تمرین استقلال بار دیگر از سوی بازیکنان این تیم تحریم شد! اتفاقی که در سال‌های اخیر بخصوص لیگ‌های هجدهم و هفدهم بارها تکرار شده بود.

این تصمیم جدی به دلیل خلف وعده‌های مکرر مدیران باشگاه در راستای به موقع پرداخت دستمزدهای آنها اتخاذ شده است. در عین حال باشگاه استقلال که با بدهی‌های سنگینی مواجه است اعلام کرده که برای فصل آتی قصد دارد با سرمربی خارجی وارد لیگ برتر شود. در همین راستا مذاکراتی هم شده و نام‌هایی که در روزهای اخیر به گوش خورد ناشی از سیاست باشگاه استقلال برای جذب مربی خارجی است. موضوعی که حالا اعتراض بازیکنان را هم به دنبال داشته تا آنها به طور مستقیم بعد از تحصنی که در تمرین روز سه‌شنبه داشتند اعلام کنند که به جای استخدام مربی جدید خارجی لطفا با ما تسویه حساب کنید!

فقط ۴۰ درصد پرداختی

بعد از اعتصاب بازیکنان استقلال شاید اینطور به نظر می‌رسید که آنها خواستار دریافت آخرین مرحله از قسط خود هستند اما کاشف به عمل آمده که سران این باشگاه به جز چند مورد، به اغلب بازیکنان تیم خود بیش از 40 درصد پرداختی نداشته‌اند. معمولا در این برهه از فصل باشگاه‌ها بین 20 تا 30 درصد به بازیکنان و اعضای کادرفنی خود بدهی دارند اما باشگاه استقلال به لحاظ مالی به حدی ضعیف عمل کرده که نتوانسته پرداختی‌ها را به 70 تا 80 درصد برساند به همین جهت حالا نیاز است که بخش اعظمی از بدهی‌های مانده به بازیکنان پرداخت شود که روشن نیست با مشکلات مالی که باشگاه استقلال با آن دست و پنجه نرم می‌کند، موفق به پرداخت بدهی‌ها بشود یا نه.

یک میلیون دلار برای شفر

در عین حال باشگاه استقلال یک بدهی بزرگ دیگر هم دارد که باید برای پرداخت آن راه چاره بیندیشد. وینفرد شفر با باشگاه استقلال قراردادی به ارزش یک میلیون دلار منعقد کرده است که این رقم برای فصل آتی است. با توجه به اینکه امیرحسین فتحی در اقدامی نسنجیده اقدام به اخراج سرمربی‌اش کرده، باید تمام و کمال این پول را پرداخت کند.

معادل ریالی این یک میلیون دلار به 15 میلیارد تومان می‌رسد که بعید است باشگاه استقلال در شرایط کنونی که قادر به پرداخت حقوق‌های عقب مانده بازیکنان نیست، بتواند چنین مبلغی را به اعضای تیم پرداخت کند مگر آنکه از جایی پول هنگفتی به باشگاه استقلال برسد و آنها بتوانند دیون خود را پرداخت کنند.

پیش‌خور بودجه فصل بعد

بارها شنیده‌ایم که مدیران باشگاه استقلال به دلیل مشکلات مالی بودجه فصل آینده را هم در این فصل هزینه کرده‌اند. به اصطلاح به این اقدام پیش‌خور می‌گویند که هیچ یک از مدیران باشگاه استقلال چنین اقدامی را تکذیب نکرده‌اند. ماه‌ها پیش نیز طبق محاسباتی مشخص شد که استقلال با منفی 30 میلیارد تومان وارد بازی‌های لیگ برتر شده که اگر مجموع این اعداد کنار هم قرار داده شود، مشخص می‌گردد استقلال رقم چشمگیری عقب است و باید در راستای تسویه آنها اقدامی سریع انجام دهد تا بیش از این بدهی روی بدهی انباشته نشود.

این اعتصاب به نفع مجیدی می‌شود؟

اما در لابه‌لای این اعتصاب باید به مباحث فرعی هم توجه کرد. اعتصاب اخیر بازیکنان استقلال بدون شک به سود فرهاد مجیدی تمام خواهد شد. وقتی بازیکنان به گوش باشگاه رسانده‌اند که به جای جذب مربی خارجی بدهی‌های ما را پرداخت کنید، این خواسته ممکن است مسوولان باشگاه استقلال را به سمت حفظ همین کادرفنی سوق دهد تا شاید از عهده پرداخت حقوق بازیکنان برآیند. بدون شک اگر باشگاه استقلال بخواهد در با شفر تسویه حساب کند، 60 درصد باقی مانده حقوق بازیکنان را پرداخت و از سویی یک مربی خارجی را هم به خدمت بگیرد نیاز به بودجه‌ای قابل توجه دارد.

