به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مارک ویلموتس دیگر گزینه احتمالی تیم ملی ایران نیست. او دیگر به فدراسیون فوتبال ایران نزدیک هم نیست، او به طور رسمی سرمربی بعدی تیم ملی است. این را مهدی تاج اعلام کرده، اما هنوز قرارداد او به شکل رسمی تنظیم نشده است.

این یعنی فرصتی طلایی داریم برای مرور همه آن چه در این سال‌ها رخ داده تا این بار درگیر مشکلات قدیمی و تکراری نشویم. باید دوره هشت ساله حضور کارلوس کی‌روش در ایران بررسی شود تا بدانیم دقیقا چه اشتباهاتی کرده‌ایم. حالا که فرصت هست، باید نگاهی بیاندازیم به همه کاستی‌هایی که در رفتار با سرمربی پرتغالی بود تا دوباره با مردی دیگر از اروپا به مشکل نخوریم. اما دقیقا از چه تصمیم‌های غلطی صحبت می‌کنیم؟

یک؛ سرمربی فوتبال، نه پادشاه بلژیک!

با اسکورت ویژه از CIP فرودگاه امام خمینی به دیدار مارک ویلموتس رفته‌اند. به او اجازه ندادند به خبرنگاران و عکاسان نزدیک شود و هنوز هیچ مصاحبه‌ای از او منتشر نشده است. او هنوز با فدراسیون فوتبال به توافق نهایی رسیده است؟ بسیار عالی، اما مهدی تاج او را سرمربی بعدی تیم ملی معرفی کرد. از فدراسیون انتظار داشتیم به عکاسان اجازه بدهد تا حداقل چند عکس خوب از او ثبت کنند. مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در یک دیدار غیرحضوری و صرفا از طریق ارسال یک پیام صوتی به خبرنگاران و عکاسان اعلام کرده فدراسیون اصلا منتطر هیچکدام از اهالی رسانه نبوده است.

حالا این رفتار را مقایسه کنید با روزی که کارلوس کی‌روش راهی کلمبیا شد؛ جمع کثیری از خبرنگاران خیلی سریع با او صحبت کردند و در این میان حتی یکی از هواداران ایرانی او در کلمبیا به دیدار او رفت. شاید این رفتار‌ها باعث افزایش نگرانی و استرس مرد بلژیکی باشد، البته اگر واقعا برای فدراسیون فوتبال مهم باشد.

دو؛ فدراسیون فوتبال، نه وزارت ورزش

وقتی کارلوس کی‌روش به ایران آمد، به جای حضور در فدراسیون فوتبال او را به وزارت ورزش دعوت کردند تا قرارداد نهایی‌اش را امضا کند. شاید همین باعث شد تا کارلوس کی‌روش بعد‌ها احساس کند بیشتر از آن که با فدراسیون فوتبال مواجه شود، باید با وزارت ورزش تعامل کند. وقتی از ابتدا با او رفتار متفاوتی شده، نباید انتظار داشت حالا که هنوز دستمزد کی‌روش پرداخت نشده، او هم‌چنان از وزارت ورزش انتقاد نکند. آن هم در حالی که او از نخستین روز حضورش در ایران، همواره با وزارت ورزش مواجه بوده است. این اتفاق نباید برای مارک ویلموتس تکرار شود. فدراسیون باید به تنهایی مسئولیت همه برنامه‌های مرد بلژیکی را برعهده بگیرد.

سه؛ قراردادی با جزییات شفاف

شاید این حداقل انتظاری باشد که می‌توان از فدراسیون فوتبال داشت. هنوز هم جزییات قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی ایران مشخص نیست. همین باعث شده تا بعضی منتقدان کی‌روش، از ابتدا به قرارداد او اعتراض داشته باشند. فدراسیون همیشه از شفاف‌سازی قرارداد کی‌روش امتناع کرد و همین باعث شد تا بهانه‌های زیادی برای حمله به او فراهم شود. اگر فدراسیون قرارداد منسجمی آماده کرده، باید همه بند‌های آن را به شکل دقیقی توصیف کند؛ از آپشن‌ها و هدف تا تا بند‌های پاداشی و جریمه‌های احتمالی. او درباره چه مسائلی می‌تواند بیانیه بدهد یا مصاحبه‌هایش دقیقا درباره چه موضوعاتی باشد، اما مهم‌تر از تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای، پای‌بندی به آن و اجرای بی‌حرف و حدیث آن است.

