خبرگزاري آريا - وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي اعلام کرد: 36.5درصد افزايش حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي اين ماه واريز مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، محمد شريعتمداري در سمينار يک روزه " نقش سرمايه انساني در رونق توليد" که در محل فرمانداري اسلامشهر که با حضور محسني بندپي استاندارتهران، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مسئولان شهرستان اسلامشهر برگزارشد کارگر را ستون فقرات توليد دانست و تاکيد کرد: کار به عنوان مفهومي بسيار ارزشمند براي ما داراي اهميت و مورد تکريم است و در 21سال گذشته رهبرمعظم انقلاب، همواره شعارسال را برمبناي موضوعات اقتصادي قرارداده اند.
رهبر معظم انقلاب برمقاوم سازي اقتصاد کشور از هر جهت، به شکلي که مقابل تکانه‌هاي برون زا بتواند از خود مقاومت لازم را نشان دهد تاکيد کرده اند.
وي تصريح کرد: امسال نيزرهبر معظم انقلاب سال را براي توجه به همين معنا " رونق توليد " اعلام کردند و بايد توجه داشته باشيم که اگر درسال رونق توليد برنامه‌ها برمحور همين شعار نچرخد اين شعار در حد شعار باقي خواهد ماند.
وزيرتعاون، کارورفاه اجتماعي ادامه داد: هرساله تلاش ما براي رونق توليد ملي بوده است، اما درسالي که رونق توليد ملي نام گذاري شده است بايد تدبيري جداگانه براي توليد محوري گسترده شود و معناي توليد محوري در سال جاري اين است که نظام مالياتي ما داراي سياست گذاري‌هاي جداگانه‌اي باشد.
شريعتمداري تاکيد کرد: نظام مالياتي کشور بايد از رونق توليد ملي حمايت کند، وقتي سال رونق توليد ملي است و محور توليد کارگران هستند توجه به معيشت کارگران به عنوان يکي از مهم‌ترين اصول کار بايد مورد توجه تصميم گيران قرارگيرد.
وي خاطرنشان کرد: درپايان سال گذشته تلاش کرديم براي نخسين بار در تاريخ اقتصاد ايران هم زمان مزد کارگران را همراه با خواربار، کمک هزينه مسکن و پايه سنواتي افزايش دهيم، اما با اينکه اين تصميم بي سابقه‌اي بود مي‌دانيم که همچنان ميان درآمد و معيشت زندگي کارگران فاصله وجود دارد. طبيعتا توجه به معيشت کارگر پس از تعيين دستمزد به پايان نرسيده است و ما بايد حتما درطول سال تلاش کنيم تا با فعاليت جدي تعاوني‌هاي امکان در سراسر کشور شرايط مطلوبي را براي زندگي کارگران فراهم کنيم.
وزيرتعاون، کارورفاه اجتماعي افزود: اگر امسال سال رونق توليد ملي است؛ معيشت کارگران نيز به عنوان ستون فقرات توليد و به عنوان اينکه انسان، محور توليد است بايد مورد توجه جدي قرارگيرد يعني اينکه بايد درمورد مسکن کارگران با وزارت راه و شهرسازي به جمع بندي روشني برسيم.
شريعتمداري يادآورشد: بايد با بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران براي تدوين مقررات لازم و براي تامين تسهيلات لازم براي خريد مسکن و هم با وزارت راه و شهرسازي براي ساخت مسکن کارگران توجه ويژه داشته باشيم.
وزيرتعاون، کارورفاه اجتماعي اظهارکرد: براي حل مشکل جامعه بازنشستگان کشور نيز تلاش مشابهي را آغاز کرده ايم به عنوان مثال نرخ حداقل دستمزد رشد يافته در حقوق حداقلي بازنشستگان نيز درست معادل همان 5/36درصدي کارگران به تصويب رسيد و سازمان تامين اجتماعي در همين ارديبهشت اين مبلغ اضافه را اعمال مي‌کند که هيچ منتي نيست، اما تا کنون سابقه نداشت و ما تلاش کرديم اين کارخوب در همين ماه انجام شود.
شريعتمداري گفت:: درسال رونق توليد توجه به انسان محوري در امر توليد يعني توجه به اقتصاد دانش بنيان.
وي افزود: قرار براين شد که با تمام شماري ميزان اشتغال ناشي از وام‌هاي ارزان قيمت، ليست افرادي که از اين نوع وام استفاده کرده اند در سايت وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعي و سايت‌هاي استاني با شفافيت منتشرشود تا همه بدانند چه کساني از وام ارزان قيمت براي چه ميزان اشتغالي در چه نقطه‌اي ازکشور برخوردارشده اند تا در شش ماه دوم سال با نقطه قوت بيشتري مسير را طي و از توليد حمايت کنيم. اين منابع بايد در اختيار اقتصاد‌هاي دانش بنيان قرارگيرد. اقتصاد دانش بنيان برمبناي فکر و انديشه جوانان و نخبگان ايراني است.
وزيرتعاون، کار و رفاه اجتماعي اضافه کرد: منابع و تسهيلات بايد در اختيار اقتصاد دانش بنيان قرار گيرد.
شريعتمداري ياد آورشد: منابع اشتغال خانگي در قالب وام ارزان قيمت نيز بايد در اختيارزنان سرپرست خانوار قرار گيرد.
-->

