مسئول نهاد نمایندگی مقام معظه رهبری در دانشگاه زنجان با اشاره به اتفاقات این روزهای دانشگاه زنجان گفت: پیگیر قانون شکنی‌ها در دانشگاه زنجان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علی قره داغی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به مصوبات شورای فرهنگی دانشگاه زنجان اظهار کرد: آن چیزی که در شورای مطرح مطرح شد این بود که آقایان عنوان کردند که قصد برگزاری یک جشن در خوابگاه خواهران و یک جشن نیز در خوابگاه برادران را دارند که با بحث‌هایی که در این خصوص انجام شد و مصوبه از این قرار شد هفته بعد جشنی در خوابگاه برادران برگزار شود و برای خوابگاه دختران مصوبه‌ای در خصوص  جشن همراه با موسیقی نداریم.

وی با بیان اینکه اتفاق روی داده خوابگاه دختران در دو روز پیش هیچ گونه مصوبه‌ای از شورای فرهنگی نداشت، ابراز کرد: جشنی که در شورای فرهنگی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها مصوب شد، البته بحثهایی نیز مطرح شد که به خاطر ماه مبارک رمضان حتی این جشن هفته آینده نیز برگزار نشود اما در پایان مجوز برای برگزاری جشن همراه با موسیقی در خوابگاه برادران صادر شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظه رهبری در دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه ما نیز دو شب پیش باخبر شدیم که برنامه را تغییر دادند، عنوان کرد: آن برنامه‌ای که مجوز شورای فرهنگی دانشگاه را نداشته باشد، غیرقانونی است. هفته پیش هم یک برنامه بدون مصوبه در دانشگاه زنجان برگزار شد.

وی با بیان اینکه این اتفاقات قانون شکنی و قانون گریزی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم جلوی این سهل انگاریها گرفته شود، بنده پیگیر این موضوع هستم که چرا برنامه‌ای بدون مصوبه برگزار می شود.

قره‌داغی با اشاره به اینکه مصوبه برگزاری جشن خوابگاه برای هفته بعد بود نه دو روز گذشته ادامه داد: موسیقی که برای خوابگاه برادران مصوب شده بود، موسیقی ضعیف بود و برای خوابگاه دختران هیچ نوع موسیقی مصوب نشده است.

وی با بیان اینکه موسیقی پخش شده و همچنین حرکات انجام شده در دو شب گذشته پذیرفتی نیست و از نظر ما ، گفت: پیگیر این قانون شکنی در دانشگاه زنجان هستیم.

انتهای پیام/

منبع: دانا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

گشتی در میان مشکلات دانشجویی/ وقتی دانشجوها پس از فارغ التحصیلی دنبال شغل هستند

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشجویانی که در خوابگاه زندگی می‌کنند، علاوه بردل مشغولی‌های مربوط به درس و دانشگاه، اغلب دغدغه چگونگی گذران زندگی را دارند که در بسیاری موارد، زمینه ساز یا تشدید کننده مشکلات درسی است.

در کنار مسmله گذران زندگی، بیم از آینده مهمترین دغدغه دانشجویان است که می‌تواند تأثیر‌های منفی بر زندگی آن‌ها بگذارد؛ در حالت کلی دانشجویان بومی به علت نزدیک بودن به خانواده بسیاری از مشکلات دانشجویان غیربومی را تجربه نمی‌کنند البته چگونگی گذران زندگی دانشجو غالبا به شرایط مالی خانوادهه بستگی دارد اما علاوه بر معیار‌هایی که بعضی دانشجویان مطرح می‌کنند، سایر معیار‌ها از جمله شرایط روحی، تراکم خوابگاهی، دسترسی به منابع علمی، وضعیت اشتغال و تاهل، نان آور خانواده بودن از عوامل مهم تاثیر گذار بر زندگی و تحصیل دانشجو است.

بیشتر بخوانید: ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای حل مشکلات جامعه

دانشجویان وضع مالی مطلوبی ندارند

روشن است که به طور کلی دانشجویان وضع مالی مطلوبی ندارند و حتی بعضی اوقات زندگی دانشجویان به خصوص در کلان شهر‌هایی مانند تهران زیر حد مطلوب است.

هر روز آمار افراد تحصیلکرده و در شرف پایان تحصیل در کشور رو به افزایش است، برنامه ریزی‌ها و تدوین اسناد ارگان‌های مسئول حکایت از افزایش تعداد و ظرفیت دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و افزایش تعداد دانشجویان دارد، این در حالی است که دانشجویان پس از اتمام دوره دانش آموختگی و حتی در حین تحصیل با مشکلات مادی مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند.

