فرارو- نخستین جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در سال جدید در دفتر دبیرخانه این مجلس در تهران برگزار شد.

 آیت‌الله‌ احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان در این جلسه، ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل در روزهای گذشته گفت: سیل‌های اخیر در عین اینکه خسارت‌های جانی و مالی در پی داشت اما برکات زیادی را هم به همراه داشت که باید اینها را نعمت الهی تلقی کرد.

وی افزود: خداوند متعال همواره این مملکت را به برکت خون شهدا از آفات داخلی و خارجی حفظ کرده و لذا سیل اخیر را باید از خیرات الهی دانست که کشور را از خشکسالی، گرد و غبار و مهاجرت‌ها نجات داد و به مردم سیل‌زده هم علی‌رغم رنج و آسیبی که از سیل دیدند عرض می‌کنم «عَسی أن تکرَهوا شَیئاً وهو خیرٌ لکم». مبادا مردم از نعمت خداوند شکایت داشته باشند.

جنتی با بیان اینکه امیدواریم بازسازی مناطق سیل‌زده با شور و نشاط ادامه داشته باشد، ادامه داد: باید تشکیلات منسجمی داشته باشیم تا با همین شور و شوق کمک‌ها و امدادرسانی‌ها استمرار پیدا کند و خانه‌های مردم بازسازی و نوسازی شود. البته مقداری صبر و حوصله نیاز است.

رئیس مجلس خبرگان در ادامه با اشاره به اقدام اخیر ایالات متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با محکوم کردن این عمل خبیثانه گفت: سپاه مورد علاقه مردم بود ولی با این اقدام ترامپ، در داخل یک انسجام ملی در پشتیبانی و ارتقای جایگاه این نهاد مقدس بوجود آمد و صددرصد به نفع سپاه شد و همه سپاهی شدند؛ مجلس، دولت، خبرگان و عموم مردم سپاهی شدند و این عزتی بود که خداوند به این برادران داد. در این سیل هم در صف مقدم خدمتگزاری هستند. سپاه از نیروهای حزب‌اللهی تشکیل شده و عملشان عبادی است. ما نیز به سهم خود از این عزیزان تشکر می‌کنیم.

وی افزود: در هر صورت این اقدام نابخردانه آمریکا در داخل، آثار و برکات فراوانی داشت و ابعاد خارجی آن را باید مثل زمان جنگ تحمل کرد. باید به این فکر کنیم که در نهایت این سپاه پاسداران است که در این جنگ روانی پیروز می‌شود. امیدواریم خداوند سایه مقام معظم رهبری را بر سر ما مستدام کند.

آیت‌الله جنتی در پایان با اشاره به بدعهدی اروپا در قبال برجام نیز اظهار کرد: در خارج همه دست به دست هم دادند که ایران را منزوی کنند و اتحادیه اروپا در حاشیه برجام اگرچه ابراز علاقه و دوستی کرد اما در عمل ماهیت بدعهدی خود را نشان داد. دولت‌های اروپایی باید خجالت بکشند که زیر نظر آمریکا هستند و هر چه آمریکا می‌گوید چشم‌بسته قبول می‌کنند. از این نظر باید سرافکنده باشند.

براساس این گزارش، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز برنامه‌های نشست هیئت رئیسه خبرگان را تشریح کرد.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، اقدامات آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در جلوگیری از ارسال کمک دیگر کشورها برای سیل‌زدگان کشورمان را نشان‌دهنده رذالت و مقابله آنها با انسانیت و حقوق اولیه بشر دانست و افزود: حتی کشورهای در حال جنگ با یکدیگر نیز در این گونه مسائل انسانی همراهی می‌کنند اما آمریکا و هم‌پیمانانش بار دیگر در این موضوع رذالتشان را نشان دادند.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با کمال وقاحت و دروغگویی مدعی هستند که با دولت ایران طرفند اما دروغ می‌گویند زیرا با ملت ایران طرف هستند و نمی‌گذارند کمک‌های جهانی برای سیل‌زدگان به کشورمان برسد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به حماقت ترامپ در تروریست دانستن سپاه پاسداران، این اقدام را نیز رذالت کاخ سفید دانست و گفت: دنیا متوجه این رذالت شد. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

خاتمی افزود: نیروهای مسلح و سپاه ما محبوب بوده و هستند اما با این حرکت رذیلانه ترامپ بر محبوبیتشان افزوده شد.