مگر آنکه سران باشگاه استقلال بی‌توجه به بدهی‌های برجا مانده در دوران مدیریت خود، با سرمربی جدید خارجی قرارداد ببندند، پرداختی به شفر را تا رسیدن زمان رسیدگی به شکایت این مربی از سوی فیفا به حال خود رها کنند و به بازیکنان هم مبلغی پرداخت نکنند که این اقدام قطعا حاشیه‌هایی برای این باشگاه و مدیرانش به همراه خواهد داشت.

جیب خالی پز عالی!

وضعیت کنونی استقلال درست مصداق آدمی است که با جیب خالی پز می‌دهد! اینکه در استقلال ماه‌ها است بازیکنان حقوق نگرفته‌اند و حتی اردوی قطر به دلیل مشکلات مالی لغو می‌شود و پولی برای تسویه حساب با شفر وجود ندارد و در عین حال سراغ مربیان خارجی می‌روند نشان می‌دهد که انگار برخی از تصمیم‌گیران این باشگاه آینده این باشگاه و احتمالا پرونده‌های مالی قطوری که بر جا خواهد ماند، برای‌شان هیچ اهمیتی ندارد!

ایران ورزشی

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

عرب: نان شب‌مان را به منشا دادیم/ می‌خواهیم برانکو بماند

مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید به خاطر بدهی به یک هتل می‌خواستند لوگوی این باشگاه را توقیف کنند.

به گزارش ایسنا، ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره دلیل تأخیر در پرداخت قرارداد بازیکنان اظهار کرد: به خاطر بدهی به یک هتل که ۳۳۰ میلیون تومان است می‌خواستند لوگوی پرسپولیس را توقیف کنند. یا یک بدهی از سال ۹۱ وجود دارد که ۶۰ هزار دلار است. الان ۶۰ هزار دلار می‌شود ۹۰۰ میلیون. یک زمانی بدهی را اگر ندهیم باشگاه جریمه می‌شود، لوگو توقیف می‌شود. آن وقت اسپانسر به خاطر همین موضوع قصدش را پرداخت نمی‌کند و مشکلات بیش‌تر می‌شود. پس یک مواقعی ما راهی جز پرداخت این بدهی‌ها نداریم. بعد فکر می‌کنند ما نمی‌خواهیم پول بازیکنان را پرداخت کنیم.

او درباره این که پاداش AFC به چه صورت خرج شد هم بیان کرد: ای اف سی ۱۰۰ هزار دلار را برای خیریه برداشت. حدود ۲۰۰ هزار دلار برای بدهی‌هایی که برای مسابقات داشتیم، برداشت. زمانی که حدوداً یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار به ما رسید دلار ۱۱ هزار تومان بود. یک مقداری از پول برای پاداش و اقساط بازیکنان پرداخت شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره قرارداد برانکو هم اظهار کرد: برانکو فصل بعدی قرارداد دارد و می‌خواهیم او بماند. اخیر توانستیم اقدام خوبی برای پرداخت مطالباتش کنیم. برای سال بعد یک برنامه اسپانسرینگ خوب در نظر گرفتیم.

او در مورد ترانسفر برخی بازیکنان از جمله بیرانوند هم بیان کرد: ما از برانکو فهرست خواستیم. او هیچ صحبتی از بازیکنان خروجی و ورودی نکردند اما موضوعی که پیشنهاد شد این بود که به بازیکنان اعلام شده است اگر پیشنهاد خارجی داشتند به باشگاه بگویند تا در یک کمیته همه جوانب را در نظر بگیریم تا بهترین تصمیم گرفته شود. تا زمانی که پیشنهادی نباشد تصمیمی گرفته نمی‌شود. ما فقط به جام حذفی فکر می‌کنیم تا به فینال جام حذفی برویم.

عرب در مورد تمدید قرارداد بازیکنان و هم‌چنین بشار رسن اظهار کرد: بازیکنان ما همه قرارداد دارند. بحث بازیکنان و کادر فنی خارجی یک مقدار با مشکل مواجه شده است و باید با دقت تصمیم بگیریم. ما پولی به منشا دادیم که نان شب ما بود. اما این کار را کردیم تا برای باشگاه مشکل به وجود نیاید. اگر این کار را نمی‌کردیم او سال بعد ۸ میلیارد بدهی روی دست باشگاه می‌گذاشت. در مورد بشار هم همین است. در صدد رفع یک مشکل با مدیر برنامه‌های او هستیم. سعی ما بر توافق است و فکر می‌کنم توافق صورت بگیرد. آن‌ها هم باید شرایط را در نظر بگیرند. هم قیمت ارز مساله است و هم اینک ه درخواست او از فصل پیش بیش‌تر است.

او درباره سید جلال حسینی هم گفت: ما نه فهرست مازاد داریم و نه فهرست جدید. همه بازیکنان ما هم قرارداد دارند. روابط خوبی در باشگاه حاکم است. همه هم‌قسم هستیم برای بازی نیمه‌نهایی جام حذفی.