چهار؛ لیگ کجای قرارداد اوست؟

از انتقادات مهمی که به کارلوس کی‌روش وارد کردند، غیبت او در بازی‌های لیگ برتری بود. هم‌چنین فدراسیون هیچ تقویم مشخصی برای تعطیلی‌های او نداشت. همین باعث شد تا برنامه مشخصی برای غیبت‌های مرد پرتغالی وجود نداشته باشد. برای مردی مثل ویلموتس نباید این اشتباه تکرار شود. او باید تقویم دقیقی شامل اردوها، تعطیلی‌ها، برنامه تماشای مسابقات لیگ و حضور در کمپ تیم ملی داشته باشد.

پنج؛ کادر فنی و دستیار‌ها

مارک ویلموتس با یک دستیار فرانسوی به تهران آمده است. او به عنوان دستیار اول مربی بلژیکی در تیم ملی حضور خواهد داشت. «اسپیونسی» سابقه حضور در المپیک مارسی را هم دارد. به جز این مربی اهل کشور فرانسه که همراه با سرمربی تیم ملی وارد ایران شده، یک وکیل هم این مربی را همراهی کرده است. اما فدراسیون نباید از سایر دستیاران او غافل شود. مهدی تاج و همکارانش باید هر چه زودتر وضعیت دستیاران او را مشخص کنند. ضمن این که وضعیت کیفی مربیان همراه ویلموتس باید بررسی شود و ویلموتس هم باید با مربیان ایرانی به توافق برسد؛ تیم ملی به مربیان ایرانی هم نیاز دارد.

شش؛ اسپانسر‌ها و حامیان مالی

یکی از انتقاداتی که به کارلوس کی‌روش وارد می‌شد، وضعیت مبهم اسپانسر‌های او بود. مرد پرتغالی نمی‌توانست با فدراسیون فوتبال به توافق دست پیدا کند و همین باعث شده بود تا کی‌روش شخصا مسئولیت بعضی از تصمیم‌های مالی‌اش را برعهده بگیرد. چه خوب است که این اتفاق‌ها برای ویلموتس تکرار نشود. فدراسیون فوتبال باید با او به توافق جامعی دست پیدا کند تا بعد‌ها دوباره به مشکل نخورد.

هفت؛ اردو‌ها و بازی‌های دوستانه

کی‌روش هرگز برنامه فدراسیون فوتبال برای بازی‌های دوستانه را درک نکرد! فدراسیون هیچ تلاشی برای میزبانی از رقبای قدرتمند نمی‌کرد و در عین حال بی‌برنامه بودن آن‌ها باعث می‌شد تا شرایط برای بازی‌های خارج از خانه هم فراهم نشود؛ بنابراین کی‌روش مجبور بود به هر بازی‌ای که فدراسیون برای او تدارک دیده، قانع باشد. اما این به معنای انتقادات او از مهدی تاج و سایر همکارانش نبود.

مسئله بازی‌های دوستانه، همواره یکی از انتقادات بزرگ کی‌روش از فوتبال ایران بود. در عین حال او برای اردو‌ها هم مشکلات زیادی داشت، اگر او کمپ تیم ملی را افتتاح نمی‌کرد، یوز‌ها هنوز هم از داشتن یک مجموعه مجهز محروم بودند. اگر در آستانه جام ملت‌ها، قطری‌ها از کی‌روش و پسرانش میزبانی نمی‌کردند، شاید صعود به نیمه نهایی امارات غیرممکن بود.

این یعنی فدراسیون باید همه تلاشش را به کار بگیرد تا برنامه مشخصی برای مارک ویلموتس داشته باشد. آن‌ها باید بهترین امکانات را برای مرد بلژیکی فراهم کنند و بازی‌های دوستانه خوبی را تدارک ببینند. او سرمربی تیم ملی بلژیک بوده و شاید برخلاف کی‌روش، به بازی با بولیوی، ترینیداد و توباگو، سیرالئون و توگو رضایت ندهد!

