به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  گیتا مولّلی متخصص شنوایی‌شناسی درباره «زمان سنجش شنوایی کودکان»، اظهار داشت: هر نوزادی هنگام تولد و قبل از خروج از زایشگاه باید تحت غربالگری شنوایی قرار گیرد.

 وی ادامه داد: اگر کودکی به دنیا آمد و در بیمارستان محل تولد خدمات غربالگری شنوایی وجود نداشت، توصیه می‌شود بلافاصله و در اولین فرصت کودک سنجش شنوایی شود و والدین می‌توانند به تمام مراکز دولتی و خصوصی مراجعه کنند.

این متخصص شنوایی‌شناسی یادآور شد: اگر خانواده هر زمانی احساس کرد کودک از نظر گفتاری تأخیری دارد، اولین شک باید به سیستم شنوایی او شود و این اولین علامت هشدار دهنده است.

مولّلی بیان داشت: اگر کودکی که در شش ماهگی صدای «قان» و «قون» نکند و در یک سالگی اولین کلمات «بابا» و «مامان» نگوید یا با شنیدن صدا‌ها برنگردد، این کودک حتما باید به مراکز سنجش شنوایی مراجعه کند و تحت درمان قرار گیرد.

وی متذکر شد: یکی از مشکلات عمده ما این است که بسیاری از همکاران ما در حوزه‌های پزشکی به خانواده اعلام می‌کنند در خصوص مشکل شنوایی کودک صبر کنید، اما ما می‌گوییم به هیچ عنوان صبر نکنید و تست شنوایی انجام دهید.

این متخصص شنوایی شناسی تصریح کرد: کم شنوایی قابل درمان نیست، اما راه حل دارد و اولین راه حل، استفاده از سمعک است و همه کودکان کم شنوا باید سمعک استفاده کنند و مداخله صورت گیرد.

وی اضافه کرد: اگر مشکل کم شنوایی سریع تشخیص داده شود و کودک سمعک بگذارد و به مرکز مداخله مراجعه کند، می‌تواند در سن ۵ سالگی مانند کودکان سالم هم سن خود باشد؛ ضمن اینکه همه کودکان ناشنوا می‌توانند مثل ما صحبت کنند و این امکان فراهم شده است و فقط زمان مهم است.

موللی یادآور شد: مرحله دوم غربالگری در سن ۳ تا ۵ سالگی انجام می‌شود و مرحله دیگر نیز قبل از مدرسه انجام می‌شود و در طول مدرسه نیز هر زمان که به شنوایی فرزندمان شک کردیم و معلم نیز تشخیص داد که مثلاً به درس توجه ندارد و دیکته ضعیفی دارد، خوب است تست شنوایی انجام شود.

این متخصص شنوایی شناسی عنوان کرد: کم شنوایی‌های انتقالی داریم که زودگذر و قابل درمان است؛ مانند سرماخوردگی که ممکن است گوش میانی کودک دچار التهاب شود و در صورت عدم درمان، کم شنوایی ایجاد کند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

مهم‌ترین علائم ناشنوایی در کودکان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: شنوایی اخبار سلامت

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۰۷۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دعوای تقلب بین اصولگرایان بر سر انتخاباتِ بدون حضور اکثریت مردم

فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا در قم| نماینده مجلس: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ | روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می‌روند| اولین نفر در ۲۴ بهمن فوت شده| قرنطینه صد‌ها نفر در قم| حرم باید تعطیل شود

ایران در لیست سیاه FATF؛ تشخیص‌دهندگان مصلحت نظام در دسترس نیستند

پایین‌ترین میزان مشارکت انتخاباتی مردم در تاریخ انقلاب اسلامی؛ ۴۲ درصد در سراسر کشور، ۲۶ درصد در تهران| تاثیر کرونا، حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت

مجیدی: باید با طراحان اتفاقات بازی سپاهان و پرسپولیس شدیدترین برخورد را کرد

خبر بعدی:

تعبیر خواب؛ از از چاقو و چای تا گرداب و گل رز

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اغلب ما شب ها خواب هایی می بینم که هنگام صبح و بیداری بسیار فکرمان مشغول معنای نهفته در آن می شود تا از تعبیر آن سردربیاوریم. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید پیشنهاد می کنیم  با بسته تعبیر خواب ما همراه شوید.

تعبیر خواب چاقو

چاقو هم به دوست و حامی و هم به زبان بدگویان تعبیر شده است و اگر تیز و برنده باشد، یعنی زبان بدگویان در مورد شما تیز خواهد بود و اگر خودتان داشته باشید، احساس عدم امنیت شما را نشان می‌دهد و این که از بدخواهی کسانی که بیشتر حرف می‌زنند تا عمل می‌کنند، نگران هستید.

