مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از معرفی و رتبه بندی مدیریت ها و ادارات برتر استان در سال 1397خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمود حکمتی پور در این رابطه گفت: هدف از ارزیابی عملکرد ارائه خدمات به موقع و مطلوب توسط همکاران در اقصی نقاط استان به ولی نعمتان خود و با هدف ایجاد رضایتمندی در مردم و حفظ کرامت انسانی آنها می باشد

وی همچنین تقویت نقاط قوت ، شناسایی و رفع نقاط ضعف ، بررسی عملکرد کارکنان ،افزایش کارایی و اثر بخشی و برقراری تعامل بیشتر ادارات شهرستان با ستاد را از دیگر اهداف این ارزیابی ها عنوان نمود.

وی در ادامه افزود: ارزیابی عملکرد در سطح استان و در راستای اهداف و ماموریت های این اداره کل و انتقال تجارب موفق کاری و رفع مشکلات و نارسایی‌های احتمالی به منظور افزایش سطح رضایت مندی جامعه هدف و تکریم ارباب رجوع انجام می‌شود.

مدیر پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطر نشان کرد:ارزیابی و سنجش کارآیی ادارات شهرستانهای استان بر اساس شاخص های تعیین شده، می تواند راهگشای توسعه و افزایش کارآیی از طریق شناسایی و رفع موانع و مشکلات موجود باشد.

حکمتی پور در ادامه گفت: بر اساس ارزیابی و رتبه بندی بعمل آمده از سوی دفتر طرح و برنامه این اداره کل در سال گذشته ، ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان های مشهد، گناباد، جوین به عنوان ادارات و نمایندگی های برتر شهرستانی در تحقق صد در صدی شاخص های تعیین شده و از معاونت های این اداره کل نیز مدیریت روابط کار، مدیریت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی و مدیریت اجتماعی به ترتیب ذکر شده در جایگاه اول تا سوم قرار گرفته اند.

وی در پایان عنوان داشت:خدمت به جامعه کار و تلاش امانت ارزشمندی است که در اختیار ما قرار گرفته و بر همه ما واجب است این فرصت را مغتنم شمرده و با بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود از هیچ تلاش و کوششی در راستای تکریم ارباب رجوع و فراهم آوردن رضایت جامعه هدف دریغ ننماییم .

انتهای پیام

منبع: جماران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

رئیس اتاق تعاون ایران نظارت بر حسن اجرای قانون را خواستار شد/ تشکیل بازار متشکل ارزی راهکار حل مشکلات صادرات

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران؛ نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با هیئت رئیسه اتاق تعاون، مدیران اتحادیه‌های سراسری و روسای کمیسیون‌های اتاق تعاون برگزار شد.

در این نشست، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران گزارش مبسوطی از وضعیت بخش تعاون در کشور ارائه کرد و نظارت بر حسن اجرای قانون را خواستار شد.

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به جایگاه اتاق تعاون در شورا‌های اصلی و ملی کشور که توسط قانونگذار تعیین شده است، بیان داشت: قانون فعلی تعاون برای بخش کفایت می‌کند و اصلاحات جزئی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه خواهد شد.

وی با اشاره پایش فضای کسب و کار که براساس قانون توسط ۳ اتاق صورت می‌گیرد، ابراز داشت: براساس آخرین بررسی انجام شده در زمستان ۹۷ شامل شاخص ملی محیط کسب و کار به تفکیک استانها، بخش‌ها و فعالیت‌های اقتصادی نشان می‌دهد شاخص ملی ۶.۰۹ بوده است.

عبداللهی افزود: براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار بخش تعاون در زمستان ۹۷، نامناسبترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون، بی ثباتی و غیرقابل پیش بینی بودن قیمت‌ها (مواد اولیه و محصولات)، دشواری تامین مالی و تولید و عرضه نسبتا آزاد کالا‌های غیراستاندارد و تقلبی در بازار بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: قوانین در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود، اما در مرحله اجرای قانون، قانون رها می‌شود از این حیث مهمترین درخواست پارلمان بخش تعاون، نظارت بر حسن اجرای قانون است.

