سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص موضوع آمادگی ایران برای تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی که وزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیر به نیویورک مطرح کرد، گفت: مسأله وضعیت زندانیان دارای تابعیت آمریکایی در ایران از مدت‌ها پیش یک موضوع میان آمریکا و ایران بوده و مسأله جدیدی نیست. پیش از اعلام خروج آمریکا از برجام، در تمام دیدارهای دوجانبه‌ای که در حاشیه نشست‌های کمیسیون مشترک برجام برگزار می‌شد، طرف آمریکایی همواره این موضوع را مطرح می‌کرد. در تمامی این دیدارها، طرف ایرانی نیز همیشه از این فرصت استفاده کرده و به دلیل ابعاد انسانی، درباره ایرانیانی که به درخواست آمریکا در کشورهای دیگر یا در داخل خاک آمریکا دستگیر شده‌اند، صبحت کرده و این مساله را به لحاظ انسانی مطرح و پیگیری می‌کرد.

موسوی افزود: پس از قطع دیدارهای مستقیم، این موضوعات از سوی واسطه‌ها دنبال می‌شد. ما همواره بر استقلال قوه قضائیه و ضرورت طی مراحل قانونی و اجرای عدالت تاکید نموده‌ایم. با این حال، با هدف کمک به وضعیت هموطنان مظلومی که به دلیل تلاش برای انتقال اقلامی ضروری به کشور (از قبیل قطعات هواپیماهای مسافری) در چنبره تحریم‌های غیرقانونی آمریکا گرفتار شده و حتی در کشورهای ثالث نیز با اعمال نفوذ آمریکا در شرایطی شبیه اسارت قرار گرفته‌اند، همان‌طور که دکتر ظریف گفتند، از چند ماه پیش، به طرف آمریکایی اعلام شد که ایران حاضر است موضوع «تبادل» این افراد را مدنظر قرار دهد. پیشنهاد کشورمان که توسط دکتر ظریف ارائه شد، پیشنهاد تبادل زندانیان است و نه مذاکره با آمریکا در مورد موضوعات مورد اختلاف.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص واکنش طرف آمریکایی به طرح موضوع از سوی ظریف، اظهار داشت: طرف آمریکایی پاسخ مثبت و سازنده‌ای به این پیشنهاد نداد و همین پیشنهاد دکتر ظریف و نحوه پاسخگویی طرف مقابل موجب شد این اشک تمساحی که سران آمریکا برای زندانیان می‌ریختند و تبدیل به یک اهرم تبلیغاتی آمریکا در جهت ایران‌هراسی شده بود از دست آنها خارج شود.

این دیپلمات کشورمان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در هر حال با تمام توان و با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی مختلف به پیگیری در جهت احقاق حق اتباع خود که در آمریکا و سایر کشورها دچار مشکل شده‌اند و کاهش آلام خانواده‌های آنها ادامه خواهد داد.

منبع: پارسینه

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

شرمن خطاب به ترامپ: ایرانی‌ها هرگز با «تو» ملاقات نمی‌کنند/ ظریف: اسکندر و چنگیز نتوانستند «تو» هم نمی‌توانی/ فرمانده سپاه: شکست‌دادن آمریکایی‌ها کار آسانی است/ مردم: گنده‌تر از دهانت حرف نزن!

یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت انفجاری در منطقه سبز بغداد رخ داد که مقامات اطلاعاتی و امنیتی عراق علت آن را اصابت یک «راکت کاتیوشا» عنوان کردند. این درحالی است که شماری از سفارت‌خانه‌ها، از جمله دفتر نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در این منطقه قرار گرفته است. مطابق با اخباری که در رسانه ها مخابره شد، در نزدیکی سفارت ایالات متحده در بغداد به وقوع پیوسته است.

به گزارش «تابناک»، این انفجار در حالی رخ داده است که طی روزهای اخیر آمریکایی ها تصمیم گرفتند تعدادی از کارمندان غیرضروری خود در سفارت خانه این کشور در بغداد را به کشورشان بازگردانند، درست چند روز بعد از بازگشت 200 نفر از آمریکایی هایی که حضورشان در عراق غیرضروری عنوان شده بود، یکباره انفجاری در نزدیکی سفارتخانه این کشور رخ می دهد و رئیس جمهور آمریکا را وادار به انجام مصاحبه علیه ایران می کند، موضوعی که تا اینجای کار می توان گفت یک سناریوی سوخته است.

«دونالد ترامپ» در واکنش به انفجار در منطقه سبز بغداد در یک پیام توئیتری نوشت: «اگر ایران خواهان درگیری است، این پایان رسمی ایران خواهد بود.» او به جمهوری اسلامی هشدار داده هرگز بار دیگر ایالات متحده را تهدید نکند. موضوعی که واکنش های گسترده ای را در بین مسئولان ایرانی و حتی آمریکایی داشته و مردم کشورمان نیز به تندی پاسخ آن را در توئیتر داده اند.

