مهناز خانوی مدیر کل نظارت بر امور فراورده ها طبیعی ،سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره  چالش گزش حشرات در مناطق سیل زده با گرم شدن هوا به ویژه در استان خوزستان اظهار کرد: ما از همان هفته اول سیل در مناطق حاضر بودیم و به کمک اداره کل غذا توانستیم شیرخشک‌های رگولار را تامین کنیم.

خانوی با اشاره به ارسال پماد به مناطق سیل زده استان خوزستان گفت: به کمک یکی از کارخانجات در خوزستان 25 هزار تیوپ و به کمک یکی دیگر از کارخانه‌ها 5 هزار تیوپ پماد ضد گزش حشرات در مناطق سیل زده استان خوزستان توزیع شد.

مدیر کل نظارت بر امور فراورده ها طبیعی ،سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: ما با همه شرکت‌های تولید کننده پماد‌های ضد گزش مکاتبه کرده‌ایم تا برای اهدای پماد یا فروش آن با تخفیف برای مردم سیل زده خوزستان به ما اعلام آمادگی کنند که موجب افتخار است بگوییم شرکت‌های بسیاری اعلام آمادگی کردند که به کمک سیل زدگان بیایند.

ستاد بحران نیازهای سیل زدگان را روزانه رصد می کند

وی بیان کرد: ما ستاد بحرانی داریم که نیاز مردم سیل زده را روزانه رصد و به کارخانجات اعلام  می‌کنند و کارخانجات محصول را با قیمت مناسب برای نیاز مردم سیل زده تامین می‌کنند.

مدیر کل نظارت بر امور فراورده ها طبیعی ،سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو بیان کرد: ما بیشتر در تامین فرآورده‌های طبیعی با نقش پیشگیری عمل می‌کنیم و فرآورده هایی که ضد عفونت گوارشی  یا ضد عفونی کننده خفیف هستند و کیفیت آب را بهبود می‌دهند در مناطق سیل زده توزیع می‌کنیم.

توزیع مکمل بارداری و فولیک اسید بین مادران باردار سیل زده

خانوی ادامه داد: افزون بر این تلاش کردیم تا مکمل قطره آهن بارداری و فولیک اسید را نیز در مناطق سیل زده توزیع کنیم و با توزیع فرآورده‌های آرام بخش و بهبود دهنده خواب به سیل زدگانی که دچار مشکل شده‌اند کمک کنیم.

مدیر کل نظارت بر امور فراورده ها طبیعی ،سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: در مراحل اولیه سیل ما به تامین شیرخشک پرداختیم و  بعد بحث ضد عفونی کننده‌ها مطرح بود اما در آغاز سیل نیازی به مکمل‌های طبیعی نداشتیم اما شیر خشک‌های متابولیسم‌های رژیمی به دلیل آنکه حکم دارو داشتند تامین آنها برای کودکان سیل زده بسیار حائز اهمیت بود که خوشبختانه دانشگاه‌های علوم پزشکی نیاز خود را از پکیج‌های نوروزی تامین کردند.

وی اظهار کرد: در لرستان در مقطعی معضل شیرخشک داشتیم که با همکاری کارخانه‌ها نیاز استان لرستان تامین و شیرخشک‌ها به سرعت توزیع شد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

پویش افطاری ساده برای ۱۲۰ هزار نفر در هفته اکرام ایتام/ رشد ۲۵ درصدی کمک های مردمی در سال گذشته/ اتمام کار منازل سیل زدگان تحت پوشش کمیته امداد خوزستان تا پایان سال/ تمامی مددجویان در سال ۹۷ بیمه حوادث شده بودند

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، مرتضی موصلی پیش از ظهر دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، در نشست خبری که به مناسبت هفته اکرام ایتام برگزار شد، در خصوص فعالیت ها و برنامه های کمیته امداد در ماه رمضان اظهار کرد:  ۱۵ لغایت ۲۱ ماه رمضان به نام هفته اطعام و اکرام ایتام نامگذاری شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین راهبرد های کمیته امداد امام خمینی (ره) توسعه بخش مردمی است و تلاش می کند سهم مردم در کاهش فقر و افزایش توانمندی نیازمندان را افزایش دهد.

