به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مرحله پایانی مسابقات لیگ برتر و جام حذفی اسکواش بانوان از پنجشنبه -۲۹ فروردین ماه- در مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز و روز گذشته (شنبه) با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.

رقابت‌های فصل ۹۸- ۹۷ لیگ برتر اسکواش بانوان ایران با حضور پنج تیم از استان‌های تهران، اصفهان، یزد و اراک برگزار شد که دو تیم نامی‌نو اصفهان و فرش کاخ آران و بیدگل نمایندگان استان اصفهان در این دوره از مسابقات بودند که تیم نامی‌نو اصفهان با کسب ۱۸ امتیاز بعد از تیم دانشگاه آزاد تهران، بر سکوی دومی ایستاد و عنوان نایب قهرمانی فصل گذشته خود در لیگ برتر را حفظ کرد؛ این تیم که فصل گذشته با نام "ام ال ام تایتان" موفق شده بود علاوه بر کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر، قهرمان نخستین دوره مسابقات جام حذفی اسکواش بانوان کشور ویژه گرامیداشت "مرحوم علی روغنی" را هم از آن خود کند، در این دوره از رقابت‌ها با قبول شکست مقابل تیم دانشگاه آزاد تهران، نایب قهرمان جام حذفی اسکواش بانوان کشور شد.

حدیث فرزاد، رضوان نقیبی، غزال شرف‌پور، سارا احمدی، سارا مؤمنی و نرگس سلطانی با مربیگری الهه مولادوست و سرپرستی اکرم مشایخی با نام نامی‌نو اصفهان در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند.

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

74 گل حاصل حملات دو مریخی فوتبال بانوان

لیگ برتر بانوان به هفته های پایانی نزدیک می شود و انتخاب بهترین گلزن مسابقات نیز از جذاب ترین اتفاقاتی که پس از پایان تورنمنت انجام می شود.


به گزارش "ورزش سه"، تنها پنج هفته مانده تا پایان این دوره از رقابت های لیگ برتر بانوان و هر چند هنوز تیمی نتوانسته رسما عنوان قهرمانی لیگ را به نام خود بزند اما همانطور که از نتایج و جدول مسابقات پیداست از حالا باید تیم شهرداری بم را به عنوان قهرمان این دوره از رقابت ها قطعی بدانیم مگر آنکه اتفاقات عجیب و غریب و غیرقابل پیش بینی در ادامه بازی های لیگ شاهد باشیم. البته بمی ها تاکنون توانستند عنوان بهترین زده و کمترین خورده و بهترین تفاضل و اختلاف امتیاز بالا را نیز در کارنامه امسال خود ثبت کردند و باید چند هفته صبر کرد و دید چه اتفاقی در پایان لیگ، انتظار تیم های حاضر در این بازی ها را می کشد.


قطعا یکی از جذاب ترین رقابت ها در هر لیگی، به انتخاب بهترین گلزن باز می گردد. عنوانی که در سال های اخیر در اختیار بازیکنانی مشخص است. بازیکنانی نظیر سارا قمی، زهرا قنبری، زهر حاتم نژاد، فروغ موری و ... گلزنانی هستند که در سال های اخیر توانستند عنوان بهترین گلزن یا به عبارتی خانم گل را به دست بیاورند. این اتفاق در رقابت های فصل فعلی نیز حکمفرماست. بازی هایی که در حال حاضر زهرا قنبری و سارا قمی را به عنوان بهترین گلزنان رقابت های لیگ معرفی کردند. بازیکنانی که شاید بهتر باشد آنها را بازیکنان مریخی لیگ برتر بانوان بنامیم. گل های زده بالا به علاوه تاثیر در بازی های باشگاهی و تیم ملی باعث شده تا زهرا و سارا از بهترین بازیکنان فعلی به حساب بیایند.


زهرا قنبری؛ همه فن حریف


مهاجم بمی ها در جریان بازی های این فصل موفق شده خود را به صدر جدول گلزنان برساند و در صورتیکه اتفاق عجیبی نیفتد می توان او را خانم گل این فصل از رقابت های فوتبال بانوان دانست. قنبری این روزها برای تیم شهرداری بم به میدان می رود و در فصلی که بمی ها اصولا مشکل خاصی ندارند و همه جوره آماده رسیدن به قهرمانی هستند وی تاکنون توانسته 44 گل برای تیمش به ثمر برساند. هر چند قنبری این روزها در پست مهاجم برای تیمش به میدان می رود پیش از این به عنوان یکی از بازیکنان همه فن حریف فوتبال بانوان در پست های دیگر نیز به میدان رفت.

 


سارا قمی؛ گلزن مادرزاد


مهاجم تند و تیز و خمامی فوتبال بانوان یکی از بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر بانوان به حساب می آید. قمی که در ملوان درخشید و توانست خود را به فوتبال ایران معرفی کند پس از انحلال این تیم به یکی از پیشنهادات خود یکی شهرداری بم جواب مثبت داد و به همراه این تیم موفق شد به عنوان قهرمانی لیگ برتر نیز دست پیدا کند. پس از به راه افتادن دوباره ملوانان، قمی یکی از بازیکنان بود که بی چون و چرا خود را به انزلی رساند تا در کنار مشکلات عدیده و عجیبی که برای فوتبال بندر به وجود می آید به بازی بپردازد. مشکلاتی که تاکنون باعث شد تا وی بتواند 30 گل به ثمر برساند. قمی علاوه بر دو دوره کسب عنوان خانم گلی در فوتبال ایران، یک بار نیز توانست این عنوان را در لیگ عراق به دست بیاورد.

 


خبری از فروغ لیگ نیست!