پاسخ ترامپ را یک آمریکایی داد؛ ایرانی‌ها با «تو» ملاقات نمی‌کنند

«وندی شرمن» معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای به توییت تهدید آمیز ترامپ

پاسخ داد. شرمن در توییتی نوشت: تکرار «هرگز تهدید نکنید» سال قبل. شاید فکر می کنی که «آتش و خشم» مربوط به رویکرد کره شمالی اینجا درباره ایران جواب می دهد که با تو ملاقات کنند. اینگونه اتفاق نمی افتد و قمار کره شمالی هم چندان خوب از آب درنیامد، اینطور نیست؟

ظریف: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشور در پاسخ به تهدید ایران از سوی ترامپ، در توییتر نوشت: «تیم B  و ترامپ امیدوارند که آنچه را اسکندر، چنگیز و دیگر متجاوزان انجام دادند، به دست بیاورند. ایرانیان در طول هزاران سال در حال ایستادگی بوده‌اند، در حالی که همه متجاوزان رفته بودند. تروریسم اقتصادی و نسل‌کشی، ایران را متوقف نخواهند کرد. هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید. سعی کنید احترام بگذارید؛ جواب می‌دهد!»

«عطاالله مهاجرانی» نیز در این خصوص نوشته است: «ترامپ، اميد سلطنت طلب و مجاهد و هخا و فرشگرد و ققنوس و شمدگ! از پايان ايران در صورت جنگ سخن گفته است. نه پايان نظام جمهورى اسلامى! اما ما ايرانيان پايان ترامپ و تيم منحط B را خواهيم ديد. ترامپ به دليل دانش محدود، فقدان تجربه سياسى و شخصيت روانپريش معنى ايران و پايان را نمي داند.»

«حسین موسویان» هم توئیت کرده است که «ایران پادزهر همه توطئه‌ها را فراهم کند. در مقطع فعلی جنگی در کار نیست. جنجال‌های یکی دو هفته گذشته بیش‌تر جنبه جنگ روانی دارد. ترامپ تشنه گفت‌وگو و مذاکره است.»

فرمانده سپاه: شکست دادن آمریکایی‌ها کار آسانی است

این موضوعات در حالی از سوی ترامپ عنوان می شود که سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ( یکشنبه )در آیین تکریم و معارفه جانشین فرمانده کل و معاونین هماهنگ کننده و فرهنگی سپاه با بیان اینکه امروز انقلاب ما در یکی از زیباترین فراز های خود قرار دارد و دشمن با شکست های سنگین مواجه شده است، گفت: دشمن در فلسفه سیاسی که همانا غارت ملت ها، اسیرکردن آنها و ایجاد فضای برده داری مدرن و سیطره یکجانبه بر سرنوشت انسان ها می باشد، شکست خورده است.

وی افزود: این فلسفه مولد جنگ ها و مداخلات ظالمانه است و هرگز مولد قدرت نیست بلکه مولد دشمن است و به تعبیر خود آمریکایی‌ها منجر به ایجاد ریسک در سراسر جهان می شود. امروز سرزمین های اسلامی میدان رشد جوانان مجاهدی است که نبرد با دشمن جزو مطلوبیت های مردانه آنهاست و  نگرانی دشمن  موجب شده تا منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شود .

وی با بیان اینکه  آمریکایی ها در انفعال قرار گرفته اند و از تهدید لفظی در شکل منفعلانه خود استفاده کردند، گفت: ما با یک دشمن به ظاهر قدرتمند مواجه هستیم اما این دشمن در حال فرسایش است و به عبارتی دچار پوکی استخوان شده و این مسیری است که همه قدرت‌های شیطانی سپری می کنند. به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد شکست پایه‌های این قدرت به ظاهر بزرگ خواهیم بود چرا که آنها خسته و ناامید هستند.

فرمانده کل سپاه داشتن یک دشمن بزرگ را برای قدرتمند شدن یک فرصت دانست و اظهار کرد: امروز که دشمن به ما نزدیکتر شده این فرصت برای سپاه به وجود آمده و قوای سپاه در راهبرد، عملیات و تاکتیک به حرکت در آمده است. دشمنی مانند آمریکا هرگز از توجه و تمرکز ما خارج نمی شود و تا زمانی که دشمنی با این خوی ظالمانه  قصد دارد خود را جهانی معرفی کند؛ طبیعی است که در برابر او بایستیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما به دنبال جنگ نیستیم، اما از جنگ نمی هراسیم و آماده ایم،  خاطرنشان کرد: دشمنان ما هم اراده جنگ ندارند ، اما تفاوت ما با آنها این است که آنها از جنگ می ترسند و خط حد آنها جایی است که جانشان به خطر بیافتد و شکست دادن دشمنی با این ماهیت آسان است.

