به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست هماهنگی  برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت آزاد سازی خرمشهر  در سوم خرداد سال 61، عنوان کرد: حماسه آزاد سازی خرمشهر روزی بیاد ماندنی ، تاریخی ، ارزشی ، اعتقادی ، فخرآور برای ایران اسلامی است.

وی افزود: آزاد سازی خرمشهر با توجه به امکانات و تجهیزات گسترده ای که رژیم بعث  به همراه پشتیبانی های اطلاعاتی  با حمایت کشور های استکباری از آن برخوردار بود کار بسیار بزرگی بود  که رزمندگان اسلام با کمترین امکانات با تکیه به امداد های الهی و رهبری امام راحل خلق نمودند و باعث شد امام در جمله ای بیاد ماندنی اعلام نمایند خرمشهر را خدا آزاد کرد و عنایت خداوند متعال در یاری رزمندگان اسلام در برابر رژیم تجاوزگر بعث عراق مشهود و بارز بود.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به دستاورد های فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر  از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شد و با این پیروزی ایران توانست بسیاری از اراضی اشغال شده را باز پس بگیرد و موازنه قدرت نظامی در جنگ به نفع ایران تغییر کند.

حیدری در همین رابطه گفت: فتح خرمشهر باعث تغییر نگاه  مجامع  بین المللی به  ایران اسلامی شد و این فتح  اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان به اثبات رساند و دست جمهوری اسلامی را در مجامع بین المللی برای دفاع از حقوق مشروع خود باز نمود.

وی  افزود: آزاد سازی خرمشهر زمینه ساز پیروزهای دیگری علیه رژیم تجاوزگر بعث عراق در هشت سال دفاع مقدس شد.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  با تاکید بر برگزاری باشکوه سالروز گرامیداشت حماسه آزاد سازی خرمشهر ، اظهار داشت: مراسم گرامیداشت حماسه خرمشهر به بهترین نحو ممکن برگزار و جانفشانی های رزمندگان  در این عملیات برای همگان بازگو گردد.

حیدری تصریح کرد: امنیت و آرامشی که امروز در کشور حاکم  است  به برکت جانفشانی های رزمندگان هشت  سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب است که باید خون این عزیزان را پاس داشت.

وی  با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال ملکوتی و جانگداز حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری  در خصوص اهمیت و جایگاه حضرت امام و نقش بی بدیل ایشان در پیروزی انقلاب می فرمایند انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده  نیست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به تلاش های حضرت امام راحل برای به ثمر نشستن انقلاب، تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب برای به ثمر نشستن انقلاب متحمل زحمات و رنج های فراونی شد.

حیدری در همین رابطه گفت: حضرت امام برای به ثمر نشستن انقلاب رنج  و سختی تبعید ، زندان  و فشارهای بسیار دیگری را تحمل کرد و حتی  فرزند بزرگوارش در این راه به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مدیون رهبری و تلاش های حضرت امام راحل است  و مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب باشکوه خاصی در هرمزگان با اجرای برنامه های فاخر برگزار گردد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آزادسازی خرمشهر عامل وحدت نیروهای مسلح ایران

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: با آزاد سازی خرمشهر عامل بالا رفتن روحیه مردم، ایجاد وحدت نیرو های مسلح ایران و بالا رفتن قدرت دیپلماتیک جمهوری اسلامی در سطح جهانی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، سرهنگ جلیل وحیدی، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی در نشست خبری که امروز (30 اردیبهشت) به منایبت فرا رسیدن ایام آزادسازی خرمشهر و در محل سالن اجتمعات این بنیاد تشکیل شد، گفت: در ابتدای دفاع مقدس بر اساس سیاست های غلط رئیس جمهور وقت اجازه هیچ حمله و یا دفاع تمام قد داده نمی شد و بعد از عزل آن جنب و جوش در جبهه های حق علیه باطل به وجود آمد و اولین عملیات پس از آن باعث شکسته شدن حصر آبادان شد.

 

وی افزود: با شکسته شدن حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه روحیه رزمندگان اسلام بالا رفت و شاهد وقوع عملیات های عظیمی در فاصله زمانی کم بودیم تا حدی که ارتش تا دندان مسلح صدام دیگر توان حمله نداشت.

 

این مسئول عملیات بیت المقدس را شاهکار 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد و اظهار داشت: صدام در آن دوران گفته بود اگر ایران خرمشهر را آزاد کنند کلید فتح بصره را به دست آوردند و رزمندگان رشید اسلام با انجام عملیات بیت المقدس نه تنها 5 هزار و 380 کیلیومتر مربع از وسعت خاک ایران اسلامی را آزاد کردند بلکه ضربات وحشتناکی به ارتش عراق وارد کردند.

