به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حدود دو هفته پیش بود که سازمان اطلاعات سپاه عاشورا در اطلاعیه‌ای از دستگیری محسن فروزان و همسرش توسط این سازمان خبر داد.

در این اطلاعیه که در پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه عاشورا منتشر بود این گونه آمده بود: محسن فروزان به‌همراه همسرش توسط سازمان اطلاعات سپاه عاشورا دستگیر شد.

دروازه‌بان تیم تراکتورسازی تبریز به‌همراه همسرش به‌اتهام تبانی و شرط‌بندی، 9 اردیبهشت توسط سازمان اطلاعات سپاه عاشورا در تهران بازداشت شد.

منابع خبری، مراکز مختلفی را مسئول این اقدام مهم معرفی کرده بودند که سازمان اطلاعات سپاه عاشورا با این اطلاعیه خبرهای غیررسمی را رد کرد.

اما چند روز پس از این دستگری آنها آزاد شدند و در همین راستا وکیل فروزان مطلبی را در اختیار برخی رسانه قرار داد که در زیر می‌خوانید:

به نام خدا

پیرو انتشار اخباری در فضای مجازی و رسانه ای در خصوص بازداشت آقای محسن فروزان و همسر ایشان، اینک در راستای تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

1-متعاقب برگزاری بازی سپیدرود و تراکتورسازی اتهاماتی متوجه موکلین اینجانب گردید که مرجع محترم قضایی در حال رسیدگی به این اتهامات می باشد. موکلین بنده انتساب هر گونه اتهام به خود را قویاً رد نموده و رجاء واثق دارند که مرجع محترم قضایی به دور از هیاهو های غیر ورزشی و سهم خواهی های صورت گرفته از این واقعه صرفاً بر اساس مستندات پرونده رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد نمود.

2-موکلین خود از این واقعه متحمل ضررحیثیتی و اعتباری شده اند که اقدامات مقتضی در راستای احقاق حقوق خود را معمول داشته اند و امید دارند مراجع محترم قضایی کما فی سابق، در راستای احقاق حقوق حقه شان جدیت و اهتمام لازم را معمول دارند.

3-مطالب مندرج در فضای مجازی و رسانه ای عموماً به دور از واقعیت های حقوقی پرونده بوده که موکلین حق خود را در پیگیری و تعقیب مطالب خلاف واقع، محفوظ می دارند.

4-اینجانب وکیل متهمین به همراه نامبردگان، به عدالت دستگاه قضایی اعتماد کامل داشته و از ریاست محترم قضایی که خود طلایه دار عدالت محوری و حق مداری در دستگاه قضاست در خواست داریم که از خروج پرونده از مسیر حقوقی جلوگیری نمایند. ضمن اینکه از برخی افراد غیرورزشی می‌خواهیم که بجای فرافکنی در فضای مجازی و رسانه‌ای به وظیفه اصلی خود در خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی عمل نموده و اجازه دهند محاکم قضایی به دور از التهاب سیاسی و صرفاً بر اساس مستندات و مدارک مرتبط با پرونده، به پرونده های مطروحه رسیدگی و اتخاذ تصمیم نمایند.

5-موکلین اینجانب اینک با ارائه مستندات و اقناع مرجع قضایی در صدور قرار وثیقه و سپردن اسناد لازم در حال حاضر آزاد می‌باشند و لازم است اعلام نماید که درج هرگونه مطلبی منتسب به خود و موکلین بدون تایید اینجانب و موکلین، نشر اکاذیب و قابل پیگیری می‌باشد.

البته شنیده ها حاکی از آن دارد که حکم فروزان توسط کمیته اخلاق بزودی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری برنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

جزئیات تازه‌ پرونده فساد در جهاد کشاورزی خراسان رضوی

اتهام تشکیل و رهبری باند ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری به رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی که همچنان به همراه دیگر مدیران متخلف سازمان جهادکشاورزی استان در بازداشت به سر می‌برد، تفهیم شد.

