نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: بازسازی مناطق سیل‌زده اگر با روند فعلی پیش رود نمی‌توان گفت کاری انجام شده، لذا لازم است قبل از گرمای صد در صدی هوا کار بازسازی منازل به سرانجامی برسد.  به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، جواد کاظم‌نسب نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت مردم سیل زده در خوزستان گفت: مشکل بعد از سیل مشکل حادتر از زمان سیل است و باید تمهیدات لازم برای مردم مناطق سیل‌زده اندیشیده شود.

وی افزود: مهمترین موضوعی که الان وجود دارد این است که مردم مناطق سیل‌زده باید به واحد‌های مسکونی خود بازگردند و بنیاد مسکن باید به سرعت برای تجدید و بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق سیل‌زده اقدام کند اگرچه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته، اما سرعت کار پایین است و کار باید با سرعت بیشتری انجام شود تا جوابگوی نیاز مردم باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استاندار خوزستان، ادارات کل نیرو، کشاورزی و نفت را موظف کرده تا آب موجود در روستا‌ها و مزارع مردم را خالی کنند و الان هم این کار در حال انجام است.

کاظم‌نسب خاطرنشان کرد: با توجه به فصل گرما، شرایط برای مردم مناطق سیل‌زده شرایط بدی است و مردم تعداد کمی از روستا‌ها در چادر به سر می‌برند و در مضیقه کامل هستند.

وی افزود:‌موضوع دیگر تسریع در بازسازی منازل و اعطای اعتبارات مورد نظر به مردم است که اگرچه بنیاد مسکن به این مسئله ورود پیدا کرده، اما این مسئله نیازمند اقدام سریع و جدی است که هرچه سریع‌تر به این موضوع توجه شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسئله مهمتر از این پرداخت خسارت به کشاورزان است. الان فقط کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند مشمول پرداخت خسارت شده‌اند.

کاظم‌نسب خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وضعیت بیمه در وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های قبل و امسال به طور کل جوابگوی مردم نبوده و نیست و کشاورزان اعتمادی به بیمه محصولات کشاورزی نداشتند اکثرا محصولات کشاورزی خود را بیمه نکرده‌اند و، چون این کار انجام نشده نسبت به پرداخت خسارت‌شان اقدام سرسری انجام نشده و انتظار داریم که مسئولین و متولیان نسبت به پرداخت خسارت‌ها ورود پیدا کنند.

وی افزود: مهمتر از پرداخت خسارت خالی شدن آب از اراضی کشاورزی است تا این زمین‌ها آماده کشت تابستانه شود. کشاورزانی که آب زمین‌های آن‌ها را فرا گرفته به خاطر این بود که برای جلوگیری از ورود آب رودخانه به بخش‌های مسکونی آب به سمت زمین‌های آن‌ها منحرف شود و این کار آن‌ها یک نوع ایثار به شمار می‌رود و حالا باید جواب کشاورزان را داد و خسارت‌هایشان را پرداخت کرد. کود و سم مورد نیاز آن‌ها را تامین و وام‌های آن‌ها را طبق مصوبه هیأت دولت برای مدت سه سال استمحال کرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مصوبات در خصوص سیل‌زده‌ها به صورت جدی اجرایی شود و با یک اراده قوی در این مسیر گام برداشته شود. حضور مسئولین هلال احمر و ... در مناطق سیل‌زده پررنگ‌تـر از قبل مشاهده شود و نباید اجازه داد بیماری در روستا‌ها و مناطق سیل‌زده شیوع پیدا کند.

کاظم‌نسب خاطرنشان کرد: جاده‌های منتهی به مناطق سیل‌زده باید هر چه زودتر بازسازی و ترمیم شوند و به طور کل اگر این آمار انجام داده و به کار در این زمینه سرعت داده شود می‌توان گفت: کاری انجام شده، اما اگر این کار‌ها با سرعت کند انجام شود باید بگویم که در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: طی تماسی که من با بنیاد مسکن داشتم در بعضی روستا‌ها آمارگیری کامل برای تعیین سطح خرابی‌ها به طور کامل انجام شده و در بعضی موارد مبالغی هم به ساکنان این روستا پرداخت شده و به ازای هر خانوار ۵ میلیون تومان به تعدادی خانواده‌ها داده شده، اما باید سرعت کار بیشتر شود تا قبل از گرمای شدید اقدام لازم برای بازسازی واحد‌های مسکونی انجام شده باشد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر کار با روند فعلی پیش رود نتیجه کار جالب نخواهد بود و لازم است دستگاه‌های مسئول به سرعت ورود پیدا کنند و با مشارکت دیگر استان‌ها نسبت به تعمیر و بازسازی اقدام کنند. منبع: خبرگزاری فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سریال‌های تلویزیون، صدای کیهان را هم درآورد

ساعت24 - رسانه ملی سال‌هاست که درایام ماه مبارک رمضان تلاش می‌کند تا سریال‌هایی را با حال و هوای این ایام تهیه و تولید کند تا روزه‌داران پای سفره‌های معنوی افطار از فیوضات روایت‌های عارفانه، دینی و آموزنده این نوع مجموعه‌ها لذت برده و همراه این ماه عزیز به خدا نزدیکترشوند.