واکنش تند ایرانی‌ها به تهدید توئیتری ترامپ

در ادامه واکنش برخی کاربران ایرانی به تهدید «ترامپ» را می خوانید:

دلیل توییت تهدید امیز ترامپ دلداری به وطن فروشان و سعودی ها در جهت دوشیدن بیشتر بود تهدید میکنه که هم بیایید سرمیز مزارکه و با من حرف بزنید و اینکه تهدیدمیکنه که سلاح اتمی نداشته باشید و پیشرفت نکنید .میخواد که پیشرفت ما ایرانیهارو بگیره . سگی که پارس میکند اما نمی گیرد! هرگز یک ایرانی را تهدید نکن،جمله‌ای بود که محمدجوادظریف در مذاکرات به جان‌کری گفت. دونالدترامپ تو دلش مونده بود اینو از زبان ظریف خطاب به خودش بشنوه که شنید. تیم الف و ب نداره آمریکا مستکبر و زور گو و بد عهد هیچ فرقی نداره حالا میخواد ترامپ باشه یا اوباما حاجی!، موشک های ایران نقطه زنه، خطا تو کارش نیست. ببین کار خودیاتون بوده موقعی که نصف نقشه جهان ایران بود، آمریکایی وجود نداشت.احتمالا ترامپ با بمب اتم میخواهد ایران را نابود کند!؟! باید افکار جهانی را آگاه کرد که ترامپ به نوعی ایران را با بمب اتم تهدید کرده است چرا رسانه ها از این یاوه گویی ترامپ علیه خود آمریکا استفاده نمی کنند بزرگترین ارتش دنیا را هم که داشته باشی باز هم حرف زدن از نابودی ایران بزرگتر از دهانت است. از جمله هرگز یه ایرانی روتهدید نکن اسکی رفته احتمال به قریب به یقیین کار خودشونه تا سیاه بازی کنن تا با ایران وارد جنگ بشن دقیقا قبل از حمله آنها به عراق اینا تماما جنگ روانیه این چند روز اخیرم صبح که پامیشه میگه ما ممکنه وارد جنگ شیم با ایران شبش قبل خواب توییت میکنه جنگ کجا بود ما دنبال تنش نیستیم. به هرحال اون چه مشخصه جنگ نخواهد شد مگر این که ترامپ قید چندتا چیزو بخواد بزنه - هژمونیش در منطقه - امنیت اسراییل - انتخابات بعدی چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد بیداد ظالمان شما نیز بگذرد در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت این عوعو سگان شما نیز بگذرد آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست گرد سم خران شما نیز بگذرد هرگز ترامپ سعی نکند با امنیت ایران شوخی کند.یک شوخی کوچک ترامپ با ایران ،شاخی بزرگ درشکمش امریکا خواهد زد ترامپ شب گذشته یک توئیت کرد و یک مصاحبه؛در توئیتش ایران را تهدید کرد و در مصاحبه گفت که با ایران وارد جنگ نخواهد شد. بی بی س فارسی ولی ترجیح داد تیتر خبر اولش از تهدید ترامپ باشد. چند خبر پایین تر هم از قول فرمانده سپاه نوشته است:«به دنبال جنگ نیستیم» شکل دهی به افکارعمومی

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟

کلیدواژه: وزارت امور خارجه عباس موسوی زندانیان

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۶۱۳۷۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترکیبی‌های ایرانی؛ از اشکنه تخم‌خربزه تا دلمه سیرابی!
 • داوری: آمریکایی‌ها با پیشنهاد دوم ما موافقت کردند
 • باز هم بارش رحمت الهی و دلدادگی‌هایی که گویی با باران عجین شده / اشک‌هایی که برای دوری از امام زمان (عج) ریخته شد + عکس
 • قوانین اشک آور صادراتی
 • شاعری که اشک‎های رهبر انقلاب را جاری کرد / من هم بغض کردم؛ مثل دختری که سال‌ها در انتظار دیدار پدرش بود
 • تجهیز طلافروشی‌های بوشهر به شوکر و اسپری اشک‎آور
 • علت گریه کردن بعد از رابطه جنسی چیست؟
 • شکار تمساح با دست خالی سوژه شد! +تصاویر
 • شکار تمساح با دست
 • بدهی 200 میلیارد تومانی زندانیان جرائم غیرعمد در فارس
 • شعر تاثیرگذار شاعره افغانستانی در وصف شهدای گردان فاطمیون و اشک چشمان رهبر انقلاب
 • طرف آمریکایی در تحقیقات حادثه سفارت آمریکا شرکت نخواهد داشت
 • از شهدای فاطمیون تا شعری که تن شاملو را در گور لرزاند
 • اشک و بغض رهبر انقلاب در واکنش به شعری درباره شهدای افغانستانی مدافع حرم
 • تحرکات نافرجام آمریکا و متحدانش در راستای ایران هراسی
 • موزه ورزش بیانگر اشک‌ها و لبخند‌های یک قرن اخیر است
 • بیش از یک هزار زندانی جزائم غیرعمد در فارس وجود دارد
 • توضیحی‌درباره‌پیام‌میرحسین‌موسوی به روحانی و ماجرای استاد شجریان
 • توضیح الیاس حضرتی درباره پیام میرحسین موسوی به روحانی و ماجرای استاد شجریان