده بهاری» از کشور چین تعلق گرفت.

کارگردان این اثر پس از دریافت این جایزه اظهار کرد: برای ما باعث افتخار است که این جایزه را دریافت می‌کنیم و می‌تواند باعث شود تیم ما رویاهای خود را دنبال کنند.

پس از این سخنان، ویدئویی از اظهارات طراح لباس فیلم «پرنده بهاری» پخش شد که توسط آن از هیأت داوران و برگزارکنندگان این رویداد تشکر کرده بود.

در ادامه نوبت به اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد رسید که نوید محمدزاده به نمایندگی از هیأت داوران برگزیدگان این بخش را معرفی کرد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد برای علی مصفا

دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد این بخش به علی مصفا برای فیلم «جهان با من برقص» اهدا شد.

علی مصفا پس از دریافت این جایزه عنوان کرد: گویا کسی برای من پارتی بازی کرده است که تیم جایزه را بگیرم از هیأت داوران، آن شخص و سروش صحت برای ساخت این فیلم تشکر می‌کنم.

اما سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد این دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر به جسپر کریستنسن برای فیلم «پیش از ژاله» به کارگردانی مایکل نوئر از دانمارک رسید. کارگردان این فیلم به نمایندگی جایزه را دریافت کرد و سپس ویدئویی از این بازیگر پخش شد که از برگزارکنندگان و داوران جشنواره فجر تشکر کرد.

تندیس سیمرغ سیمین بهترین بازیگر زن هم به مارتینا آپوستولووا برای فیلم «ایرینا» به کارگردانی نادژدا کزه‌وا از کشور بلغارستان اهدا شد که او نیز به‌صورت ویدئویی از داوران سپاسگزاری کرد. این بازیگر در پیامی تصویری که برای جشنواره ارسال کرده بود، مطرح کرد: این جایزه باعث افتخار من است و از صمیم قلب از اینکه سخت کوشی ما را قدر دانستید، تشکر می‌کنم.

تهیه کننده این اثر هم که برای دریافت سیمرغ روی صحنه حاضر شده بود گفت: تنها چیزی که بین همه ما مشترک است عشق به سینماست.

تندیس سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه به گرنوت کرا و اولیور هافنر برای فیلم «واکرسدوروف» به کارگردانی اولیور هافنر از آلمان اهدا شد. وی که تا روز گذشته در تهران حضور داشته، در پیامی تصویری گفت: به خاطر بلیتم زودتر باید برمی‌گشتم. فیلم من درباره حقوق مدنی است؛ چیزی که باید همه ما برای آن بجنگیم. امیدوارم خیلی زود دوباره به ایران برگردم.

سیمرغ بهترین کارگردانی برای سروش صحت

در ادامه سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی برای فیلم سینمایی «جهان با من برقص» به سروش صحت از ایران اهدا شد.

صحت پس از دریافت این جایزه گفت: بسیار هیجان‌زده هستم. در این چند روز به من می‌گفتند این فیلم یک حال خوب دارد و من علت این موضوع فکر کردم. به نظرم دلیلش این است یک کار گروهی بود و حال همه ما خوب بود همه اختلاف نظرها را در کنار هم حل می‌کردیم و دوست بودیم.

وی افزود: به نظرم اگر این اتفاق در همه جای دنیا بیفتد یعنی با هم دوست باشیم مخالفانمان را بفهمیم، حال خودمان و دنیا خوب می‌شود و آنگاه جهان با ما می‌رقصد مثل الان که جهان با من می‌رقصد.

بهترین فیلم جشنواره سی‌وهفتم؛ «جوان روسی»

در ادامه سیمرغ زرین بهترین فیلم سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور رضا میرکریمی دبیر جشنواره و پل شریدر مهمان ویژه این رویداد در کنار داوران بخش سینمای سعادت به فیلم «جوان روسی» به کارگردانی الکساندر زولوتوخین از روسیه اهدا شد.

زولوتوخین کارگردان این اثر در پیامی تصویری که برای جشنواره فرستاده بود گفت: به خاطر اعتمادی که جشنواره به ما داشت تشکر می‌کنم تیم ما این فیلم را با عشق ساخته است در جهانی که سیاستمداران شعار می‌دهند می‌شود با عشق زندگی کرد.

آیرات یامیلوو فیلمبردار «جوان روس» هم که به نمایندگی از کارگردان اثر سیمرغ زرین این بخش را دریافت کرد، گفت: اصلاً انتظار نداشتم از این فیلم آنقدر استقبال شود و جا دارد از داوران و همه مهمانان تشکر کنم.

آئین اختتامیه سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر در ساعت ۲۰:۱۵ به پایان رسید.

 

انتهای پیام/ط

نمایندگان مجلس تصویب کردند؛ دولت موظف به اقدام متقابل و قاطع با آمریکا شد| وزارت اطلاعات موظف به شناسایی حامیان اقدام آمریکا درباره سپاه

ماجرای قبض‎های نجومی همراه اول چیست؟| توضیح وزیر

آیا روحانی نامه صدام به هاشمی را افشا کرد؟

کلیدواژه: فرهنگي سينما جشنواره جهاني فيلم فجر

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۵۳۴۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قطع شدن دست صیاد جاسکی در کارخانه یخ
 • جایزه ای که نوید محمد زاده دوست دارد بگیرد
 • دومین رویداد پرش با اسب در قزوین آغاز شد
 • آذین ویترین روز آخر به سلیقه داوران/ «شفاف‌سازی» تاریخ مصرف دارد!
 • شوخی جالب نوید محمدزاده با سیمرغ‌های جشنواره جهانی فجر
 • روز جهانی «دختران در ICT» دستاویزی برای پیشبرد سند ۲۰۳۰ توسط وزارت ارتباطات
 • تلاش آمریکا برای جلوگیری از اجرایی شدن اینستکس
 • رویداد جهانی بازی‌های فکری در اصفهان برگزار می‌شود
 • آمریکا برای جلوگیری از اجرایی شدن اینستکس، هر کاری می‌کند
 • کمیسیون بررسی رویداد‌های ترافیک هوایی تشکیل شد
 • از برگزاری دومین رویداد پرش با اسب استان تا حضور تیم اسفرورین در لیگ فوتسال کشور
 • مواد منفجره انگشت یک کودک را قطع کرد
 • ماجرای قطع درختان جاده اهواز-خرمشهر چیست؟ + فیلم
 • قطع همکاری ال‌ جی و سامسونگ با ایران تکذیب شد
 • انفجار موادمحترقه انگشتان کودکی را قطع کرد
 • برای جلوگیری از قطع برق چه کنیم؟
 • قطع انگشتان دست پسربچه ۸ ساله
 • دومین دوره فینال رویداد استارتاپ جاده ابریشم برگزار خواهد شد
 • جشنواره فتو ماراتن یک رویداد فرهنگی ابتکاری است