به گزارش ایلنا، حسن کشاورز جوبنه (مدیرکل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای) گفت: از این تعداد داوطلب آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای، ۸۰۸ هزار و ۴۶۹ نفر مرد و ۶۱۰ هزار و ۶۸۹ نفر زن بودند.

وی در خصوص تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای به تفکیک خوشه‌های مختلف، تصریح کرد: در خوشه خدمات ۶۸۸هزار و ۶۹۸ نفر، خوشه صنعت ۵۳۸ هزار و ۳۷۱ نفر، خوشه فرهنگ و هنر ۱۲۴ هزار و ۵۲۳ نفر و کشاورزی ۶۷هزار و ۵۶۶ نفر در آزمون‌های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سال ۱۳۹۷ شرکت کردند.

کشاورز با بیان اینکه آزمون‌های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان به دو صورت الکترونیکی و غیرالکترونیکی برگزار می‌شود، افزود: ۶۹۹ هزار و ۲۶۸ نفر در آزمون الکترونیکی و ۷۱۹ هزار و ۸۹۰ نفر در آزمون غیرالکترونیکی سال گذشته شرکت کردند.

وی در خصوص معرفی مهارت آموختگان مراکز دولتی و خصوصی به آزمون در سال ۹۷، گفت: ۵۷۲ هزار و ۲۲۴ نفر مهارت آموخته از سوی مراکز آموزش دولتی و ۵۳۳ هزار و ۵۷۳ نفر از سوی مراکز آموزشی بخش خصوصی برای  آزمون معرفی شدند.

مدیرکل سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: از یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۵۸ نفر شرکت کننده در آزمون سنجش مهارت سال گذشته، یک میلیون و ۲۷هزار و ۳۹۴ نفر در آزمون کتبی و ۸۴۴ هزار و ۹۲۴ نفر در آزمون نهایی(عملی) قبول شده‌اند.

وی افزود: آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای در سال گذشته در حوزه‌های صنعت ساختمان، تفاهم‌نامه‌های (صنایع دستی، فرش و نان و غله و... ) و ادواری برگزار شده است.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

 آغاز مهلت مجدد ثبت نام دستیاری دندانپزشکی از امروز +زمان برگزاری آزمون

آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از  آغاز مهلت مجدد ثبت نام آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ خبر داد و گفت: ؛ با توجه به اینکه مهلت ثبت نام در  آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ١٣٩٨ به پایان رسیده بود، داوطلبان بسیاری درخواست مهلت مجدد ثبت نام در سی و سومین دوره دستیاری دندانپزشکی را داشتند.

وی ادامه داد: لذا داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی شدند، همچنین داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات یا تکمیل مدارک خود دارند، می‌توانند از ساعت ١٠ صبح تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۸ تا ساعت ٢٤ سی‌ویکم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام، ویرایش یا تکمیل مدارک خود در سایت سنجش پزشکی اقدام کنند.

 رئیس سنجش آموزش پزشکی تاکید کرد: مهلت ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

هزینه ثبت نام در دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸

وی افزود: داوطلبان با مراجعه به سنجش آموزش پزشکی پس از پرداخت هزینه نسبت به ثبت نام در آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اقدام کنند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تاریخ برگزاری آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اظهار کرد: آزمون در ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۶ تیر ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد.

حیدرزاده ادامه داد: دفترچه راهنمای آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ در سایت سنجش آموزش پزشکی بارگذاری شده است و داوطلبان پس از مطالعه دقیق به دفترچه راهنما نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به شرایط پذیرش در آزمون دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: دانشجویان سال آخر دکترای عمومی دندانپزشکی در صورتی که متعهل باشند تنها یک بار فرصت استفاده از قانون تسهیلات ازدواج جوانان ایرانی را دارند و می‌توانند قبل از سربازی در آزمون شرکت کنند.

وی اظهار کرد: داوطلبانی که واجد شرایط استفاده از تسهیلات دانشجویان و استعداد درخشان هستند یکبار در دوران دانشجویی یا حداکثر ۲ سال پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند پیش از خدمت سربازی در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت کنند.

رئیس سنجش آزمون پزشکی تصریح کرد: دانشجویان سال آخر در صورتی که تا ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ‌التحصیل شوند مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ هستند.

سهمیه بومی آزمون دستیاری دندانپزشکی سال ۹۸

حیدرزاده با اشاره به فارغ‌التحصیلان طرحی دندانپزشکی گفت: فارغ‌التحصیلان مشمول طرح در صورتی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ طرح آن‌ها پایان یابد، می‌توانند در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ شرکت کنند.

رئیس سنجش آزمون پزشکی اظهار کرد: داوطلبان بومی که قصد دارند از سهمیه بومی برای پذیرش در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ استفاده کنند، موظف به تکمیل فرم بومی بودن در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مورد تعهد هستند.

حیدرزاده ادامه داد: همه داوطلبانی که قصد استفاده از انواع سهمیه‌ها در پذیرش آزمون را دارند باید مدارک مربوط به سهمیه را قبل از ثبت نام آماده کنند تا در زمان اعلام شده مدارک خود را ارائه دهند.

رئیس سنجش آزمون پزشکی با اشاره به نمره‌دهی آزمون آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۸ گفت: آزمون ۲۵۰ سؤال دارد و ۳۰ سال از درس پروتز‌های دندانی ۲۰ سال از دروس آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت ارتودانتیکس، اندودانتیکس، پرویودانتیکس، بیماری‌های دهان و فک و صورت و جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی ترمیمی، داندانپزشکی کودکان، رادیولوژی دهان و فک و صورت و زبان انگلیسی و ۱۰ سال از درس دندانپزشکی جامعه‌نگر و مواد دندانی طراحی می‌شود.

انتهای پیام/

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

کلیدواژه: سازمان فنی حرفه ای کشور

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۵۹۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات ویرایش و ثبت نام جدید آزمون ارشد پزشکی اعلام شد
 • اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان برگزاری کنکور ۹۸
 • 300 نفر درسکونتگاه های غیر رسمی بوشهر مهارت افزایی می شوند
 • رستمی: دانشگاه باید مهارت‌های زندگی را بیاموزد
 • اطلاعيه سازمان سنجش اموزش کشور درخصوص زمان برگزاري کنکور سراسري سال 1398
 • اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخصوص زمان برگزاري كنكور سراسري سال 1398
 • حکایت پرماجرای تعویق آزمون سراسری به کجا رسید؟ / از اصرار دانش‌آموزان تا انکار سنجش
 • صدور 220 پروانه صلاحيت حرفه اي جديد براي پرستاران بابل در فاز چهارم
 • ایجاد مرکز مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه لرستان
 • دانشگاه باید مهارت‌های زندگی را به دانشجویان بیاموزد 
 • برگزاری کلاس‌های آمادگی سنجش هوش غیرقانونی است
 • بیش از 4000 نفر در فنی و حرفه ای یاسوج آموزش دیدند
 • ارائه دوره‌های آموزش مهارتی برای 4 هزار نفر در مرکز آموش فنی و حرفه‌ای شماره یک یاسوج
 • سنجش ۵۸ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در کرمان
 • شهر انار این «خوشه» را می خواهد
 • تمام دلایل عدم تغییر زمان کنکور از زبان رئیس سازمان سنجش
 • 58 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در کرمان سنجش می شوند
 • اولویت‌های پژوهشی حوزه آموزش پزشکی اعلام شد
 • توسعه مراکز مهارت آموزی بسترتقویت اشتغال است