امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: شاید بازی با استقلال خوزستان از دیدار با پرسپولیس در جام حذفی برای ما مهمتر باشد.

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال سپاهان مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: تشکر می‌کنم از همه عزیزانی که در فصل جاری به فوتبال ایران خدمت کردند، البته اگر نیت‌شان خدایی بوده باشد. قلم شما می‌تواند مطالبات زیادی را انعکاس بدهد و از آن تشکر می‌کنم. درباره بازی باید بگویم که ماحصل یک سال زحمت‌مان بازی فردا است. شاید این بازی از دیدار با پرسپولیس در جام حذفی برای ما مهمتر باشد.

وی افزود: با وجود حب و بغض‌های زیادی که علیه تیم ما وجود داشت، اما توانستیم به اینجا برسیم. استقلال خوزستان جوانان با انگیزه‌ای دارد، اما به بازیکنانم گفته‌ام که باید بیشتر از همیشه با انگیزه باشند، چون دیدار فردا ماحصل زحمات یک فصل ما است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: از سبحانی، عظیمان، کارگران کارخانه فولاد، مدیرعامل، بازیکنان و هواداران تشکر می‌کنم که به کمک همه آنها توانستیم امسال یک جایگاه خوب کسب کنیم. سپاهان امسال به هر جایی که می‌رود استادیوم‌ها پر از تماشاگر می‌شود. شاید هواداران موافق سپاهان و قلعه‌نویی نباشند، اما حضور پرتعداد آنها در ورزشگاه‌های تیم حریف نشان می‌دهد که به اهداف‌مان نزدیک شده‌ایم. شما نگاه کنید که تعداد تماشاگران در بازی تراکتورسازی با سپاهان بیشتر از دیدار تراکتورسازی با پرسپولیس بود، که از این بابت خوشحالیم. امیدوارم فردا 3 امتیاز را کسب کنیم تا حداقل عنوان نایب قهرمانی ما قطعی شود. البته یکبار در لیگ هشتم برایم اتفاق افتاد که در هفته آخر به قهرمانی رسیدم. با این وجود به بازیکنانم گفته‌ام که کاری به نتیجه دیدار پرسپولیس نداشته باشند و تمرکز‌شان روی بازی خودشان باشد.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که عملکرد سپاهان در فصل جاری را چگونه ارزیابی می‌کند، اظهار داشت: امسال سال خوبی برای ما بود،‌سپاهان در دو سه سال گذشته شرایط خوبی نداشت اما امسال بهتر شدیم. تیم ما به لحاظ بودجه در رده پنجم قرار دارد و کمی هم کم لطفی و حب و بغض علیه ما شد. بازی قبلی هم مشخص شد که چیزهایی وجود دارد و مردم متوجه خیلی از مسائل شدند. در مجموع امسال خوب بود و بازیکنان از همه وجود مایه گذاشتند. ما امسال بازیکنان را در عید نوروز فقط 24 ساعت تعطیل کردیم، اما دیدید که بازی ما را به یک تیم دیگر دادند و 6 فروردین برای سپاهان بازی گذاشتند؛ در واقع ما و پدیده معادلات را بر هم زدیم، تیم پدیده هم لیاقت خود را نشان داد و امیدوارم هر دو تیم آسیایی شویم.

وی با اشاره به اتفاقات دیدار قبلی با پدیده، عنوان کرد: در دقیقه 3 و با آن شرایط و توهین‌ها که در ورزشگاه امام رضا جای تعجب داشت پنالتی گرفتند، ولی با این وجود و مسائلی دیگری که رقم خورده، اگر در دیدار فردا برنده شویم کار بزرگی کرده‌ایم که من کمترین سهم را در آن داشته‌ام.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره فصل آینده خاطر نشان کرد: گزینه اول، دوم و سوم من برای فصل آینده سپاهان است، اما باید بستر کار فراهم باشد. فصل بعد معیار ما فرق می‌کند، من دوست دارم در سپاهان بمانم و علاقمند هستم که این نهال را که خودم کاشتم سودش را ببرم. من برنامه‌هایم را داده‌ام و امیدوارم خبرهای خوبی منتشر شود. اما اگر دوست نداشته باشند که با من ادامه بدهند مشکلی نیست، من به مسئولان باشگاه گفته‌ام که می‌توانند با گزینه‌های دیگر هم حرف بزنند. به هر حال تا الان شخصاً با هیچ تیمی صحبت نکرده‌ام و امیدوارم سال بعد هم اینجا باشم. من نمی‌توانم خودم را تحمیل کنم اما معیارم فرق کرده است، برای مثال اگر هافبک بگیریم باید کسی باشد که بتواند عملکرد خوبی مقابل الهلال و دیگر تیم‌های بزرگ داشته باشد.

