نماینده مردم سنقر در مجلس با اشاره به سیل اخیر گفت: امروز اقل همکاری دولت با فرزندان سیل زده تعویق یک ماهه کنکور است. دیروز در این راستا نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: ملت ایران به خوبی می‌داند که آمریکا چالش‌های فراوانی داشته و قدرتش رو به افول است. تحریم‌های ظالمانه و هیاهوی جنگ برای حفظ ظاهر است. ملت سربلند ایران از این گردنه هم عبور خواهد کرد. ملت از این هیاهوها نمی‌ترسد. ترسوها فکری به حال خود کنند. ایرانیان یکپارچه پاسدار بوده و به سپاه پاسداران افتخار می‌کنند.

نماینده مردم سنقر در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: نمی‌دانم از وضعیت مردم خبر دارید یا نه؟ مشکلات معیشتی و عدم نظارت صدای مردم را درآورده است. گرانی مسکن، خودرو و کالاهای اساسی مصرفی از جمله این موارد است. مجلس ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی در اختیار دولت قرار داد. دولت به مجلس گزارش دهد که آن ۱۴ میلیارد چگونه هزینه شده است. چرا تا به حال به سفره‌های مردم نرسیده است؟

حسینی کیا با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان گفت: نحوه اعمال دولت خلاف این مصوبه بوده است. در مواردی تا ۱۸ درصد و در بعضی مواقع تا ۴ درصد اعمال شده است. دولت خود را ملزم به اجرای قانون بداند.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سیل اخیر گفت: امروز اقل همکاری دولت با فرزندان سیل زدگان تعویق یک ماهه کنکور است. دیروز در این راستا نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته شد.

وی خطاب به روحانی تاکید کرد: معلمان فرهیختگان جامعه‌اند. امروز این فرزانگان در وضعیت معیشتی خوبی به سر نمی‌برند. باید جایگاه معلمی را دریابیم. معلم نباید نگران حداقل‌ها برای زندگی خود باشد.

حسینی کیا با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: این اصل دولت را مکلف به خصوصی سازی می‌کند. ده‌ها هزار میلیارد تومان خصوصی سازی کرده‌ایم. اکثر این خصوصی سازی‌ها دچار مشکل و چالش شده‌اند. پرونده‌هایشان یکی پس از دیگری به دادگاه می‌رود. نمونه آن خریدار ماشین سازی تبریز است که به ۲۰ سال زندان محکوم شده است. از رئیس قوه قضائیه می‌خواهیم تا جلوی تاراج بقیه اموال را بگیرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس ورود نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به بحث نظارت را ضروری دانست و تصریح کرد: تشکیل یک شعبه دادگاه ویژه برای برخورد قاطع و اعدام اخلال گران این عرصه احساس می‌شود. یکی از نگرانی‌های جدی مردم عدم نظارت است. همچنین اعتبارات قول داده شده در مورد مناطق سیل زده استان کرمانشاه هنوز پرداخت نشده است. مردم سیل زده و زلزله زده کرمانشاه همچنان گرفتار اعتبارات هستند.

حسینی کیا خطاب به وزیر اقتصاد گفت: قول دادید موضوع خصوصی سازی را به جد تعقیب کرده و جلوی تاراج بیت‌المال و سیلوهای سنقر را بگیرید. آیا عدم اقدام شما به دلیل فشار مافیای قدرت و ثروت نیست؟ چرا اقدام جدی صورت نمی‌گیرد؟

نماینده مردم سنقر در مجلس در پایان نطق خود خطاب به هیأت رئیسه مجلس گفت: کارهایی را در دستور قرار دهید که درد مردم باشد و چالشی را حل کند. مردم به دلیل این روزمرگی از مجلس مأیوس شده‌اند. بیایید درد مردم را در اولویت قرار دهیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

کنکور ۹۸/ نحوه مطالعه دروس عمومی و تخصصی در روزهای باقیمانده به کنکور

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین یا تلخ باشد.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کرده و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چگونه با ۱۰۰  زدن در کنکور قبول شویم؟

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: منفی و صفر زدن اصلاً به نفع کنکوری‌ها نیست و نتیجه بسیار بدی دارد اما اگر داوطلبان درسی را ۱۰۰ بزنند قطعاً باعث پیروزی خواهد شد؛ اگر به درسی مسلط هستید، فکر نکنید که می‌توانید آن را در کنکور ۱۰۰ بزنید، پس از مطالعه و مرور درس مذکور غافل نشوید.

وی افزود: اگر درسی را در کنکور ۱۰۰ بزنیم قطعاً در نتیجه تأثیرگذار خواهد بود چراکه انحراف معیار بسیار مهم است، ۱۰۰ زدن درسی تأثیر بسیار مهمی در جابجایی تراز دارد چراکه تعداد افرادی که ۱۰۰ می‌زنند بسیار کم است و صفر زدن هم در افت تراز تاثیر زیادی دارد.

