خبرگزاری میزان- معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری گروهی از خریداران امول مسروقه همراه و سارقان گوشی قاپ در شهرستان شهریار خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در توضیح این خبر، گفت: در سیزدهم بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع موبتیل قاپی در کلانتری ۱۳۹ مرزداران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی بیان داشت: مالباخته پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان، گفت: ساعت ۲۳:۰۰ در خیابان معتمدی در حال صحبت با گوشی تلفن همراه بودم که ناگهان یک موتورسوار به من نزدیک و در یک لحظه گوشی همراهم را قاپیده و به سرعت از محل متواری شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با توجه به شیوه و شگرد سارق در قاپ زنی تک نفره با بهره گیری از سوابق مجرمان سابقه دار در خصوص گوشی قاپی، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار ۲۱ ساله شدند؛ بررسی سوابق گذشته این متهم نشان داد که وی سرقت‌ها تک نفره انجام داده است و آخرین بار در تیرماه سال گذشته از زندان آزاد و مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته است.

سرهنگ نجفی گفت: تصویر متهم توسط مالباخته شناسایی و کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی به مخفیگاه وی در شهرستان شهریار با اخذ نیابت قضایی اعزام شدند و در نهایت ماموران موفق شدند متهم را در بیست و دوم بهمن مال سال گذشته دستگیر کنند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: متهم پس از دستگیری و انتقال به پلیس آگاهی به سرقت گوشی تلفن همراه مالباخته و ۵۰ فقره سرقت دیگر در شهریار و مناطق غرب شهر تهران اعتراف کرد و اظهار داشت: گوشی‌های مسروقه را به یکی از خریداران اموال مسروقه در شهریار فروخته است.

وی گفت: با شناسایی محل تردد مالخر او نیز دستگیر و در پلیس آگاهی تهران بزرگ به مالخری اموال مسورقه با اعتراف صریح به خرید ده‌ها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه از وحید، ۵ خریدار اموال مسروقه‌ی دیگر را نیز به کارآگاهان معرفی کرد و عنوان داشت که به صورت گروهی (باندی) و به همراه این افراد در زمینه خرید گوشی‌های تلفن همراه از سارقان فعالیت دارد.

با معرفی ۵ خریدار اموال مسروقه‌ی جدید و شناسایی محل فعالیت‌های مجرمانه‌ی آن‌ها در شهرستان شهریار، هماهنگی لازم با پلیس آگاهی غرب استان تهران انجام و طی یک عملیات مشترک هر ۵ نفر آن‌ها در روز سوم ادریبهشت ماه امسال دستگیر و در همان عملیات دستگیری، بیش از ۷۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

یکی از خریداران اموال مسروقه به نام "امین. ن" (متولد ۱۳۶۰) که نقش سرکردگی گروه خریداران اموال مسروقه را بر عهده داشت، در همان تحقیقات اولیه به خرید بیش از ۲۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه از سارقان اعتراف و در این خصوص دو سارق به نام بهرام. ص. (۲۱ ساله) و حمید. ر. (۲۷ ساله) را به کارآگاهان معرفی کرد.

با معرفی بهرام و حمید از سوی خریدار اصلی گوشی‌های مسروقه، بلافاصله هر دو نفر آن‌ها به عنوان مجرمین سابقه دار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مورد شناسایی قرار گرفتند؛ در بررسی سوابق بهرام و حمید مشخص شد که هر دو نفر آن‌ها پیش از این بار‌ها به اتهام کیف قاپی، قاپ زنی و زورگیری دستگیر و روانه زندان شده و هر دو نیز در یک محله در شهریار سکونت
دارند.

با شناسایی مخفیگاه "بهرام" و "حمید" در شهریار، کارآگاهان اداره هجدهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان شهریار اعزام و در مورخه بیست ویکم اردیبهشت ماه، طی دو عملیات همزمان موفق به دستگیری هر دو نفر آن‌ها شده و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها علاوه بر کشف ده‌ها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، چندین قبضه سلاح سرد نیز کشف شد که در این خصوص متهمین صراحتا اعتراف کردند که علاوه بر سرقت به شیوه قاپ زنی، به شیوه زورگیری و با تهدید سلاح سرد نیز اقدام به ده‌ها فقره سرقت کردند.

حمید و بهرام ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره سرقت به شیوه قاپ زنی و زورگیری و فروش اموال مسروقه به گروه خریداران اموال مسروقه به سرکردگی امین، یکی از خریداران اموال مسروقه به نام ناصر را نیز به کارآگاهان معرفی و اعتراف کردند که بیش از ۲۰۰ گوشی تلفن همراه مسروقه را به ناصر فروختند؛ با شناسایی ناصر، وی نیز در همان تاریخ  بیست و یکم اردیبهشت ماه امسال  دستگیر و به همراه حمید و بهرام به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با توجه به اعترافات صریح هر یک از گروه‌های مجرمین دستگیر شده در خصوص "انجام سرقت" و "خرید و فروش اموال مسروقه"، قرار قانونی از سوی شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ناگفته های دستگیری سارقان 1/7 میلیارد تومانی در تبریز

تبریز- ایرنا- نیروی انتظامی بارها از طریق رسانه های مختلف در راستای آگاهسازی مردم در خصوص محافظت از اموال خود و تجهیز منازل به سیستم دزدگیر و تجهیزات بازدارنده از سرقت، اطلاع رسانی کرده است ولی کمتر کسی به توصیه های پلیس توجه می کند.