 

وحیدی تصریح کرد: در عملیات بیت المقدس ارتش عراق 16 هزار نفر کشته داشته و 17 هزار و 499 نفر به اسارت زرمندگان اسلام در آمدند، همچنین در این عملیات 29 فروند هواپیمای نظامی، 3 فروند بالگرد و 150 تانک ساقط و 1 فروند بالگرد، 418 دستگاه تانک و 40 دستگاه خودروی نظامی به غنیمت نیروهای ایران اسلامی در آمد.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: آزادسازی خرمشهر پیامدهای بسیاری برای ایران داشته که بالا رفتن روحیه مردم و رزمندگان، بالا رفتن وحدت و انسجام نیروهای مسلح، برآورده شدن مطالبه مردم، بالا رفتن قدرت نفوذ ایران در منطقه و بالا رفتن قدرت دیپلماتیک جمهوری اسلامی در سطح جهانی نمونه ای از آن است.

 

وی افزود: بعد از گذشت سالها از جنگ حال وظیفه تبلیغ رشادت های رزمندگان اسلام بر عهده تمام سازمان ها قرار گرفته است و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در 37 مین سالروز پیروزی عملیت بیت المقدس و آزادسازی شهر خرمشهر برنامه هایی را با شعار ما پیروزیم از تاریخ (1 الی 4 خرداد ) به مدت 4 روز برگزار خواهد کرد.

 

این مسئول به عناوین ایام آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و ادامه داد: روز اول با عنوان روز رسانه، مقاومت و دفاع مقدس، روز دوم با عنوان شهدا، ایثارگران و پیروان ولایت، روز سوم با عنوان مقاومت، ایثار و پیروزی و روز چهارم با عنوان دزفول و مقاومت نام گذاری شده است.

 

وحیدی خاطر نشان کرد: 20 برنامه از طرف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این ایام برگزار خواهد شد که برگزاری نشست بررسی جایگاه رسانه در دوران دفاع مقدس و تبیین ارزشهای دفاع مقدس در دوران مقاومت نمونه ای از این برنامه ها است.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان غربی افزود: دیدار با خانواده 43 شهید عملیات بیت المقدس در استان، غبار روبی مزار شهدا در کلیه شهر های استان، مراسم صبح گاه و همایش وحدت نیرو های مسلح در محل حسینیه اعظم ثارالله ارومیه از دیگر برنامه ها در این ایام خواهد بود.

 

وی به نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس منتخب استان اشاره کرد و گفت: در ادامه های برنامه های سالروز آزاد سازی خرمشهر سردار شهسواری فرمانده سپاه شهدای استان قبل از خطبه های نماز جمعه سخنرانی خواهد کرد.

 

وحیدی اظهار داشت: برگزاری یادواره 43 شهید عملیات بیت المقدس و تجلیل از خانواده این شهدا، برگزاری مسابقه رالی جانبازان و برگزاری برنامه های محله محور با همکاری پایگاه های مقاومت بسیج از دیگر برنامه های این بنیاد در ایام سالروز پیروزی عملیات بیت المقدس خواهد بود.

پایان پیام/410

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

کلیدواژه: ایران اسلامی جمهوری اسلامی جنگ هشت سال دفاع مقدس هرمزگان

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۵۷۹۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بزرگداشت سی‌وهفتمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با برگزاری 500 برنامه
 • برگزاری ۱۶۰ عنوان ویژه برنامه به مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر
 • اجرای ۱۶۰عنوان ویژه برنامه سالروز آزاد سازی خرمشهر درخراسان جنوبی
 • ۲۰ ویژه برنامه‌سالگرد حماسه آزادسازی خرمشهر برگزار می شود
 • تشریح برنامه‌های حماسه آزادسازی خرمشهر
 • برگزاری روز حماسه و ایثار اردستان/اعزام ۵اتوبوس زائر به مرقد امام
 • حماسه آفرینی ۱۱۰۰ رزمنده بوشهری در عملیات بیت‌المقدس تبیین شود
 • برگزاری همایش مردمی فاتحان نور حماسه خرمشهر
 • برگزاری برنامه های بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در سراسر چهارمحال و بختیاری
 • برگزاری ۵۰۰ برنامه اصلی به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر در سراسر کشور
 • ویژه برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام شد/اجرای ۵۰۰ برنامه توسط دستگاه های لشکری و کشوری
 • گفت‌وگو با محمد گلریز در ویژه‌برنامه آزادسازی خرمشهر
 • سردار کارگر: ۵۰۰ برنامه را به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر پیشبینی کرده‌ایم
 • برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر در چهارمحال و بختیاری تدوین شد
 • اجرای ۴۳ برنامه به مناسبت سوم خرداد در خرمشهر
 • روایتگری راویان دفاع‌مقدس درشبهای احیای ماه رمضان در مساجد اصفهان
 • فتح خرمشهر فتح ارزش‌هایی بود که امروز مانا شده‌اند
 • اصفهان| بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با شعار ما پیروزیم
 • اصفهان| جزئیات برنامه‌های بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام شد