تهران- ایرنا- « علی مطهری» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه افزایش حقوق توسط دولت گفت: فلسفه مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کاهش فاصله بین دریافتی ها بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حمیدرضا حاجی بابایی» در جلسه علنی نوبت عصر امروز - سه شنبه - مجلس شورای اسلامی، در تذکری گفت: مجلس درباره افزایش حقوق 5 میلیون شاغل و بازنشسته تصمیم گرفت، دولت گفته بود که حقوق همه 20 درصد افزایش می یابد اما مجلس گفت که پرداخت 20 درصد به همه دادن ظلم است و مصوبه ای تصویب کرد که 5 میلیون نفر بازنشسته و شاغل تشکر و قدردانی کردند.
وی ادامه داد: اما دولت براساس روندی که خودش اعتقاد دارد عمل می کند و کسانی که یک میلیون و 240 هزار تومان حقوق می گیرند 400 هزار تومان به اضافه 3.2 درصد اضافه کرده است و کسی که 20 میلیون حقوق می گیرد 400 هزار تومان به اضافه 16 درصد یعنی 6 درصد بالاتر از قانونی که مصوب شده، دریافت می کند. با این شرایط دولت این قانون را واژگون و معکوس اجرا کرده است.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی سوگند یاد کرده ایم و مجلس هم موظف است به این موضوع ورود کند؛ باید از طرف مجلس قول دهیم که مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ورود پیدا کنند و کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور بدانند به طور قطع قانون مجلس اجرا می شود.
رئیس فراکسیون ولایی مجلس یادآور شد: معلمان بدانند که 4 درصد و 400 هزار تومان تا 10 درصد را دریافت می کنند ، از همه مهم تر کسانی که حقوق 2.5 میلیون تا 4 میلیون تومان می گیرند به جای افزایش 20 درصدی، حقوق آن ها قبلا 18 درصد افزایش یافته که خلاف مصوبه مجلس است و تمامی احکام صادر شده غیرقانونی است که امیدواریم مجلس با هماهنگی دولت قانون مصوب را اجرا کند.
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما قابل توجه است، فلسفه اینکه مجلس مصوبه افزایش حقوق را صادر کرد این بود که فاصله بین حقوق ها کاهش یابد و این روشی که دولت در حال حاضر در مورد 10 درصد اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع را بررسی کند و گزارشی را به هیات رئیسه ارائه کند تا ما براساس آن اقدام کنیم.

** رخداد در دانشگاه تهران بی حرمتی به ارزش های اسلامی است
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در خصوص رخداد روز گذشته در دانشگاه تهران گفت: متأسفانه در ماه مبارک رمضان اتفاق و بی‌حرمتی به ارزش‌های اسلامی شد که با بی‌توجهی معاونت دانشگاه صورت گرفت.باید با هتاکان و پرده‌دران برخورد شود و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی این موضوع جلسه‌ای را تشکیل دهد.
«نصرالله پژمانفر» ادامه داد: همگان اعتقاد دارند که امروزه موضوع معیشت و اقتصاد در اولویت امور است اما مسائل دینی نیز جزئی از زندگی است و نمی‌توان از آنها غافل شد.
علی مطهری در پاسخ به تذکر این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: نباید به بهانه معیشت مسائل فرهنگی را تعطیل کنیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که در خصوص موضوع مذکور کوتاهی شده است،گفت: هر دانشگاهی می‌تواند آیین‌نامه‌ای برای پوشش افراد داشته باشد و کسانی که نمی‌خواهند زیر بار بروند باید به این موضوع توجه کنند.
نماینده مردم مشهد در مجلس همچنین با اشاره به روز بزرگداشت فردوسی گفت: با پیگیری‌های مجلس نهم 25 اردیبهشت ماه به عنوان روز زبان فارسی ثبت شد.
وی ادامه داد: تیر ماه سال 75 رهبر انقلاب از آرامگاه فردوسی بازدید کردند و دستوراتی را برای احیای این منطقه دادند؛ بر این اساس در سال 77 شورای عالی احیای طوس تشکیل شد اما متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.
پژمانفر افزود: در این بین با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مکاتبه‌ای شد مبنی بر اینکه معاونت شعر و ادب فارسی در ذیل وزارتخانه متبوعش ایجاد کند که خوشبختانه دستور مساعد در این خصوص داده شده است.

** لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارایه شود
حجت الاسلام «احمد مازنی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از رئیس جمهور با توجه به تغییر وضعیت اقتصادی و کاهش درآمد نفتی خواستار تسریع در ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس شد.
وی در تذکری شفاهی گفت: در مورد نوسان قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی و افزایش بی رویه قیمت کالاها از طریق انسجام و ارتقاء سطح سیستم اقتصادی تدبیر کنید.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سفره مستضعفان هر روز کوچک‌تر می‌شود، خطاب به رئیس جمهور گفت: به عنوان رئیس شورای امنیت ملی برای برون رفت از وضعیت نامطلوب کشور در روابط بین‌الملل علاوه بر دیپلماسی سیاسی از همه ظرفیت‌های دیپلماسی عمومی شامل همکاری‌های فرهنگی، علمی، آموزشی به ویژه پارلمانی در جهت کاهش تأثیر شیطنت‌های دولت آمریکا بهره‌گیری کنید.
وی همچنین به رئیس جمهوری در مورد ضرورت ساماندهی حاشیه نشینی و بافت‌های فرسوده در کلانشهرها به ویژه پایتخت تذکر داد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به وزرای دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد رعایت قانون اساسی در رابطه با رسانه‌ها تذکر داد و تصریح کرد: توقیف رسانه در حکم اعدام است و این زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.
مازنی همچنین گفت: اتفاق روز جهانی کارگر نیز شایسته جمهوری اسلامی نبود و وزیر کشور این رفتار مهم را جبران کند. کمیسیون شوراها نیز باید هر چه سریعتر طرح برگزاری اجتماعات و راهپیمایی‌ها را به صحن علنی ارائه کند تا دیگر شاهد چنین برخوردهایی با تجمعات مردمی نباشیم.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انتظار می‌رود مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها را با رفتار فرهنگی مدیریت کند و از برخورد سرهنگی با مسائل فرهنگی به شدت پرهیز کند چرا که چنین روش‌هایی تاکنون نه تنها تأثیر مثبتی نداشته بلکه همواره نتیجه عکس داده است البته از دانشجویان انتظار می‌رود خود مراقب عده‌ای قلیل بوده و همچنین آمر به معروف و ناهی از منکر باشند.

** عملکرد سازمان خصوصی سازی را شفاف کنید
«سید مهدی مقدسی» نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی هم در تذکر شفاهی گفت: انتظار است که سران سه قوه در این شرایط کشور برای خنثی کردن فعالیت‌های خصمانه و تحریک آمیز آمریکا با اتحاد و همدلی بیشتر به برگزاری جلسات مشترک اهتمام ورزند.
وی افزود: این جلسات نه تنها فقط با حضور سران سه قوا باشد بلکه افراد مؤثر در قوای سه گانه در کنار سران حضور داشته باشند و طرح‌های لازم در این باره اجرایی شود تا مشکلات مردم برطرف شود.
نماینده مردم اراک با تاکید بر ضرورت نظارت و ساماندهی سازمان خصوصی سازی گفت: آقای روحانی و وزیر اقتصاد باید عملکرد سازمان خصوصی سازی را شفاف کنند و در این خصوص به مردم گزارش دهند.
مقدسی با بیان این که اگر ایرادی وجود دارد باید با آن برخورد شود، اظهارداشت: وزیر وقت اقتصاد در خصوص تعیین تکلیف هپکو قول داده بودند، اما هنوز اقدامی نشده است.
وی همچنین خواستار اقدام دولت برای جبران خسارت‌های سیل و سرمازدگی در شهرهای حوزه انتخابیه خود شد و گفت: خسارت سرمازدگی به استان مرکزی فقط یک هزار میلیارد تومان بوده است. نماینده مردم اراک همچنین خواستار اقدام دولت برای رفع مشکلات صنایع بزرگ و واحدهای تولیدی مانند هپکو شد.
سیام**1058 **2021**

منبع: ایرنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تصویب سه مصوبه جدید توسط سران قوا/ حمایت قاطع نظام از صنعتگران و تولیدکنندگان

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، میثم زالی با اعلام این خبر گفت: براساس ماده 167 قانون مالیات های مستقیم که هفته گذشته تصویب شد، بنگاه های تولیدی مجاز به تقسیط بدهی های بانکی از 3 به 5 سال شدند. این قانون منجر می شود بسیاری از بنگاه های تولیدی که تا امروز بدهی های مالیاتی شان را تعیین تکلیف نکرده بودند، این کار را انجام دهند و با تعیین تکلیف بتوانند مفاصا حساب مالیاتی بگیرند.

