با وجود حذف قیمت‌ خودرو از روی برخی سایت‌های فروش اینترنتی، دلالان همچنان در برابر کاهش قیمت‌ها در بازار مقاومت می‌کنند و مانع از خرید و فروش خودرو با قیمت‌های پایین‌تر می‌شوند.

به گزارش مشرق، پس از آنکه شاهد رشد نجومی قیمت خودرو در کشور و درج این نرخ‌ها بر روی سایت‌های فروش خودرو بودیم، اقداماتی برای حذف قیمت‌ها انجام شد که این مساله تا حدی تاثیر روانی بر بازار داشت. اما با این وجود، دلالان و افرادی که خودرو برای فروش دارند همچنان در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت کرده و حاضر نیستند آن را با قیمت‌های پایین‌تر عرضه کنند.

بررسی بازار نشان می‌دهد که با وجود کاهش قیمت برخی خودروها، همچنان نرخ‌ها در بازار غیرواقعی و حبابی هستند به طوری که پراید ۱۳۱ با قیمت ۵۱ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود اما خریدار چندانی برای این خودرو وجود ندارد و مردم به امید منطقی شدن قیمت‌ها دست نگه داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: قیمت خودرو وزیر صنعت را به مجلس کشاند وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده

همچنین سایپا ۱۱۱ با قیمت ۵۳ میلیون تومان، تیبا معمولی با نرخ ۵۳ میلیون تومان و تیبا هاچ‌بک با قیمت ۵۸ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند. قیمت ساینا نیز در بازار ۶۲ میلیون تومان است که نسبت به دو هفته گذشته شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم اما همچنان بازار با رکود مواجه است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز در بازار ۹۸ میلیون تومان و تیپ ۵ این خودرو ۱۲۰ میلیون تومان است، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز با قیمت ۱۱۸ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت پژو پارس در بازار به ۱۰۱ میلیون تومان رسید و سمند LX و سمند EF7 نیز به ترتیب ۸۷ و ۹۲ میلیون تومان است.

در مورد پژو ۴۰۵ نیز باید به قیمت ۸۴ میلیون تومانی این خودور در بازار اشاره کنیم. قیمت پژو ۴۰۵ مدل SLX نیز در بازار ۹۱ میلیون تومان است.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در این مورد به خبرنگار فارس گفت: بعد از حذف قیمت‌ها از روی سایت‌های فروش اینترنتی خودرو، افزایش قیمت خودرو در بازار متوقف شده و در عین حال خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت خودروهای مونتاژی و وارداتی نیز طی روزهای اخیر نوسانی نداشته است، گفت: خریداری برای این نوع خودروها نیز وجود ندارد.

* قیمت‌های نجومی فقط روی کاغذ است؛ خریداری نیست

وی با بیان اینکه اخیراً شیطنت‌هایی برای افزایش قیمت خودرو در بازار اتفاق می‌افتاد ولی خرید و فروشی صورت نمی‌گرفت، گفت: خودرو باید دارای قیمت مصرف‌کننده باشد یعنی از نظر قانونی قیمت فروش خودرو بعد از تحویل از کارخانه مشخص باشد و تعیین کنند که چه میزان سود در فروش یک خودرو قابل کسب است.

موتمنی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت های بالایی که برای خودروها اعلام می‌شود، فقط بر روی کاغذ نوشته می‌شوند، گفت: بازار راکد است و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

وی توضیح داد: عده‌ای از دلالان و همچنین برخی از مردم نسبت به خرید خودرو اقدام کرده‌اند و منتظرند تا قیمت‌ها بالا رود و پس از آن نسبت به عرضه خودرو اقدام کنند. در عین حال، متقاضیان نیز برای خرید خودرو دست نگه داشتند و منتظرند تا بازار تعدیل شود.

به گفته وی، افرادی که خودرو را در زمان گرانی خریداری کرده‌اند حالا مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند و منتظرند تا قیمت‌ها افزایش یابد و پس از آن برای فروش اقدام کنند.

* تأخیر عجیب در تحویل پژو ۲۰۰۸

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه این افراد فروشنده خودرو نیستند، گفت: وزیر صنعت وعده افزایش عرضه خودرو را داده است که باید ببینیم این اتفاق عملیاتی می‌شود یا خیر.

