خبرگزاری میزان: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده به ریاست قاضی منصوری در حال برگزاری است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد در حال برگزاری است.

در ابتدای جلسه قاضی منصوری با تشریح روند رسیدگی به پرونده پدیده در مراحل مختلف دادرسی گفت: به تمامی اطراف این پرونده (شکات، وکلا و متهمان) توصیه می‌کنیم تا در نهایت صداقت با دادگاه همکاری کنند تا ضمن اجرای دقیق قانون، حقوق شکات و سهامداران محترم محفوظ باشد.

پس از ارائه تذکرات لازم توسط رئیس دادگاه، قاضی منصوری از نماینده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست تا درمورد عملکرد این سازمان در حوزه تبلیغات شرکت پدیده توضیحات خود را ارائه نماید.

با عنایت به ارائه و اتمام توضیحات نماینده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، قاضی منصوری از نماینده آب منطقه‌ای خراسان رضوی خواست تا مطالب خود را به محضر دادگاه تقدیم نماید.

نماینده آب منطقه‌ای خراسان رضوی، عدم ضوابط قانونی در حوزه این سازمان توسط متهمین را از جمله تخلفات روی داده ذکر کرد.

قاضی منصوری با اشاره به قصورات و تخلفات متعدد متهمین این پرونده گفت: از مدیران ادارات و سازمان‌های دارای مسئولیت انتظار می‌رفت تا در صورت مشاهده هرگونه جرم و تخلفی توسط متهمین؛ مراتب را از طرق قانونی پیگیری می‌کردند.

وی ادامه داد:، اما متاسفانه مسئولان وقت بدون توجه به هشدار‌های ارائه شده توسط دستگاه قضایی، اقدامات موثری در جهت پیشگیری از وقوع تخلف متهمین پرونده به انجام نرساندند.

پس از تذکرات قاضی منصوری، رئیس دادگاه از تعداد دیگری از نمایندگان شکات و سهامداران خواست تا مطالب و شکایت خود را در صحن علنی دادگاه مطرح کنند.

بر این اساس نمایندگان شکات، تخلفات متهمان را موجب بروز مشکلات متعدد برای سهامداران و حتی از هم پاشیده شدن بسیاری از زندگی‌ها عنوان کرد.

قاضی منصوری مجددا از تمامی شکات خواست تا شکایت خود را به محضر دادگاه تقدیم کرده تا نسبت به تمامی آن‌ها تصمیم لازم قانونی اتخاذ شود.

قاضی منصوری از متهم محمدرضا محمدی فرزند احمد خواست تا در جایگاه متهم قرار گرفته و نسبت به پاسخ به سئوالات دادگاه اقدام نماید.

طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد؛ اتهام نامبرده مشارکت در اخلال عمده و کلان درنظام اقتصادی کشور و تشکیل شبکه کلاهبرداری است.

پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد، قاضی منصوری از متهم خواست تا در نهایت صداقت به سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

ارزیابی خلاف واقع و غیرواقعی اموال پدیده که منتهی به رشد غیر واقعی ارزش معاملاتی اوراق موسوم به سهام شرکت پدیده شده و همچنین حیف و میل اموال مردم از جمله اتهامات نامبرده است.

جزئیات دومین جلسه دادگاه را اینجا بخوانید
جزئیات اولین جلسه دادگاه را اینجا بخوانید

خبر در حال تکمیل است...

منبع: فردا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

استقلال قهرمان نیم‌فصل دوم، ذوب‌آهن علیمنصور پدیده لیگ

به گزارش ایلنا، لیگ هجدهم در حالی به پایان رسید که پرسپولیس توانست در یک کورس سخت با رقبایی سرسخت برای سومین بار پیاپی قهرمانی را به دست بیاورد. لیگ امسال دو نیم‌فصل متفاوت را دید و قهرمانان نیمه اول و دوم آن با هم متفاوت بودند. سپاهان امیر قلعه‌نویی، تراکتورسازی زنوزی، پدیده گل محمدی و استقلال شفر تیم هایی بودند که در پایان نیم‌فصل اول عزم‌شان را برای قهرمانی در پایان این دوره از مسابقات جزم کرده بودند و حسابی برای جا گذاشتن پرسپولیس برانکو دندان تیز کردند. همین مساله باعث شد بعد از سوت پایان لیگ در هفته سی ام نگاهی به دو جدول نیم‌فصل اول و دوم داشته باشیم و شرایط تیم‌ها را در نیمه و انتهای فصل مورد ارزیابی قرار دهیم.