موصلی تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای تحقق هدف افزایش سهم مردم در توانمندسازی نیازمندان اقدام به ایجاد و ساماندهی ۶۰ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در استان کرده است و در نظر دارد تعداد این مراکز  در سال ۹۸ را به ۱۰۰ مرکز افزایش دهد.‌

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت خیرین حقیقی و حقوقی بهره گیری کنیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۲۰ هزار نفر نیکوکار با مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) همکاری دارند که ۳۵ هزار نفر از این تعداد از حامیان طرح اکرام و محسنین، ۲۸۰ هزار نفر مشترکین صدقات، بیش از ۲ هزار نفر پرداخت کننده زکات و بیش از ۵ هزار نفر نیکوکار در مناسبت های مختلف است.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا بتوانیم به لحاظ کمی و کیفی از ظرفیت ها و توانمندی های مستتر نیکوکاران استفاده کنیم.

موصلی با اشاره به اینکه مشارکت های مردمی در سال ۹۷ با ۲۵ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ مواجه بوده است، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در نظر دارد بصورت ملی و استانی در خصوص اطعام و پویش افطاری ساده خانواده ها در ماه رمضان نسبت به افطاری ۱۲۰ هزار نفر اقدام کند و ۴۰ هزار سبد کالا با بهره گیری از خیرین و نیکوکاران تهیه و بین نیازمندان توزیع کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با اشاره به توسعه طرح اطعام و اکرام ایتام و طرح محسنین در هفته دوم ماه رمضان، عنوان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می کنیم زمینه جذب ۷ هزار حامی جدید برای سال ۹۸ را فراهم کنیم.

وی گفت: سال گذشته با همت حامیان مبلغی بیش از ۳۵ میلیارد تومان به ایتام و نیازمندان در این طرح های اکرام ایتام و محسنین کمک شده است.

موصلی ادامه داد: دبیرخانه شورای زکات استان کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در هفته پایانی ماه رمضان و پس از اتمام این ماه با هماهنگی های لازم با ۳۰۰ مسجد و مصلی اقدام به دریافت زکات فطره روزه داران و توزیع میان نیازمندان می کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با اشاره به اینکه مهمترین هدف کمیته امداد در جهت تحقق اهداف خود توجه به توانمند سازی خانواده های نیازمند است، تصریح کرد: میزان مشارکت مردم در زمینه زکات فطره طی سال گذشته ۴/۵ میلیارد تومان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس شورای زکات استان خوزستان، نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه در شهرها، رؤسای زکات و کمیته امداد دبیرخانه این شورا است.

موصلی با اشاره به سیلاب فروردین ماه سال جاری خوزستان، تصریح کرد: پس از بروز سیل در استان اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال به حساب استان خوزستان واریز کرد که بلافاصله به حساب خانوارهای مددجویان واریز شد.

وی ادامه داد: ۳ هزار و ۳۰۰ خانواده جدید در قالب تبصره ۱۴ و در جریان سیل به کمیته امداد امام خمینی(ره) ارجاع داده شد که تحت پوشش قرار گرفتند.

موصلی از تسهیلات کارگشایی ۲۰۰ میلیارد ریالی بدون سود و کارمزد از طریق صندوق امداد ولایت خبر داد و گفت: این تسهیلات به ۴ هزار خانواده متاثر از سیل در حال پرداخت است که سهم خوزستان در این تسهیلات بیش از سایر استانها بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان با اشاره به اینکه کلیه مددجویان استان با تدبیر این کمیته از سال گذشته تحت پوشش بیمه حوادث درآمده بودند، تاکید کرد: خانواده های تحت پوشش متاثر از سیل علاوه بر کمک های کمیته امداد، مبلغی نیز از محل ظرفیت بیمه حوادث، پس از طی مراحل قانونی دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن متولی اصلی احداث و تعمیر منازل آسیب دیده از سیل است، گفت: نزدیک به ۷۰۰ خانوار آسیب دیده از سیل تحت پوشش کمیته امداد نیاز به احداث کامل و ۱۵۰۰ خانوار نیازمند تعمیر منازل خود هستند که پس از تایید بنیاد مسکن به سرعت کار احداث را آغاز کرده و با کمک خیرین و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

