نماینده ایذه در مجلس از ارسال نامه جمعی از نمایندگان به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برای به تعویق انداختن کنکور به مدت ۳ ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه جمعی از نمایندگان به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برای به تعویق انداختن کنکور به مدت 3 ماه خبر داد.

وی افزود: بیش از 32 تن از نماینده این نامه را امضا و روز(شنبه 21 اردیبهشت) برای رئیس جمهور ارسال شده است.

متن نامه نمایندگان به شرح ذیل است:

جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام و تهیت

احتراما همان‌گونه که مستحضر هستید حدود 24 استان کشور در سیل‌آب‌های اخیر درگیر و خسارت‌های عدیده و حادی متحمل شده‌اند، جدای از تخریب زیرساخت‌ها و خسارات فیزیکی متاسفانه مشکلات روحی و روانی گسترده‌ای نیز برای مردم شریف استان‌های سیل زده به وجود آمده است که پس از سیل نیز رو به فزونی گذاشته است.

قطع به یقین یکی از اقشاری که از لحاظ روحی به شدت آسیب دیده‌اند دانش‌آموزان در آستانه کنکور و متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها می‌باشند که با این آسیب‌های جدی به وجود آمده، شرایط مناسبی جهت حضور در کنکور نداشته و اخذ نتایج مناسب برای آنها در چنین شرایطی متصور نیست، لذا خواهشمند است با توجه به شرایط خاص اکثر استان‌های کشور دستور فرمایید نسبت به تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری به مدت 3 ماه اقدام شود.

امید است با درایت حضرت عالی دغدغه بخش عظیمی از جوانان این مرز و بوم و خانواده‌ای آنان مرتفع گردد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابقا هیئت رئیسه مجلس با یک تغییر/ متن و حاشیه انتخابات امروز بهارستان + اسامی ۱۲ عضو

خبرگزاری میزان- پس از شمارش نتیجه آراء انتخابات اجلاسیه چهارم مجلس، علی لاریجانی با ۱۵۵ رای برای چهارمین سال متوالی رئیس دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد و مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه مجلس انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سیصد و بیست و هشتمین جلسه علنی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت حدود ۹ و ۱۰ دقیقه امروز چهارشنبه ۵ خرداد  با حضور ۲۲۱ نماینده آغاز شد؛ یعنی با ۹۶ کرسی خالی.
علی لاریجانی اداره بخش اول و مسعود پزشکیان نیز اداره بخش دوم این جلسه را بر عهده داشتند.

در ابتدای جلسه علنی، امیر حسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس، اسامی کاندیدا‌های ریاست مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:

علی لاریجانی
محمدرضا عارف
سید محمد جواد ابطحی
هیئت رئیسه مجلس مرکب از رئیس، دو نائب رئیس، شش دبیر و سه ناظر است.   رقابت سه فراکسیون سه فراکسیون سیاسی مجلس روز گذشته فهرستی از اعضای خود را برای جایگاه‌های هیئت رئیسه مجلس انتخاب کردند.

در جریان این رایزنی‌ها، کاندیدای فراکسیون مستقلین ولایی برای کسب کرسی ریاست مجلس، علی لاریجانی بود  اما این فراکسیون از ذکر نامی برای نواب رئیس مجلس امتناع کرد.

فراکسیون نمایندگان ولایی درست برخلاف فراکسیون مستقلین عمل کرده و برای کرسی ریاست مجلس گزینه‌ای معرفی نکرد اما برای نواب رئیس  محمدحسین فرهنگی و عبدالرضا مصری را به مجلس پیشنهاد داد.

همچنین کاندیدای فراکسیون امید نیز برای کرسی ریاست، محمدرضا عارف و نواب پیشنهادی این فراکسیون نیز علی مطهری و مسعود پزشکیان بودند.

