از میان رنگ‌های چشم متفاوتی که وجود دارند، رنگ سبز چشم از رنگ‌های نادری ست که توجهات زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. شاید دلیل آن کم بودن این رنگ چشم نسبت به دیگر رنگ‌ها باشد، اما هر چه هست جذابیت آن غیر قابل انکار است. آفتاب‌‌نیوز : حقایق جالبی در مورد افرادی که چشمان سبز رنگی دارند وجود دارد که اگر دوست دارید در مورد آن‌ها بیشتر بدانید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
از میان رنگ‌های چشم متفاوتی که وجود دارند، رنگ سبز چشم از رنگ‌های نادری ست که توجهات زیادی را به سمت خود جلب می‌کند. شاید دلیل آن کم بودن این رنگ چشم نسبت به دیگر رنگ‌ها باشد، اما هر چه هست جذابیت آن غیر قابل انکار است.
حقایق جالبی در مورد افرادی که چشمان سبز رنگی دارند وجود دارد که اگر دوست دارید در مورد آن‌ها بیشتر بدانید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
 آن‌ها جزو اقلیت‌ها هستنداگر شما هم چشمان سبز رنگی دارید، بدانید که در جهان، جزو اقلیت‌ها هستید. ۵۵ تا ۷۹ درصد از کل جمعیت جهان را افرادی که چشمان قهوه‌ای دارند، تشکیل می‌دهند، این در حالی ست که افرادی با چشمان سبز تنها ۲ در صد از این آمار را به خود اختصاص داده اند. حتی نادرتر از این رنگ چشم هم داریم. درصد افرادی که رنگ چشم خاکستری دارند، حتی از چشم سبز‌ها هم کمتر است. جالب است بدانید که موقرمز‌ها هم ۲ درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهند. تحقیقات نشان داده که رنگ چشم موقرمز‌ها به ۳ رنگ تقسیم می‌شود: قهوه ای، سبز یا فندقی. با این اوصاف می‌توان گفت که جسیکا چستین، هنرپیشه آمریکایی، جزو اقلیت‌های جهان است که هم مو‌های قرمز و هم چشمان سبز دارد.
 
اروپا بیشترین درصد چشم سبز‌ها را دارداز آنجا که اشاره کردیم چشم سبز‌ها جزو اقلیت‌های جامعه محسوب می‌شوند، از این رو شاید برایتان جالب باشد بدانید که آن‌ها بیشتر در کدام کشور‌های جهان ساکن اند. اگر به اروپا سفر کرده باشید، به جواب این سوال پی می‌برید. تحقیقات نشان داده که ۸۶ درصد جمعیت کشور‌های ایرلند و اسکاتلند چشمانی سبز یا آبی دارند. این آمار در مورد کشوری، چون ایسلند هم صادق است. ۸۷% مردان و ۸۹% زنان این کشور یکی از این دو رنگ چشم را دارند که بیشتر از نژاد سلتی و ژرمنی‌ها هستند.
اگر چه افرادی که چشمانی قهوه‌ای رنگ دارند، بیشترین درصد جمعیت جهان را به خود اختصاص داده اند، اما اگر به اسکاتلند سفر کنید، می‌بینید که تعداد افرادی که چشمان سبز رنگ دارند، از آن‌هایی که چشمان شان قهوه‌ای ست، به مراتب بیشتر است.
 
چشم سبزها، رنگدانه‌های سبز رنگ ندارنداگر چه ما چشمان برخی افراد را سبز می‌بینیم، اما واقعیت چیز دیگری ست. در واقع هیچ چشمی به رنگ سبز مطلق نمی‌باشد، بلکه از ترکیب رنگ‌های دیگر است که این رنگ به چشم ما سبز می‌آید. افردی که چشمان سبز رنگی دارند، در حقیقت چشمان شان شامل رنگدانه‌های قهوه ای، زرد و آبی ست.
در چشمان سبز رنگ، ملانین زیادی وجود نداشته و همچنین هیچ ذخیره کلاژنی نیز در استروما ندارد. از این جهت، هنگامی که نور وارد چشم می‌شود، بخش اعظم آن توسط سلول‌های رنگدانه‌دار جذب شده و ذرات درون استروما نیز نور را مشابه اثر تیندال که نور آبی تولید می‌کند پراکنده می‌کنند. در نتیجه نور آبی پس از ترکیب با نور قهوه‌ای ملانین به رنگ سبز تبدیل می‌شود.
 
