به گزارش فارس، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مجلس درباره افزایش حقوق 5 میلیون شاغل و بازنشسته تصمیم گرفت یعنی دولت تاکید داشت که حقوق 20 درصد افزایش می یابد اما مجلس مصوبه ای را تصویب کرد که 5 میلیون نفر بازنشسته و شاغل خوشحال شدند.

وی افزود: متاسفانه مصوبه دولت برعکس مصوبه مجلس اجرا می شود و دولت براساس روندی که خودش اعتقاد دارد کسانی که یک میلیون و 240 هزار حقوق می گیرند 400 هزار تومان افزایش به اضافه 3.2 درصد اضافه کرده است و کسی که 20 میلیون حقوق می گیرد 400 هزار تومان به اضافه 16 درصد یعنی 6 درصد بالاتر از قانونی که مصوب کردیم دریافت می کند و به گونه ای پلکانی واژگون و معکوس اجرا کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: ما براساس قانون اساسی و آئین نامه داخلی سوگند یاد کرده ایم و مجلس موظف است به این موضوع ورود کند؛ در سراسر کشور اعتراض عمومی بالاست و باید از طرف مجلس قول دهیم که مجلس، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور ورود پیدا کند و کارمندان و بازنشستگان در سراسر کشور بدانند قانون مجلس قطعا اجرا می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: معلمان بدانند که 4 درصد و 400 هزار تومان تا 10 درصد را دریافت می کنند و از همه مهم تر کسانی که حقوق 2.5 میلیون تا 4 میلیون می گیرند به جای افزایش 20 درصدی حقوق آن ها 18 درصد افزایش یافته و این خلاف مصوبه مجلس تمامی احکام صادر شده و غیرقانونی است و انتظار می رود مجلس با هماهنگی دولت قانون مصوب را اجرا کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر شما قابل توجه است، فلسفه اینکه مجلس مصوبه افزایش حقوق را صادر کرد این بود که فاصله بین حقوق ها کاهش یابد و این روشی که دولت در حال حاضر در مورد 10 درصد اعمال کرده خلاف هدف مصوبه مذکور است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه باید این موضوع را بررسی و گزارشی را به هیات رئیسه ارائه کند تا ما براساس آن اقدام کنیم.

      

منبع: اکوفارس

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

آخرین آمارها از تسهیلات ساخت مسکن/افزایش قیمت مرغ با واریز حقوق ها

اعلام لیست دستگاه ها و اخلالگران مالیاتی به مجلس، افزایش قیمت مرغ با واریز حقوق ها، آغاز به کار بازار متشکل ارزی در آینده نزدیک، آخرین آمارها از تسهیلات ساخت مسکن در سال ۹۸، افزایش قیمت طلا، دلار در کانال ۱۳هزار تومان برخی از اخبار اقتصادی امروز است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، مهمترین عناوین اخبار اقتصادی امروز (بیست و ششم خرداد ماه) به شرح زیر است:

اعلام لیست دستگاه ها و اخلالگران مالیاتی به مجلس

«احمد زمانی» شب گذشته (شنبه 25 خرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما درباره قول 2 هفته قبل خود مبنی بر اعلام لیست دستگاه ها و اخلالگران مالیاتی گفت: لیست تمام دستگاه هایی که اطلاعات مالیاتی داده اند یا نداده اند به دستگاه های نظارتی و دولت اعلام شده است.

 

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه لیست دستگاه هایی که اطلاعات ناقص داده اند را به دیوان محاسبات ارسال کرده ایم برای بار دوم در این برنامه خبری قول داد که یکشنبه 26 خرداد 98 این لیست را به شخصمجلس اعلام کند.

 

زمانی با اشاره به تهیه پیش نویس لایحه ای برای حذف بخشی از معافیت های مالیاتی و ساماندهی آن در سازمان امور مالیاتی و بررسی آن در وزارت اقتصاد گفت: برآورد می کنیم با حذف برخی از معافیت های مالیاتی 20 هزار میلیارد تومان درآمدهای دولت افزایش یابد.

 

معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه بررسی صندوق بین الملی پول و بانک جهانی از کشورهای مختلف نشان می دهد کشور ما در مقایسه با دیگر کشورها تنوع معافیت مالیاتی و عمق معافیت های مالیاتی بیشتر دارد، افزود: یکی از دلایلی که کم بودن شاخص نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی نیز معافیت مالیاتی است.