اگر در خواب ببینید که چاقویی از دیگری می‌گیرید یا کسی به شما چاقو هدیه می‌کند، کسی به شما کمک می‌کند یا خودتان از دیگری کمک می‌گیرید. اگر چاقویی داشتید که بوسیله آن خواستید از خود دفاع کنید، کسی هست که به شما نزدیک است و از شما بد می‌گوید و بد شما را می‌خواهد و اگر دیگری برای شما چاقو کشید امنیت می‌یابید.

این نوع تهدید‌ها در خواب، امنیت در بیداری است. چاقو بسته و بی خطر نعمت است و چاقوی کوچک نعمت مختصری است که به شما می‌رسد. چاقوی آشپزخانه خدمتکار و کدبانوی خانه است و چنانچه ببینید چاقویی نو در آشپزخانه دارید زنی خانه دار نصیب شما می‌شود.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چاقو زبان بدگویان است و چنانچه تیز و برنده و براق باشد نشان آنست که زبان بدگویان در مورد شما تیز خواهد بود و چنانچه خودتان داشته باشید احساس عدم امنیت شما را نشان می‌دهد و می‌گوید که از آینده و سعایت و بدخواهی کسانی که بیشتر حرف می‌زنند تا عمل می‌کنند بیمناک هستید.

آنلی بیتون می‌گوید: دیدن چاقو در خواب، علامت دعوا و جدایی است و همچنین به زیان‌های مالی نیز دلالت دارد.

تعبیر خواب چاقو خوردن و زخمی شدن
آنلی بیتون می‌گوید: اگر خواب ببینید با چاقویی زخمی شده‌اید، نشانه آن است که درگیر مشکلات خانوادگی خواهید شد. مشکلاتی که بیشتر فرزندان به آن دامن می‌زنند.

تعبیر خواب گرفتن چاقو از دیگران
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر در خواب ببینید که چاقویی از دیگری می‌گیرید یا کسی به شما چاقو هدیه می‌کند گویای این است که کسی به شما کمک می‌کند یا خودتان از دیگری کمک می‌گیرید.

تعبیر خواب دفاع از خود با چاقو
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چنانچه چاقویی در جیب یا کشوی میز خود داشتید که بوسیله آن خواستید از خود دفاع کنید کسی هست که به شما نزدیک است و از شما بد می‌گوید و بد شما را می‌خواهد و اگر دیگری برای شما چاقو کشید امنیت می‌یابید. چون این نوع تهدید‌ها در خواب امنیت است و ناشی از بیمی است که در بیداری داریم.

تعبیر خواب چاقو کشی
آنلی بیتون می‌گوید: خواب ببینید کسی را با چاقو زخمی می‌کنید، علامت آن است که صاحب شخصیتی ناپسند خواهید شد. باید سعی کنید به سمت راه راست گام بردارید.

تعبیر خواب چاقوی آشپزخانه
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چاقوی آشپزخانه خدمتکار و کدبانوی خانه است و چنانچه ببینید چاقویی نو در آشپزخانه دارید زنی خانه دار نصیب شما می‌شود.

تعبیر خواب چاقوی تیز و برنده
آنلی بیتون می‌گوید: دیدن چاقوی تیز و براق در خواب، علامت آن است که دشمنان همواره در اطراف شما خواهند بود.

لیلا برایت می‌گوید: اگر در خواب خود را مشغول تیز کردن چاقو ببینید، یعنی موضوعی موجب خشم شما می‌گردد.

تعبیر خواب چاقوی شکسته
آنلی بیتون می‌گوید: دیدن چاقوی شکسته در خواب، نشانه آن است که هم در امور عاطفی و هم در شغل خود شکست خواهید خورد.

تعبیر خواب چای

دیدن چای دم کرده در خواب محبت و دوستی است ولی چای خشک در خواب گرفتاری و اندوه برای بیننده خواب است.

تعبیر خواب چای دم کرده
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چای دم کرده محبت و دوستی است و باز هم مقدار آن بستگی دارد به موقعیت و وضعیتی که مشاهده می‌کنیم و در عالم خواب می‌بینیم. اگر سفره ای گسترده و بساط چای را آماده کرده بودیم نشان آن است که محیطی گرم خواهیم داشت و در خانه و خانواده صاحب آرامش هستیم.

آنلی بیتون می‌گوید: اگر خواب ببینید چای درست می‌کنید، نشانه آن است که مرتکب خطایی خواهید شد و شدیداً احساس پشیمانی خواهید کرد.