هیچ نوزادی در لحظه تولد چشمانش سبز نیستکسانی که چشمانی سبز دارند، معمولا با چشمانی آبی یا خاکستری به دنیا می‌آیند. اما با بزرگ شدن نوزاد، ملانوسیت‌ها با تولید ملانین در عنبیه موجب تغییر شکل ظاهری آن به رنگ سبز می‌شوند. از آنجایی که در رحم مادر هیچ نوری وجود ندارد، چشمان نوزاد نیز در هنگام تولد به رنگ سبز دیده نمی‌شود، اما رفته رفته ملانوسیت‌ها نسبت به نور خورشید عکس العمل نشان داده و تغییر رنگ می‌دهند. البته ممکن است که تولید رنگدانه‌ها توسط ملانوسیت‌ها تا یک سال به طول بیانجامد؛ بنابراین به طور طبیعی، شما حداقل به ۶ ماه زمان برای پی بردن رنگ واقعی چشمان فرزندتان نیاز دارید. اگر چشمان فرزند شما سبز باشد، پس از ۱ سال به طور کامل خودش را نشان خواهد داد.
 
ژن رنگ سبز چشم بر ژن آبی غالب استاگر خیلی مشتاق اید بدانید که چشمان فرزندتان چه رنگی ست، شاید به جای این که ۱ سال صبر کنید، بهتر باشد که به ژن خانوادگی تان توجه کنید. تحقیقات ثابت کرده که ژن قهوه‌ای چشم بر ژن سبز غالب است که هر دوی آن‌ها بر ژن آبی نیز غالب اند؛ بنابراین به دلیل غالب بودن رنگ چشم قهوه ای، اگر فردی دارای دو ژن قهوه‌ای و یا یک ژن قهوه ای، یک ژن آبی باشد، رنگ چشم او قهوه‌ای می‌شود. در صورتی رنگ چشم کودک آبی می‌شود که پدر و مادر هر دو دارای چشم آبی باشند و کودک ژن رنگ چشم آبی را از هر دو والد دریافت کند. رنگ چشم کودک هم زمانی سبز خواهد بود که کودک ژن رنگ چشم سبز را از هر دو والد بگیرد یا یک ژن آبی و یک ژن سبز دریافت کند؛ بنابراین شما از طریق ژن خانوادگی تان هم می‌توانید به رنگ چشمان فرزندتان پی ببرید.
 
تعداد خانم‌های چشم سبز از آقایان بیشتر استاگر چه علم هنوز دلیل آن را نیافته، اما تحقیقات ثابت کرده که تعداد خانم‌هایی که چشمان سبز رنگی دارند از تعداد آقایان بیشتر است. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت، تعداد آقایان چشم سبز نزدیک به ۱۲% بوده، در حالی که درصد خانم‌ها به ۱۸% می‌رسید.
 
چشم سبز‌ها در هر نژادی یافت می‌شونداگر چه چشم سبز‌ها را بیشتر در اروپا می‌بینیم، اما هر فردی با هر نژادی که دارد، می‌تواند چشمان سبز رنگی داشته باشد. به عنوان مثال از از ۴.۴ میلیارد جمعیت مردم آسیا که بیشتر چشمان قهوه‌ای رنگ دارند، درصدی که در روستا‌های شمال و جنوب چین زندگی می‌کنند، چشمانی سبز و آبی دارند و حتی در برخی مواقع مو‌های آن‌ها نیز بور است. در مطالعاتی که روی آن‌ها انجام شده، نشان داد که ریشه ۵۶% آن‌ها متعلق به نژاد قفقازی بودند؛ بنابراین نمی‌توان به طور قطع گفت که چشم سبز‌ها در یک نژاد هستند و در دیگری خیر.
 
چشم سبز‌ها جذاب‌ترین چشم‌ها را دارند طبق تحقیقات، یکی از خصوصیات اصلی افرادی که چشمان سبز رنگ دارند، حسادت است، اما خصوصیت بارزتر آنها، جذابیت شان است. در واقع ثابت شده افراد که چشمان سبز رنگی دارند، جذابیت شان به مراتب بیشتر از دیگر چشم هاست. علاوه بر این خصوصیات، خلاقیت، مستقل بودن، صبور و مرموز بودن و کمی هم شیطنت از دیگر خصوصیات این افراد است.
 سلامتی آن‌ها در خطر استاگر چه افراد چشم سبز جذابیت زیادی دارند، اما از طرف دیگر، بیشتر در معرض ابتلا به یک نوع سرطان هستند. افرادی که چشمان آبی یا سبز دارند، رنگدانه‌های کمتری نسبت به چشمان قهوه‌ای دارند و از آنجا که همین رنگدانه‌های قهوه‌ای از چشم در برابر سرطان محافظت می‌کند، افرادی که چشمان روشنی دارند، بیشتر در معرض نور و به تبع ابتلا به سرطان هستند. از این رو، برای جلوگیری از این بیماری، باید از عینک‌ها آفتابی استفاده کنند.
 