ماشاالله عظیمی دبیرکل و عضو هیئت رئیسه اتاق تعاون ایران نیز ارتباط با مجلس شورای اسلامی را ارتباطی تعاملی و پایدارتری عنوان کرد و گفت: بعد از مصوبات، مقاومت دستگاه‌ها در قبال مصوب کردن و کاستن از مقررات زائد همچنین عدم ضمانت اجرایی این مصوبات، از چالش‌های عمده بهبود فضای کسب و کار محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: جدال دولتی‌ها و غیردولتی‌ها در برون سپاری تصدی‌ها نیز مطرح است چراکه متاسفانه دولتی‌ها در اجزا نیز دخالت می‌کنند. عظیمی یادآور شد: مواد ۲ و ۳ قوانین بهبود فضای کسب و کار میگوید دولت موظف است که نظر کتبی ۳ اتاق را قبل از وضع قوانین اخذ کند، این درحالی است که این اتفاق صورت نمی‌گیرد.

در بخش دیگری از این نشست، روسای کمیسیون‌های کشاورزی، صنعت و معدن همچنین کمیسیون بهبود مستمر فضای کسب و کار مهمترین چالش‌ها و دغدغه‌ها را عنوان کردند.

بیشتر بخوانید:بیانیه مشترک اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف

ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه برای رونق تولید حفظ اشتغال موجود بسیار مهمتر است، عنوان کرد: با توجه به اینکه موتور توسعه کشور، بخش کشاورزی است، پیشنهاد می‌کنیم از محل ۱۴ میلیارد دلار قانون بودجه برای واردات، بخشی به رونق تولید و حفظ اشتغال موجود اختصاص یابد که این امر سبب می‌شود در بسیاری از محصولات کشاورزی و صنایع غذایی به مرز خودکفایی برسیم.

فاضل همامی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تعاون نیز مشکلات بیمه را مطرح و با ارائه پیشنهاد خواستار رسیدگی به آن شد.

پیمان سپاری ارزی نیز از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود که صادقی، مدیرعامل اتحادیه سراسری پسته خواستار معافیت صادرات کالایی از پیمان سپاری ارزی شد.

علیخانزاده، رئیس کمیسیون بهبود مستمر فضای کسب و کار نیز گزارش مبسوطی در خصوص مشکلات صادرات محصولات و مشکلات ارزی و مشکلات تامین مالی ارائه کرد.

در این نشست نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات پرداختند.

به گفته انارکی در موضوع پیمان سپاری ارزی، غیر از اینکه ارز را درکشور کم کرده اتفاق دیگری نمی‌افتد.

کریمی از دیگر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با اشاره به حذف فرمول مرابحه مرکب از تسهیلات بانکی، بیان داشت: در این خصوص طرحی را در حال تهیه در مجلس است که از فعالان اقتصادی بخش تعاون درخواست می‌شود که نظرات و پیشنهادات را ارائه کنند تا طرح کامل تری ارائه شود.

 تعهد انتقال ارز حاصل از صدور کالا و خدمات به کشور مبدأ صادرات «پیمان‌سپاری ارزی» است. این تعهد طبق سندی رسمی موسوم به «پیمان‌نامه ارزی» صورت می‌گیرد و طبق آن صادرکننده می‌پذیرد که ارز به‌دست‌آمده از فروش کالا و خدمات صادرشده در خارج را طی مدت معینی به کشور انتقال دهد و آن را بر اساس مقررات ارزی کشور و نرخ تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی به یکی از بانک‌های مجاز بفروشد و «واریزنامه پیمان ارزی» دریافت دارد. به زبان خیلی ساده، اگر دولت، صادرکنندگان را وادار کند که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازگردانند و آن را به بانک‌های مشخصی که از سوی بانک مرکزی تعیین می‌شوند بفروشند، «پیمان‌سپاری ارزی» اجرایی شده است.