درحالیکه درآمد حدود ۶۰ درصد خانوار‌های ایرانی برای تامین هزینه‌های تحصیلی و رفاهی فرزندانشان مکفی نیست، دانشجویان فرهیخته ایرانی برای تامین نیاز‌های اساسی از قیبل فراهم آوردن کتب و منابع درسی و تامین نیاز‌های اولیه زندگی با کمبود درآمد مواجه هستند، این موارد زمانی تشدی می‌شود که دانشجویان در شهری دور از از محل سکونت و تولد خود به تحصیل مشغول هستند؛ گویا تنها مسئله‌ای که رسیدگی با آن از اهمیت خاصی برخوردار نیست توجه به نیاز‌های مادی دانشجویان است.

دانشجویان ایرانی که چند سال پیش چشم امید به یافتن کار داشتند تا نیاز‌هایشان مرتفع و زمینه دست یابی آنها به جایگاه اجتماعی و اقتصادی قابل قبول  فراهم شود حالا با نزدیک شدن به سال پایانی تحصیل، امید از کف داده‌اند.

بیشتر بخوانید: مهمترین آسیب‌های اجتماعی بحران‌زا در ایران/ برخی به جای حل مسائل به دنبال انتقام از نظام هستند

استفاده از تجارب دانش آموختگان و اساتید که با توسعه دانش تئوری و عملی  به اهداف از قبل تعیین شده رسیده‌اند، می‌تواند چراغ روشن برای راهیان این راه پر از فراز و نشیب باشند.

برای دست یابی به توسعه دانش محور، تغییر در سیاست‌های پژوهشی، برنامه ریزی دقیق و دور از شعار محوری و توجه به وضع معیشتی سرمایه‌های ملی که همانا افراد تحصیل کرده هستند، بسیار مهم است.

به نظر می‌رسد برای دستیابی به اهداف مهم و زیر بنایی چشم انداز بیست ساله توجه به اقتصاد مبتنی بر دانش و دستیابی به توسعه دانش محور است، اما برپایی این امر، نیازمند تامین و تقویت نیروی انسانی جوان و تحصیل کرده، برنامه ریزی منظم و حرکتی آهسته، اما پیوسته و بدون وقفه است که نیاز اولیه آن فراهم آوردن حداقل امکانات اقتصادی برای دانشجویان است.

دانشجویان به دلیل بیکاری به فکر مهاجرت هستند

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره مشکلات بیکاری دانشجوها و اقدام به مهاجرت آنها، اظهار کرد: داستان رفتن و مهاجرت دانشجویان به کشور‌های خارجی جدید نیست، اما با توجه به اینکه اشتغال آن‌ها در کشور کم شده است، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: مهاجرت دانشجویان به کشور‌های خارجی در اختیار وزارت علوم نیست و بخش عمده آن به سایر نهاد‌های کشور مرتبط است، اما در حال حاضر این موضوع کم شده است و در مقاطع مختلف دکتری و کارشناسی ارشد دانشجویان خوبی داریم.

بیشتر بخوانید: بومی گزینی، راهکاری برای حل مشکل خوابگاه‌های دانشجویی

اشتغال مهمترین مشکل دانشجویان

علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات پیش روی دانشجویان، اظهار کرد: به نظر می‌رسد دانشجویان مسائل کمی ندارند و با مشکلات زیادی در زندگی خود دست و پنجه نرم می‌کنند، باید بتوانیم با کمک یکدیگر این مشکلات را کم کنیم و باری از دوش آنها برداریم.

آهون منش ادامه داد: اشتغال از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان است؛ دانشجوها با ورود به هر رشته‌ای، امید به یافتن شغل مناسب دارند و در نتیجه زمانی که با بازار کار نامناسب مواجه می‌شوند دیگر امیدی به ادامه درس ندارند.

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی بیان کرد: تحصیل در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و دانشگاه‌هایی با شهریه بالایکی از مشکلات جدی برای دانشجوهاست؛ چرا که این افراد به دلیل وضع اقتصادی نامناسب توان پرداخت شهریه را ندارند، در نتیجه از ادامه تحصیل انصراف می‌دهند یا تقاضای مرخصی تحصیلی دارند.

وی افزود: صندوق رفاه دانشجویان به منظور از بین بردن دغدغه  پرداخت شهریه به دانشجویان وام می‌دهد ولی مقدار پرداختی آنها کم است؛ در صورت امکان صندوق رفاه باید تعداد ترم‌هایی که دانشگاه می‌تواند وام بگیرد را افزایش دهد تا مقدار وام بیشتر شود تا هنگامی که دانشجو مشغول به کاری شد، بتواند مبالغ را بازگرداند.

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: مقدار وام پرداختی برای هر ترم ۵۰۰ هزار تومان است که کفایت نمی‌کند و دولت باید از طریق بانک‌ها وام کم بهره بگیرد تا هر زمانی که دانشجو فارغ التحصیل شد بتواند آن را پس دهد.