 

زمانی با تاکید بر اینکه معافیت مالیاتی به صورت گسترده نه به نفع دولت نه به نفع فعالان اقتصادی است، گفت: معافیت مالیاتی در اقتصادی یعنی ضدکارایی چون با حمایت بی ربط و بی موقع بیشتر یک صنعت موجب کاهش رونق در صنعت می شود و بی عدالتی ایجاد می کند.

 

دولت با استفاده از پول نفت تلاش قابل توجهی در اقتصاد بدون نفت نداشته است

«سیدمحمدهادی سبحانیان» شب گذشته (25 خرداد) در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما در بررسی گزارش مجلس درباره اداره اقتصاد کشور بدون نفت گفت: یکی از اهداف تحریم های ظالمانه با استفاده از تحریم نفت بود و دشمن سعی کرده از راه نفت به اقتصاد ما ضربه برساند.

 

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه نهادهای کارشناسی و مرکز پژوهش های مجلس با انتشار این گزارش سعی کردند این اقدام را در دستور کار قرار دهند، گفت: با توجه به اینکه عملکرد دولت به صورت بچه پولدار بوده است.

 

وی با بیان اینکه دولت با استفاده از پول نفت تلاش قابل توجهی در اقتصاد بدون نفت نداشته است، گفت: ما باید بتوانیم از تحریم استفاده کنیم و کشور را بدون وابستگی به اقتصاد نفتی اداره کنیم.

 

سبحانیان با اشاره به اینکه چارچوبی را برنامه ریزی کرده ایم و 10 عنوان منابع پیشنهاد شده که می توانیم از آن محل ها منابعی را برای کشور پیش بینی کنیم، گفت: یکی از موضوعات مهم در اقتصاد کشور موضوع مالیات بر عایدی است که پایه های مالیاتی در کشور ما چون وجود ندارد تمرکز مجلس بر املاک و مستقلات بوده است.

 

رشد ۳۶۶۴ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در ادامه رشد خود امروز صبح (یکشنبه 26 خرداد) در ساعات نخست رشد 3664 واحدی داشت. بر اساس این رشد شاخص کل در جایگاه 237 هزار و 832 واحد ایستاده است.

 

نمادهای وتجارت - بانك تجارت، وبملت - بانك ملت، پترول - گروه پتروشيمي س. ايرانيان، خودرو - ايران‌ خودرو، رمپنا - گروه مپنا (سهامي عام)، فاراك - ماشين‌ سازي‌ اراك‌ و اخابر - مخابرات ايران در ساعات نخست آخرین هفته معاملاتی خرداد ماه در لیست پربیینده های بورس قرار دارند و همگی روند صعودی را برای خود در نماگر بورس ثبت کردند. بر این اساس در ساعات نخست امروز (26 خرداد) فارس با 584 واحد، همراه با 243 واحد، وبملت با 239 واحد، ومعادن با 220 واحد، تاپیکو با 217 واحد، پارسان با 211 واحد و اخابر با 190 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را در ساعات نخست بر شاخص کل بورس دارند.

 

بنابراین گزارش فرابورس نیز امروز (26 خرداد) در ساعات نخست رشد 38 واحدی را برای خود ثبت کرد و شاخص کل فرابورس در جایگاه 2 هزار و 989 واحد قرار گرفت. براین اساس ارزش کل معاملات از یک هزار میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۴۱۷ میلیارد و ۵۸۶ میلیون سهم طی ۶۲ هزار نوبت معاملاتی است.

 

نمادهای ذوب - سهامي ذوب آهن اصفهان، حريل - ريل پردازسير، كرمان - س. توسعه و عمران استان كرمان، چكاپا - گروه صنايع كاغذ پارس، زاگرس - پتروشيمي زاگرس، غشهداب - كشت و صنعت شهداب ناب خراسان و دي - بانك دي در ساعات نخست امروز در لیست نمادهای پربیینده فرابورس قرار گرفتند که همگی روند صعودی را در ساعات نخست دارند و در میان آنها تنها نماد كرمان - س. توسعه و عمران استان كرمان روز خود را با روند نزولی آغاز کرده است.

 

افزایش قیمت طلا/ دلار در کانال ۱۳ هزار تومان/ نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

هر گرم طلای ۱۸عیار امروز (26 خرداد) ۴۳۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱,۳۴۱ دلار معامله می‌شود. در بازار سکه نیز سکه بهار آزادی طرح جدید 4 میلیون و 710 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 570 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 480 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و 680 هزار تومان و سکه یک گرمی یک میلیون و 10 هزار تومان مبادله می شود.

