امیر قلعه نویی می گوید با مدیران باشگاه سپاهان جلسه داشته و درخواست های خود را برای ادامه همکاری به آنها ارائه داده است.

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان امروز در نشست خبری قبل از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال استقلال خوزستان درهفته پایانی لیگ برتر فوتبال، با تشکر از تمام کسانی که همراه تیم بوده اند، حرف هایش را اینگونه آغاز کرد: حاصل یک سال تلاش ما فردا است و یکسال زحمت کشیده‌ایم برای چنین روزی؛البته فراز و نشیب ها، حب و بغض ها و مشکلات زیادی داشتیم که با تمام این اوصاف خدا کمک کرد و در این جایگاه قرار گرفتیم.


وی افزود: بازی بسیار سختی مقابل استقلال خوزستان داریم؛ دو بازی از این تیم دیدم. یکی بازی با استقلال تهران که در تا دقایق آخر بازی 2 بر 2 بود و یکی هم بازی با پرسپولیس که تا دقیقه 70، 10 نفره مقاومت کردند.  جوان های با انگیزه ای دارند. ولی به بازیکنانم گفتم که با همان انگیزه ای که مقابل استقلال و پرسپولیس بازی کردید، مقابل استقلال خوزستان هم بازی کنید. این ماحصل یک سال زحمت است. باید از همه هم تشکر کتم. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که هر چه بگویم از خوبی اش باز هم کم است ، کارگران و هیئت مدیره و همچنین بازیکنان که توانستیم با تلاش آنها جایگاه خوب و با عزت برای سپاهان به دست آوریم. هر چند سپاهان همیشه سپاهان بوده ولی امروز شما می بینید، سپاهان هرجا می رود، استادیوم پر می شود. شاید موافق سپاهان و امیرقلعه نویی نباشند ولی این نشان می دهد ما خیلی پیشرفت کردیم. ما مثلا فیلمی را آنالیز می کنیم و می بینیم 2،3 هزار تماشاگر برای بازی یک تیمی آمده ولی بازی با سپاهان که می شود، ورزشگاه پر می شود. می توانم مثال بزنم که بازی سپاهان و تراکتورسازی جمعیت بیشتری از بازی پرسپولیس و تراکتورسازی داشت. این نشان می دهد که سپاهان چقدر به جایگاه اصلی اش بازگشته است. از این بابت خوشحالیم و امیدوارم فردا با یک بازی خوب حداقل دومی را بگیریم.


قلعه نویی با اشاره به قهرمانی با استقلال تهران در لیگ هشتم که در هفته پایانی به دست آمد، حرف هایش را ادامه داد و گفت: در فوتبال اتفاقات زیاد است. من در لیگ هشتم در مشهد این اتفاق را تجربه کردم. به بچه ها اما گفتم که به بازی پرسپولیس اصلا کاری نداشته باشند و فقط به بازی استقلال خوزستان فکر کنند.


سوال اول از امیرقلعه نویی این بود که سپاهان پس از چند سال بار دیگر به جمع مدعیان بازگشته و از او خواسته شد تا جمع بندی اش از یک فصل را ارائه بدهد که او توضیح داد: فردا برای ما مهم بردن است. امسال سال خوبی برای ما بود. سپاهان در دو سه سال گذشته شرایط خوبی نداشته. از لحاظ بودجه ۵ جدول بودیم و اگر به تیم سپاهان حب و بغض نبود با اختلاف صدر نشین می شدیم. در بازی گذشته حتی آنهایی که با قلعه نویی مشکل داشتند، یک چیزهایی را متوجه شدند. سال گذشته سال سختی داشتیم ولی امسال  بازیکنان از جان مایه گذاشته بودند. باید بگویم ما در عید نوروز ۲۴ ساعت تعطیل بودند و ۶ فرودین برای ما بازی گذاشتند. بازی ما را از ما گرفتند و به تیم دیگر دادند. گفتم که سپاهان و پدیده معادلات آقایان را بر هم زدند و دعا می کنم که هم ما و هم پدیده آسیایی شویم. آنها تیم شایسته ای بودند و شما دیدید که بازی با آنها چه شد. دقیقه 3 پنالتی گرفتند برای آنها و دقیقه 17 پنالتی برای ما نگرفتند. ضمن اینکه جو ورزشگاه را هم دیدید که اصلا برایم جالب توجه بود در مشهد چنین جوی باشد. با تمام این ها اگر فردا ببریم کار بزرگی کردیم که من نقش کمی در آن داشته ام.


سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا قلعه نویی فصل آینده در سپاهان می ماند یا خیر؟ خاطرنشان کرد:  قبلا گفتم که گزینه اول و دوم و سوم قلعه نویی سپاهان است ولی باید بستر و شرایط فراهم شود. سال آینده شاخص ها فرق می کند. من هم مردم اصفهان را دوست دارم و هم شهر را. من با همه وجودم دوست دارم بمانم. ما همیشه نهال درست می کنیم و استفاده را افراد دیگری می برند. یک بار آرزو می کنیم میوه این درخت را خودمان استفاده کنیم و سودش را ببریم.

 

وی ادامه داد: یک جلسه داشتیم و برنامه ها را دادیم. امیدوارم خبرهای خوبی از سوی آنها بشنویم ولی اگر آنها هم دوست نداشته باشند، مشکلی نیست. من آدم حرفه ای هستم و سران سپاهان می توانید با گزینه های دیگری صحبت کنند؛ تا این لحظه اما هیچ تیمی با من صحبت نکرده؛ گزینه اول تا سوم من سپاهان است و امیدوارم سال آینده اصفهان باشم؛ شاید من را نخواهند و نمی خواهم خودم را تحمیل باشگاه کنم و اگر دوست داشتند قلعه نویی در اصفهان بماند، من هم شاخص هایی دارم. یعنی اگر در آسیا می خواهیم باشیم، باید هافبکی بگیریم که متر و معیارش الهلال، استقلال و پرسپولیس باشد. یکی از علت هایی که من برگشتم به اصفهان این بود که همیشه من وقتی با تیم های دیگر به این شهر برمی گشتم به من احترام می گذاشتند؛ در مورد ذوب آهن هم همینطور بوده؛ هر چند یک بیانیه دادند و از آنها ناراحتم ولی در بازی رفت بنر هم زدند که کار خیلی خوبی بود.


قلعه نویی در خصوص پیشنهاد سازمان لیگ به باشگاه ها در خصوص خرید بازیکن خارجی با توجه به شرایط ارز در کشور، گفت: با کیفیت ترین بازیکن خارجی را ما آوردیم. سپاهان کمترین و با کیفیت ترین بازیکنان خارجی را دارد. امیدوارم که شرایط اقتصادی برای همه مردم بهبود پیدا کند. قبلا تصمیم آبکی گرفتند و سقف قرارداد گذاشتند و قیمت را از 80 میلیون بردند به 450 میلیون و بعد هم طرح شکست خورد؛ چون مطالعه نکرده بودند. نمی شود که از بازیکنان و مربیان خارجی استفاده نکرد و ارتباط را قطع کرد. ان شاالله مسئولان بروند به سمت و سویی دیگر. نمی شود که به یک دکتر متخصص گفت که 6 ماه با جایی ارتباط نداشته باش. عقب می افتد یا نمی افتد؟ نمی شود که ارتباط برقرار نداشت.  آمدن بازیکن و مربی خارجی به فوتبال ما کمک می کند. به هر حال آنها هم پیشنهاد داده اند ولی کسی جدی نمی گیرد.

 

امیر قلعه نویی(سرمربی) فولادمبارکه سپاهان

منبع: ورزش 3

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

قلعه نویی از استقلال خط خورد!