با این حال درست راس ساعت ۹:۳۶ دقیقه شمارش آرای انتخابات رئیس مجلس به پایان رسید و علی لاریجانی گفت: طبق آرای اخذ شده علی لاریجانی با ۱۵۵ رأی، محمدرضا عارف ۱۰۵ و محمد جواد ابطحی ۹ رأی کسب کردند و فقط ۵ رأی به عنوان رأی باطله از مجموع ۲۷۴ رأی شمارش شده اعلام شد.

طبق شمارش آرای صورت گرفته علی لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد.

لاریجانی بعد از انتخاب مجدد وی برای ریاست مجلس گفت: امیدواریم در سال کاری پیش رو با حمایت شما عزیزان و تلاش‌های شما نمایندگان بتوانیم مشکلات مهم پیش پای ملت ایران در زمینه‌های اقتصادی را برداریم.
وی افزود: امیدواریم با حمایت شما نمایندگان برخی مسائل در حوزه‌های منطقه‌ای و بین المللی حذف شده و به سرمنزل مقصود برسد و توفیقاتی را در این سال داشته باشیم.

انتخاب نواب
در ادامه برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس، انتخابات نواب رئیس آغاز شد. امیر حسین قاضی‌زاده‌هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس، اسامی کاندیدا‌های نواب رئیس مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:   مسعود پزشکیان
عبدالرضا مصری
علی مطهری
محمد حسین فرهنگی   در ادامه این انتخابات و پس از شمارش آرای نواب رئیس مجلس، علی لاریجانی گفت: طبق آرای اخذ شده، مسعود پزشکیان با ۱۴۸ رای و عبدالرضا مصری با ۱۴۳ رأی از مجموع ۲۸۰ رای ماخوذه به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه مجلس در چهارمین سال مجلس دهم انتخاب شدند.
علی مطهری و محمد حسین فرهنگی به عنوان دیگر نامزد‌های نواب اول و دوم مجلس به ترتیب ۱۲۸ و ۱۲۱ رای کسب کردند.   قدردانی رئیس مجلس از «علی مطهری» علی لاریجانی در جریان این انتخابات و پس از اعلام نتیجه انتخاب نواب رئیس مجلس که در نتیجه آن مطهری از حضور در هیئت رئیسه سال پایانی مجلس بازماند، گفت: از آقای مطهری تشکر می‌کنم ایشان در سه سال گذشته که در خدمتشان بودیم تلاش خوبی در هیئت رئیسه داشتند و همت سازنده در اداره مجلس به خرج دادند که از ایشان قدردانی می‌کنیم.

ناظران مجلس پس از برگزاری انتخابات نواب رئیس نوبت به اعلام نتایج ناظران هیئت رئیس مجلس شد.   در جریان این انتخابات اسدالله عباسی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمود صادقی، سید مهدی مقدسی، بهروز نعمتی، محمد آشوری، سید قاسم جاسمی، قاسم احمدی لاشکی و سید علی ادیانی ثبت نام کردند.   طبق گفته علی لاریجانی؛ در جریان این انتخابات بهروز نعمتی با ۱۶۵ رای، محمد آشوری تازیانی با ۱۴۴ رای و اسدالله عباسی با ۱۳۴ رای به عنوان ناظران هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در چهارمین سال کاری مجلس دهم انتخاب شدند.
انتخاب دبیران
همچنین علی لاریجانی پیرو شمارش آرای انتخابات برای انتخاب دبیران هیئت رئیسه مجلس، گفت: طبق آرای اخذ شده آقایان امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با ۱۶۰ رأی، محمدعلی وکیلی با ۱۵۳ رأی، علی اصغر یوسف‌نژاد با ۱۵۱ رأی، اکبر رنجبرزاده با ۱۳۸ رأی، احمد امیرآبادی فراهانی با ۱۳۲ رأی و علیرضا رحیمی با ۱۲۶ رأی از مجموع ۲۷۷ رأی ماخوذه به عنوان دبیران هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در چهارمین سال کاری مجلس دهم انتخاب شدند.