استقلال قهرمان واقعی نیم‌فصل دوم!

هرچند رقیب سنتی سرخ‌های پایتخت برای سومین سال متوالی قهرمان شد اما در اصل قهرمان نیم‌فصل دوم لیگ استقلال است. تیمی که شفر را با این‌که خوب نتیجه گرفت کنار گذاشتند و کار را به فرهاد مجیدی سپردند. استقلال شاید اگر بدشانس نبود و در هفته‌های پایانی به پدیده نمی‌باخت و مقابل نفت آبادان‌شانس بردشان بیشتر می‌شد و آن ماجراهای گل مشکوک قائدی پیش نمی‌آمد این‌شانس را داشت که در جدول نهایی لیگ هم رتبه اول را به خودش اختصاص دهد. شاید استقلال چوب نیم‌فصل اول را هم خورد که با قرار گرفتن در رتبه پنجم شرایط سختی را در مسیر قهرمانی در نیم‌فصل دوم به دست آورد و در نهایت با از دست دادن این‌شانس تنها به گرفتن سهمیه لیگ برتر دل خوش کرد.

سقوط دو پله ای پیکان با فرکی

حسین فرکی پیکان مجید جلالی را نیم‌فصل دوم در رتبه نهم تحویل گرفت و به‌امید اتفاقات خوب این تیم خودروساز کشورمان را هدایت کرد. اتفاقی که نیفتاد و تصمیم‌های عجیب و غریب و بهانه‌های از آن عجیب‌تر حسین آقا نتوانست این تیم را که سودای کسب سهمیه را امسال در سر داشت را به سرمنزل مقصود برساند. از نظر امتیازی پیکان هرچند در جدول نهایی لیگ در رتبه یازدهم تحویل داد اما از نظر آمار امتیازگیری در جدول عملکرد نیم‌فصل دوم این تیم جایگاه دوازدهم را به خودش اختصاص داد. شاید این‌که پیکان مدعی سقوط نشد و توانست خودش را در جدول در جایگاه فعلی نگه دارد به عملکرد جلالی برگردد و حسین فرکی نان کارکرد آقامعلم را در انتهای فصل خورد.

پرسپولیس بیشتر زد، بیشتر هم خورد

نگاهی به‌امار گل زده و خورده قهرمان لیگ هجدهم نشان می‌دهد تیم برانکو که نیم‌فصل اول را بدون باخت به پایان رسید در نیمه دوم لیگ با شروع هفته‌شانزدهم از این حیث شرایط متفاوتی داشت. پرسپولیس هم بیشتر گل زد و هم بیشتر خورد اما از نظر میانگین روند متعادلی را نسبت به دیگر رقبای سرسخت خودش داشت. تیم برانکو در نیم‌فصل اول 17 گل به ثمر رساند که این عدد را در نیمه دوم لیگ با کمی افزایش به عدد 19 رساند تا در مجموع 36 گل وارد دروازه رقبا کرده باشد. در مقابل از نظر گل خورده هم نیم‌فصل اول سرخپوشان پایتخت شرایط بهتری داشتند. آن‌ها که در پایان هفته پانزدهم تنها 6 بار دروازه‌شان باز شده بود در نیم‌فصل دوم با 2 گل افزایش 8 بار دروازه خودشان را باز شده دیدند.