تعبیر خواب استکان چای
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر کسی استکان چای به ما تعارف کرد، مورد محبت قرار می‌گیریم و چنانچه ما به کسی چای تعارف کردیم این اوست که از جانب ما محبت می‌بیند. اگر استکان چای از دستمان بیافتد و چای بریزد او ناسپاسی می‌کند ولی بستگی دارد که چای را از چه کسی گرفته باشد.

تعبیر خواب ریختن چای
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر چای روی دست و پای ما بریزد و بسوزد آرامش و راحت می‌یابیم ولی اگر چای بریزد و در خواب احساس سوزش نکنیم و هیج آسیبی به ما وارد نیاید موردی پیش می‌آید که به قدر همان سوختگی که باید باشد ناراحت می‌شویم و رنج و غصه می‌خوریم.

آنلی بیتون می‌گوید: چای ریختن در خواب، نشانه ایجاد اختلال در امور خانوادگی است.

تعبیر خواب چای بی رنگ و پر رنگ
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر چایی که می‌نوشیم رنگ نداشته باشد نشان بی حقیقتی و فریب و نیرنگ است و چنانچه کسی به ما چنین چای بی رنگی تعارف کند از جانب او بی حقیقتی مشاهده می‌کنیم. همین طور است اگر ما به کسی چای بی رنگ بدهیم. اگر چای زیاد پر رنگ باشد مبالغه است و زیاده روی در ابراز محبت که خود رنج دهنده است.

تعبیر خواب چای تلخ
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: اگر چای تلخ باشد محبت نابجاست.

تعبیر خواب چای خوردن
آنلی بیتون می‌گوید: اگر خواب ببینید دوستانتان چای می‌نوشند، نشانه آن است که از تفریحات دست جمعی خسته می‌شوید، و سعی می‌کنید با کمک به دیگران و کاستن از غم و غصه‌های آن‌ها تغییری مطلوب در احساسات خود ایجاد کنید. اگر خواب ببینید هوس یک فنجان چای کرده‌اید، نشانه آن است که میهمانان ناخوانده شما را غافلگیر خواهند کرد.

تعبیر خواب چای خشک
منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چای خشک غم و غصه. اندوه و گرفتاری است و مقدار این غم و غصه بستگی دارد به مقدار چای خشک که در خواب می‌بینیم اگر ببینیم که یک یا چند قوطی چای از مغازه خریده‌ایم غم و غصه ای‌ای برای ما پیش می‌آید ولی اگر مانند چای فروشی‌های شمال انبوهی چای خشک مشاهده کنیم با کوهی از مصائب و مشکلات رو به رو خواهیم شد.

همین طور است اگر کسی چای خشک به ما هدیه کند یا ما به کسی بدهیم که در صورت اول غم و غصه ای برای ما می‌آفریند و در شکل دوم ما سبب ناراحتی او می‌شویم. اگر چند بسته یا مقداری چای خشک خریدیم و به خانه بردیم خانواده را نیز در ناراحتی‌های خود شریک می‌کنیم اما بر عکس اگر چای خشک را از خانه بیرون ببریم اندوه را از دل ایشان بر می‌داریم و سبب تسکین و آرامش اهل خانه می‌شویم.

تعبیر خواب تفاله چای
آنلی بیتون: دیدن تفاله چای در خواب، نشانه آن است که در امور عاشقانه و اجتماعی با مشکلی روبرو خواهید شد.

تعبیر خواب گرداب

دیدن گرداب در خواب، نشانه روبرو شدن با خطری بزرگ است.

 

تعبیر خواب گل رز

اگر باغی پر از گل های رز رنگارنگ ببینید، به محیطی وارد می شوید که مردمی خوب دارد و شما از دیدار و مصاحبتشان متنفع می گردید. اگر ببینید که یک بوته رز در خانه خود کاشته اید که قبلا نبوده، زنی در مسیر زندگی شما قرار می گیرد. اگر همسر ندارید ازدواج می کنید و اگر همسر دارید و با او قهر هستید آشتی می کنید و اگر با زن دیگری نیز اختلاف دارید رفع کدورت می شود.

اگر این خواب را زنی ببیند صاحب دختری می شود که در زیبایی و حسن خلق و طراوت و صباحت انگشت نما می شود. اگر این خواب را پسر جوانی ببیند عاشق می شود و ازدواج می کند. رز زرد گویای زنی است بیمار گونه ولی خوش قلب و نیک منظر. رز سرخ زنی است با نشاط. رز صورتی زنی است که مصاحبتش مغتنم است. رز خشکیده غمی است که از جانب یک زن به شما وارد می آید و خود آن زن نیز بلا و آسیب می بیند. اگر رز را در خواب پرپر کنید به یک زن آسیب کلی می رسانید و زندگیش را در مخاطره قرار می دهید.

