به گزارش ایلنا، بیژن طاهری مربی تیم فوتبال استقلال با توجه به اخراج مجیدی در نشست خبری حاضر شد. طاهری پیش از شروع نشست خبری گفت: موضوع اول درباره اتفاقات هفته گذشته در آبادان است. وقتی گل ما به ثمر رسید همگی به سمت کمک داور و داور کنار خط رفتیم و علت را جویا شدیم زیرا فکر می کردیم آفساید گرفتند. آنها به ما اعلام کردند که توپ اوت شده است و ما نمی توانستیم این موضوع را تشخیص دهیم و به همین دلیل به نیمکت بازگشتیم. چرا مجیدی باید اخراج شود؟ هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و هیچ بی احترامی و توهینی نیز شکل نگرفت. آن توپ اوت نبود و ما امید به قهرمانی داشتیم. شاید قهرمان نمی شدیم اما امید ما نا امید شد.

وی در ادامه تصریح کرد: خیلی سخت است که یک بازیکن بعد از سال ها از تیم محبوب خود جدا شود. برای خسرو حیدری که 20 سال تمام اسطوره اخلاق و معرفت بود، آرزوی موفقیت می کنم. از او برای تمام زحماتی که کشید تشکر می کنم. شاید شما ندانید اما روز خداحافظی یک بازیکن خیلی سخت است. احساس خسرو را درک می کنم اما زندگی ادامه دارد. امیدوارم ادامه زندگی خسرو حیدری با خوبی و خوشی باشد.

او در ادامه درباره دیدار با سپیدرود رشت تصریح کرد: ما می توانستیم فردا با انگیزه مضاعف در ورزشگاه حاضر شویم. از هواداران تشکر می کنم که یک سال حامی ما بودند. آنها وقتی ما شکست می خوردیم نیز از ما حمایت کردند و از آنها تشکر می کنم. نمی دانم به چه زبانی صحبت خود را مطرح کنم اما فوتبال این اتفاقات را در پی دارد. شاید ما قهرمان نمی شدیم اگر گل هفته قبل یا گل دیدار با پدیده پذیرفته می شد اما در کورس باقی می ماندیم. اتفاقات و لذت فوتبال به همین موضوعات است. بازی فوتبال یک بازی خیلی خوب و تماشاگر پسند خواهد بود زیرا سپیدرود احتیاج به برد دارد و تیم هایی که برابر ما  فوتبال بازی می کنند و عقب نشینی نمی کنند، به ما فرصت می دهند یک فوتبال زیبا بازی کنیم. امیدوارم هواداران به خاطر استقلال و خسرو حیدری در ورزشگاه حاضر شوند.

طاهری در واکنش به این موضوع که استقلال برای کسب سهمیه نیاز به برد دارد و کار سختی خواهد داشت، عنوان کرد: بازی ما سخت اما تماشایی خواهد بود. آخر لیگ است و بازی مانند نفت آبادان نیست که تیم حریف بی تفاوت باشد. سپیدرود باید فردا برابر ما برنده باشد و همین نوید یک بازی خیلی خوب را می دهد و امیدوارم استقلال برنده مسابقه لقب گیرد.

او درباره ناراحتی و عصبانیت هواداران استقلال از اتفاقات داوری هفته گذشته، بیان کرد: همیشه حق با هواداران است. هوادار است که در سرما و گرما از تیم حمایت می کند. هوادار باید ناراحت باشد ولی امیدوارم سال بعد استقلال مدعی هر سه جام و قهرمان لیگ باشد تا هوادار استقلال خوشحال ورزشگاه را ترک کند. برای قهرمانی تلاش کردیم اما اتفاقات غیر قابل پیش بینی رخ داد.

مربی استقلال درباره موضوع اعتصاب در تیم عنوان کرد: امروز مشکل حل می شود و بازیکنان بعد از ظهر تمرین خواهند کرد و مشکل نخواهیم داشت.

طاهری در واکنش به این موضوع که آیا بدنسازی استقلال طبق گفته های مجیدی مشکل داشت، گفت: از سیاست باشگاه درباره آینده و مربی بدنساز تیم خبر ندارم و امیدوارم هر اتفاقی رخ می دهد، به نفع هواداران باشد. به هر حال آخر فصل بدن ها فرسوده می شود و ما هر 3 روز یک مرتبه بازی داشتیم. اگر بازیکن بدنسازی خوبی داشته باشد، در اواخر فصل نیز رو به رشد خواهد بود اما ما بدنسازی خوبی نداشتیم زیرا همه بازیکنان در اردو نبودند. در اول فصل و نیم فصل همه بازیکنان را نداشتیم و به همین دلیل نتوانستیم یکنواخت تمرین کنیم. اول فصل 12 بازیکن در اردو داشتیم و نیم فصل نیز بازیکنان ملی پوش بودند

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ترکی: باید استقلال رأی داشته باشم و نمی‌توانم با فدراسیون فوتبال کار کنم/ برای گرفتن رأی از هر استان داور انتخاب کردند

محسن ترکی، پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت که نمی‌تواند در جایی که استقلال رأی ندارد، کار کند. ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲ ورزشی فوتبال ایران نظرات - اخبار ورزشی -

محسن ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شایعه حضورش در دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال به جای داود رفعتی اظهار داشت: به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد و صحبتی با من نشده است. صحبت‌ها برای چند ماه قبل بود و آن هم مربوط به جانشینی به جای آقای رفعتی نمی‌شد. صحبتی برای حضور در کمیته داوران بود، اما پیشنهادهای مطرح شده را قبول نکردم.