سراج ادامه داد: بیشتر دانش آموزان به دلیل وقت بیشتری که به دروس اختصاصی می‌دهند دروس عمومی را کمتر مطالعه می‌کنند یا به صورت جدی زمان برای آن‌ها در نظر نمی‌گیرند، در حالیکه اگر داوطلبان از اهمیت و تعداد تست‌های هر قسمت به درستی مطلع باشند، این دروس  را هر روز در برنامه مطالعه  خود می‌گنجانند.

وی بیان کرد: روش جمع بندی دروس عمومی، یکی از موضوعات خیلی مهمی است که کنکوری‌ها بسیار به آن فکر می‌کنند، نحوه مطالعه و جمع‌بندی دروس عمومی برای کنکور بسیار حائز اهمیت است؛ معمولاً کنکوری‌ها درباره اینکه مطالعه درس‌های عمومی را از چه زمانی شروع کنند، نیز دچار تردید هستند و در این مورد همه آن‌ها نظر خاصی ندارند.

سراج با بیان اینکه دروس عمومی به خاطر حفظی بودن و آسانی که نسبت به برخی از دروس اختصاصی دارند، می‌توانند سریع‌تر و راحت‌تر در ذهن داوطلبان بمانند، گفت: داوطلبان زیادی وجود دارند که برای کسب رتبه خوب از قبل دروس عمومی را در برنامه‌ریزی خود گنجانده‌اند، اما مابقی افراد می‌توانند با برنامه ریزی بهتر در زمان باقیمانده تا کنکور، درصد‌های قابل قبولی را در این دروس کسب کنید.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

این مشاور تحصیلی ادامه داد: برای اینکه از زمان باقی مانده، بهترین استفاده را ببرید، نگاهی به آنچه مطالعه کرده‌اید، آنچه باقی مانده و همین‌طور نگاهی هم به خلاصه هایتان بیندازید؛ اگر نسبت دروس مطالعه نشده عمومی زیاد بود، حتماً سعی کنید که زمان در نظر گرفته شده برای عمومی‌ها را بالاتر ببرید، اما اگر در کل، دروس شما در قسمت مطالعه نشده در هر دو گروه عمومی و اختصاصی تقریباً یکسان بود، با توجه به اینکه میزان اطلاعات شما در هر گروه چقدر است و هر گروه از دروس خوانده نشده در بودجه بندی چه سهمی دارند و کلاً چقدر مهم هستند، تصمیم بگیرید و به آن‌ها زمان اختصاص دهید.

انتهای پیام/

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: سیل قوه قضاييه كنكور گرانی خودرو گرانی مسکن

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۴۹۹۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مارکار، هاشمیان و مهدوی کیا؛ دستیاران ایرانی ویلموتس هستند؟
 • تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت
 • کمک به سیل زدگان مهمتر از برگزاری انتخابات پر هزینه شورایاری محلات تهران است
 • شاسی‌بلند جدید کیا در راه است
 • شاسی‌بلند جدید کیا در راه است/ بزرگتر از سول، کوچکتر از اسپورتیج
 • پیش بینی ۳۳ هزار شرکت کننده گیلانی در کنکور سراسری ۹۸
 • دستگیری شکارچی متخلف در سنقر
 • مهدوی کیا و امید؛ تاج وارد مذاکره می شود
 • ۳ ناحیه صنعتی روستایی در شهرستان‌های کنگاور، سنقر و کلیایی و کرمانشاه به تصویب می‌رسد
 • کنکور ۹۸/ کنکوری ها در زمان باقی مانده چطور درس بخوانند؟
 • بازسازی 450واحد مسکونی برای سیل زدگان/ مشارکت مردمی در طرح «جهاد همبستگی ملی»
 • تعهد بازسازی 450واحد مسکونی برای سیل زدگان/ ضرورت مشارکت مردم در طرح جهاد همبستگی ملی
 • سهمیه کنکور به مناطق سیل زده روی میز شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • موسسات کنکوری پشت ماجرای تغییر زمان کنکور بودند
 • ۳ هزار و ۷۱۵ نفر داوطلبان کنکور در مهاباد هستند
 • شرکت 33 هزار دانش‌آموز گیلانی در کنکور سراسری/اجرای برنامه آموزشی بر اساس نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان در آزمون های قبلی
 • توقف کنکور در ایستگاه بهارستان؟ / طرحی برای تصمیم‌گیری ظرف ۳۰ روز راهی صحن می‌شود
 • برپایی محفل انس با قرآن در سپاه ناحیه سنقر
 • توقف کنکور در ایستگاه بهارستان؟/ طرحی برای تصمیم‌گیری ظرف یک ماه آینده راهی صحن می‌شود