سپاهان امیر چوب دفاعش را خورد

یکی از خطوط مدافع گلزن لیگ را تیم امیر قلعه‌نویی امسال در اختیار داشت و یکی از این بازیکنان عزت ا... پورقاز بود که در نقش یک مدافع آخر بارها توانست مقابل حریفان زردهای نصف جهان موفق به گلزنی شود. با این حال خط حمله تیم امیر قلعه‌نویی هم بسیار زهردار ظاهر شد و با ثبت 46 گل زده در پایان لیگ توانست بهترین خط حمله لیگ را به خودش اختصاص دهد. با این حال تیم ژنرال که کی‌روش را آقای گل کرد هرچه در خط حمله قدرتمند بود اما به واسط ضعف در خط دفاعی و گل خوردن در مقاطع حساس نتوانست به آنچه که دنبالش بود برسد و با از دست دادن قهرمانی برای عنوان حالاحالاها قهرمانیم هوادارانش یک شریک پیدا کرد. سپاهان در نیم‌فصل دوم در گلزنی افت داشت اما اگر کمی تیمش مثل خط حمله در دفاع عملکرد خوبی داشت شاید قهرمانی سوم را به پرسپولیس برانکو پیشکش نمی‌کرد.

پدیده ای به اسم ذوب علیمنصور

وقتی سعید آذری علیرضا منصوریان را به عنوان سرمربی جدید ذوب‌آهن به جای امید نمازی معرفی کرد این جمله که سبزپوشان فصل بعد در آسیا برای قهرمانی خواهد جنگید از سوی مدیرعامل باشگاه را خیلی‌ها یک شوخی قلمداد کردند. اتفاقی که افتاد و به یکباره ذوب‌آهن یک پوست اندازی فوق العاده را با علیمنصور به خود دید. کسب رتبه ششمی در پایان لیگ هجدهم و صعود هشت پله ای در جدول برای تیمی که در نیمه اول لیگ با امید نمازی مستعد سقوط قلمداد می‌شد یکی از این موارد بود. در بخش دیگر با حذف استقلال و پرسپولیس بعد از سایپا از رقابت‌های آسیایی این تیم ذوب‌آهن منصوریان بود که توانست برای فوتبال ایران آبروداری کرده و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. در مجموعه این‌که منصوریان و تیمش را پدیده‌های لیگ هجدهم قلمداد کنیم ادعایی دور از واقعیت نیست.

سقوط دو برابری پارس‌جنوبی تارتار

پارس‌جنوبی وقتی لیگ هجدهم را شروع کرد مشکلات زیادی از نظر مالی داشتند اما با وعده‌های مدیران بالادستی مجموعه و همچنین رضائیان مدیرعامل باشگاه کار را پیش بردند. این تیم مثل لیگ هفدهم هم توانست خودش را در ردای یک مدعی نشان دهد و نیم‌فصل اول را با کسب رتبه ششمی به پایان رسید. در نیم‌فصل دوم اما شرایط به کل تغییر کرد تا جایی که باخت آخر آن‌ها در جم مقابل پرسپولیس و شادتر کردن بزم جشن قهرمانی شاگردان برانکو باعث شد آن‌ها لیگ را با قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم به پایان برساند. نکته جالب این است که تیم تارتار یک سقوط دو برابری در پایان لیگ داشت و رتبه ششمی نیم‌فصل اول را در نهایت با رتبه دوازدهمی به پایان رساند.

سپیدرود و استقلال خوزستان مثل هم سقوط کردند

استقلال خوزستان قهرمان لیگ پانزدهم یک پایان تلخ را در لیگ هجدهم تجربه کرد و پرونده کاری آن‌ها در این رقابت‌ها با سقوط به لیگ یک بسته شد. یکی از این دلایل شاید کسر شش امتیاز از این تیم در ابتدای مسابقات باشد که به یکباره همه چیز را برای آن‌ها خراب کرد اما در کل این امتیاز هم بر می‌گشت روند امتیازگیری این تیم طوری بود که در نهایت بازهم مدعی اول سقوط بودند. نکته جالب در سقوط کرده‌های این فصل یعنی استقلال خوزستان و سپیدرود این است که مثل هم در نیم‌فصل اول و دوم امتیاز گرفتند و در نهایت به لیگ یک رفتند. استقلال خوزستان در نیم‌فصل اول 6 امتیاز گرفت و با کسب همین مقدار امتیاز در نیمه دوم لیگ با 12 امتیاز سقوط کرد. سپیدرود هم که نیم‌فصل اول 10 امتیاز داشت در نیمه دوم لیگ هم با کسب 10 امتیاز خودش را 20 امتیازی کرد تا دو سقوط کرده در شرایطی مشابه در امتیازگیری به لیگ یک سلام کنند.