وی گفت: من از آغاز تاسیس سپاه تاکنون به یاد ندارم که چنین موج حمایتی از این نهاد شکل گرفته باشد. یادم نمی‌آید که تاکنون نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اکثر امامان جمعه، در حمایت از سپاه، لباس پاسداری پوشیده باشند. این گونه است که باید شکر خدا را بگوییم که دشمنان اسلام از حمقا (احمق‌ها) هستند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد که سپاه پاسداران این سرمایه را در مسیر آرمان‌های بلند نظام و مردم و ملت به کار بگیرد.

خاتمی همچنین با تبیین مباحث مطرح در نشست هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: در این هیئت معمولا پس از هر اجلاس رسمی خبرگان به بررسی نظر نمایندگان این مجلس می‌پردازیم که در نطق‌هایشان اظهار کرده‌اند.

وی افزود: این اظهارنظرها در سه بخش خطاب به رئیس جمهوری و وزرا، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس ایراد شده بود که مقرر شد به طور مکتوب و مجزا برای روسای قوای سه‌گانه ارسال شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: این بخشی از وظیفه ذاتی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری است که پیام اعضای این مجلس را ابلاغ کند.

خاتمی بررسی موضوع فعال‌تر شدن هیئت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری را از دیگر موضوعات مطرح در نشست هیئت رئیسه دانست و تصریح کرد: در این نشست راهکارهایی عرضه شد تا به طور عملی بتوانیم خروجی مناسبی از این هیئت به محضر رهبر معظم انقلاب ارائه کنیم.

وی گفت: نامه‌ای هم از کمیسیون پاسداری و حراست از ولایت فقیه رسیده بود برای طرح موضوع ولایت فقیه در مراکز حوزوی، دانشگاهی و نشست‌های عمومی و پاسخ به شبهات در این‌باره که این طرح نیز برای اجرا به دبیرخانه مجلس خبرگان و معاونت فرهنگی آن ارجاع شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهمچنین با قدردانی از کمک‌رسانی و امداد و نجات گسترده سیل‌زدگان، انسجام ملی در پی این رویداد طبیعی را از هدایای الهی به ملت و کشورمان دانست.

خاتمی گفت: مسئولان اجرایی، نیروهای مسلح، نیروهای مردمی، روحانیت، دانشجویان و به‌ویژه موکب‌های اربعین حسینی وارد صحنه شدند و خدمات بسیار ارزنده‌ای ارائه کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین اولویت اصلی پس از امداد و نجات را عمران و آبادانی مناطق سیل‌زده و جبران خسارت‌ها دانست و اظهار کرد: اکنون قضیه داغ است و نباید پس از مدتی اهتمام جدی در کمک به سیل‌زدگان به سردی بگراید بلکه باید تا تکمیل بازسازی خانه‌های آسیب‌دیدگان ادامه یابد.

وی گفت: این به تنهایی از جانب دولت اجرایی نخواهد شد بلکه باید مردم وارد صحنه شوند و دست به دست یکدیگر کمک کنند تا خانه‌های سیل‌زدگان بازسازی شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: با همه وجود عرض می‌کنم که اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان، درد و رنج سیل‌زدگان را درد و رنج خود می‌دانند.

خاتمی آسیب‌شناسی در موضوع جاری‌شدن سیل را مسئله‌ای مهم دانست و ابراز امیدواری کرد به نحوی برنامه‌ریزی شود که در آینده با این مشکلات کمتر مواجه شویم.

وی گفت: سیل و زلزله در همه جای دنیا هست منتها باید به نحوی پیش‌بینی شود که حتی‌الامکان از خسارت‌ها کاسته شود.

منبع: فرارو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قم| عضو خبرگان رهبری: ملت ایران با تحمل همه مشکلات بر دشمنان پیروز می‌شود

عضو مجلس خبرگان با تأکید بر اینکه ملت شریف ایران با تحمل همه مشکلات بر دشمنان پیروز می‌شود گفت: شیطان به دنبال ایجاد فشار به بندگان خدا است و تلاش می‌کند روحیه شکرگذاری از آن‌ها بگیرد اما راه مقابله با شیطان صبر و تحمل است. ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسملین محمد حاج ابوالقاسم دولابی ظهر امروز در مراسم ترتیلخوانی قرآن کریم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: حضرت ابراهیم(ع) خطاب به افرادی که بت‌پرستی می‌کردند گفت که خدای شما آن‌ کسی است که آسمان و زمین را آفریده است و به خدا قسم برای بت‌های شما نقشه‌ای دارم.

وی افزود: حضرت ابراهیم(ع) با تبر همه بت‌ها را از بین برد و فقط یک بت باقی گذاشت و تبر را بر دوش آن گذاشت، بت‌پرستان گفتند چه کسی این اقدام را کرده و باید مجازات شود که برخی  گفتند این کار جوانی است که نسبت به بت‌ها بدگویی می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: هنگامی‌که دادگاه تشکیل داده شد به حضرت  ابراهیم(ع) گفتند آیا تو این بلا را سر خدایان ما آوردی که حضرت گفت بت بزرگ این اقدام را کرده و تبر بر دوش آن است، احتمالاً از روی حس رقابت این اقدام را انجام داده است.