در پی ورود قاطعانه دادستانی مرکز استان خراسان رضوی به ماجرای تخلفات گسترده چندین تن از مدیران سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی و دستگیری آن‌ها که در میان افراد بازداشت شده رئیس سابق سازمان یاد شده نیز حضور دارد، پس از تجمیع مستندات و ادله قضایی سرانجام چند روز پیش اتهام تشکیل و رهبری باند ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری به مدیر وقت سازمان جهادکشاورزی استان تفهیم شد.

 ماجرای بازداشت مدیران متخلف چه بود؟

۱۸ دی سال گذشته بود که طی انتشار خبری در خط قرمز روزنامه قدس، به ماجرای بازداشت پنج نفر از مدیران ارشد سازمان جهادکشاورزی استان اشاره کردیم.

در آن نسخه از روزنامه و در تشریح جزئیات ماجرا عنوان شد: «پرونده تخلف‌های یاد شده در شعبه ۲۱۷ و توسط بازپرس محمدعلی کمال‌زاده به صورت ویژه‌ای در حال رسیدگی و مستندات ارائه شده به دقت مورد کاوش قــرار گرفته است. از سویی با جلوتر رفتن اقدامات قضایی، مســتندات بیشتری از عمق تخلفات مدیران ارشد سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی روی میز بازپرسی قرار گرفت. همچنین با جمع‌بندی ادله قضایی و مشخص شدن نحوه تخلفات، بازپرس پرونده دستور بازداشت متهمان را که به صورت باندی اقدام به ارتکاب جرایم مالی کرده بودند، صادر کرد.

در مرحله نخست و طی چند عملیات، سه نفر از مدیران سابق سازمان جهاد کشــاورزی استان شامل مدیر سابق اداره تعاون روســتایی استان، مدیر سابق جهاد کشــاورزی مشهد و مدیر ســابق اداره تعاون روستایی مشهد، دستگیر شدند. در همین راســتا و در مرحله دوم، حکم بازداشت دو تن دیگر از مدیران ارشد سازمان جهاد کشاورزی استان صادر و در اختیار مأموران قرار گرفت. مأموران پس از کسب دستور قضایی یکشنبه شب گذشته (۱۶ دی‌ماه ۹۷) وارد عمل شده و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان را در فرودگاه مشــهد و مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان را هم در منزلش دستگیر و به بازداشتگاه منتقل کردند.

در ادامه این خبر آمده بود: در حالی که به‌تمامی افراد بازداشــت شده اتهام دریافت رشوه، از سوی مقام قضایی تفهیم شده است، متهمان با قرار بازداشــت موقت راهی زندان شــدند تا دیگر مراحل قضایی پرونده نیز صورت پذیرد. در پایان آن خبر بازپرس کمال‌زاده به قدس گفت: تحقیقات به صورت محرمانه در حال پیگیری است و مردم مطمئن باشند که دستگاه قضایی با شبکه فساد شناسایی شده قاطعانه برخورد خواهد کرد.»

 تفهیم اتهام به رئیس سازمان سابق

همان‌طور که مقام قضایی به آن اشاره کرده بود تمامی اقدامات قضایی به صورت محرمانه‌ای پیش رفت تا موجب شود دیگر افراد متخلف هم شناسایی و از سوی دیگر مستندات جرم براحتی معدوم‌سازی نشود.

این رویه ادامه پیدا کرد تا اینکه چند روز پیش و پس از حدود پنج ماه رسیدگی موشکافانه به ماجرا و با توجه به جمیع مستندات دریافت شده، اتهام تشکیل و رهبری باند ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری به رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی که همچنان به همراه دیگر مدیران متخلف سازمان جهادکشاورزی استان در بازداشت به سر می‌برد، تفهیم شد. (طبق ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۱۳۶۷، کسانی که با تشکیل یا رهبری شبکه چند نفری به امر ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مبادرت ورزند علاوه بر ضبط کلیه اموال منقول و غیرمنقولی که از طریق رشوه کسب کرده‌اند به نفع دولت و استرداد اموال یادشده در مورد اختلاس و کلاهبرداری و رد آن حسب مورد به دولت یا افراد، به جزای نقدی معادل مجموع آن اموال وانفصال دائم از خدمات دولتی و حبس از ۱۵ سال تا ابد محکوم می‌شوند و در صورتی ‌که مصداق افساد فی‌الارض باشند مجازات آن‌ها، مجازات مفسد فی‌الارض خواهد بود». از سوی دیگر قرار صادره در مورد رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان به بازداشت موقت تغییر کرد.

