خبرگزاری میزان- شانس باشگاه پارس جنوبی جم برای ادامه همکاری با مهدی تارتار بسیار کم است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، شرایط تیم فوتبال پارس جنوبی جم و بی‌توجهی مسئولان این باشگاه به تیم باعث شده تا مهدی تارتار از ادامه همکاری با این باشگاه منصرف شود.

شرایط سختی که این مربی در فصل جاری سپری کرد او را از ادامه با پارسی‌ها منصرف کرد. از طرفی زمزمه‌های همکاری این مربی با فدراسیون فوتبال و تیم امید به گوش می‌رسد. البته تارتار دو پیشنهاد لیگ برتری هم دارد که هنوز تمایلی به مذاکره نشان نداده و منتظر پایان مسابقات فصل جاری است.

این مربی فصل قبل هم مایل به جدایی بود ولی در نهایت با وعده‌هایی دوباره به جم برگشت و با پارسی‌ها وارد مذاکره شد. با تمدید قرارداد تارتار، برخی بازیکنان قراردادشان را تمدید کردند ولی امسال از جم خبر می‌رسد نه تارتار میل به ادامه همکاری دارد و نه بازیکنانی که قراردادشان رو به اتمام است می‌خواهند با باشگاه پارس جنوبی تمدید کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تولید گاز از پارس جنوبی در سال ۹۸ چقدر افزایش می‌یابد؟

طبق آخرین برنامه‌ریزی مجموعه شرکت ملی نفت ایران، در سال جاری شاهد بهره برداری از ۵ سکوی جدید در فازهای مختلف پارس جنوبی و افزایش ظرفیت حدود ۷۰ میلیون مترمکعبی تولید روزانه گاز غنی از مخزن این میدان مشترک هستیم. ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲ اقتصادی نفت و انرژی نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میدان مشترک پارس جنوبی به عنوان بزرگ‌ترین مخزن گازی کشور به تنهایی نیمی از ذخایر گاز طبیعی ایران را در خود جای داده است. اهمیت این میدان مشترک به‌اندازه‌ای است که بخش مهمی از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت ملی نفت ایران در طی دو دهه اخیر به آن اختصاص یافته است.

برداشت گاز ایران از میدان گازی پارس جنوبی در سال 1381 شمسی (2003) با بهره‌برداری از فازهای 2 و 3، به 56 میلیون مترمکعب در روز رسید. این رقم با به بهره‌برداری رسیدن فازهای یک، 4 و 5، 6 و 7 و 8 و 9 و 10 در سال 1388 به 285 میلیون مترمکعب در روز رسید. از سال 1388 تا سال 1392 با توسعه همزمان فازهای پارس جنوبی و عدم اولویت‌بندی پروژه‌ها، شاهد افزایش ظرفیت تولید گاز از این میدان مشترک در سمت ایران نبودیم اما در سال 92 با اولویت‌بندی فازها و تمرکزدهی به بهره‌برداری سریعتر از فازهای با پیشرفت فیزیکی بالاتر، رفته رفته فازهای 12 و 15 و 16 به مدار بهره‌برداری وارد شدند و در سال 1395 ظرفیت تولید گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی به 453 میلیون مترمکعب رسید.

توسعه در پارس جنوبی با سرعت ادامه یافت و با بهره‌برداری از فازهای 17 و 18، 19 و 20 و 21 در سال 96 به رکورد تولید 570 میلیون مترمکعب در روز و با بهره‌برداری از سکوهای A و C فاز 14 در سال 97 به ظرفیت تولید 610 میلیون مترمکعب در روز رسیدیم.

در آخرین روزهای اسفندماه سال 97 نیز با بهره‌برداری از دو سکوی دریایی فاز 13 و دو سکوی دریایی فازهای 22، 23 و 24، ظرفیت برداشت روزانه گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی به 660 میلیون متر مکعب رسید.

این ظرفیت باز هم قرار است در سال 98 افزایش یابد، چرا که پروژه‌های توسعه ای در فازهای 13، 22، 23 و 24 و همچنین فاز 14 پارس جنوبی در حال انجام است.

طبق آخرین برنامه‌ریزی مجموعه شرکت ملی نفت ایران، در سال جاری شاهد بهره برداری از 5 سکوی جدید در فازهای مختلف پارس جنوبی و افزایش ظرفیت حدود 70 میلیون مترمکعبی تولید روزانه گاز غنی از مخزن این میدان مشترک هستیم.

* جزئیات افزایش ظرفیت در فاز 13 پارس جنوبی

پس از گذشت حدود 8 سال و 11 ماه از آغاز توسعه این فاز، پیشرفت کلی این پروژه از مرز 93 درصد عبور کرده است. در روزهای پایانی سال گذشته از مجموع ظرفیت برداشت 56 میلیون مترمکعبی گاز غنی در این فاز، با بهره برداری از دو سکو، حدود 28 میلیون مترمکعب ظرفیت برداشت گاز به بهره‌برداری رسید.

هم‌اکنون دو سکوی دریایی باقی مانده این فاز به‌نام‌های 13A و 13C در یارد بندرعباس شرکت صدرا در حال تکمیل است.

طبق جدیدترین برنامه‌های مصوب مجموعه شرکت ملی نفت ایران، سکوی 13C در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و بهره‌برداری از سکوی 13A به سال آینده موکول خواهد شد.

با نصب و بهره‌برداری از سکوی 13A، به میزان 500 میلیون فوت مکعب در روز (حدود 14 میلیون مترمکعب) به ظرفیت تولید روزانه گاز کشور در سال جاری افزوده می شود.