موصلی از تامین بسته کالاهای اساسی از محل اعتبار ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و افزود: بخشی از نیاز های مددجویان که در این بسته دیده نشده به وسیله کمیته امداد امام خمینی(ره) تهیه و تکمیل شده و میان مددجویان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان اظهار کرد: در حال حا ۱۴۷ هزار خانوار در اسنان خوزستان تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد ۱۰۸ هزار خانوار مستمری دریافت میکنند و مابقی خدماتی را بصورت های مختلف دریافت میکنند.

وی افزود: میزان مستمری خانواده ها در سال ۹۷ در بخش کمک معیشت با تصویب و ابلاغ مجلس شورای اسلامی برای خانواده ۱ نفره مبلغ ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان، خانوار ۲ نفره مبلغ ۲۷۵ هزار و ۵۰۰، خانوار ۳ نفره مبلغ ۳۶۰ هزار تومان، خانوار ۴ نفره ۴۶۶ هزار و ۵۰۰ تومان و خانوار ۵ نفره ۵۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است

موصلی با اشاره به اینکه بودجه کلی کمیته امداد در سال ۹۸ با ۱۸ درصد رشد نسبت به سال گذشته مواجه بوده است، تصریح کرد: میزان ماهیانه مستمری بگیران در سال ۹۸ نیز با ۱۴ درصد افزایش روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان در سرفصل های مختلف کمیته امداد به مددجویان وام بلاعوض پرداخت شده است، گفت: ۴۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد نیز به ۱۳ هزار نفر اعطا شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۸۳۵ فرصت شغلی در سطح استان خوزستان ایجاد کرده ایم، افزود: مبالغ تخصیص یافته تسهیلات قرض الحسنه در سال ۹۷ مبلغ ۱۱۳ میلیارد تومان و برای سال ۹۸ برنامه ریزی ایجاد ۹ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی  را داریم و منابع اعتباری پیش بینی شده نیز  ۲۰۸ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان ضمن اشاره به اینکه کمیته امداد خوزستان یکی از استان هایی است که ۱۰۰ درصد تسهیلات قرض الحسنه اشتغال مددجویان را جذب کرده است، بیان کرد: حتی برخی از بانک ها مانده حساب سال ۹۶ را در سال گذشته پرداخت کردند.

موصلی ادامه داد: تفاوتی که در الگوی اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ایجاد شده است، تغییر الگوی نوین راه بری شغلی از کارشناس محور به کار آفرین محور است همچنین راه اندازی کانون خیرین کار آفرین را نیز در دستور کار داریم.

وی در خصوص توسعه طرح های دانش بنیان گفت: تعدادی از شرکت ها و صنایع با همکاری کمیته امداد در حوزه اشتغال مددجویان حمایت های خود را انجام می دهند‌.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان افزود: بیش از ۱۵ هزار یتیم در استان خوزستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند.

موصلی با اشاره به کمک های مردم از سر تا سر کشور به کمیته امداد امام خمینی جهت ارسال به مناطق سیل زده، خاطرنشان کرد: بیش از ۳۲۱ کامیون بسته های بهداشتی، غذایی و کالاهای اساسی از سایر استانها به کمیته امداد تحویل داده شده که با هماهنگی ستاد بحران استان در حال توزیع است، همچنین در صدد هستیم حدود ۵۰۰ کولر برای سیل زدگان تهیه کنیم.

وی در خصوص کمک های مردم خوزستان به سیل زدگان تصریح کرد: کمک های مردم استان ۱۴ میلیارد تومان اعلام شده که ۱ میلیارد و ۳۰۰ تومان آن نقد و بقیه بصورت کالا بوده است.