ادای سوگند
بخش پایانی فرایند انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، حضور منتخبان جدید در جایگاه ناطقان مجلس و ادای سوگند بود که انجام شد.

ماده ۱۸قانون یاد شده تاکید دارد: اعضای هیئت رئیسه دائم، پس از انتخاب، در حضور نمایندگان با قرائت متن زیر سوگند یاد می‌کنند و موظف به رعایت دقیق مفاد آن هستند.

بسم الله الرحمن الرحیم
«من به عنوان عضو هیئت رئیسه مجلس شوراى اسلامى در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد مى ‏کنم که حداکثر توان خود را براى اجرای آیین‏ نامه داخلى مجلس شوراى اسلامى با مراعات بى‌طرفى کامل در انجام وظایف به کار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین ‏نامه اجتناب نمایم.

حاشیه‌های انتحاباتی
درب مجلس از ساعت ۹:۰۷ صبح به روی خبرنگاران و عکاسان باز شد و تقریبا ۴۵ خبرنگار و عکاس مراسم انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی را پوشش خبری می‌دادند.

علی لاریجانی، محمدرضا عارف و سیدمحمد جواد ابطحی به عنوان سه نامزد ریاست مجلس از سوی سه فراکسیون سیاسی پارلمان به نمایندگان معرفی شدند تا کارورزان مجلس آرام آرام از کنار صحن برگه‌های رأی نمایندگان را با گلدان‌های خود جمع آوری کنند.
در جریان این انتخابات بسیاری از نمایندگان از صندلی خود برخاسته و گعده‌های دو الی پنج نفره در گوشه و کنار صحن برگزار کرده بودند و در این بین البته دور میز عارف کم و بیش شلوغ بود.

طولی نکشید تا گلدان‌ها پر شد و هیئت بررسی آرای انتخابات ریاست مجلس کار خود را در انتهای محوطه هیئت رئیسه آغاز کرد تا این انتخابات هر لحظه داغ و نفسگیرتر شود چراکه این بار دیگر نامزدی به نفع نامزدی دیگر کنار نکشید  تا این انتخابات تا به آخر سه کاندیدا داشته باشد.

طولی نکشید که بالاخره آراء انتخابات ریاست مجلس مشخص شد. لاریجانی در ادامه پس از دریافت برگه آراء انتخابات ریاست مجلس گفت:
عارف: ۱۰۵ رأی
آراء باطله: ۵ رأی
علی لاریجانی: ۱۵۵ رأی   لاریجانی در ادامه گفت: بنده حقیر به عنوان ریاست مجلس انتخاب شدم و از حسن ظن شما نمایندگان ممنونم. امیدوارم همگی مشکلات مردم را دست به دست هم رفع کنیم.

بدین ترتیب پرونده انتخابات ریاست مجلس با مقداری التهابات به پایان رسید تا مجلس برای انتخابات نواب رئیس مجدداً ملتهب و مملو از پیش بینی‌ها شود.   کورس نواب/خوشحالی پیروزی به سبک «مصری»
در جریان این انتخابات البته یک اتفاق رخ داد و نهایتا مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به عنوان نائب رئیس اول و دوم مجلس انتخاب شدند تا علی مطهری  این بار و پس از سه سال متوالی از کرسی نائب رئیسی مجلس  باز بماند.   عبدالرضا مصری پس از انتخاب خود برای نائب رئیس مجلس با همه نمایندگان مجلس دست داد تا به نوعی از آنها تشکر کرده باشد و البته پزشکیان هم نیز با تکیه بر صندلی نمایندگی خود از برخی نمایندگان تشکر کرد.   با این حال این انتخابات تغییری در انتخاب ناظران و دبیران ایجاد نکرد و به نوعی مهمترین تغییر این انتخابات، تغییر مصری به جای علی مطهری برای کرسی نواب رئیس مجلس بود.
نص قانون
مطابق با تبصره ۲ ماده ۲۰ آیین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس و هریک از اعضاى هیئت رئیسه جدید براى مدت باقیمانده از یک سال خواهد بود.