یکی از بهترین گلزنان سال های اخیر فوتبال بانوان به دلیل مصدومیت در دیدارهای امسال هنوز نتوانسته آن طور که باید در میادین حاضر شود. موری که دو فصل پیش یکی از مهمترین عوامل قهرمانی آینده سازان محسوب می شد فصل قبل راهی سپاهان شد و برای این تیم نیز درخشید. اما در نیم فصل دوم بازی ها دچار آسیب دیدگی شدید  شد و علاوه بر از دست دادن ادامه بازی های فصل قبل، بسیاری از بازی های امسال را نیز از دست داد. او که در نیم فصل در جمع انزلی چی ها بود در بازی های اندکی برای این تیم به میدان رفت و پس از نیم فصل نیز راهی ذوب آهن شد تا اتفاقا برای این تیم نیز نتواند آن طور که وی انتظار می رفت بازی کند. اتفاقی که البته همه می دانند از مصدومیت شدیدی بود که وی دچار آن شد.

 


رکوردی که بالاخره می شکند؟


رکورد بهترین گلزنی در یک فصل در اختیار گلزن انزلیچی فوتبال ایران است. سارا قمی در بهترین فصل فوتبالی خود یعنی در سال 91 توانست رکورد عجیب 47 گل زده در یک فصل را به نام خود ثبت کند. این رکورد تاکنون از سوی هیچ کدام از بازیکنان تیم های مختلف در دوره های اخیر شکسته نشده تا اینکه در رقابت های این فصل، احتمال شکست شدن آن توسط زهرا قنبری بسیار بالاست. قنبری با 5 گلی که در دیدار اخیر برابر آذرخش به ثمر رساند موفق شد در فاصله 5 هفته مانده تا پایان بازی ها، تعداد گل های خود را به 44 برساند و تنها 6 گل تا شکستن این رکورد تاریخی فاصله دارد.


تیم ملی؛ دو بازوبند برای دو گلزن

 

هم قمی و هم قنبری یکی از مهره های غیرقابل انکار تیم ملی نیزبه حساب می آیند. این دو بازیکن در رقابت های مقدماتی المپیک با گل های خود نتوانستند از عدم موفقیت تیم ملی جلوگیری کنند. البته در نوع بازی گرفتن از این دو نیز در ترکیب اصلی تیم ملی نوعی کج سلیقگی دیده می شد اما بهرحال مدت زمانی که این دو بازیکن در زمین حضور داشتند در نهایت برای تیم ملی کارساز نشد. تیمی که سارا قمی به عنوان کاپیتان اول و زهرا قنبری به عنوان کاپیتان دوم در آن حضور دارند.

 


راز و رمز شماره 9


نکته جالبی که برای هر دو بازیکن مورد نظر وجود دارد علاقه این دو بازیکن به عدد 9 است و هر دو بازیکن نیز در تیم های خود پیراهن های شماره 9 را به تن می کنند. اما این اتفاق در تیم هایی که هر دو بازیکن را در اختیار دارد جور دیگری می شود! قمی به غیر از شماره 9، شماره های 99 و 10 را نیز به تن کرده است و در سوی دیگر قنبری هم به غیر از عدد 9 پیراهن شماره 19 را نیز به تن کرده است.

 


و اما دیگران


از معرفی این دو بازیکن اصلی جدول گلزنان که بگذریم باید به گلزنان دیگر لیگ نیز اشاره کرد. هاجر دباغی از سپاهان با 22 گل، زهرا حاتم نژاد از راه یاب ملل مریوان با 17 گل، افسانه چترنور از شهرداری سیرجان با 15 گل مهاجمان دیگری که توانستند در نیمه بالایی جدول گلزنان حضور داشته باشند.

فوتبال بانوان

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: اصفهان رقابت لیگ برتر مسابقات لیگ برتر اسکواش

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۰۴۴۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مربیان ۲ کاره تیم ملی فوتبال بانوان/ زیر آبی رفتن برخی از مربیان خانم در فوتبال بانوان
 • مروری بر تاریخچه جام جهانی جوانان؛ آرژانتین، پرافتخارترین تیم ادوار بازی‌ها
 • پرسپولیس قهرمان چقدر پاداش می‌گیرد؟
 • نماینده کرمانشاه در مجلس شوری اسلامی نایب رییس دوم مجلس شد
 • علی مطهری افتاد/ پزشکیان ماند/ مصری نایب رئیس دوم مجلس شد
 • «لاریجانی» رئیس مجلس ماند/عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم شد
 • مطهری، پزشکیان، مصری و فرهنگی کاندیدای نایب رئیسی مجلس شدند
 • 4 نفر کاندید نایب رئیسی مجلس شدند
 • کاندیدا‌های نایب رئیسی مجلس معرفی شدند
 • 4کاندیدا برای نایب رئیسی مجلس
 • اعلام ۴ کاندیدا برای نایب رئیسی مجلس
 • با تایید نایب‌رئیس باشگاه، کوواچ سرمربی بایرن می‌ماند
 • نامزدهای نایب رئیسی مجلس مشخص شدند
 • 4 کاندیدا برای نایب رئیسی مجلس
 • پرسپولیس قهرمان چقدر پول می‌گیرد؟
 • از خوردبین تا پروین؛ ده چهره تاثیرگذار تاریخ باشگاه پرسپولیس
 • نفرات برتر مسابقات اسکواش جام رمضان استان مرکزی معرفی شدند
 • زمان برگزاری لیگ جهانی بسکتبال بانوان مشخص شد/ اعزام تیم دانشگاه آزاد به چین
 • استقلال قهرمان نیم‌فصل دوم، ذوب‌آهن علیمنصور پدیده لیگ