به گزارش ایرنا، امیر و همسرش در فرودین ماه امسال وقتی بعد از 10 روز مسافرت به خانه بر می گردند متوجه شکسته شدن قفل درب حیاط می شوند و به دنبال آن خانه را خالی از اسباب و اثاثیه می یابند؛ هر دو شوکه می شوند و با پلیس 110 تماس می گیرند؛ در این بین همسایه ها اظهار می کنند چند روزی بود که چند نفر به منزل شما رفت و آمد می کردند، ولی آنقدر راحت بودند که احساس کردیم شما خودتان اطلاع داردی و سپرده اید که اسباب کشی کنند.
امیر با اشاره به اینکه ارزش وسایل به سرقت رفته منزل شان حدود 250 میلیون تومان است، به خبرنگار ایرنا می گوید: هر چه که به ذهن تان برسد، اعم از لوستر، فرش، تابلو فرش، لوازم خانه، لوازم حمام و دستشویی، لباس ها و حتی روغن و برنج و ادویجات را برده بودند و خانه کاملا متروکه شده بود.
وی ادامه می دهد: تمامی پنجره ها حفاظ داشت و خانه مجهز به سیستم دوربین مداربسته بود، ولی متاسفانه دزدگیر وصل نکرده بودیم، سارقان بقدری حرفه ای بودند که به راحتی قفل درب حیاط و خانه را باز کرده بودند و یک هفته در منزل ما خورده و خوابیده بودند و با آرامش خیال وسایل منزل را تخیله کرده اند.
امیر اضافه می کند: به هیچ چیز رحم نکرده بودند و دار و ندارمان را سرقت کرده بودند، یک گونی برنج و کمی چای و ادویه جات در خانه باقی مانده بود و با توجه به اینکه همه چیز را برده بودند، حدس زدیم برای بردن این گونی برنج نیز بر می گردند.
وی می گوید: سه شبانه روز در حیاط منزل همسایه مان کشیک دادم تا اگر کسی وارد منزل شد با پلیس تماس بگیرم، بعد از سه روز بالاخره یکی از سارقان با به تن داشتن لباس های من وارد خانه می شود که در کمتر از 5 دقیقه پلیس از راه رسید و متهم را دستگیر کرد.
وی اظهار می کند: نحوه برخورد و همکاری پلیس بسیار عالی بود و در این مدت با تمام توان برای پیدا کردن اموال به سرقت رفته تلاش کردند و بیش از 80 درصد از اموال را توانستیم از شهرهای مختلف از جمله تبریز و قزوین کشف کنیم.
همسر امیر نیز در این خصوص می گوید: با دیدن خانه در آن وضعیت خیلی ترسیده بودم؛ سارقان به هیچ چیز رحم نکرده بودند؛ آنها نه لوازم، بلکه تمام خاطرات من را به سرقت بودند، لوازم خانه جهیزیه من بود و تمام خاطرات دوران قبل ازدواجم را که با خود به این خانه آورده بودم، سرقت کردند.
نرگس ادامه می دهد: در نوجوانی موهایم بسیار بلند بود و گیسوانم را پس از اصلاح نگهداشته بودم؛ سارقان حتی به آن رحم نکرده بودند، آلبوم کودکی ام را باز کرده و تمام عکسهایم را لگد مال کرده بودند، وضعیت خانه طوری بود که حتی ما تصور کردیم کسی از روی خصومت این کار را با ما کرده است.
وی اضافه می کند: خیلی ترسیده بودم، از لحاظ روحی دچار بیماری شدم و بعد از دیدن این صحنه ها دیگر نتوانستم وارد منزل شوم ،بطوری که همسرم در عرض یک هفته خانه را به اجاره داد.
نرگس می گوید: از ترس یک ماه گریه کردم و حتی نمی توانستم غذا بخورم و در این مدت 7 کیلو وزن کم کردم.
مالباخته دیگری که این سارقان در فروردین ماه امسال به خانه آنها دستبرد زده اند، نیز به ایرنا می گوید: 5 روز در مسافرت بودیم و من به خاطر کار یک روز زودتر از دیگر اعضای خانواده به خانه برگشتم.
امین ادامه می دهد: ساختمان ما دو طبقه است، وقتی رسیدم متوجه شکسته شدن قفل در ورودی خانه شدم، داخل که رفتم درب منزل همسایه طبقه اول نیز شکسته بود؛ چند پله که بالاتر رفتم ،چند تکه از وسایل خودمان را در راه پله ها دیدم وارد خانه که شدم دیدم خانه را به هم ریخته اند و مقداری از لوازم خانه را به سرقته برده اند.
وی تشریح می کند: حدود 45 میلیون تومان از اسباب و اثاثیه منزل ما را دزدیده بودند که با تلاش پلیس، سارقان در کمترین مدت زمان دستگیر شدند، ولی به دلیل فروش اجناس از طریق مال خرها هنوز بخشی از اموال پیدا نشده است.
سردسته این باند چهار نفره سرقت متشکل از سه مرد و یک زن نیز که با تلاش پلیس دستگیر شده اند، در خصوص نحوه سرقت ها و انتخاب منازل به ایرنا می گوید: خانه هایی که دزدگیر نداشته باشند در اولویت سارقان است که با ضربه به در و شیشه متوجه نبود دزدگیر در منازل می شویم.
وی ادامه می دهد: از بررسی قبض های آب و برق و کاغذهایی تبلیغاتی که چندین روز لایه در می ماند متوجه می شویم که خانه خالی است و کسی حضور ندارد.
این سارق که 38 سال سن دارد و تاکنون دوبار به جرم سرقت دستگیر شده است، انگیزه خود از سرقت را تامین پول مواد مخدر خود عنوان می کند و می گوید: صاحب شغل و خانه و زندگی بودم، ولی از وقتی که معتاد شدم همه چیز خود را از دست دادم و اکنون برای تامین هزینه مواد مخدر اقدام به سرقت می کنم.
وی با اشاره به اینکه اولین بار در 20 سالگی و از طریق دوستش مصرف مواد مخدر را با حشیش آغاز کرده است، اظهار می کند: اکنون به ماده مخدر شیشه اعتیاد دارم و در این مدت بارها در کمپ بستری شدم تا ترک کنم ولی نتوانستم.
سرتیم این باند سرقت نیز می گوید: کار سارق دزدی است و سارقان هر چه که باشد، می دزدند و تنها راه محافظت نصب دزدگیر است.
فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی نیز در این خصوص به ایرنا می گوید: این باند چهار نفره در فروردین ماه سال جاری اقدام به 27 فقره سرقت از منازل به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون تومان کرده بودند.
سردار حسین عبدی ادامه می دهد: خوشبختانه با تلاش نیروهای خدوم پلیس، سارقان در کمترین مدت زمان ممکن شناسایی و دستگیر شدند و بخش قابل توجهی از اموال کشف شده که با هماهنگی مراجع قضایی به مالباختگان بازگردانده می شود.
وی ادامه می دهد: در عرض یک هفته گذشته 172 سارق و 31 مال خر در استان دستگیر شده اند.
سردار عبدی اظهار می کند: در بحث سرقت تنها برخورد پلیسی و قضایی کافی نیست و پیشگیری بسیار اهمیت دارد که آن نیز نیازمند مشارکت مردمی است و بایستی مردم مراقبت های لازم را از اموال خود داشته باشند.
وی می گوید: رعایت مسایل امنیتی و تجهیز منازل به سیستم ضد سرقت از قبیل آژیر و دوربین های مدار بسته بسیار مهم است.
6120/518