وی ادامه داد: با مصوبه جدید، محدودیت های اعمال شده در ماده 186 قانون مالیات های مستقیم برای این بنگاه ها منتفی می شود و آن ها می توانند پس از دریافت مفاصا حساب مالیاتی کارت بازرگانی شان را تمدید و از خدمات بانکی استفاده کنند. همچنین با ثبت شرکت ها می توانند پیگیر تغییر و تحول سهامداران و مدیران شوند.

با تاکید براینکه این مصوبات حمایت قاطع نظام از صنعتگران و تولیدکنندگان است، افزود: دیگر موضوع پیشنهادی ستاد تجدید ارزیابی بود. این مبحث به بند ز تبصره 10 قانون بودجه سال 97 مربوط می شود. طبق مصوبه جدید شرکت هایی که حائز شرایط این تبصره باشند تا پایان سال 98 می توانند با تجدید ارزیابی دارایی خودشان و معافیت مالیاتی سرمایه شان را افزایش دهند.

زالی با اشاره به اینکه این مصوبه برای افزایش سرمایه بنگاه های تولیدی امکان بسیار خوبی است، تصریح کرد: وقتی ارزش دارایی یک بنگاه تولیدی پایین است، تسهیلات متناسب به آن تعلق می گیرد. اگر این بنگاه بخواهد ارزش دارایی اش را افزایش دهد، باید مالیات پرداخت کند. به همین دلیل بنگاه های تولیدی از تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه منصرف می‌شوند . این معافیت، منجر به تحقق این امر می‌شود.

وی سومین مصوبه جلسه سران قوا را تعویق اجراییه ها عنوان کرد و گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیشنهاد داد برخی از اجراییه های بانکی و سازمان های خدماتی مانند تامین اجتماعی، گاز، برق و ... مشروط به تایید برنامه تولید و اشتغال بنگاه با مجوز ستاد به مدت یک سال به تعویق بیفتد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد: امیدوارم با ابلاغ این مصوبات، بهره مندی از مزایای آن ها و اقدامات مشابه بیش از گذشته شاهد رونق تولید و اشتغال باشیم.

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

کلیدواژه: سياسي مطهري مجلس حقوق

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۷۷۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مصوبه‌ای سرگردان میان شورای عالی امنیت و قوه قضائیه
 • بسترسازی حقو‌ق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت/ نهاد ناظر سرسفره افزایش بی سقف حقوق‌ها
 • علی مطهری: دولت در موضوع برجام عقب‌نشینی نکرده است/گلایه‌های آقای نماینده از وزیر اقتصاد /کوپنی شدن کالاها به کجا رسید؟
 • نماینده همدان: دولت مصوبه افزایش حقوق کارمندان را اجرا نمی کند
 • دولت مصوبه افزایش حقوق کارمندان را اجرا نمی کند
 • بسترسازی حقوق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت
 • بسترسازی حقو‌ق‌های نجومی با مصوبه اخیر دولت
 • تأکید «امام حسن مجتبی(ع)» بر فاصله بین حق و باطل/علاقه خاص پیامبر اکرم(ص) به امام دوم
 • تأکید بسیار «امام حسن مجتبی(ع)» بر فاصله بین حق و باطل/علاقه خاص پیامبر اکرم(ص) به امام دوم
 • شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرد؟
 • روش مخالفت با فلسفه؛ از تفکیک تا تکفیر
 • جلد هفتم تاریخ فلسفه آکسفورد منتشر شد
 • عزم جدی دولت برای رونق تولید/سه مصوبه جدید سران قوا در حمایت از صنعتگران
 • حقوق حناچی چقدر است؟/چرایی عدم درج حقوق دریافتی شهردار تهران در وبسایت شفاف
 • انتشار لیست حقوق دریافتی مدیران شهرداری
 • حقوق دریافتی مدیران شهرداری منتشر می‌شود
 • حقوق شهردار تهران و مدیران شهری چقدر است؟
 • انتشار حقوق دریافتی مدیران شهرداری
 • انتشار حقوق دریافتی مدیران شهرداری /حقوق حناچی چقدر است؟