وی گفت: بت‌پرستان با خود گفتند چه انسان‌های جاهلی هستیم که بت‌ها را می‌پرستیم در عین اینکه در اعماق وجود می‌دانستند حق با حضرت ابراهیم(ع) است ولی از موضع خود کوتاه نیامده و تصمیم گرفتند حضرت ابراهیم(ع) را به آتش بیندازند.

عضو خبرگان رهبری: غرب به بهانه حمایت از زنان در حق آنها جنایت و خیانت می‌کندعضو خبرگان رهبری: معلم «باطنی و معنوی» نیاز همه انسان‌ها استعضو خبرگان رهبری: برخی با ناامن جلوه دادن کشور کفران نعمت می‌کنندمفسر قرآن کریم عنوان کرد: هنگامی‌که حضرت ابراهیم(ع) را به آتش انداختند به اذن خدا آتش گلستان شد و سرد شد و از سرما دندان‌های حضرت ابراهیم(ع) به یکدیگر می‌خورد.

حاج ابوالقاسم دولابی با بیان اینکه امام صادق(ع) فرمود کسی که بنده پول و طلا و دینا و درهم است انسان ملعونی است، تصریح کرد: بت‌پرستی فقط سجده در برابر سنگ و چوب نیست و بت‌ها مصادیق مختلفی دارند، امام صادق(ع) فرمود عبادت فقط سجده نیست و بت هم فقط سنگ و چوب نیست اگر کسی بنده‌ای از بندگان خدا را اطاعت کرده و دستور خدا را زیر پا بگذارد این شخص عبد شده است.

وی با تأکید بر اینکه ملت شریف ایران باتحمل همه مشکلات بر دشمنان پیروز می‌شوند، خاطرنشان کرد: شیطان به دنبال ایجاد فشار به بندگان خدا است و تلاش می‌کند روحیه شکرگذاری از آن‌ها بگیرد اما راه مقابله با شیطان صبر و تحمل است، ایوب‌های امروز پدر و مادران شهدا هستند که 4 فرزند آن‌ها شهید شدند ولی شاکر خداوند هستند.

انتهای پیام/ح

R7854/P/S6,62/CT11

مسافرین کلیپ تک‌خوانی یک زن در روستای ابیانه احضار شدند

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

دانلود آهنگ جديد مجيد ماندگاري بنام دود شد

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۴۷۳۵۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند
 • آیت‌‌الله جنتی: آمریکا با ایران جنگ نمی‌کند چون آمادگی دفاعی ما را می‌شناسد
 • آیت‌الله جنتی: آمریکا با ایران وارد جنگ نمی‌شود
 • آیت‌الله جنتی: آمریکا با ایران وارد جنگ نمی‌شود/ مسئولان بر تحقق اقتصاد مقاومتی تمرکز کنند
 • واکنش آیت‌الله جنتی به تهدیدات آمریکا درباره جنگ با ایران
 • آیت‌الله کلانتری خواستار مجازات مقصران احتمالی سیل اخیر شیراز شد
 • رویکرد فراکسیون امید به انتخابات هیئت رئیسه مجلس چیست
 • نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری: حضور طلاب در مناطق سیل‌زده نقشه دشمنان را خنثی کرد
 • آیت الله لاریجانی: رفتارهای اخیر آمریکا جنگ روانی و برای به تسلیم واداشتن مردم ماست
 • استیضاح وزیر کشور به هیئت رئیسه رسید
 • ضرورت تصمیم خردمندانه فراکسیون امید در انتخابات هیئت رئیسه مجلس
 • امسال هم برای هر کرسی هیئت‌رئیسه یک کاندیدا معرفی می کنیم
 • انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ۵ استان برگزار می‌شود
 • انتخابات مجلس خبرگان رهبری در 5 استان کشور برگزار می شود
 • دولت در انتخاب هئیت رئیسه مجلس دخالتی ندارد
 • استیضاح وزیر کشور به هیئت رئیسه رسید/ وزرای نفت، وزرش و صمت زیر ذره‌بین نمایندگان
 • زنان خودشان نمی خواهند در هیات رئیسه مجلس باشند/ درها برای مذاکره همیشه باز است
 • گزینه‌های فراکسیون نمایندگان ولایی برای انتخابات هیئت رئیسه / یکشنبه شاهد صف آرائی جدی و دقیق هستیم
 • گزینه‌های ۳ فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت‌رئیسه