وی ادامه داد: تاخیر در تحویل برخی خودروها قابل توجه است، به عنوان مثال پژو ۲۰۰۸ که سه سال پیش ثبت نام آن انجام شد، اخیراً از سوی ایران خودرو به خریداران تحویل داده می‌شود. این در حالی است که واردات قطعات ممنوع است، پس مشکل تامین قطعه برای این خودروی مونتاژی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: با فاکتور شدن پژو ۲۰۰۸ از سوی ایران خودرو، روز گذشته قیمت این خودرو افت ۵۰ میلیون تومانی را تجربه کرد و به ۳۸۰ میلیون تومان رسید.

به گفته موتمنی، جک S7 نیز که قبلاً قیمتش به ۳۸۰ میلیون تومان رسیده بود حالا با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود. قیمت جک S5 نیز قبلاً در بازار به ۳۵۸ میلیون تومان رسیده بود که حالا به ۳۲۵ میلیون تومان رسیده است. در مورد جک S3 نیز باید به قیمت ۲۳۰ میلیونی این خودرو در روزهای قبل اشاره کنیم که حالا به ۲۱۰ میلیون تومان رسیده است.

بازار خودرو در حالی همچنان بی سر و سامان است که نه از نظارت سازمان‌های مربوطه به ویژه سازمان حمایت خبری هست و نه از تحقق وعده‌های وزیر صنعت برای افزایش تیراژ تولید خودرو.

منبع: فارس

منبع: مشرق

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

دلالان گندم‌ ۱۷۰۰ تومانی خوزستان را ‌با قیمت ۴ هزار تومان در عراق خرید و فروش می‌کنند

رئیس سازمان تعاون روستایی خوزستان با تأکید بر جلوگیری از خروج گندم طلایی خوزستان توسط دلالان، گفت: دلالان گندم‌ ۱۷۰۰ تومانی خوزستان را با قیمت ۴ هزار تومان در عراق به فورش می‌رسانند. ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳ استانها خوزستان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، جمشید بنی فرید امروز در نشست خبری بابیان اینکه خوزستان در تأمین میوه شب عید رتبه دوم کشور را کسب کرد، اظهار داشت: در بحث میوه شب عید از 15 اسفند اتحادیه استان آغاز به کار و با اعزام چهار تیم پنج‌نفره به شهرهای مختلف 3 هزار تن میوه خریداری کرد.

وی افزود: در میوه عید امسال از 20 درصد افتی که در سال‌های گذشته داشتیم به 3 درصد رسید و خوزستان را از رتبه 16 در میوه به رتبه 2 و سوم رساندیم.

رئیس سازمان تعاون روستایی خوزستان در ادامه بابیان اینکه موضوع سیل یکی از اتفاقات تلخ خوزستان بود، عنوان ما نیز کرد: در این سیل 180 تا 200 هزار هکتار اراضی خوزستان که عمدتاً در کرخه و کارون بودند دچار صدمه و خسارت شدند.

بنی فرید بیان داشت: زیرساخت‌های ما در کرخه و کارون آسیب دیدند که شامل باسکول، مراکز خرید، شرکت‌های تعاونی و تولید بود و حدود 5 میلیارد تومان به زیرساخت‌های تعاون روستایی خسارت وارد شد.

وی تصریح کرد: گندم یک محصول استراتژیک کشور است و رهبری بر آن تأکید دارد که محافظت شود و بیرون نرود.

بنی فرید ادامه داد: 10 فرودین برداشت کلزا و گندم را آغاز و از 15 فروردین خرید آن از کشاورز را کلید زدیم.

رئیس سازمان تعاون روستایی تصریح کرد: با تلاش همه کارکنان کاری کردیم که گندم طلایی خوزستان توسط دلالان خارجی خارج نشود. متأسفانه گندمی که در خوزستان 1700 تومان از کشاورز می‌خریم در عراق 4000 تومان خریداری می‌شود به همین سبب برخی‌ها وسوسه می‌شوند به خارجی‌ها بفروشند.

طرح ایران سیمیت برای افزایش تولید گندم همدان اجرایی می‌شوددولت قیمت پایه خرید گندم ‌کشاورزان را 17 هزار ریال تعیین کردخوزستان| سیلاب به 6 هزار هکتار از اراضی گندم اندیمشک خسارت وارد کرد

وی عنوان کرد: سال گذشته درکل 725 هزار تن گندم خریداری شد که این رقم امسال به 802 هزار تن رسیده و پیش‌بینی می‌کنیم تا یک‌میلیون و 200 هزار نیز برسد.