خبر‌های تازه از باشگاه استقلال حکایت از آن دارد که نام امیر قلعه نویی به طور کامل از لیست باشگاه خارج شده است.
به گزارش صدای ایران از خبرورزشی، به نظر می‌رسد برای فصل جدید دوباره استقلال از غافله مدعیان عقب خواهد ماند. این باشگاه که اخیراً دستخوش اتفاقات تازه‌ای شد، برای فصل بعد چهره جدیدی روی نیمکت خود می‌بیند. این باشگاه درگیر پرونده‌ها و اتفاقات زیادی است. یکی از مسائلی که این روز‌ها ذهن فتحی را به خود درگیر کرده، ماجرای شکایت احتمالی وینفرد شفر است. مدیرعامل استقلال در تلاش است راهی برای توافق با او پیدا کند. در عین حال فتحی به آینده نیمکت باشگاه می‌اندیشد. در حال حاضر یک گزینه آماده روی میز است؛ فرهاد مجیدی. او علاقه‌مند است سرمربی باقی بماند. فرهاد به فتحی در دبی هم چند پیغام داده و از این گفته که «استقلال را راحت می‌بندم، هزینه‌ها را هم کاهش می‌دهم.» مدیرعامل استقلال، اما بعد از گرفتن این پیام‌ها دوباره تأکید کرده: «خود فرهاد به من گفت مربی موقت است و فصل بعد دستیار سرمربی بزرگ خارجی می‌ایستد. این توافقی بوده که بین ما وجود داشته و بیشتر اصرار خود فرهاد بود.» فتحی تأکید کرده مربی بعدی قطعاً خارجی است و اصرارش این است که فرهاد هم دستیار او بایستد. 
امیر از لیست خارج شد
اعضای هیئت‌مدیره هم چندان نظر مثبتی روی حضور مربی ایرانی ندارند. اخیراً بحث‌هایی درباره حضور احتمالی قلعه‌نویی مطرح بود ولی خبر‌های تازه از باشگاه حکایت از آن دارد که نام او به طور کامل از لیست باشگاه خارج شده است. نزدیکان فتحی فاش کرده‌اند او اقبالی به نام امیر نشان نداده و تأکیدش فقط روی مربی خارجی است. 
حضور غیرممکن مامیچ 
در روز‌های اخیر نام‌هایی برای نیمکت استقلال مطرح شده ولی تا این لحظه باشگاه توافقی با مربی خاصی نداشته است. فتحی و اطرافیانش به جمع‌بندی خاصی در این زمینه نرسیده‌اند. آن‌ها فعلاً مشغول بررسی پرونده چند مربی هستند. در همین حال شایعه شده مامیچ کروات سرمربی اخراج شده الهلال به نیمکت استقلال نزدیک شده است. فتحی، اما حضور او را تکذیب کرده، چون گفته مربی گرانقیمتی است. مامیچ برای فصل بعد قراردادی به ارزش ۲/۵ میلیون دلار با الهلال دارد. اگر بیکار در خانه‌اش بنشیند این پول را از باشگاه متمول عربستانی می‌گیرد. آیا او حاضر است قید ۲/۵ میلیون دلار را بزند و مثلاً با ۵۰۰ هزار دلار به استقلال ملحق شود؟ در آن صورت این مربی ۲ میلیون دلار ضرر می‌کند. 
تیم را بسته تحویل می‌دهند
فعلاً باشگاه در حال یافتن گزینه مورد نظر خود است و به نظر می‌رسد عجله‌ای هم ندارد. به هر حال فصل تازه تمام شده. آبی‌ها کار تمدید قرارداد‌ها و همین‌طور مذاکره با بازیکنان جدید را هم آغاز کرده‌اند. این یعنی مربی خارجی با تیمی کار می‌کند که بسته شده است. او احتمالاً فقط دو بازیکن خارجی را به باشگاه خواهد آورد.

کلیدواژه: امیر قلعه نویی سرمربی فولادمبارکه سپاهان

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۰۹۲۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تابش: برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی‌کنیم
 • پایان رقابت قلعه نویی و مجیدی در استقلال
 • انصراف سپاهان از بازی با پرسپولیس!
 • انصراف سپاهان از بازی با پرسپولیس به خاطر امنیت!
 • قلعه‌نویی: با من هیچ صحبتی درباره سرمربیگری تیم امید نشده است/ به حاشیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کاری ندارم
 • پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛
 • امیر قلعه‌نویی: بچه نازی‌آباد که بادیگارد نمی‌خواهد!
 • پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می‌دانید قانون ۵۰-۵۰ وجود نداشته/برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی‌کنیم
 • قلعه‌نویی از لیست استقلال خارج شد
 • قلعه‌نویی پاسخ پیشنهاد هدایت استقلال را داد
 • پاسخ قلعه نویی به پیشنهاد بازگشت به استقلال
 • قلعه‌نویی: این فرهنگ است که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟/ پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی در آورده‌اند
 • قلعه نویی:به خاطر فحاشی ها استقلال نمی آیم
 • امیر قلعه نویی: استقلالی که مربی 18 میلیاردی دارد برای آقایان و آن استقلال بی پول برای ما؛ اولویت اول، دوم و سوم من سپاهان است
 • مقایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!
 • قلعه‌نویی: استقلالی که قرارداد مربی‌اش ۱۸ میلیارد است، برای آقایان باشد/ فدراسیون فوتبال چارچوب‌ها را حفظ کند
 • قایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!
 • قلعه‌نویی: کمیته انضباطی و اخلاق علیه من هستند چون راهم را درست رفته‌ام
 • قلعه نویی و امید به جبران فینال خرمشهر