تراکتور یک مدعی تو خالی!

یکی از اتفاقات عجیب در مورد رقابت‌های این دوره از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در فصل هجدهم آن به ناکامی تراکتورسازی بر می‌گردد. تیمی که با بمب ترکاندن‌های زیاد زنوزی در نهایت یک مدعی تو خالی بود و هیچ داشته ای در این فصل از فوتبال ایران نداشت. تیمی پرماجرا که اول شخص آن زنوزی بود که هر روز با تصمیمات عجیب و غریبش و با آوردن بازیکنان اسم و رسم دار توقعات را برای قهرمان شدن تراکتورسازی بیش از پیش می‌کرد. با این حال تراکتور با همه این مشکلات و شرایط عجیب در برد، مساوی و باخت دو نیمه لیگ را یکسان به پایان رساند چرا که 7 برد، 5 تساوی و 3 باخت را از شروع هفته‌شانزدهم تا پایان هفته سی ام دوباره به دست آورد. هرچند که این عملکرد شاگردان لیکنز را با یک پله سقوط از جایگاه چهارم به پنجم رساند تا لیگ را با آن همه ستاره حسابی دست خالی به پایان برساند.

سپیدرود می‌توانست بماند

خیلی‌ها دوست داشتند تنها نماینده رشت در لیگ برتر باقی بماند و فصل بعد هم سپیدرود را در لیگ برتر نوزدهم ببینند. اتفاقی که با همه تلاش‌های بازیکنان و کادرفنی نهایی این تیم یعنی نادر دست نشان نیفتاد و بعد از استقلال خوزستان آن‌ها هم به لیگ یک سقوط کردند. با این حال نگاهی به عملکرد تیم‌ها در نیم‌فصل دوم نشان می‌دهد سپیدرود باید می‌ماند و این نفت مسجدسلیمان بود که باید سقوط می‌کرد. شاید اگر سپیدرود می‌توانست یکی، دو بازی نیم‌فصل اول را بهتر نتیجه بگیرد حالا آن‌ها به جای مسجدسلیمانی‌ها در بازی پایانی جشن بقا در لیگ برتر را می‌گرفتند.

جدول عملکرد نیم‌فصل نخست تیم‌ها در لیگ برتر هجدهم

رتبه

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

1

سپاهان

15

8

7

-

28

12

16

31

2

پدیده

15

9

4

2

19

8

11

31

3

پرسپولیس

15

8

7

-

17

6

11

31

4

تراکتورسازی

15

7

5

3

23

14

9

26

5

استقلال

15

6

7

2

18

6

12

25

6

پارس‌جنوبی

15

5

4

6

17

15

2

19

7

فولاد

15

4

6

5

13

18

5-

18

8

سایپا

15

4

5

6

13

17

4-

17

9

پیکان

15

4

4

7

15

16

1-

16

10

نساجی قائشمهر

15

3

7

5

14

17

3-

16

11

صنعت نفت آبادان

15

2

10

3

14

19

5-

16

12

نفت مسجدسلیمان

15

3

6

6

8

13

5-

15

13

ماشین سازی

15

1

11

3

12

14

2-

14

14

ذوب‌آهن

15

2

7

6

12

18

6-

13

15

سپیدرود

15

2

4

9

7

26

19-

10

16

استقلال خوزستان

15

2

6

7

10

21

11-

6 (6-)

 

