میلیاردر مشهور آمریکایی گفت بدون افزایش بدهی، اقتصاد آمریکا کوچک تر خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ریچارد گوندلاخ، میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل گروه سرمایه گذاری " دابل لاین کپیتال" در کنفرانس سرمایه گذاری شهر نیویورک گفت: رشد اقتصادی آمریکا منحصراً بر پایه بدهی‌های دولتی، شرکت‌ها و وام‌های رهنی استوار است و در صورتی که تریلیون‌ها دلار به بدهی این کشور افزوده نشود، رشد اقتصادی آمریکا کاهش خواهد یافت و شاید وارد رشد منفی هم بشود.

گوندلاخ با اشاره به اینکه اگر بدهی آمریکا در پنج سال اخیر افزایش نمی‌یافت، تولید ناخالص داخلی اسمی این کشور منفی می‌شد افزود: بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رشد اقتصادی نمایش داده شده بر روی صفحه مانیتور آنها رقم خوبی است اما چیزی که نمی‌دانند این است که این رشد منحصراً مبتنی بر بدهی است.

بدهی شهروندان آمریکایی در سه ماهه پایانی سال گذشته افزایشی بوده است و اکنون این بدهی‌ها با ۳۲ میلیارد دلار افزایش در مقایسه با مدت مشابه سه ماهه سوم، به ۱۳.۵ تریلیون دلار رسیده است که رکورد جدیدی محسوب می‌شود. بدهی آمریکا اکنون فراتر از رقم ۲۲ تریلیون دلار اعلام شده توسط مراجع رسمی این کشور است و طبق آمارهای منتشر شده توسط بانک مرکزی این کشور، در صورت افزودن بدهی شرکت‌ها، وام‌های مصرف کنندگان و دولت‌های محلی، این رقم به ۷۲ تریلیون دلار خواهد رسید.

گوندلاخ گفت اگر بدهی‌های آمریکا افزایش نیابد، تولید ناخالص داخلی بسیار منفی خواهد بود. بازارهای مالی معتاد به سیاست‌های محرک بانک مرکزی آمریکا شده‌اند و این خیلی خیلی خطرناک است اگر بار دیگر آمریکا وارد رکود شود. اگر چه به نظر نمی‌رسد در آینده‌ای نزدیک آمریکا دچار رکود اقتصادی شود اما نشانه‌هایی از تضعیف روند کنونی به چشم می‌خورد.

گوندلاخ پیش بینی کرد بازارهای آمریکا به سمت محیطی پر تلاطم حرکت کنند و به معامله گران توصیه کرد سرمایه خود را به سمت طلا ببرند. وی پیش بینی کرد طلا به زودی از محدوده ۱۳۰۰ دلار در هر اونس عبور کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بدهی میلیاردی خارجی، میراث مدیران سابق فدراسیون کشتی/ ارثیه‌ای برای تعلیق!

بدهی میلیاردی خارجی مدیران قبلی فدراسیون اکنون به دغدغه‌ اصلی مسئولان فدراسیون کشتی برای رهایی از تعلیق احتمالی تبدیل شده است.به گزارش بلاغ،اخیرا نامه‌ای از فدراسیون کشتی بیرون آمد که حاوی نکات جالب توجهی بود، هرچند منتقدان سرپرست فعلی فدراسیون قسمتی از آن را برجسته کردند که نعمتی با ارسال نامه به اتحادیه جهانی کشتی خواستار صدور ویزای شینگن برای خود شده که با انتقادات زیادی از سوی آنها همراه بود، اما موضوع جالب توجه این است که با توجه به سمتی که نعمتی در مجلس شورای اسلامی دارد، به نظر نمی‌رسد نیازی به این کارها داشته باشد و از طُرُق دیگر به راحتی می‌تواند برای صدور چنین خواسته‌ای اقدام کند. 

به این که این شیطنت به چه صورت و توسط چه کسانی از داخل فدراسیون کشتی برای تخریب چهره نعمتی انجام شده است، کاری نداریم، اما اصل موضوع این است که اشاره دقیق و درستی به موضوع اصلی نامه نشده است. ظاهراً عده‌ای با تغییراتی در متن ارسالی به اتحادیه جهانی کشتی باعث ایجاد این حواشی شده‌اند، اما موضوعی که در این بین حائز اهمیت است پاسخ اتحادیه جهانی کشتی و شخص لالوویچ رئیس اتحادیه به این نامه بوده که منتقدان تنها درخواست صدور ویزا را دیدند و خواسته یا ناخواسته بخش های دیگر به البته مهم این نامه را نادیده گرفتند که شاید بی دلیل هم نبوده چرا که ممکن است حقایق زیادی را روشن کند. 

 

نعمتی در این نامه خود را به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی معرفی و خواستار ملاقات حضوری با رئیس اتحادیه جهانی کشتی شده که به نظر می رسد به دلیل اطلاع سرپرست فدراسیون از جایگاه نابسامان و متزلزل ایران در اتحادیه جهانی بوده تا با ملاقات رودررو نسبت به رفع نگرانی ها اقدام کند. مؤید این موضوع هم بلافاصله در قسمت بعدی نامه اتحادیه جهانی به ایران آمده؛ آنجا که لالوویچ فارغ از تمام حواشی و موضوعات پیش پا افتاده، از بدهی سنگین ایران به این اتحادیه و احتمال تعلیق و محرومیت سنگین کشورمان سخن به میان می آورد که بدون شک مهمترین قسمت این نامه محسوب می شود که البته منتقدان سرپرست علاقه ای به واکاوی آن نداشتند و با سکوتی معنادار از کنار آن گذشتند. 