دانشجوها از لحاظ خوابگاه مشکلی ندارند

عبدالمجید خوشنود معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات دانشجوها، گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل دانشجوها اشتغال است چرا که نمی‌توانند به راحتی شغل پیدا کنند از این رو دچار مشکلات زیادی می‌شوند.

خوشنود ادامه داد: برای مشکل اشتغال دانشجوها بحث کارآفرینی و حمایت از کارهای فناوری مطرح است که دانشجوها بتوانند کارآفرینی کنند.

وی بیان کرد: خوشبختانه دانشجوها از نظر خوابگاهی مشکلی ندارند و توانستیم بیشتر مشکلات آنها را حل کنیم البته تعامل خوب دانشجوها با دانشگاه، کار را راحت کرده است.

 تغذیه یکی از دغدغه‌های دانشجویان 

حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات خوابگاهی، گفت: در حال حاضر نمی‌توان گفت که دچار کمبود خوابگاه هستیم یا خیر چرا که آمار در حد تعادل است و مشکلی از نظر  کمبود خوابگاه نداریم، در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل تغذیه و اشتغال است که جزو دغدغه‌های دانشجوها به شمار می‌رود.

آمار بیکاری جوانان به ۳۵ درصد رسیده است

کوروش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات مهمی که جامعه دانشگاهی با آن مواجه است، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات ما بیکاری جوانان دانشجو به ویژه فارغ‌التحصیلان است؛ در طی ۱۰ سال گذشته میزان بیکاری جوانان حدود ۱۰ درصد بوده است، اما متأسفانه در حال حاضر بیکاری آن‌ها با ۳۵ درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید: دغدغه های دانشجویان پیام نور/ "مجازی" نامی شیک با باطنی معیوب

پرند بیان کرد: باید راهکارهای مناسبی ارائه دهیم که افراد به محض فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند؛ رئیس جمهور چندین مرتبه درباره ورود جوانان فارغ‌التحصیل به بازار کار توصیه‌هایی داشتند و بر همین اساس با معاونت پژوهشی وزارت علوم و معاون توسعه و اشتغال وزارت کار و رفاه اجتماعی تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رساندیم.

وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم که جوانان را به محض فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار کنیم، گفت: در بستر این تفاهم‌نامه‌ها جوانان دانشجو و فارغ‌التحصیلان می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

انتهای پیام/

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۳۲۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تارتار :‌نمی‌خواهم حرمت‌ها شکسته شود
 • کریمی: مدال‌هایم را خیلی دوست ندارم/ پیگیر انتخابات فدراسیون کشتی نیستم
 • ‌نمی‌خواهم حرمت‌ها شکسته شود ولی چاره‌ای جز رفتن نیست/ هدایت تیم امید برایم افتخار است
 • اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان از بخش خصوصی برای ساماندهی خوابگاه‌های غیر دولتی
 • بدون تعارف‌ترین آدم‌های این هفته در پرشورترین دیدار هفته
 • امام‌جمعه موقت سمنان: بی‌تفاوتی مجلس به گرانی‌ها در کشور پذیرفتنی نیست
 • مجلس در هفته گذشته| از تعیین مجازات اسیدپاشی تا لغو پرداخت عوارض واردات خودروهای هیبریدی
 • افتتاح خوابگاه دانش آموزی برکت در روستای قاسم آباد
 • زنجان با ۶ گردان خط‌شکن در چهار مرحله عملیات بیت‌المقدس حضور داشت
 • عده‌ای رسماً قانون‌شکنی می‌کنند/ همه مجازات‌ها نباید زندان و اعدام باشد
 • مردم نسبت به زبان فارسی نوعی غیرت ملی از خود نشان دهند/ ضرورت توجه به نقش زبان‌شناسان در پاسداری از زبان/ رابطه زبان و موسیقی در فارسی تنظیم شده است
 • بد است برای ملت ایران و به خصوص اصفهان که عده‌ای دهن‌کجی و هنجارشکنی کنند/ نباید در حالت انفعال قرار بگیریم، عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند
 • حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان در مازندران
 • عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند/ در برابر دهن کجی به مقدسات نباید منفعل باشیم
 • فیلم/ حرمت‌شکنی ماه رمضان در تالارهای پذیرایی!
 • اختصاص ۴۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی برای ساماندهی خوابگاه‌های غیر دولتی
 • زندانیان جرائم غیر عمد افراد هنجار شکن نیستند/ آزادی هایی که با گلریزان انجام می‌شود، شامل هنجارشکنان نیست
 • نماینده پلدختر به‌جای حمایت از افراد بی‌کفایت پیگیر مطالبات سیل‌زدگان باشد
 • اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیون تومانی بخش خصوصی برای ساماندهی خوابگاه‌های غیر‌دولتی