به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، خالد القدومی صبح امروز چهارشنبه در نشست تخصصی به مناسبت روز نکبت در جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، گفت: ما سه الگو و نماد در منطقه داریم؛ نخست، دشمن صهیونستی، دیگری، همراهی با دشمن صهیونیستی و آخری، دشمنی با دشمن صهیونیستی است. ما بیشتر از این سه تقسیم‌بندی، تقسیم‌بندی دیگری نداریم. به نظر من، ما در محور مقاومت در کنار فلسطین و قدس و علیه دشمن صهیونیستی و همراهانش هستیم.

وی با بیان اینکه بحث سازش مطرح است ولی ما به چیز دیگری جز مقاومت اعتقاد نداریم، اظهار داشت: این رویکرد، اعتقاد داریم خدا و پیروزی در کنار ما وجود دارد. این رویکرد از لحاظ روانی باعث اطمینان خاطر و آرامش هم است. شبهه‌ای در این باره وجود ندارد. در رویکرد شیاطین عرب و هم جریان سازش، هر شب کابوس دارند که به کدامین سمت بروم ولی ما مطمئن هستیم و آرام هستیم زیرا هدف ما محو اسرائیل است.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه جز مقاومت راه دیگری پیشروی ملت فلسطین وجود ندارد، تصریح کرد: رویکرد مقاومت نشان داده موجب رنجش و آزار صهیونیست‌ها شده است و به دغدغه فکری و روانی در راس هرم نظام سیاسی آمریکا و اسرائیل شده است. ترامپ چقدر شماره می‌دهد؟ چون دغدغه فکری دارند. ما علیه دشمن حرکت می‌کنیم. دشمن ما ایران و اسلام نیست بلکه دشمن ما رژیم صهیونیستی و اقدامات آمریکا در منطقه است.

قدومی با بیان اینکه ما تا آخر ایستاده‌ایم، خاطرنشان کرد: مقاومت امروز دستاوردهایی داشته است. امروز کامیاب‌تر و موفق‌تر از قبل شده‌ایم. ما امروز نکبت را به مسرت تبدیل کرده‌ایم. ۴۸ ساعت نکبت در غزه را به امید و پیروزی تبدیل کرد.

وی در تشریح جریان کنونی مقاومت در عرصه سیاسی ابراز داشت: در زمینه سیاسی می‌فهیم وضعیت داخلی اسرائیل به گونه‌ای است که می‌خواهند دستاوردهای سیاسی برسند. همین مسئله موجب شده تا به اشتباه به غزه حمله کنند چون فکر می‌کنند غزه منطقه مظلوم و ضعیفی است اما با وجود پیروزی، نتوانستند دولت را تشکیل دهند و فشار خانواده سربازانی که دست مقاومت دارند، موجب شد تا به غزه حمله کنند تا مسائل تحت شعاع قرار دهند ولی با دستاوردی روبه‌رو نشدند.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه آمریکایی‌ها توطئه و برنامه علیه منطقه و فلسطین دارند ولی به نظر ما به نتیجه‌ای نخواهند رسید، عنوان کرد: ۷۱ سال است که فلسطین در برابر انواع توطئه‌ها ایستاده‌اند. ۱۱ روز است که علیه غزه‌ای که تحت محاصره است، حمله کرده‌اند ولی به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

قدومی با تاکید بر اینکه اقدامات آمریکا به نتیجه‌ای نمی‌رسد مگر آنکه ما متحد باشیم، یادآور شد: هدف حمله به غزه عوض کردن زمین بازی در غزه بود ولی مقاومت اجازه تغییر شرایط میدان را به دشمن نداد. دشمن به دنبال بازگشت به سیاست ترور کردن مجاهدین است. ما اجازه نمی‌دهیم دشمن وارد این سیاست شود چراکه جواب محکمتری به آنها می‌دهیم.

وی افزود: سیاست ما موجب شد تا در ۴۸ ساعت گنبد آهنین آنها به گنبد کارتونی تبدیل شود. دیگر ما قدرت بازداندگی نداریم بلکه قدرت نظامی هم داریم و موجب تعادل قدرت شده است.

نماینده جنبش حماس با تاکید بر اینکه مقاومت از عنصر غافلگیری استفاده کرده است، بیان کرد: مقاومت در اتاق عمل مشترک تصمیم گرفت قدرتی در حد توانایی در عرصه موشکی بدهد. شهرک‌نشین‌ها مجبور شدند تا به پناه‌گاه‌ها بروند. ۷۰۰ موشک در ۴۸ ساعت پرتاب کردیم و گنبد آهنین را گنبد کارتونی تبدیل کردیم.

قدومی با بیان اینکه مقاومت عامل افتخار دشمن را که گنبد آهنین بود، به عامل ذلت تبدیل کرد، یادآور شد: ما خانه رئیس سابق شاباک را هدف قرار دادیم و این، یعنی موشک‌های مقاومت دقیق‌تر شد و هدف‌هایشان مشخص‌تر شده است در حالی که موشک‌های ما تولید محلی دارند. تکنولوژی نیروی هوایی مقاومت رشد پیدا کرده است. روزنامه‌های اسرائیلی از پرتاب موشک از طریق پهپاد خبر داده‌اند یعنی ما نیروی هوایی داشتیم.