بنی فرید با اشاره به اینکه امسال برداشت گندم در زمین‌های دیم بسیار چشمگیر بود، گفت: امسال در هفتکل 16 هزار تن خرید گندم داشتی که این رقم یک رکورد برای برداشت گندم در این شهر به‌حساب می‌آید.

رئیس سازمان تعاون روستایی خوزستان تأکید کرد: 75 درصد گندم توسط تعاون روستایی خریداری و اداره غله فقط 25 درصد را تحویل و خریداری کرده است اما متأسفانه خریدی که تاکنون انجام دادیم نیمی از آن روی زمین‌مانده که انتظار داریم اداره غله این گندم را از مراکز ما تخلیه کنند چراکه اگر مراکز ما تخلیه نشود کشاورز مجبور به فروش به سایر مراکز خارج استان و دلالان می‌شود. وی ادامه داد: اداره غله تاکنون فقط حدود 400 هزار تن به سیلوهای خود انتقال داده و مابقی روی زمین‌مانده که ممکن است با تغییرات آب و هوایی است ببیند.

بنی فرید تصریح کرد: اگر سیل نمی‌آمد ما تا دو میلیون تن نیز برداشت داشتیم و اگر روند این‌گونه پیش می‌رفت اداره غله چگونه می‌خواست پاسخگوی آن باشد.

وی افزود: نکته دیگری که در خصوص خرید گندم وجود دارد، کشاورزی که به مراکز تعاون روستایی گندم خود را می‌فروشد ما از او به قیمت اعلام‌شده دولتی 1700 تومان خریداری می‌کنیم اما کشاورزی که به مراکز ملکی و سیلوها مراجعه می‌کند از او به قیمت 1725 تومان می‌خرند. شرعاً و اخلاقاً این کار مشکل دارد. برای همه باید یک نرخ باشد و مابه‌التفاوت را به سایر کشاورزان پرداخت کنند.

انتهای پیام/ش

R41468/P/S6,57/CT7

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

کلیدواژه: رونق تولید وعده های روحانی بازار سکه و ارز بندر فجیره خودرو دلالان قیمت قیمت خودرو

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۴۱۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازار خودرو در شوک کاهش قیمت‌ها
 • بازار خودرو در تب کاهش قیمت‌ها / آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار در 30 اردیبهشت 98 (+جدول از پراید تا پژو 2008)
 • آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار در 30 اردیبهشت 98+جدول
 • بازار خودرو در شوک کاهش قیمت‌ها / آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار در 30 اردیبهشت 98 (+جدول)
 • قیمت خودرو امروز ۱۳۹۸/۰۲/۳۰|بازار خودرو در شوک کاهش قیمت‌ها
 • ریزش قیمت‌ها در بازار سکه/ روند کاهشی قیمت‌ها به صورت پلکانی/ یک ربع به یک ربع قیمت سکه کاهش می‌یابد/ مقاومت فروشندگان در برابر کاهش بیشتر/ حباب به ۵۷۰ هزار تومان رسید
 • ریزش قیمت در بازار سکه/ روند کاهشی قیمت‌ها به صورت پلکانی/ یک ربع به یک ربع قیمت سکه کاهش می‌یابد/ مقاومت فروشندگان در برابر کاهش بیشتر/ حباب به ۵۷۰ هزار تومان رسید
 • جولان دلالان در بازار برنج/تخریب محصول شایعه است
 • شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد/ خودروهای ایرانی سه برابر قیمت جهانی فروخته شده‌اند
 • خلاء قانونی و عدم نظارت؛ دو عامل جولان دهی سایت های خرید و فروش
 • مهاجرت دلالان مسکن و خودرو به بازارهای زیرزمینی
 • به نام کشاورزان، به کام دلالان/ جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیرید
 • تولید مسکن را شتاب داده‌ایم/ افزایش قیمت مسکن متاثر از تنش‌های روانی در اقتصادی است/ قوه قضاییه با دلالان بازار مسکن برخورد کند
 • دلار در آستانه کانال ۱۳ هزار تومان؛ ترس دلالان، امید اهالی بازار!
 • ریشه یابی علل التهابات بازار خودرو و مسکن
 • واردات خودرو‌های دست دوم تاثیری بر قیمت‌ها ندارد/ دلالان ذینفع هستند
 • «توافقی» روی «دیوار»
 • دلالان نگران راه‌اندازی بازار متشکل ارزی
 • طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی‌دهد/ دلالان وارد بازار زمین شده‌اند