 رشوه‌خواری سه کارمند دیگر هم لو رفت!

این تمام ماجرا نبود و همزمان با رسیدگی ویژه و خارج از نوبت این پرونده عظیم که مجموعه‌ای از اقدام‌های خلاف قانون در آن دیده می‌شود، مستندات جدیدی هم روی میز بازپرس پرونده قرار گرفت که حکایت از دریافت ارقام چند صد میلیونی رشوه توسط چند کارمند دیگر سازمان جهاد کشاورزی استان داشت.

برهمین اساس دستور تحقیقات نامحسوس و تکمیلی ماجرا صادر و ضابطان خاص دستگاه قضایی روی موضوع دقیق شدند و پس از چندین روز تلاش شبانه‌روزی نتیجه اقدام‌های خود را به دستگاه قضایی منعکس کردند. بازخوانی اسناد یادشده توسط مقام قضایی نشان داد یکی از مدیران سازمان مذکور حدود ۱۶۰ میلیون، معاون یکی از قسمت‌ها هم حدود ۷۰ میلیون و کارمند شاغل در سازمان جهادکشاورزی استان هم حدود۲۷۰میلیون تومان رشوه دریافت کرده‌اند.

با توجه به این ماجرا بازپرس پرونده دستور بازداشت هر سه متهم را صادر کرد. در حال حاضر متهمان یادشده به اتهام دریافت رشوه در بازادشت به سر می‌برند تا زوایای تاریک و مبهم پرونده و دیگر افراد احتمالی دخیل در ماجرا نیز شناسایی و به دست عدالت سپرده شوند.

منبع: روزنامه قدس

انتهای پیام/

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: بازی تراکتورسازی تبریز رسانه عاشورا نظام مقدس جمهوری اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۵۳۵۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جزئیات پرونده باند فساد در جهادکشاورزی خراسان رضوی
 • مختومه شدن پرونده قضایی شکایت از یک نشریه محلی
 • رشادت های دوران دفاع مقدس جرأت حمله نظامی دشمن را گرفته است
 • عکس‌های سه اپرای تئاتر عروسکی وارد کتاب یونیمای جهانی شد
 • رئیس‌دادگستری قزوین: مقابله با فساد وظیفه اصلی دستگاه قضایی است
 • واگذاری پرسپولیس و استقلال کش‌دار شده است/ موضوع فروزان ربطی به وزیر ورزش ندارد
 • محسن چاوشی برای خرمشهر نوشت
 • ۲ جایزه از یک جشنواره آمریکایی برای فیلم‌های کوتاه ایرانی
 • (تصاویر) ترامپ با همسرش در قبرستان
 • مراسم معنوی زیارت عاشورا در نمین برگزار شد
 • پُست پُرکنایه «محسن چاوشی» /عکس
 • دل‌نوشته محسن چاوشی برای شهر کوچک زیبا!
 • کاهش پرونده های قضایی نیازمند همکاری عمومی است/ قضات دقت خود را افزایش دهند
 • بازگشت محسن تنابنده به تئاتر
 • بازگشت محسن تنابنده به صحنه تئاتر بعد از ١٣ سال
 • جدایی محسن و همسرش 4 روز پس از ازدواج
 • بازگشت محسن تنابنده بعد از ١٣ سال به تئاتر
 • دستگاه قضایی فرانسه به دنبال مالک پاریسن ژرمن
 • جامعه صلح امام حسن(ع) را نفهمد، محکوم به عاشورا است/اکثر مؤثران قطعنامه 598 امروز برجام را اجرا کردند