خبرگزاري آريا - کرمانشاه- ايرنا- معاون هماهنگي امور عمراني استانداري کرمانشاه، گفت: مقابله با تخلفات ساختماني و ساخت و سازهاي غيرمجاز از مهمترين دغدغه هاي ماست.

به گزارش ايرنا، مهرداد سالاري روز دوشنبه در نشست با اعضاي شوراي شهر، شهردار کرمانشاه و اعضاي کميسيون ماده 100 افزود: هدف از تشکيل اين جلسه اخذ نظرات و پيشنهادهاي سازنده اعضا و بررسي موضوعات مختلفي است که در حوزه هاي مختلف امور شهري سياست گذاري مي شود.
وي اظهار داشت: جلوگيري از تخلفات مستلزم اين است که قوانين و مقررات بازنگري و مصوبات مربوط به جرايم و آراء مربوط به تخريب بصورت جدي و همه جانبه رعايت شود.
اين مقام مسوول اضافه کرد: مشکلات ترافيکي ناشي از کسري پارکينگ در ساخت و سازهاي غيرمجاز، ناهنجاري در ساختار شهر و معماري شهري و رعايت نکردن اصول فني در ساخت و سازهاي غيرمجاز از ديگر معضلات ناشي از برخورد نکردن جدي شهرداري با اين نوع تخلفات ساختماني است که بايد با تغيير در نگرش ها و برخورد جدي با متخلفان در صدور آراي کميسيون ها ماده 100 از گسترش آن جلوگيري کرد.
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري کرمانشاه تاکيد کرد: در راستاي کاهش تخلفات ساختماني؛ فرهنگ سازي عمومي و اطلاع رساني؛ اصلاح ساختار کميسيون ماده صد و تقويت اجرائيات شهرداري ضرورت دارد.
وي گفت: بر اتخاذ وحدت رويه در صدور آراي کميسيون ماده 100، نظارت بر مراحل ساختماني و جلوگيري از وقوع تخلفات ساختماني از همان مرحله ساخت فنداسيون بناها و معرفي ناظرين ساختماني متخلف به مراجع قضايي تاکيد داريم.
کوتاهي در امر تخلفات ساختماني موضوعي است که بطور کلي همه در آن نقش دارند تنها مربوط به مالک نمي باشد و شهرداريها و مهندسين ناظر نيز به نوعي در اين موضوع دخيل هستند و تا امروز عزمي براي جلوگيري از تخلفات ساختماني ديده نشده است. لذا براي کاهش نارضايتي و شکايت مردم بايستي وحدت رويه در صدور آراء از طرف اعضاء رعايت شود.
سالاري در پايان تاکيد کرد: بررسي و اصلاح ضوابط اجرايي به منظور جلوگيري از گرايش مردم به تخلفات ساختماني بايد توسط شهرداري و سازمان نظام مهندسي به جد پيگيري شود.
شهر کرمانشاه بيش از يک ميليون نفر از جمعيت 2 ميليون نفري استان را در خود جا داده است.
8066
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استاندار بوشهرخواستار جلوگیری از تخصیص اعتبارات آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها شد

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهربه دیگر استان‌ها گفت: دولت نباید اجازه دهد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود. ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸ استانها بوشهر نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با تسلیت لیالی قدر و با  تاکید بر تشکیل کمیته برنامه‌ریزی برای توزیع اعتبارات در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی فرمانداران و کارشناسان ادارات باید در توزیع اعتبارات ضمن تسریع، دقت و نظارت کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در اولویت است تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های عمرانی باید در راستای رضایت‌مندی مورد توجه قرار بگیرد  و اجرای پروژه جدید در بخش‌های مختلف به استثنای پروژه‌های مستمر در بخش‌های آموزشی، آبرسانی و رفع مشکلات مردم، ممنوع است.

استاندار بوشهر، تشکیل به موقع کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید اعتبارات ابلاغی بر اساس برنامه‌ زمان‌بندی در شهرستان‌ها در کمیته برنامه‌ریزی توزیع و تقسیم شود.

گراوند تکمیل 2400 پروژه در دست اجرای استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: 20 درصد اعتبارات در کشور به صورت استانی و 80 درصد در حوزه تملک دارایی ملی است که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی سهم خود را در تخصیص اعتبارات ملی افزایش دهند.

وی، با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در افزایش جذب اعتبارات ملی در تکمیل پروژه‌ها خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی سال گذشته بیش از 8 میلیارد تومان بیشتر از اعتبارات مورد نظر ملی، جذب کردند که جای قدردانی دارد.

استاندار بوشهر، صرفه‌جویی در هزینه کرد اعتبارات استانی و ملی را یک ضرورت دانست و افزود: باید در بودجه عمرانی استان بوشهر نسبت به تخصیص اعتبارات پژوهشی و سهم صدا و سیمای استان توجه ویژه شود.

گراوند با اشاره به برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر در اواخر امسال تصریح کرد: از محل تخصیص اعتبارات عمرانی سهم صدا و سیمای استان در تولید و برنامه ویژه کنگره سرداران و 2000 شهید استان استفاده شود.

وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت تهاتر در تخصیص اعتبارات افزود: ظرفیتی افزون بر 5000 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دستگاه‌ها از محل تهاتر در کشور امسال پیش بینی شده که لازم است دستگاه‌‌های اجرایی از این فرصت استفاده کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ابلاغ اعتبارات  مصوب سفر رئیس جمهور گفت: در سفر رئیس جمهور 2053 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی مصوب شد که این اعتبار در دو سال تخصیص می‌یابد.

گراوند بیان کرد: نخستین اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به مبلغ 212 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری تخصیص یافت.

وی، تکمیل سدهای در دست اجرا، پروژه‌های مختلف راهسازی، بهداشت و درمان، فصل آبرسانی، فاضلاب و دیگر حوزه‌ها را در اولویت دانست و خاطر نشان کرد: تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور ، به توسعه استان بوشهر شتاب بیشتری می‌دهد.

استاندار بوشهر با اشاره به اعتبارات عوارض آلایندگی و لزوم توجه ویژه به شهرستان‌ عسلویه افزود: در حالیکه آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه سلامت مردم را به خطر انداخته برخی افراد با لابی‌گری قصد دارند اعتباراتی که حق مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه است به دیگر استان‌ها تخصیص دهند.

گراوند از بزرگان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس خواست نسبت به لابی‌گری برخی افراد از دیگر استان‌ها نسبت به جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش نشان هند.

وی، پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی عسلویه به دیگر استان‌ها را ظلم  مضاعف و بزرگ علیه مردم این منطقه و استان بوشهر دانست و تاکید کرد: در حالیکه هنوز هیچ سنجشی در زمینه آلایندگی دیگر استان‌ها صورت نگرفته لابی‌گری برای تخصیص اعتباراتی که حق مسلم مردم استان بوشهر است آغاز شده است.

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها افزود: منطقه‌ای که بیش از 80 کیلومتر با عسلویه فاصله دارد با لابی‌گری در صدد جذب اعتباراتی است که حق مسلم مردمی است که سلامتی آنها به خطر افتاده است.

گراوند تخصیص اعتبارات عوارض آلایندگی را حق مسلم مردم استان بوشهر دانست و گفت: در شرایطی که جامعه نیاز به آرامش و آسایش دارد نباید این اعتبارات به دیگر استان‌ها پرداخت شود.

بوشهر| دستگاه سنجش آلایندگی‌های زیست محیطی در مناطق پیرامونی پارس جنوبی نصب شود استاندار بوشهر: کارگروه ملی مقابله با آلودگی محیط زیست عسلویه تشکیل شود آلودگی زیست محیطی و آلایندگی هوا در پارس جنوبی افزایش یافت

وی، با تاکید بر واکنش نشان دادند نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس نسبت به اعتبارات عوارض آلایندگی تصریح کرد: اگر این سنگ بنا کج گذاشته شود سال‌ها حق مسلم مردم  استان بوشهر در جابه‌جایی اعتبارات عوارض الایندگی تضییع می‌شود و این ظلم، نابخشودنی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این موضوع که دولت نباید سنگ بنای کج، اعتبارات عوارض آلایندگی در تخصیص به دیگر استان‌ها بگذارد افزود: دولت نباید اجازه دهد با لابی‌گری عده‌ای در دیگر استان‌ها حق مردم استان بوشهر در حوزه اعتبارات عوارض آلایندگی ضایع شود در صورت تحقق آن، مردم استان هیچگاه  این ظلم را فراموش نمی‌کنند.

انتهای پیام/ن

R41363/P/S6,53/CT11

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تشکیل پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۵۷۹۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی
 • بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد
 • مدیران اجرای مصوبات برای مبارزه با قاچاق کالا را با حساسیت دنبال کنند/باید از خروج گندم به صورت قاچاق از استان جلوگیری شود
 • بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای
 • خروج آئین‌نامه هزینه‌کرد ماده ۱۷ از دستور جلسه/ مخالفان چه گفتند؟
 • خروج آئین‌نامه هزینه‌کرد ماده ۱۷ از دستورجلسه/مخالفان چه گفتند؟
 • مسئول هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری منصوب شد
 • دادگاهی شدن یکی از فرمانداران سابق آذربایجان غربی به دلیل تخلفات مدیریتی
 • شهرداری با سیاست‌های بازدارنده تخلفات سد معبر را مدیریت کند
 • حضور مدیران و استاندار در غرب مازندران کمرنگ است
 • حکم چهارمین معاون استاندار زن کشور صادر شد
 • باقری مسئولیت هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری را بر عهده گرفت
 • چهارمین معاون استاندار زن کشور
 • معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان منصوب شد
 • کیمیا تنهایی؛ چهارمین معاون استاندار زن کشور در استان گیلان شد
 • بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج از مدیرکل مدیریت بحران استان برای حضور در جمع دانشجویان دعوت کرد
 • خرم‌آباد همچنان محصور در نخاله‌های ساختمانی
 • بازرسی از ۲۵ واحد تولیدی مصالح ساختمانی در ایلام
 • جمع آوری نخاله های ساختمانی از سوی شهرداری پاکدشت