مادران چشم سبز تحمل درد بالاتری دارندافرادی که چشمان روشنی دارند، قدرت جسمانی بیشتری نیز دارند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، زنان به دو گروه طبقه بندی شدند: زنانی که چشمان تیره‌ای داشتند (قهوه ای) و زنانی که چشمان روشنی داشتند (سبز و آبی) نتیجه این مطالعه نشان داد خانم‌هایی که چشمان تیره‌ای داشتند تندخو و دچار اختلالات خواب هستند، به علاوه، درد زایمان بیشتری را نیز تجربه می‌کنند. اما در مقابل آنها، زنانی که چشمان سبز و آبی دارند، آرام ترند و تحمل درد بالاتری به خصوص در زایمان دارند. در واقع ثابت شده که بین رنگ چشم و تحمل درد رابطه‌ای برقرار است متاسفانه تاکنون دلیل آن کشف نشده است.

منبع: برترین ها

منبع: آفتاب

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تضمینی برای خرید زیره سبز نیست!

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه، نبود متولی خرید تضمینی، نداشتن ثبات قیمتی و کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی را از مشکلات پیش روی محصول زیره سبز برشمرد.

حسین سرچاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: با آغاز برداشت زیره سبز در بشرویه پیش‌بینی می‌شود ۲۸۰ تن از این محصول در شهرستان برداشت شود. ۷۰۰ هکتار از زمین‌های زیرکشت این شهرستان به زیره سبز اختصاص دارد که ۱۵۲۰ نفر بهره بردار این محصول هستند.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲۸۰ تن زیره سبز به ارزش حدود ۱۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با احتساب قیمت هر کیلوگرم ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان از مزارع بشرویه برداشت شود.

سرچاهی، مشکلات کاشت این محصول را در شهرستان نبود متولی خرید تضمینی، نداشتن ثبات قیمتی و کارگاه‌های فرآوری و بسته‌بندی برشمرد و ادامه داد: زیره سبز اواسط آبان کشت می‌شود و تا اوایل دی ماه ادامه دارد و برداشت آن نیز از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: زیره سبز یکی از محصولات کم آب است به طوری که از زمان کشت تا برداشت چهار مدار آبیاری انجام می‌شود و این در حالی است که در سال‌های پرباران نیاز به آبیاری ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه افزود: محصول زیره سبز با توجه به نیاز آبی کم نسبت به اقلیم گرم و خشک منطقه مقاوم است و از این حیث صرفه اقتصادی خوبی دارد که کشت آن قبل از محصولات جالیزی توصیه می‌شود.

سرچاهی یادآور شد: زیره سبز دارای خواصی از جمله ضددرد، نفخ، باکتری و سرطان و بی حس کنندگی بوده که محصول آن تا نیمه خرداد در خراسان جنوبی برداشت می‌شود.


انتهای پیام

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

احد قدمی کیست؟ +عکس

کلیدواژه: رنگ چشم

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۵۷۳۱۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چشمان هلیا منتظر دستان مهربان خیران
 • تضمینی برای خرید زیره سبز بشرویه نیست!
 • عکسی رنگ‌پریده از دوران دانشجویی سروش صحت
 • رنگ کردن مو با گیاهان طبیعی
 • حقایقی خواندنی از «لیلة القدر»/ آیا شب قدر تنها به دوران پس از نزول قرآن کریم مربوط است؟
 • تاثير نقاشي بر عملکرد ذهني و جسمي کودک
 • ورزشکاران سحر قهوه نخورند
 • حمایت مدیریت شهری از ساخت اصولی 《بام سبز 》درهمدان
 • فواید شگفت انگیز چای سبز+اینفوگرافیک
 • دستیابی به فضای سبز پایدار دغدغه مدیریت شهری همدان است
 • چشمان منتظر، دستان با سخاوت/ کودکان یتیم چشم انتظار یاری خیران هستند
 • «حميد قهوه چيان» مديرکل تدوين قوانين و امور شورا شد
 • تالار شیشه ای سبز رنگ شد/رشد شاخص کل بورس
 • حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!
 • حقایقی عجیب از اقتصاد ونزوئلا
 • راز جنایت قهوه خانه لواسان برملا شد
 • طرز تهیه پودینگ قهوه ای ایرلندی / طرز تهیه پودینگ قهوه
 • برنج قهوه‌ای برای سلامتی مفیدتر است یا برنج سفید؟
 • ایده جالب مترو تهران برای افراد غیرروزه +عکس