وی اضافه کرد:‌ ما فردا نمی‌توانیم قدس را آزاد کنیم. راه ما طولانی و پر چالش است ولی ناامید نشده و توانسته‌ایم به دشمن حمله کنیم. متاسفانه العربیه کلیپی را پخش کرد که در شهرک‌های صهیونیست‌نشین را پخش کرد. این کانال عربی است یا عبری؟ با پخش این فیلم چه هدفی را داشتند؟ شیاطین عرب بعدتر از شیاطین دیگر هستند. اسرائیل پیشرفته است ولی به معنای عدم مواجه ما نیست. در سال ۲۰۱۴ دیدید مقاومین تلویزیون اسرائیل را هک کرده و ۱۵ دقیقه کلیپ تانک‌های مقاومت را نشان داد.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه ما به فرموده رهبر انقلاب نیازمند صبر هستیم، عنوان کرد: ربع پایانی حیات اسرائیل باقی مانده است. این مسئله نیازمند صبر است.

قدومی با اشاره به اعزام ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس گفت: دشمن احمق است ولی شرایط جنگی رخ نمی‌دهد. نه آمریکا و ترامپ، نه کشورهای اروپایی نمی‌خواهند به سمت جنگ بروند. البته جنگ ممکن است ولی دشمن بداند محور مقاومت، نمی‌توانند در برابر هدف قرار گرفتن یک جزء از خود، خاموش باقی بماند. جولان را به اسرائیل دادند ولی مقاومت نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد.

وی با بیان اینکه ما اجازه هیچ گستاخی را به دشمن نمی‌دهیم، اظهار داشت: معامله قرن موفق نخواهد شد و به نتیجه نمی‌رسد. این مسئله به شرط این است که تفرقه در منطقه کنار برود و متحد شویم و با دشمن واحد رژیم صهیونیستی است، مواجه شویم.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

مهلت ایران به طرف های باقی مانده در برجام تمدید نمی شود

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تعلیق تعهدات برجامی ایران در چارچوب قانون مصوب مجلس در اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در حال انجام است، اظهار داشت: مهلت دوماهه ایران به طرف های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست و بر اساس برنامه زمان بندی شده گام دوم برداشته شد و در ادامه نیز زمانبندی ها به شکل دقیق دنبال می شود.

وی افزود: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام اقدام ما وابسته به نحوه اجرای تعهدات سایر اعضایِ برجام است و این نمی شود ما تعهدات خود را انجام دهیم و آنها در عمل کاری نکنند.

کمالوندی تاکید کرد: پیام ما روشن است و در عمل مفهوم رفتار آنها این است که نمی خواهند به تعهدات پایبند باشند یا توانایی آن را ندارند که در این صورت حجت برای ما تمام شده است. بر همین اساس ما طبق فرمایشات رهبر انقلاب و قانون مجلس عمل خواهیم کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد: اقدامات ما به طور متوالی و وابسته به هم در حال انجام است و شرایط برگشت به عقب وجود ندارد و اگر تعلیق تعهدات ایران بخواهد از بین برود، باید ۱+۴ وظیفه خود را انجام داده باشد؛ آنچه که مهم است ما داریم بین تعهدات و حقوق خود توازن ایجاد می کنیم و اگر آنها حقوق ما که رفع تحریم های مصرح در برجام است به رسمیت بشناسند ما نیز تعهدات خود را اجرا می کنیم، اگر نه برای ایجاد توازن ما نیز از تعهدات خود کم می کنیم.

کد خبر 4645116

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۷۵۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ادعای تقلب 7میلیونی محمدرضاخاتمی در انتخابات88 چقدر درست است؟
 • تقلب ۸میلیونی، به روایت اسناد خاتمی
 • در تلاش برای آغاز فرایند تنش‌زدایی بین ایران و آمریکا هستیم/ فرصت اندکی باقی مانده/ خطر جنگ برطرف نشده
 • پاکستان برای آزاد سازی سه گروگان ایرانی باقی مانده در دست جیش الظلم همکاری کند
 • درخواست ایران از پاکستان برای پیگیری موضوع آزادی ۳ گروگان باقی‌مانده در گروهک جیش‌الظلم
 • ابلاغ آیین نامه اجرایی نحوه پرداخت پاداش پایان‌خدمت بازنشستگان، مانده مرخصی و بازخرید کارکنان
 • نکاتی در تبیین دکترین مقاومت
 • لباس «مرد آهنین» با پرینتر سه بعدی ساخته شد
 • مهلت دوماهه ایران به طرف‌های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست
 • سیاستمدار پاکستانی در دام فیلترهای کارتونی افتاد!
 • مهلت دو ماهه ایران به طرف‌های باقی‌مانده در برجام، قابل تمدید نیست
 • تلاش مذبوحانه ربع پهلوی برای ماهیگیری از جریان «کشته شدن توله خرس» سوادکوهی+تصاویر
 • کمالوندی: مهلت ایران به طرف‌های باقی مانده در برجام تمدید نمی‌شود
 • آیین تعویض پرچم گنبد حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)تصاویر
 • پروانه و لباس غواصی؛ داستان مردی که اراده‌ای آهنین داشت
 • خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم
 • کارگران مجموعه فرهنگی گنبد سلطانیه زنجان ۴ ماه مزد طلبکارند/ مدیرکل میراث استان: بزودی تمامی مطالبات پرداخت می‌شود
 • بوروکراسی قفس آهنین سرمایه‌گذاری در شهرداری قم است
 • دولت در زمینه تولید و اقتصاد در حرف و شعار باقی مانده است