موصلی با تاکید این نکته که حتی ۱ ریال از عنایات مردم خوزستان به کمیته امداد امام خمینی(ره) از استان خوزستان خارج نمی شود، گفت: کمک های مردمی هر شهر در همان شهر مورد استفاده قرار میگیرد و حتی به مرکز استان نیز ارسال نمی شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان در خصوص فعالیت های این کمیته در زمینه مسکن در جهت توانمند سازی خانواده ها عنوان کرد: کمیته امداد خوزستان تا کنون ۴۳۰۱ فعالیت در حوزه مسکن داشته که شامل، ۱۲۴۷ واحد احداث، ۲۰۵۷ واحد تعمیرات  و ۷۲۷ مورد نیز احداث فضای بهداشتی داشته است.

وی افزود: کمیته امداد در جهت ساخت مسکن برای افراد تحت پوشش خود با سازمان ها و ارگان های زیادی تعامل دارد، ولی نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه بسیار پررنگ تر بوده در ۹۵ تا ۹۶ طی کار مشترک با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نزدیک به ۴۰۵ واحد مشترک احداث شده و سال گذشته نیز تفاهم نامه احداث ۲۱۰ واحد جدید در دستور کار قرار گرفت.

موصلی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم در سال ۹۸ بتوانیم برای تمامی خانواده هتی ایتام فاقد مسکن در روستا ها و شهر ها مسکن تهیه کنیم که اگر این مهم انجام شود اقدام بزرگی صورت خواهد گرفت.

راه های مشارکت مردم :

ارسال پیامک به  ۳۰۰۰۳۳۳۳ (اپلیکیشن سنا و سکه )

تماس با تلفن گویا: ۰۹۶۸۸۷۷

تماس از طریق کد دستوری# ۸۸۷۷۰۶۱*

واریز وجه نقد به شماره حساب

۶۰۳۷ ۹۹۱۸ ۹۹۹۴ ۰۵۷۵ به نام کمیته امداد امام خمینی(ره) و کمک های امانی ۰۱۰۵۳۷۳۲۴۲۰۰۱ .

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

کلیدواژه: اخبار علمی سیل

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۰۳۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هفته سلامت گوارش با شعار تشخیص درمان سرطان
 • راه‌هایی برای تشخیص زودهنگام سرطان گوارش/ شیوع سرطان مری و معده در شمال و شمال شرق ایران
 • علائم سرطان گوارش و چگونگی تشخیص آن
 • راه‌های تشخیص سریع سرطان گوارش
 • مهمترین نشانه سرطان گوارش +راه‌های تشخیص زودهنگام
 • تنها یک اردوگاه اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان در خوزستان فعال است
 • راه‌هایی برای تشخیص زودهنگام سرطان گوارش
 • گذری بر افزایش لجام گسیخته بهای رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در پایتخت/ سیگنال کاهش قیمت‌ها از چهارراه استانبول به بازار سکه تهران/ ترخیص ۳ هزار و ۳۰۰ خودروی وارداتی از گمرک/ افغانستان: واردات فراورده های نفتی از ایران ممنوع!
 • آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است
 • تشریح اقدامات سپاه روح‌الله در مناطق سیل‌زده خوزستان و لرستان
 • کمک‌های دیده نشده برای سیل زدگان توسط بسیج اصناف/ از مدیریت بحران تا رساندن کمک‌های بازاریان
 • کمک یک میلیارد تومانی آستان قدس به سیل‌زدگان خوزستانی
 • ارسال کمک‌های مردمی میانه به سیل زدگان
 • ارسال 30 هزار بسته لوازم خانگی رایگان به مناطق سیل‌زده / 10 هزار دام سبک رایگان بین خانوار توزیع شد
 • دومین محموله کمک‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی یزد به منطاق سیل‌زده ارسال شد
 • دومین محموله کمک‌های فرهنگی به مناطق سیل‌زده ارسال شد
 • سه دستگاه کانکس حمام سیار به مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان ارسال شد
 • ساماندهی پسماندهای عفونی شهرستان بهار
 • کلینیک گوارش عصر ایران/ بروزرسانی اردیبهشت ۹۸