قلعه‌نویی تصریح کرد: یکی از دلایلی که به سپاهان برگشتم تقدیر و تشکری بود که این باشگاه از من داشت، که ذوب‌آهن هم همین کار را برای من تکرار کرد، به همین دلیل من اصفهان را دوست دارم.

پس از سوال خبرنگاری درمورد قرارداد قلعه‌نویی برای فصل آینده، سرمربی سپاهان گفت: قراردادم با باشگاه سپاهان دو ساله است.

همچنین قلیچ‌خانی مدیر رسانه‌ای سپاهان نیز گفت: قرارداد قلعه‌نویی دو ساله است، اما باشگاه سپاهان و قلعه‌نویی برای سال دوم باید روی برخی جزئیات به توافق برسند.

قلعه‌نویی در مورد جلسه برگزار شده میان مدیران باشگاه سپاهان مبنی بر اینکه بازیکنان خارجی کمتر و باکیفیت به تیم بیایند، تصریح کرد: این در حد پیشنهاد بوده است. ما کمترین و باکیفیت‌ترین خارجی را در تیم‌مان داریم. باید دعا کنیم دغدغه‌ها و مشکلات اقتصادی کشور برطرف شود و شرایط اقتصادی به وضعیت عادی بازگردد تا از این قانون‌ها نگذارند. چند سال پیش یک تصمیم آبکی گرفتند و برای بازیکنان، سقف قرارداد گذاشتند.

سرمربی سپاهان ادامه داد: آن زمان 500 بازیکن فعالیت می‌کردند که قرارداد برخی از آنها 80 میلیون تومان بود، اما این قانون باعث شد قیمت 400 بازیکن به سقف قرارداد یعنی 450 میلیون تومان برسد. این اتفاق به این خاطر رخ داد که مطالعه نکرده بودند و طرح هم شکست خورد. اگر این ارتباط موجود به مدت 6 ماه قطع شود، آیا فوتبال ما عقب می‌افتد یا خیر؟ این ارتباط باید باشد، بازیکنان و مربیان خارجی به فوتبال ما بیایند و به آن کمک کنند. این در حد پیشنهاد بوده و کسی آن را زیاد جدی نمی‌گیرد.

منبع: بیتوته

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

سپاهان برنده دربی/ جهش زردپوشان برای دومی

دربی بانوان اصفهان بین دو تیم سپاهان و ذوب آهن با برتری دو بر یک زردپوشان به پایان رسید.

هفته هفدهم لیگ برتر بانوان

دربی اصفهان میان تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و ذوب‌آهن

ورزشگاه: باغ فردوس

تماشاگران: حدود ۸۰۰ نفر

گل‌ها: ذوب‌آهن دقیقه بازیکن ۱۳

اخطار: فاطمه کریمی بازیکن سپاهان با گرفتن کارت دوم از زمین بازی خارج شد.

سپاهان: مریم رهیده، فروزان محققیان، هاجر دباغی، شکیبا معتمدی، ملیکا قاسمی، آذر احمدی، زهرا کمالی، نیجه لطیفی، حدیث نصر، مرضیه فیضی، مینا نافعی، مریم صادقانی، مهناز شاه مرادی، الهام فرهمند، فاطمه کریمی، مانیا اسادوریان، شیوا فاضلی، میترا نظری، مرضیه نیکخواه کوثر کمالی، شقایق معتمدی، زهرا ذوالفقاری، فاطمه حسینی و شقایق روزبهان

سرمربی: سمیه شهبازی

ذوب‌آهن: زهره کودایی، رقیه شهبازی، خدیجه محمدی، وحیده ایثاری، سارا سبزواری، سحر رمضانی، فاطمه مردانی، گلنوش خسروی، زهرا پورحیدری، پرون فرهادی، نرگس سبکتکین، غزاله صالحی پور، زهرا غریب زاده، فروغ موری، مریم مهرابی، انیس دشتیان پور.

سرمربی: بیان محمودی

شرح بازی:

دو تیم در ابتدا بازی محافظه کارانه‌ای را به نمایش گذاشتند، اما این تیم ذوب‌آهن بود که رفته به رفته بر بازی سوار شد تا در نهایت دقیقه ۱۳ توانست به گل برسد. پس از گل سپاهان سعی کرد به ذوب‌آهن فشار آورد و بر روی یک ضربه ایستگاهی الهام فرهمند این شانس را داشت تا با باز کردن دروازه ذوب‌آهن بازی را به تساوی بکشد.

در ادامه نیمه دوم سپاهان مالک توپ و زمین بود و ذوب‌آهنی‌ها نیز با جمع شدن در زمین خود چشم به ضد حملات داشتند. اما علی‌رغم مالکیت توپ سپاهانی‌ها غیر از یکی دو صحنه نتوانست فشار خاصی بر دروازه ذوبی‌ها بیاورد تا نیمه اول با برتری یک گله ذوب‌آهن به پایان برسد.