رسانه ملی سال‌هاست که درایام ماه مبارک رمضان تلاش می‌کند تا سریال‌هایی را با حال و هوای این ایام تهیه و تولید کند تا روزه‌داران پای سفره‌های معنوی افطار از فیوضات روایت‌های عارفانه، دینی و آموزنده این نوع مجموعه‌ها لذت برده و همراه این ماه عزیز به خدا نزدیکترشوند.

اگر به گذشته تلویزیون نگاه کنیم خواهیم دید که صداوسیما در سال‌های نخست تلاش می‌کرد با تولید مجموعه‌های خوب و فاخر و درتراز با ایام معنوی ماه رمضان، حال و هوای این ایام پرفیض را در بین مردم جلا دهد. چه بسا دیدیم که در دهه‌های هفتاد، هشتاد و اوایل دهه نود هم شاهد پخش سریال‌هایی با مضامین دینی و آموزنده رمضانی در شبکه‌های تلویزیونی بودیم.

مثل «او یک فرشته بود»، «صاحبدلان»، «میوه ممنوعه»، «روزحسرت»، «اغما» و... که توانستند به عنوان سریال‌های ماندگار رمضانی در خاطر مردم باقی بمانند. الان هم مردم ما با یاد آن‌ها خاطره بازی می‌کنند. اما به نظر می‌رسد که امسال مجموعه‌هایی برای پخش در شبکه‌های یک ، دو و سه سیما درنظر گرفته شده‌اند که همتراز با این ماه عزیز نیستند و درحقیقت باید اذعان کرد که با فضای معنوی این ماه فاصله داشته و به نوعی با رمضان غریبه‌اند.

شبکه سه سیما با مجموعه «برادر جان» به استقبال ماه رمضان آمده که داستان آن حول محور خانواده‌هایی است که به نوعی درگیر مسایل مالی خود هستند و به هیچ وجه حال و هوای رمضانی را دراذهان زنده نمی‌کند. «دل دار» عنوان سریال عاشقانه‌ای است که از شبکه دو سیما برای مخاطبان این شبکه پخش می‌شود.

این سریال نه تنها حس معنوی ایام رمضان را به مخاطب منتقل نمی‌کند بلکه درحقیقت هیچ سنخیتی با ایام ماه مبارک رمضان نداشته و به قدری داستانش بی‌محتوا و دم دستی است که درحد و اندازه یک شبکه سراسری نیست! البته شبکه یک که شبکه ملی فراگیر هست هم این شب‌ها با مجموعه‌ای کاملا متفاوت با عنوان «ازیادها رفته» که با فضای معنوی این ایام فاصله دارد و از هر نظر بیگانه با فضای این ایام است.

این سریال نیز داستانی از تاریخ معاصر و دوره پهلوی اول را روایت می‌کند که جای پخش آن در این ایام نیست. مشخص نیست که مدیران رسانه ملی با چه هدفی پخش این سریال را درکنداکتورشبکه یک قرار داده‌اند؟

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

کنکور به تعویق افتاد؟

کلیدواژه: نماینده مردم اهواز مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی سیل خوزستان سیل لرستان سیل گلستان سیل در مناطق شمالی کشور سیل در خوزستان سیل شیراز

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۴۳۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پویش افطاری ساده برای ۱۲۰ هزار نفر در هفته اکرام ایتام/ رشد ۲۵ درصدی کمک های مردمی در سال گذشته/ اتمام کار منازل سیل زدگان تحت پوشش کمیته امداد خوزستان تا پایان سال/ تمامی مددجویان در سال ۹۷ بیمه حوادث شده بودند
 • چرا ایران تمایل به ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای با قدرت پایین ندارد؟
 • سرپل ذهاب زلزله آمد
 • زمین‌لرزه 3.3ریشتری در سرپل‌ذهاب
 • جزییات زمین‌لرزه 3.3ریشتری در سرپل‌ذهاب
 • زمین‌لرزه3.3ریشتری سرپل‌ذهاب را لرزاند
 • تنها یک اردوگاه اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان در خوزستان فعال است
 • «گروهان سوم» کجاست؟
 • آخرین وضعیت شهرهای سیل‌زده خوزستان از زبان فرمانداران/از خسارت سنگین سیل تا تهدید مجدد سیلاب
 • منازل آسیب دیده در سیل اخیر بازسازی می شوند
 • همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در بازسازی منازل سیل‌زدگان
 • خدمات‌رسانی قرارگاه جهادی مرکز عصر ظهور اهواز به سیل‌زدگان ادامه دارد
 • کمک یک میلیارد تومانی آستان قدس به سیل‌زدگان خوزستانی
 • ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای بازسازی منازل سیل‌زدگان به کمک بنیاد مسکن آمد
 • آغاز اعطای تسهیلات برای احداث و بازسازی منازل سیلزده کرمانشاه
 • استاندار سیستان و بلوچستان:بستر سازی‌ منازل آسیب دیده از سیل در حال انجام است
 • لزوم حضور جدی دستگاه های اجرایی در بازسازی شهر اهواز
 • لزوم توجه به کنترل فشار خون بالا / مشارکت در طرح پویش بهار همدلی به منظور بازسازی منازل متأثر از سیل در خوزستان
 • سازماندهی ۳۰ گروه جهادی استان قم برای بازسازی منازل سیل زده لرستان