 

بنابراین گزارش صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را امروز (26 خرداد) ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۸۵۰ تومان است. یورو نیز امروز در این صرافی ها با قیمت 14 هزار و 750 تومان خریداری می شود و با قیمت 14 هزار و 850 تومان به فروش می رود.

 

همچنین امروز (26 خرداد) در بازار آزاد دلار 13 هزار و 550 تومان، یورو 15 هزار و 300 تومان، پوند 17 هزار و 150 تومان، درهم 3690 تومان، لیر 2330 تومان، یوان چین 1965 تومان، دلار کانادا 10 هزار و 250 تومان، دلار استرالیا 9400 تومان و کرون سوئد 1392 تومان مبادله می شود.

 

آخرین آمارها از تسهیلات ساخت مسکن در سال ۹۸

بانک مسکن در ادامه تلاش های دولت برای ساماندهی بازار مسکن در سال جاری برنامه های ویژه ای را در این زمینه در دستور کار خود قرار داده است از جمله اقدامت این بانک در ماه های اخیر برای حل گره مسکن در جامعه می توان به ارائه وام مسکن یکم و تهیه بسته رونق زای مسکن اشاره کرد.

 

بنابراین گزارش بر این اساس در تازه ترین اخبار درباره اقدامات انجام شده از سوی این بانک مدیر امور اعتباری بانک مسکن از پرداخت هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به بخش مسکن طی دو ماهه ابتدایی سال جاری خبر داده است.

 

پایگاه خبری بانک مسکن در این باره به نقل از «محمد حسن علمداری» آورده است: «در 2 ماه نخست امسال تمرکز بانک مسکن بر تسهیلات دهی بر بخش مسکن متمرکز بوده است به طوری که مطابق با گزارش عملکرد بانک مسکن طی دو ماه ابتدایی امسال معادل یک هزار و ۴۴۶ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به حوزه مسکن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا کرده است.»

 

وی ادامه داده است: «تسهیلات مشارکت مدنی اعطایی به بخش مسکن متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش مختلف تقسیم شده است. در این مدت تسهیلات اعطایی به مجتمع های مسکونی به ارزش ۷۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بیشترین سهم در میان پنج گروه تفکیکی را داشته است

 

آغاز به کار بازار متشکل ارزی در آینده نزدیک/اعضا در حال تکمیل پرونده‌ها

بازار متشکل ارزی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار و به منظور ساماندهی و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارا قرار است تشکیل شود تا ارزها در آن به صورت نقد، مطابق مقررات این مصوبه و سایر مقررات مرتبط با آن، در بستر الکترونیکی مورد معامله قرار گیرند.

 

ساختار این بازار، بر اساس مطالعات و بررسی های انجام شده در بانک مرکزی و جلسات کارشناسی با بانک ها و صرافی ها تهیه و مجمع موسس این شرکت، براساس مصوبه شورای پول و اعتبار در تاریخ ١٨ دی ماه سال جاری آغاز به کار کرده است. مدل کلی بازار به نحوی طراحی شده است که در فاز اول، معاملات نقدی ارز (اسکناس) راه اندازی و سایر روش های معاملات ارزی در مراحل بعد گسترش می یابد.

 

بازار کارگزار محور بوده و عملیات مدیریت بازار توسط تشکلی خود انتظام انجام شده و بر اساس دستور العمل های مصوب بانک مرکزی فعالیت خواهد کرد. ضمناً سیستم سفارشات و معاملات(Order Driven) مبتنی بر سفارش است. بر اساس ارزیابی های فنی، سامانه معاملات ICE که یکی از زیرساخت های استاندارد در چارچوب های معاملاتی است جهت استفاده به عنوان زیر ساخت معاملاتی تعیین گردیده و زیرساخت سخت افزاری نیز انتخاب و نهایی شده است.

 

بنابراین گزارش چندی پیش برای شفاف سازی نحوه عملکرد این بازار و پاسخ به سوالات صرافان در این زمینه جلسه‌ مشترک هیات مدیره بازار و تعداد زیادی از صرافان عضو کانون صرافان ایران برگزار شد. در این جلسه پرسش‌ها و ابهاماتی نظیر نقش فرابورس در بازار، میزان کارمزد معاملات، میزان حق عضویت در بازار، نحوه انتخاب سهامداران بازار، دوره زمانی پرداخت حق اشتراک، ناعادلانه بودن تساوی حق اشتراک برای صرافی‌های کوچک و بزرگ، نامشخص بودن تکلیف ارز خریداری شدن در صورتی که بعد از ۱۰ روز به فروش نرسد، نامشخص بودن بازار ساز اصلی این بازار، نقش بانک مرکزی در بازارسازی از طرف صرافان مطرح شد که اعضای هیئت مدیره بازار متشکل ارزی به تفصیل جزئیات و توضیحات لازم را ارایه کردند.