جدول عملکرد نیم‌فصل دوم تیم‌ها در لیگ برتر هجدهم

رتبه

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

1

استقلال

15

10

2

3

12

7

5

32

2

پرسپولیس

15

8

6

1

19

8

11

30

3

سپاهان

15

7

6

2

18

8

10

27

4

ذوب‌آهن

15

7

6

2

16

10

6

27

5

تراکتورسازی

15

7

5

3

19

11

8

26

6

پدیده

15

7

4

4

13

8

5

25

7

صنعت نفت آبادان

15

5

6

4

17

11

6

21

8

سایپا

15

5

6

4

15

16

1-

21

9

نساجی قائمشهر

15

4

8

3

15

12

3

20

10

فولاد

15

5

5

5

17

21

4-

20

11

ماشین سازی

15

3

6

6

17

12

5

15

12

پیکان

15

5

4

6

12

19

7-

11

13

پارس‌جنوبی

15

2

5

8

11

18

7-

11

14

سپیدرود رشت

15

1

7

7

17

27

10-

10

15

نفت مسجدسلیمان

15

-

7

8

8

21

3-

7

16

استقلال خوزستان

15

1

3

11

9

26

17-

6

 

جدول نهایی لیگ برتر هجدهم

رتبه

تیم

بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

1

پرسپولیس

30

16

13

1

36

14

22

61

2

سپاهان

30

15

13

2

46

20

26

58

3

استقلال

30

16

9

5

40

13

27

57

4

پدیده

30

16

8

6

32

16

16

56

5

تراکتورسازی

30

14

10

6

42

25

17

52

6

ذوب‌آهن

30

9

13

8

28

28

-

40

7

سایپا

30

9

11

10

28

33

5-

38

8

فولاد

30

9

11

10

30

39

9-

38

9

صنعت نفت آبادان

30

7

16

7

31

30

1

37

10

نساجی قائمشهر

30

7

15

8

29

29

-

36

11

پیکان

30

9

8

13

27

35

8-

35

12

پارس‌جنوبی

30

7

9

14

28

33

5-

30

13

ماشین سازی

30

4

17

9

19

26

7-

29

14

نفت مسجدسلیمان

30

3

13

14

16

34

18-

22

15

سپیدرود رشت

30

3

11

16

24

53

29-

20

16

استقلال خوزستان

30

3

9

18

19

47

28-

12 (6-)

 

 

 

 

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

سکوت فرشید اسماعیلی درباره چیپ جنجالی دربی شکست

کلیدواژه: پرونده شرکت پدیده محاکمه متهمان قاضی منصوری

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۰۸۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دادگاه بین‌المللی هامبورگ از روسیه خواست ملوانان اوکراینی را آزاد کند
 • دادگاه رسیدگی به پرونده "هادی رضوی" و "علیرضا زیبا حالت منفرد" برگزار می‌شود
 • رکوردهایی که پدیده در لیگ نوزدهم شکست
 • چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟
 • رئیسی کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده بود عزل کرد/ برکناری کفایت نمی‌کند، باید محاکمه شود
 • زوایای رسیدگی به پرونده قتلی که در پی چراندن گوسفندان صاحبکار رقم خورد!
 • رسیدگی به پرونده قتل یک کارگر در لواسانات / متهم: از این شاکی هستم که چرا صاحبکارم مرا تحویل داده است / قاضی: دادگاه مو را از ماست بیرون خواهد کشید
 • توضیح داماد وزیر کار درباره اروپاگردی با خانم منشی و سرمایه مردم: از آن ۱۰۰ ورود و خروج، ۵۰ موردش فقط مربوط به عراق بود| ۷ بار به امارات رفتم، ۵ بار آلمان و ۴ بار هم اتریش
 • محاکمه مرد همسرکش از لحاظ جنبه عمومی جرم
 • محاکمه مرد همسرکش از لحاظ جنبه عمومی جرم / متهم: اتهام وارده را قبول و در صورت امکان تقاضای مساعدت دارم
 • داستان «سرمایه»؛ یک پرونده ابرفساد مالی
 • بی هوش شدن مرد میلیارد در دادگاه مفساد اقتصادی + عکس
 • چرا هادی رضوی لباس زندان نمی پوشد؟
 • درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای محاکمه عربستان
 • درخواست دیده‌بان‌حقوق‌بشر برای‌محاکمه آل‌سعود
 • درخواست دیده‌بان‌حقوق‌بشر برای‌محاکمه آل‌سعودی
 • جلسه چهارم دادگاه علیرضا زیبا حالت منفرد / یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار سود بردم
 • تصاویر: یازدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده پدیده
 • دادگاه متهمان پدیده