عرب درباره صفحه اینستاگرام باشگاه پرسپولیس که گفته می‌شود در اختیار باشگاه نیست هم اظهار کرد: بخشی را در باشگاه راه‌اندازی کردیم به اسم مدیریت فضای مجازی. تیک آبی توئیتر را به تازگی با تأیید فیفا گرفته‌ایم. در مورد صفحه اینستاگرام هم حدوداً یک ماه است در تلاش هستیم و مکاتباتی انجام داده‌ایم. قبلاً نامه رسمی از طرف باشگاه برای فیفا رفته بود که اینستاگرام پرسپولیس تیک آبی گرفت. به همین خاطر نامه و درخواست ما را به راحتی نپذیرفتند. نامه را به فدراسیون دادند که تأیید کنند که تأیید شد. دوباره نامه را به ای اف سی فرستادند که آن‌ها دوباره نامه را برای تأیید به فدراسیون فوتبال ایران فرستادند. هفته گذشته دو بار و به مدت ۴ ساعت صفحه اینستاگرام پرسپولیس قطع شد که این یک هشدار است و نشان می‌دهد که برای حل این موضوع اتفاقاتی در حال رخ دادن است. این یک موقعیت خوب برای باشگاه برای درآمدزایی است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد جام حذفی هم گفت: وقتی سازمان لیگ به عنوان مرجع برگزاری مسابقات به ما اعلام می‌کند که مسابقه نیمه‌نهایی ۵۰-۵۰ است ما تابع هستیم. آن چیزی که به ما اعلام شده است همین است. ما سعی کردیم ارتباط خوبی با باشگاه سپاهان داشته باشیم. به دو سه نفر مأموریت دادیم که زودتر به آن‌جا بروند تا شرایط را بررسی کنند. باشگاه پرسپولیس برای برگزاری یک مسابقه خوب و به دور از هرگونه حواشی آمادگی کامل را دار. دوستان ما در باشگاه سپاهان هم به همین صورت عمل می‌کنند.

او که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت در پایان گفت: کار اسپانسری ما به نتایج خوبی می‌رسد. اگر اتفاق خاصی نیفتد ما سال آینده به لحاظ مالی در شرایط بهتری خواهیم بود. می‌خواهیم از پتانسیل‌های باشگاه استفاده کنیم و درآمدزایی کنیم. البته دولتی بودن روی ما اثر منفی دارد. این موضوع خصوصی‌سازی باید مدنظر گرفته شود. ما حتی برای استخدام یک مشاور برای باشگاه هم با محدودیت مواجه هستیم.

انتهای پیام

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۳۲۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر
 • بدهی میلیاردی خارجی، دسته گلی که مدیران سابق فدراسیون کشتی به آب دادند
 • انتشار جزییات قرارداد خارجی های استقلال
 • بدهی سنگین فدراسیون کشتی به فیلا از کجا آمد؟
 • رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال+ سند
 • اختصاصی| رونمایی از قرارداد خارجی‌های استقلال؛ از شفر، تیام و پاتوسی تا گرو، ایسما و نیومایر + سند
 • به خاطر بدهی به یک هتل می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند
 • عرب: هیچ صحبتی از فهرست مازاد و بازیکنان جدید نشده است/ وزارت ورزش نگاه متفاوتی به پرسپولیس و استقلال نداشته
 • واکنش عرب به توقیف لوگوی پرسپولیس و پیشنهاد خارجی بیرانوند
 • عرب: بالای صد میلیارد بدهی مالیاتی داریم / می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند / برانکو به ما لیست نداده است
 • عرب: می‌خواستند لوگوی باشگاه را توقیف کنند
 • صحبتهای مهم عرب، از ماندن برانکو تا رفتن بیرانوند و بازی با سپاهان
 • عرب: مسائل ریالی و بحث ارزی فصل سختی را برای ما رقم زد/ اگر لوگو توقیف شود به مشکل می‌خوریم/ برانکو فصل بعدی قرارداد دارد/ نمی‌خواهیم‌جلوی رشد بازیکنان را بگیریم
 • پاسخ بنی تمیم به بدهی های سنگین فدراسیون کشتی
 • واکنش بنی تمیم به بدهی‌های فدراسیون کشتی و ماجرای تعلیق احتمالی
 • بدهی میلیاردی خارجی، میراث مدیران سابق فدراسیون کشتی/ ارثیه‌ای برای تعلیق!
 • ضرورت اجرای تعهدات کشورهای باقی مانده بر اساس بیانیه کمیسیون مشترک برجام
 • دو روش «فک رهن» سند ملکی در بانک مسکن
 • عرب به دنبال راهی برای درآمدزایی ارزی/ پرداختی به خارجی‌ها قبل از دیدار با سپاهان