منبع: خبرگزاری آریا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه در مورد انتشار این خبر انتقاد یا پیشنهادی دارید لطفاٌ کد ۲۳۷۰۹۰۱۲ را به همراه موضوع به آدرس ایمیل [KHABARBAN] ارسال فرمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

برخی سرداران سپاه می‌خواهند برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ نامزد شوند

پیشنهاد کناره‌گیری روحانی

روحانی: راهپیمایی اربعین نداریم/ برخورد با افراد بدون ماسک/ احتمال تعطیلی برخی استان‌ها

وام، خودرو، واکسن و ... برای نمایندگان؛ مردم، هیچ!/ چرا قالیباف در قبال رانت‌های مجلس انقلابی سکوت کرده؟

اصلانی: قراردادهای اجاره تا پایان دی‌ماه مشمول دریافت وام اجاره می‌شود

خبر بعدی:

کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست مشمول عوارض پسماند

خبرگزاری آریا - معاونت درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای، فهرست کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست مشمول عوارض پسماند و همچنین میزان عوارض متعلقه و نحوه واریز آن به حساب‎های تعیین شده دولت را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، محمد مسیحی در این اطلاعیه خاطرنشان کرده است: در اجرای صدر بند(و) تبصره (6) قانون بودجه سال 1399 کل کشور که مقرر می دارد: « به منظور کاهش اثرات مخرب پسماند‌ها، درآمد حاصل از اجرای بند‌های (ث) و (ص) ماده (38) قانون برنامه ششم توسعه، ناشی از فروش کالاهایی که مصرف آن‌ها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می‌شود توسط سازمان امورمالیاتی کشور به ردیف درآمدی (160189) واریز می‌شود.» و ماده (2) آئین نامه اجرائی شماره 53255/ت 57654هـ مورخ 1399/5/14هیأت محترم وزیران و همچنین بند (2) دستورالعمل شماره 230/28253/د مورخ 1399/6/30، تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاهای موضوع ماده (1) آیین نامه مزبور (به شرح جدول زیر) مکلفند ضمن تکمیل و تسلیم « فرم ابراز فروش کالاهای مشمول عوارض پسماند مخرب محیط زیست» در سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به نشانیwww.evat.ir مبلغ عوارض متعلقه را بر حسب قیمت فروش، محاسبه و در پایان هر دوره مالیاتی موضوع ماده (10) قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب شماره 4001000901029075 مربوط به "تمرکز درآمد حاصل از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به پسماند مخرب محیط زیست می شود در سال 1399 (موضوع ردیف درآمدی 160189)" نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز نمایند.

-->

دیگر خبرها

 • خبر خوش برای کارگران / افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارگران در سال آینده!
 • خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی
 • افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارگران در سال آینده!
 • پاداش کشتی‌گیران به حساب فدراسیون واریز شد
 • داستان تلخ قتل الهام در جنگل‌های دوهزار مازندران
 • واریز بخشی از مطالبات چایکاران؛ ۱۱۸ هزار تن برگ سبز چای امسال از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد
 • زمان، لازمه برگشت اعتماد و رونق دوباره به بازار سرمایه
 • رشد ۲ برابری حداقل حقوق بازنشستگان در دولت دوازدهم
 • داستان تلخ قتل الهام در جنگل‌های دوهزار
 • اعتراض هزاران کارگر به بیکاری و دستمزد‌ اندک
 • اعتراض سراسری ؛کارگران در پرتغال برای افزایش 33 درصدی مزد
 • عوارض کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط‌زیست
 • افزایش حقوق بازنشستگان با اعتبار ۸۲ هزار میلیارد تومان اجرا می‌شود
 • کارگران خواستار افزایش ۳۳ درصدی حداقل دستمزد شدند
 • پاداش ریالی پرسپولیسی‌ها واریز شد!
 • پاداش ریالی پرسپولیسی ها واریز شد
 • یارانه جدید برای 60 میلیون ایرانی واریز می‌شود
 • نقش کارگران به عنوان گردانندگان چرخه تولید در توسعه اقتصادی حائز اهمیت است
 • کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط زیست مشمول عوارض پسماند شدند