اما اصل ماجرا چیست و چرا لالوویچ با این شدت اقدام به تهدید ایران کرده، تهدید ای که از دید خیلی ها پنهان ماند. 

 

بر اساس مدارک و مستندات موجود فدراسیون کشتی ایران چیزی بیش از ۲۷۰ هزار فرانک سوئیس به اتحادیه جهانی کشتی بدهی دارد، این بدهی از سال ۲۰۱۶ و زمان ریاست رسول خادم در فدراسیون کشتی به جا مانده و بخشی نیز مربوط به دوران سرپرستی حمید بنی تمیم در این فدراسیون ارتباط دارد که باعث عصبانیت و ناراحتی رئیس اتحادیه جهانی و تهدید ایران شده است. 

طبق اطلاعات به دست آمده بخش عمده‌ای از این بدهی که با محاسبه نرخ روز ارز چیزی حدود ۴ میلیارد تومان می‌شود، مربوط به حق ترنسفر کشتی‌گیران خارجی برای حضور در لیگ ایران است. طبق قانون اتحادیه جهانی کشتی به ازای هر کشتی گیر خارجی که به لیگ ایران می آید، باید ۲۵۰۰ دلار به اتحادیه جهانی پرداخت شود. ظاهراً فدراسیون کشتی این مبالغ را از تیم های باشگاهی دریافت کرده، اما به حساب اتحادیه جهانی واریز نکرده است. 
مورد دیگر مربوط به لایسنس هایی است که برای حضور نمایندگان کشورمان در رقابت های مختلف صادر شده و عدم پرداخت آن باعث انباشته شدن بدهی سنگین ایران به اتحادیه جهانی شده است.

میراث 4 میلیاردی مدیران قبلی فدراسیون کشتی اکنون به دغدغه اصلی سرپرست کنونی فدراسیون و حتی رئیس آینده این فدراسیون تبدیل شده است که چگونه و در این شرایط اقتصادی قادر به بازپرداخت آن خواهند بود.
موضوع جالب توجه این است که در این سال‌ها یکی از افتخارات و دستاوردهای مهم فدراسیون کشتی تامین منابع مالی بوده است که با جذب اسپانسر های مطمئن هزینه‌های سنگینی همچون برگزاری جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی و حتی جام باشگاه‌های جهان را با جوایز دلاری هنگفت برعهده می‌گرفت، اما اینکه چه اتفاقی افتاده که با وجود چنین خاصه خرجی هایی قادر به پرداخت این بدهی ناچیز در مقابل آن هزینه‌های سنگین و هنگفت نشده است، سؤالی است که شاید با وجود ورود مراجع ذیصلاح و حسابرسی دقیق مالی واقعیت ماجرا مشخص شود، اما موضوعی که در این بحث و اکنون اهمیت دارد رفع و رجوع اختلاف فعلی با اتحادیه جهانی با توجه به در پیش بودن رقابت های مهمی همچون مسابقات جهانی و رویدادهای کسب سهمیه المپیک است که امید است با توجه به تعیین وقت ملاقات نعمتی با لالوویچ در روز ۲۷ خرداد، این مشکل برطرف شود تا نمایندگان کشورمان مشکلی برای حضور در رقابتهای پیش رو نداشته باشند.

 

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

درخواست احسان کرمی برای کنکوری‌های سیل‌زده

کلیدواژه: آمريكا

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۶۵۳۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شرح جزئیات بدهی های فدراسیون کشتی توسط سرپرست پیشین
 • تصویب سند ملی کار شایسته و سیاست های اشتغال مبتنی بر آن
 • افشاگری راغفر از خیانت لیبرال‎ها به اقتصاد ایران/اگر امروز دلار ۸۰۰۰تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!
 • پشت پرده بدهی فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی
 • پشت پرده بدهی فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی چیست؟ / این همه هیاهو برای 50 هزار فرانک!
 • درآمد ۵ کشور دنیا از دانشجویان بین‌المللی ۲۵ درصد GDP ایران
 • رشد اقتصادی آمریکا کاهش خواهد یافت
 • بدهی میلیاردی خارجی، دسته گلی که مدیران سابق فدراسیون کشتی به آب دادند
 • بدهی سنگین فدراسیون کشتی به فیلا از کجا آمد؟
 • قتل زن روستایی برای نپرداختن بدهی ۲۵۰میلیونی
 • به خاطر بدهی به یک هتل می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند
 • بشیرپور: ای کاش بدهی کشتی همان 4 میلیارد باشد!
 • انتقاد عضو مجمع کشتی از بدهی‌های سنگین
 • عرب: بالای صد میلیارد بدهی مالیاتی داریم / می‌خواهند لوگوی باشگاه را توقیف کنند / برانکو به ما لیست نداده است
 • لوگوی باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی‌های مالی در آستانه توقیف قرار گرفت!
 • پاسخ بنی تمیم به بدهی های سنگین فدراسیون کشتی
 • واکنش بنی تمیم به بدهی‌های فدراسیون کشتی و ماجرای تعلیق احتمالی
 • رشد اقتصادی روسیه به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر رسید
 • ادامه کاهش قیمت سکه در آخرین روز هفته/ صادرات پیاز و سیب‌زمینی آزاد شد/ پیش ثبت نام بازار متشکل ارزی آغاز شد/ برترین کشورهای جهان برای کارکنان خارجی/ پیش‌بینی رشد اقتصادی فرانسه تحت تاثیر جلیقه زرد‌ها