 

این گزارش می افزاید: در ادامه اقدامات بانک مرکزی برای راه اندازی این بازار روز گذشته (25 خرداد) رییس کل بانک مرکزی با مدیران بازار متشکل ارزی و صرافان جلسه ای با محوریت بازار متشکل ارزی داشت که مدیرعامل بازار متشکل ارزی در تشریح جزییات این جلسه ارزی از آغاز به کار بازار متشکل در آینده‌ای نزدیک خبر داده است.

 

قیمت مرغ به ۱۱ هزار تومان رسید/افزایش قیمت با واریز حقوق ها

مجموعه اقدامات انجام شده از سوی ستاد تنظیم بازار در کنار کاهش تقاضا و قدرت خرید خانوار در روز‌های پایانی ماه باعث شده تا شاهد افت قیمت مرغ در بازار باشیم و کارشناسان با توجه به ادامه دار بودن این روند در روزهای آتی این پیش بینی را کرده اند که قیمت مرغ تا پایان خرداد تغییر محسوسی نداشته باشد.

 

بنابراین گزارش در روزهای منتهی به آخر خرداد شاهد ریزش قیمت در بازار این محصول هستیم به طوری که 12 خرداد متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان بود و (21 خرداد) متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و لاشه مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۷۰۰ تا ۱۱ هزار تومان رسید و در ادامه این روند روز گذشته (25 خرداد) متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری به ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۱ هزار تومان رسید.

 

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی درباره وضعیت کنونی بازار مرغ به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: «در شرایط فعلی، شرکت پشتیبانی امور دام باید نهاده‌های مورد نیاز را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد تا ظرف ۴۰ تا ۴۵ روز آینده در تامین گوشت مرغ با چالش جدی مواجه نشویم.»

 

«برومند چهارآیین» قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: «با توجه به واریز یارانه‌ها و حقوق کارمندان و کارگران، طبق روال معمول تقاضا برای خرید مرغ در روز‌های پایانی ماه افزایش می‌یابد که همین امر موجب شده تا قیمت هر کیلو مرغ بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش یابد.»/

 

 

پایان پیام/50

تجمع مقابل سفارت انگلیس در تهران+عکس

توضیح وزیر نیرو درباره سخنان جنجالی‎اش؛ نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند| تاکیدم بر سختکوشی و تحمل جامعه "چین" بود| از مردم تشکر می‌کنم

فریدون حیدری شهردار منطقه ۵ تهران شد

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۶۸۱۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرصت یک هفته‌ای مجلس به دولت درباره افزایش حقوق کارمندان
 • فرصت یک هفته ای مجلس به دولت برای تصمیم درباره افزایش حقوق کارمندان
 • اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت
 • اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها
 • اخبار مجلس/اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت درباره افزایش حقوق‌ها
 • اولتیماتوم مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها
 • میانگین رشد قیمت لبنیات ۲۰ درصد است
 • تذکر حجت نظری به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران/ چرا مصوبه ساماندهی مشاغل اجرایی نمی‌شود
 • چرا مصوبه ساماندهی مشاغل اجرایی نمی شود
 • قیمت لبنیات 20 درصد رشد کرد
 • میانگین رشد قیمت لبنیات ۲۰ درصد است/جزئیات نرخ ۱۴ محصول لبنی
 • گذری بر مناسبات دیپلماتیک ایران و کانادا؛ رابطه‌‌ای که همچنان قطع است
 • سر بازنشستگان تأمین اجتماعی بی‌کلاه ماند
 • سر بازنشستگان تأمین اجتماعی از همسان سازی حقوق بی کلاه ماند
 • بی‌توجهی دولت به تعیین تکلیف خودرو‌های رسوب شده در گمرک
 • امروز؛ جلسه مجلس و دولت براي تعيين تکليف حقوق ها تشکيل مي شود
 • هیئت دولت تا مطالبات معلمان را پرداخت نکردند، حقوق نگیرد!
 • مهلت ۴ ماهه رهبری برای اصلاح ساختار اقتصادی به پایان می‌رسد و انتظارات برآورده نشده است/ ای‌کاش کلمه «تا» به مصوبه افزایش حقوق‌ها اضافه نمی‌شد
 • شفاف سازی پرونده های برج باغ خلاف قانون است/ ملاک عمل ما همان مصوبه شورای شهر تهران است