نیمه دوم را سپاهانی‌ها طوفانی آغاز کردند و از همان اول بازی را تهاجمی آغاز کردند، آن‌ها حتی در ابتدا نیمه در موقعیتی تک به تک می‌توانستند بازی را به تساوی بکشند. اما مصدمیت دو بازیکن از سپاهان باعث شد تا وقت زیادی از بازی تلف و بازی نیز از تب و تاب خارج شود. پس از سرگیری دوباره مسابقه مانند نیمه اول بازی به تعادل کشیده شد.

درحالی که در میانه‌های نیمه دوم بازی بیشتر در میانه زمین در حال پیگیری بود، یک توپ ربایی از بازیکنان سپاهان باعث غافلگیری ذوبی ها و در نهایت به ثمر رسیدن گل تساوی بازی شد. در دقایق پایانی بازی و در حالی که زردپوشان سپاهان با یک یار کمتر تیم برتر میدان بودند مزد برتری خود را گرفتند و با زدن گل دوم پیروز میدان شدند. 

شرح گل:

(ذوب آهن ۱_ سپاهان ۰): ذوبی‌ها با یک پاسکاری زیبا توپ را به پشت محوطه جریمه سپاهان رساندند و در پشت محوطه توپ به ۱۳ رسید و او با ضربه‌ای زیبا و زمینی توپ را به گوشه دروازه سپاهانی ها چسباند.

(ذوب آهن ۱_ سپاهان ۱): نفوذ سپاهانی از سمت چپ با یک توپ ربایی دفاع ذوبی‌ها را غافلگیر کرد و درحالی که دفاع ذوب‌آهن متزلزل بود، مرضیه نیکخواه در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک بغل پا توپ را از زیر دستان دروازه‌بان ذوب‌ به درون دروازه فرستاد.

(ذوب آهن ۱_ سپاهان ۲): دفاع متزلزل ذوب آهن باز کار دست این تیم داد، نفوز بازیکنان سپاهان و سردرگمی دفاع ذوب بار دیگر مرضیه نیکخواه را در موقعیت تک به تک قرار داد او برای بار دوم دروازه ذوبی ها را باز کرد. 

واکنش عجیب علم‌الهدی به سخنان روحانی: آنهایی که گفتند به ما اختیار بدهید، چند ماه بعد سفیداب و سرخاب کرده و از این مملکت فرار کردند!| نشاط جوان با تار و رقص نامشروع یک مشت دختر هرجایی مهیا نمی‌شود|نشاط این است که جوان در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد

رقبای خودروسازها در راه ایران

رییس جمهور به بحث تعویق کنکور ورود کند

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۲۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمید استیلی: گزینه سرمربی گری تیم امید، صددرصد ایرانی است؛ تکلیف هدایت تیم ملی امید تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌ شود
 • استقلال قهرمان نیم‌فصل دوم، ذوب‌آهن علیمنصور پدیده لیگ
 • تابش: برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی‌کنیم
 • انصراف سپاهان از بازی با پرسپولیس!
 • انصراف سپاهان از بازی با پرسپولیس به خاطر امنیت!
 • قلعه‌نویی: با من هیچ صحبتی درباره سرمربیگری تیم امید نشده است/ به حاشیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کاری ندارم
 • پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛
 • امیر قلعه‌نویی: بچه نازی‌آباد که بادیگارد نمی‌خواهد!
 • پاسخ تابش به سازمان لیگ: سکوت کنید؛ چون می‌دانید قانون ۵۰-۵۰ وجود نداشته/برای حفظ امنیت مقابل پرسپولیس بازی نمی‌کنیم
 • قلعه‌نویی از لیست استقلال خارج شد
 • قلعه‌نویی پاسخ پیشنهاد هدایت استقلال را داد
 • پاسخ قلعه نویی به پیشنهاد بازگشت به استقلال
 • قلعه‌نویی: این فرهنگ است که در یک بازی آسیایی به من توهین کنند؟/ پدر استقلال را یک سری صفحات فیک در فضای مجازی در آورده‌اند
 • قلعه نویی از استقلال خط خورد!
 • قلعه نویی:به خاطر فحاشی ها استقلال نمی آیم
 • امیر قلعه نویی: استقلالی که مربی 18 میلیاردی دارد برای آقایان و آن استقلال بی پول برای ما؛ اولویت اول، دوم و سوم من سپاهان است
 • مقایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!
 • قلعه‌نویی: استقلالی که قرارداد مربی‌اش ۱۸ میلیارد است، برای آقایان باشد/ فدراسیون فوتبال چارچوب‌ها را حفظ کند
 • قایسه کارنامه مجیدی با مربیان استقلالی در ۵ بازی اول / فرهاد بالاتر از قلعه‌نویی، حجازی، پورحیدری و شفر!