محمد ابن سیرین می گوید: رز در خواب، دلیل بر زنی نیکوکار و کریمه کند. اگر ببیند رزی داشت و برگ های سبز و پاکیزه در اطراف او است، دلیل کند که زنی نیکوکار بخواهد و از او خیر و منفعت ببیند. اگر ببیند که برگ درختهای رز نبود، تاویل به خلاف این است. اگر ببیند که برگ درختها زرد گشته بود، دلیل است که بیمار گردد. اگر ببیند که رز ملک او نبود، تاویلش از خیر و شر به صاحب رز بر می گردد.

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن رز در خواب بر سه وجه است:
زن،
منفعت رسیدن از جانب زن،
رنج و غم و اندوه.
اگر رز را خراب ببیند، دلیل کند بر بدی احوال صاحب رز و تاویلش به خدمتکار یا زن خانه بر می گردد.

تعبیر خواب فرشتگان

اگر کسی از فرشتگان را در خواب ببینیم که با چهره ای شاد به ما نگاه کرد، نشانه خیر و برکت و اگر با ترشرویی یا غمگینانه به ما نگاه کرد، نشانه رسیدن غم یا ناراحتی است. دیدن فرشتگان مقرب الهی در خواب" جبرائیل" و "میکائیل" و "اسرافیل" و "عزرائیل" در حالت شاد، برای بیننده خواب نشانه خیر و برکت است.

دیدن جبرائیل در حالت شاد، نشانه رسیدن خبری خوش، میکائیل در حالت شاد، نشانه نعمت و فراوانی رزق و روزی، اسرافیل در حالت شاد، نشانه درست و پذیرفته بودن اعمال دینی بیننده خواب و عمر طولانی و گسترش عدل و داد و دیدن حضرت عزرائیل شاد، نشانه داشتن مرگی راحت است و غمگین دیدن آنان، تعابیری برعکس دارد.

اگر کسی که بیمار است، ملائک مقرب را در خواب ببیند که بشاش و گشاده رو باشند، از بیماری شفا می یابد. وامدار، دین خود را می پردازد و ادا می کند و محبوس، از زندان رهایی حاصل می نماید. اگر این فرشتگان عبوس و گرفته و غمگین باشند، تعبیر خلاف آن است که گفته شد.

منبع: یوتاب

انتها یپیام/

دیگر خبرها

 • خانه کتاب از برگزاری مراسم تقدیر جایزه کتاب سال صرف‌نظر کرد
 • آشنایی با مزایای سمعک نامرئی هوشمند
 • عدم کنترل استرس در خانواده باعث بروز بیماری در کودکان می شود/ از ویروس کرونا در حضور کودکان صحبت نکنید
 • مشکلات کودکی که دعوای والدینش را می‌بیند
 • چگونه کودکان زیر ۶ سال یادگیری زبان انگلیسی را به‌آسانی شروع کنند؟
 • نکاتی فوق العاده مهم برای میان وعده کودکان در مدرسه
 • ملاقات کودکان شیرخوارگاه‌ها تا اطلاع ثانونی ممنوع شد
 • راه اندازی ۲ گیت تشخیص اولیه کرونا در جاده هراز
 • 2 جلد کتاب با موضوعات فرهنگی و دیپلماتیک تألیف و منتشر شد
 • ۲ گیت تشخیص اولیه کرونا در جاده هراز راه اندازی شد
 • انتشار 2 جلد کتاب با موضوع فرهنگی و دیپلماتیک
 • ثبت بارش ۱۰۱ میلی متری در استان همدان
 • برگزاری نشست اوپک با هدف تثبیت قیمت نفت خام/بازار نفت نشانه ای از افزایش قیمت ندارد
 • کودکان زباله گرد، معلق میان قانون و پول!
 • کنفرانس بین‌المللی علوم طبیعی در اسلام برگزار می‌شود
 • 5پیشنهاد برای کاهش استرس‌پس‌از‌سانحه در کودکان
 • کودکان را از استرس پس از حوادث دور کنید
 • چگونه استرس کودکان‌مان را در مواجهه با بیماری کرونا کاهش دهیم؟
 • روایت داستان اسباب بازی ها از زبان پدر ژپتوی ایران/ روستاگردی برای احیای اسباب بازی ها
?>