وی در خصوص اینکه آیا قبول نکردن پیشنهاد حضور در دپارتمان داوران یا کمیته داوران فدراسیون فوتبال دلایل شخصی داشته یا مربوط به مسائل فنی مربوط به داوری است، گفت: خیر، موضوع شخصی نبوده، اما در فضای فعلی موجود در فدراسیون فوتبال، نمی‌توان کار مثبتی انجام داد و با این شکل و شمایل نمی‌توان کاری کرد. دلایل من ساختاری است و افرادی در فدراسیون حضور دارند که اجازه کار کردن نمی‌دهند.

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که شرایط موجود در داوری فوتبال کشور را چطور ارزیابی می‌کند، خاطرنشان کرد: قطعاً در ارزیابی‌مان نمی‌توانیم بگوییم شرایط خوب یا خیلی خوب داریم. دلیل آن هم مشکلاتی است که ناشی از مسائل امروز یا دیروز هم نیست. در هفت هشت سال گذشته، اتفاقاتی رخ داده که حاصل آن را امروز می‌بینیم و مشکلات به این سادگی از بین نمی‌رود. حداقل باید دو سه سالی وقت گذاشت و محکم کار کرد تا دوباره به شرایط مناسبی برسیم. ممکن است برخی مسائل در کوتاه مدت تأثیر مثبت بگذارد، اما داوری کشور نیاز به پشتوانه سازی دارد که در سالیان اخیر این پشتوانه سازی انجام نشده است. البته بوده‌اند نفراتی که به عنوان داور جوان آمده‌اند و نام این کار را جوانگرایی گذاشته‌ایم، اما اینگونه نبوده است.

ترکی ادامه داد: آقایان با نام توسعه داوری و اینکه می‌خواهیم از همه جای کشور داور داشته باشیم، هدف‌های دیگری را دنبال کردند. حتی اگر از همه جای دنیا افرادی را بیاورید، نام آن توسعه داوری نیست. آنها می‌خواستند همه استان‌ها را راضی نگه دارند و از همه جا افرادی را به بدنه داور اضافه کردند تا بتوانند رأی استان‌ها را در مجمع فدراسیون فوتبال برای خودشان داشته باشند. همانطور که می‌دانید، رئیس کمیته داوران خودش عضو هیئت رئیسه است و برای عضویت در هیئت رئیسه باید از مجمع رأی بیاورد. در چنین شرایطی افرادی را به بدنه داوری اضافه کردند که داور نبودند و فقط به عنوان کمک داور فعالیت می‌کنند. کمک داورانی که شاید سطح بالایی نداشته باشند، اما برای راضی نگه داشتن استان‌ها، یکی دو کمک داور از آن استان انتخاب شدند. همین مسئله باعث شده اکنون سه چهار برابر داوران، کمک داور داریم و داور مطرحی هم نداریم. در هفته‌های پایانی لیگ هم این ضعف خودش را نشان داد که کمیته داوران مجبور بود با 5، 6 داور ثابت مسابقات را چیدمان کند. این داوران بعضاً اشتباهات فاحشی داشتند، اما چون داور جایگزینی نبود، نمی‌توانستند داور دیگری را انتخاب کنند.

وی در ادامه انتقاداتش از بدنه مدیریتی فدراسیون فوتبال که باعث تضعیف داوری کشور شده است، گفت: پشتوانه‌سازی و پشتیبانی لازم از سوی کمیته داوران و فدراسیون فوتبال از داوران صورت نمی‌گیرد. مثلاً وقتی اشتباهی از سوی داوری رخ می‌داد، بعضاً با یک تماس از سوی نماینده مجلس یا فردی سیاسی، کمیته داوران تصمیم به تغییر داور مسابقه می‌گرفت. این مسئله نشان می‌دهد کمیته داوران استقلال رأی ندارد و اتفاقات و اشتباهاتی که در داوری رخ می‌دهد، به همین دلیل است. مثلاً اگر منِ متخصص، تعیین می‌کنم محسن ترکی باید مسابقه‌ای را قضاوت کند، باید این اتفاق رخ دهد. وقتی دخالت وجود دارد و انتخاب تخصصی جای خود را به مسائلی از این دست می‌دهد، اشتباه نیز صورت می‌گیرد.