طبق ماده ۱۶ آیین‌نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آراء نمایندگان صاحب رأى است و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبى و رأى مخفى و با ورقه خواهد بود. در صورتى که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبى کافى خواهد بود.
مطابق ماده ۲۲ آیین نامه داخلی مجلس، وظایف و اختیارات رئیس مجلس عبارتند از:
۱- اداره جلسات مجلس به‏ شرح مواد این آیین ‏نامه
۲- اداره کلیه امور ادارى، مالى، استخدامى و سازمانى مجلس
۳- امضاى کلیه احکام استخدامى براساس آیین‏ نامه استخدامى کارکنان مجلس و سایر قوانین و مقررات
۴- امضاى کلیه نامه‏ هاى مربوط به امور قانونگذارى و پارلمانى مجلس
۵- حضور در نهادهاى قانونى که رئیس مجلس عضو آن‌ها است.
۶- ارائه گزارش کامل از تصمیمات و اقدامات هیأت رئیسه در رابطه با مسائل مختلف مربوط به مجلس و واحدهاى تابعه آن هر سه ماه یک بار به نمایندگان
۷- سایر موارد مذکور در قانون اساسى و دیگر مقررات

انتهای پیام/

چرا متهم لباس زندان نمی‌پوشد؟

رایزنی پشت درهای بسته؛ شروط ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم چه هستند؟

تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت

کلیدواژه: کنکور کنکور سراسری نماینده مجلس شورای اسلامی حسن روحانی

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۷۵۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لبنان: خواهان جنگ با اسرائیل نیستیم، ولی از حقوق خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم
 • نامه باشگاه پرسپوليس به برانکو براي همکاري‌هاي بلند مدت و مباحث مالي
 • نامه باشگاه به ایوانکوویچ برای همکاری‌های بلند مدت و مباحث مالی
 • تعویق کنکور سراسری/ توزیع نامناسب قند و شکر/ بسته شدن سایت سهام عدالت
 • هیأت رئیسه جدید مجلس سوگند یاد کردند/ متن سوگند نامه
 • پیش بینی ۳۳ هزار شرکت کننده گیلانی در کنکور سراسری ۹۸
 • کنکور ۹۸/ کنکوری ها در زمان باقی مانده چطور درس بخوانند؟
 • شما حق ندارید فرمانده را به زور به عقب برگردانید
 • سهمیه کنکور به مناطق سیل زده روی میز شورای عالی انقلاب فرهنگی
 • روش‌های اصولی برق انداختن شیشه و آینه
 • دولت مدعی شفافیت، موضوع و متن دیدار ظریف با سناتور آمریکایی را منتشر کند
 • موسسات کنکوری پشت ماجرای تغییر زمان کنکور بودند
 • متن کامل طرح مجلس برای افزایش تعداد نمایندگان
 • متن کامل طرح مجلس برای افزایش تعداد نمایندگان+ جزئیات
 • ۳ هزار و ۷۱۵ نفر داوطلبان کنکور در مهاباد هستند
 • شرکت 33 هزار دانش‌آموز گیلانی در کنکور سراسری/اجرای برنامه آموزشی بر اساس نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان در آزمون های قبلی
 • توقف کنکور در ایستگاه بهارستان؟ / طرحی برای تصمیم‌گیری ظرف ۳۰ روز راهی صحن می‌شود
 • توقف کنکور در ایستگاه بهارستان؟/ طرحی برای تصمیم‌گیری ظرف یک ماه آینده راهی صحن می‌شود
 • کنکور ۹۸/ نحوه مطالعه دروس عمومی و تخصصی در روزهای باقیمانده به کنکور