توافق واشنگتن و تهران چه کسانی را نگران می‎کند؟|چه کسی خواستار جنگ آمریکا علیه ایران است؟

سفیر ایران در لندن: تمام ملت ایران پشتیبان نظام هستند| طرفدار درگیری نیستیم| مردم برای پرداخت هزینه مقاومت در برابر آمریکا آماده‌اند| انقلابی خاموش در حال رخ دادن در اقتصاد ایران است

دستگیری راننده پورشه مرگ+عکس

کلیدواژه: دستگیری سارق بازپرسی سرقت آگاهی

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۷۹۵۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • متلاشی شدن ۲ باند سرقت از منازل در تبریز
 • گزارش ایسنا از کشف محموله سرقتی یک میلیارد تومانی توسط پلیس آگاهی تبریز
 • انهدام باند سرقت داخل خودرو در بابلسر
 • شگرد عجیب سارقان برای دزدیدن گوشی تلفن همراه و جواهرات زنان
 • ترفند جدید باند کلاهبرداری برای سرقت تلفن‌همراه
 • دستگیری سارقان تجهیزات خودرو با 50 فقره سرقت در البرز
 • قرار شبانه برای سرقت تلفن همراه
 • دستگیری زوج کیف قاپ با 8 فقره سرقت در آمل
 • سارقان گوشی و طلا در فردیس دستگیر شدند
 • دستگیری عاملان سرقت از آرایشگاه‌ های زنانه تهران و البرز
 • سارقان 10 میلیاردی در پایتخت دست شان رو شد
 • اقرار سارق به ۳۰ فقره سرقت در شیراز
 • «گاوصندوق» دزد‌ها به دام افتادند
 • دستگیری سارق گوشی و طلا در آرایشگاه‌های زنانه تهران و البرز
 • انهدام باند سارقان ۱۰ میلیاردی با ۲۰ فقره سرقت/ باند گاوصندوق دزد‌ها منهدم شد
 • باند سارقان ۱۰ میلیاردی با ۲۰ فقره سرقت منهدم شد
 • اعضای باند گاوصندوق دزدها دستگیر شدند (+عکس)
 • فیلم /بازداشت سارقین کلیپ جنجالی
 • دستگیری باندسارقان حرفه ای خودرو باپنج میلیارد ریال اموال مسروقه