پیمان‌سپاری ارزی، یکی از ابزار‌های سیاست کنترل ارز (foreign exchange control) است. «سیاست کنترل ارز» به معنای انحصار دولت در خرید و فروش ارز و به منظور به تعادل رساندن تراز تجاری بدون توجه به نیرو‌های بازار است؛ به طوری که مقامات پولی به‌جای این نیرو‌های اقتصادی، تصمیم خواهند گرفت. زمانی که تعرفه‌ها و سهمیه‌بندی‌های دولت کمکی به تصحیح تراز تجاری و تراز پرداخت‌ها نکند، سیاست کنترل ارز از سوی دولت‌ها به اجرا درمی‌آید.

این نماینده مجلس برگزاری جلسه‌ای برای بررسی موضوع پیمان سپاری ارزی را پیشنهاد داد.

کبیری یکی دیگر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس اذعان داشت: بخش تعاون با توجه به ظرفیت و گستردگی جامعه تعاون، باید مطالبه گری بیشتری را انجام دهد.

معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر اهمیت نقش صادرات غیرنفتی اذعان داشت: در حوزه کشاورزی، آموزش به صادرکنندگان در خصوص بخش نامه بانک مرکزی باید مدنظر قرار گیرد.

آقاپور با اشاره به مشکلات تعاونی‌های فرهنگیان گفت: این تعاونی‌ها با مشکلات مالیات بر ارزش افزوده مواجه هستند و موضوع مذکور تعاونی‌های فرهنگیان را در شرایط سختی تا مرحله انحلال قرار داده است.

وی از کمک‌های اتاق تعاون در حادثه سیل اخیر تشکر و قدردانی کرد.

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این نشست با گلایه از عدم تعامل وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مجموعه تخصصی خود یعنی اتاق تعاون، ابراز داشت: در کمیسیون مجلس به وزیر تعاون یادآوری خواهد شد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اهمیت دغدغه صادرات خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات صادرات، تشکیل بازار متشکل ارزی راهکار مناسبی است.

در این بازار دست دلالان بازار ارز کوتاه شده همچنین شفافیت معاملات صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

رئیس اتاق تعاون ایران نظارت بر حسن اجرای قانون را خواستار شد

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

عذرخواهی علیرضا بیرانوند از نیروی انتظامی

کلیدواژه: 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 اداره کل تعاون کار و رفاه جامعه خراسان رضوی شاخص کار و رفاه اجتماعی 40 سالگی انقلاب بودجه 98 سیل 98 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۰۷۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اهتمام مسؤولان حل مشکلات روغن نباتی جهان است
 • تولید لباس بچه گانه در رودان
 • آغاز ارزیابی عملکرد مدیریت سبز ادارات
 • امضای تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان
 • کسب رتبه برتر مرکز مدیریت راه‌های استان همدان در کشور
 • فعالیت کارگاه تولید لباس بچه در رودان
 • تغییر ساعت کار ادارات شعب و شعب بانک توسعه تعاون در روزهای پس از شب های قدر
 • پرداخت ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در روستا‌های فارس
 • سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش منصوب شد
 • آغاز ارزیابی عملکرد مدیریت سبز ادارات استان همدان
 • فعالیت‌های فرهنگی ادارات اردبیل ارزیابی می‌شود
 • ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر لرستان آغاز شد
 • چهاردهمین جشنواره تعاونی های برتر در لرستان برگزار می شود
 • اقدامات وزارت کار برای ایجاد اشتغال مناطق سیل زده
 • پاسخگویی برخط مدیران خراسان رضوی به مشکلات شهروندان
 • همراه‌ بانک توسعه تعاون بروزرسانی شد
 • رضوی چگونه رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟
 • مدیریتِ سیاسیِ صندوق‌هایِ بازنشستگی آتش بر جان آنها می‌افکند/ در سازمان تامین اجتماعی مدیریتِ «فست فودی» حاکم است
 • توضیح داماد وزیر کار درباره اروپاگردی با خانم منشی و سرمایه مردم: از آن ۱۰۰ ورود و خروج، ۵۰ موردش فقط مربوط به عراق بود| ۷ بار به امارات رفتم، ۵ بار آلمان و ۴ بار هم اتریش