* جزئیات افزایش ظرفیت در فاز 14 پارس جنوبی

دو سکوی دریایی فاز 14 در سال گذشته وارد مدار بهره برداری شد و تولید روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ترش از مخزن پارس جنوبی در این پروژه محقق شد. هم‌اکنون بخش دریایی فاز 14 پارس جنوبی شرایط مطلوبی دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مقرر است دو سکوی باقیمانده این طرح با ظرفیت روزانه هر یک 500 میلیون فوت مکعب تا پایان سال جاری وارد مدار تولید شده و با توجه به آماده نشدن واحدهای پالایشگاهی این پروژه، گاز تولیدی این دو سکو به یکی از پالایشگاه‌های پارس جنوبی برای تصفیه ارسال شود.

با بهره‌برداری از دو سکوی باقی‌مانده این فاز، یک میلیارد فوت مکعب (حدود 28 میلیون مترمکعب) به ظرفیت روزانه تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

* جزئیات افزایش ظرفیت در فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی

در روزهای پایانی سال گذشته شاهد بهره برداری کامل از پالایشگاه خشکی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی و بهره برداری از نیمی از ظرفیت این فازها در بخش برداشت گاز از مخزن پارس جنوبی بودیم به طوری که از مجموع ظرفیت برداشت 56 میلیون مترمکعبی گاز غنی در فازهای 22، 23 و 24 حدود 28 میلیون مترمکعب ظرفیت برداشت گاز به بهره‌برداری رسید.

تاکنون سکوهای 22 و 24A در محل پروژه نصب شده و ساخت سکوهای 23 و 24B در مراحل نهایی تکمیل است. طبق جدیدترین برنامه‌های مجموعه شرکت ملی نفت ایران، این دو سکو تا نیمه اول سال جاری وارد مدار تولید شده و برداشت گاز ترش از فاز 22-24 پارس جنوبی به ظرفیت کامل خواهد رسید.

با بهره برداری از این دو سکو، یک میلیارد فوت مکعب (حدود 28 میلیون مترمکعب) به ظرفیت روزانه تولید گاز کشور افزوده می‌شود.

علاوه بر این 70 میلیون مترمکعب افزایش ظرفیت تولید روزانه گاز غنی از میدان مشترک پارس جنوبی، طبق گفته محمد مشکین‌فام، مدیرعامل شرکت ملی نفت و گاز پارس، با تنظیم پارامتر‌های عملیاتی 6 سکوی نصب شده در سال 97، روزانه حدود 18 میلیون مترمکعب نیز افزایش تولید پیش بینی‌شده است.

سهم رونق تولید ایرانی در مگاپروژه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی+جدول

انتهای پیام/

 

R32317/P/S7,80/CT7 واژه های کاربردی مرتبط پارس جنوبی

پوتین: در صورت خروج تهران از برجام تمام کشورها ایران را مقصر می‌دانند| کاری از دست اروپایی‌ها برای نجات برجام برنمی‎آید| از ایران خواستیم که علی‌رغم اقدامات آمریکا در برجام بماند| روسیه آمده میانجی‌گری است| روسیه آتش‌نشانی نیست

اعتراض فرزند شهید مطهری به ماجرای برنامه نود، پرونده قاری معروف و ساسی مانکن؛ وقتی پرونده سعید طوسی را به آن شکل می‌بندید و برنامه ۹۰ را تعطیل می‌کنید، مردم لج می‌کنند

عوارض رابطه جنسی زیاد

کلیدواژه: لیگ برتر میزان پارس جنوبی پارس جنوبی جم میزان

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۷۵۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رحمان احمدی: با این شرایط، به هیچ عنوان در پارس جنوبی نمی‌مانم
 • احمدی: با زود شروع کردن لیگ چه چیزی را می‌خواهند ثابت کنند؟/ شرایط این‌طور باشد در پارس جنوبی نمی‌‌مانم
 • پایان تعمیرات اساسی چهار سکوی پارس جنوبی
 • با تساوی بدموقع مقابل ساسولو؛ شانس کسب سهمیه رم کم‌رنگ شد
 • شکست تیم شهید جهان نژادیان آبادان مقابل پارس جنوبی
 • تارتار: نباید به سلامت لیگ شک کرد / جای کی‌روش آمدن ریسک بالایی دارد
 • همه جانشینان احتمالی ترزا می؛ شانس بالای جانسون برای رسیدن به سمت نخست وزیری انگلیس
 • رضاییان: دوست داریم با تارتار ادامه بدهیم
 • رضاییان: دوست داریم با تارتار ادامه دهیم / اشتباهات داوری در چند بازی نتیجه را عوض کرد
 • خطیب: رضاییان و تارتار درس همدلی به ما دادند
 • درخشش قاطع تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر مقابل نماینده آبادان
 • پیروزی پرگل تیم پارس جنوبی بوشهر در لیگ برتر فوتبال ساحلی
 • موجی: دلیل قطع همکاری یوونتوس با الگری را نمی‌دانم؛ آسان نیست که مربی بعدی بتواند عملکرد بهتری نسبت به الگری داشته باشد
 • تیم پارس جنوبی به روند مطلوب خود نزدیک می شود
 • پارس جنوبی نماینده آبادان را گلباران کرد
 • نامه خداحافظی سرپرست پارس جنوبی خطاب به باشگاه و هواداران
 • سرپرست پارس جنوبی جم خداحافظی کرد
 • سرپرست پارس جنوبی از هواداران خداحافظی کرد
 • تارتار: تاوان قهرمان نشدن شما را من باید بدهم؟