ترکی افزود: این عدم حمایت را کنار عدم حمایت‌های دیگری بگذارید که مثلاً موضوعی به کمیته انضباطی می‌رفت، اما برخوردی با خاطیان صورت نمی‌گرفت یا آرای صادر شده به سرانجام نمی‌رسید. یکی از مشکلات بزرگ داوری کشورمان مسائل سازمانی است که حتی کمیته داوران از داوران خود حمایت نمی‌کند. فیفا همیشه و تحت هر شرایطی، حتی اگر اشتباهی رخ دهد آن را رسانه‌ای نمی‌کند، اما اینجا داور را ذبح می‌کنند و حتی خود کمیته داوران مسائل را رسانه‌ای می‌کند.

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان یادآور شد: بعضاً شاهد این بودیم که کمیته یا دپارتمان داوران خودشان اعلام می‌کردند که داوری را یک درجه نزول داده‌ایم که این موضوع کاملاً غلط است. حتی اگر چنین مسئله‌ای باشد، نباید با رسانه‌ای شدن آن به داوران فشار بیاوریم، اما کمیته داوران فدراسیون فوتبال که مسئولیت داوری کشور را به عهده دارد، برای کاهش دادن به هجمه‌ها و فشارها، بارها این کار را انجام داد. رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی از رئیس دپارتمان داوری می‌خواهد که در تلویزیون عذرخواهی کند و همین مسائل دلایلی می‌شود که نتوانم با این مجموعه کار کنم. من نمی‌توانم این کارها را انجام دهم و باید استقلال رأی داشته باشم. اگر تصمیم تخصصی در مورد انتخاب داور می‌گیرم، باید استقلال رأی داشته باشم و اگر از من بخواهند بابت کار تخصصی‌ام عذرخواهی کنم، یک روز هم نمی‌توانم به کارم ادامه دهم.

ترکی در جمع‌بندی صحبت‌های خود اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم، ابراز امیدواری برای روزی است که سیاست از بدنه ورزش و فوتبال ما جدا شود و ورزش دست ورزشی‌ها و فوتبال دست فوتبالی‌ها بیفتد. اکنون نه تنها فوتبال ما دست سیاسی‌ها افتاده، بلکه آقا بالاسر آنها نیز سیاسی‌ها هستند و رئیس فدراسیون حتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی، استقلال ندارد که این برای فوتبال ما بسیار بد است. زمان کارلوس کی‌روش هم رئیس فدراسیون استقلال رأی نداشت و به او می‌گفتند کی‌روش بیاید، بماند یا برود. صدمات این ماجرا در نهایت به بدنه فوتبال کشور می‌خورد. من کاری به مجموعه ورزش و سایر رشته‌ها ندارم اما امیدوارم سیاسیون یک روز از فوتبال بروند. به این دلیل که این افراد، خیلی سمت رشته‌های ورزشی دیگر نمی‌روند و برای آنها بُعد زیادی ندارد.

رفعتی: بهترین داوران را برای 2 هفته پایانی لیگ انتخاب کرده‌ایم

 

انتهای پیام/

R35347/P/S3,27/CT1 واژه های کاربردی مرتبط کمیته داوران داوران فوتبال ایران

حمله پادشاه عربستان به ایران و دعوت از سران عرب برای بررسی تنش در خلیج فارس| عربستان خواهان جنگ نیست| عادل الجبیر: عربستان دست‌هایش برای صلح به سوی همه دراز است

پاسخ ظریف به ترامپ: هرگز یک ایرانی را تهدید نکن؛ احترام را آزمایش کن، جواب می‌دهد| تیم B و ترامپ چیزی می‌خواهند که اسکندر و چنگیز نتوانستند

رونمایی از یک آقازاده با سرمایه ۳۰۰۰ میلیاردی!

کلیدواژه: استقلال تهران بیژن طاهری سپیدرود رشت

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۷۸۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اختلاف خسرو-رحمتی علنی شد!
 • سورپرایز بزرگ؛ تیام در آغوش فرهاد مجیدی!+ عکس
 • فرهاد مجیدی به پپ گواردیولای استقلال تبدیل می‌شود؟
 • بررسی عملکرد فرهاد مجیدی در استقلال
 • جنجال اخیر فرهاد مجیدی و مهناز افشار در فضای مجازی
 • بررسی عملکرد فرهاد مجیدی در استقلال/ پایان کار بدون شکست
 • مومنی: شفر تسلط مدیریتی کافی را نداشت/ نتایج فرهاد مجیدی قابل دفاع بوده است
 • فرهاد مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال
 • بازیکنی که فرهاد مجیدی را آنفالو کرد!
 • ستاره جوان مجیدی را آنفالو کرد!
 • مجیدی گزینه سرمربیگری استقلال شد
 • جشن خانوادگی فرهاد مجیدی پس از برد شیرین +عکس
 • جشن خانوادگی مجیدی پس از برد شیرین
 • مجیدی: استقلال همیشه گزینه موفقیت در لیگ و آسیاست/ در هر پستی بخواهند کمک می‌کنم
 • مجیدی: خسته بودیم ولی زیبا بازی کردیم
 • فرصت مجیدی به کریمی برای پایان خوش فصل
 • مجیدی بالاخره لباس سرمربیگری پوشید (عکس)
 • جلسه مجیدی با خطیر و فتحی در امارات
 • تیکه سنگین فرهاد مجیدی به پرسپولیس