هشت؛ تعامل با مربیان داخلی

مارک ویلموتس باید از کارلوس کی‌روش درباره این مورد مشاوره بگیرد. به قول خود کی‌روش او تلاش زیادی می‌کرد تا با سرمربی‌های لیگ برتری به تفاهم برسد، اما بسیاری از آن‌ها علاقه‌ای به تعامل با او نداشتند. این مسئله بعد‌ها اوج گرفت و بحران‌های زیادی را رقم زد.

بحران‌هایی که فدراسیون فوتبال فقط تماشاگر آن‌ها بود. این بار مهدی تاج باید با دقت به وضعیت لیگ برتر نگاه کند. هیچکس نباید با ویلموتس درگیر شود. مصاحبه‌هایی که بی‌دلیل بر علیه کی‌روش انجام می‌گرفت، نباید به ویلموتس تحمیل شود و مسئولیت همه این اتفاق‌ها برعهده فدراسیونی است که باید با مدیریتی درست، همه چیز را به بهترین شکل ممکن کنترل کند.

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/

۸ اشتباهی که با کی‌روش کردیم و نباید با ویلموتس تکرار شود

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

بهترین رژیم غذایی برای دوران بارداری

بارداری یکی از بهترین و حساس‌ترین دوره‌های زندگی یک زن است؛ بنابراین برای زنان باردار یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است. مادرانی که در دل خود نوزاد دارند باید توجه ویژه‌ای به چیز‌هایی که می‌خورند داشته باشند و از خوردن غذا و نوشیدنی‌های مضر اجتناب کنند. حتی برخی غذا‌هایی که باید در حالت عادی هم به ندرت مصرف شوند در این دوران باید از خوردن آن کاملا اجتناب شود. در این مقاله ۱۱ غذا و نوشیدنی را با هم مرور می‌کنیم که در دوران بارداری باید از خوردن آن‌ها پرهیز کنی.

ماهی‌هایی با جیوه بالا
جیوه یک عنصر بسیار سمی است که در آب‌های آلوده یافت می‌شود. میزان بالای این عنصر برای سیستم عصبی، سیستم ایمنی بدن و کلیه‌ها می‌تواند سمی باشد و مشکلات جدی در کودکان ایجاد کند.
از آنجایی که این عنصر در دریا‌هایی با آب‌های آلوده یافت می‌شود، ماهی‌های دریای بزرگ می‌توانند مقادیر زیادی جیوه را در خود جمع کنند. بهتر است از خوردن ماهی‌های جیوه دار در دوران بارداری اجتناب شود، اما اگر هم مجبور به مصرف این نوع ماهی‌ها بودی بهتر است استفاده از آن نهایت به یک یا دو بار در ماه منتهی شود. از انواع ماهی‌های جیوه دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: کوسه ماهی، شمشیر ماهی و انواع خاصی از ماهی‌های تن.
اما همه ماهی‌ها در معرض جیوه نیستند فقط انواع خاصی از آن‌ها جیوه زیاد در خود دارند. پس مصرف ماهی‌های کم جیوه در دوران بارداری بسیار مفید است و خوردن ۲ بار در هفته از آن‌ها بسیار برای مادر و نوزاد مناسب است. به طور کلی ماهی دارای اسید‌های چرب امگا ۳ است که برای نوزاد بسیار مفید است.

ماهی خام
ماهی‌های خام می‌توانند چندین عفونت ویروسی، باکتری یا انگلی مانند ویبریو، سالمونلا و لیستریا باشد. برخی از این ویروس‌ها فقط روی مادر تأثیر گذاشته و باعث ضعف می‌شوند. سایر ویروس‌ها نیز ممکن است روی نوزاد تأثیر گذاشته و می‌تواند منجر به نوزاد نارس با عواقب جدی و حتی مرگ بار شود.
به طور کلی خانم‌های باردار بیشتر به عفونت لیستریا مبتلا می‌شوند. این احتمال تا ۲۰ برابر هم می‌تواند بیش‌تر از افراد معمولی باشد.

گوشت‌های خام و فرآوری شده
خوردن گوشت‌های خام خطر ابتلا به عفونت‌های مختلف از جمله توکسوپلاسما را افزایش می‌دهد. برخی باکتری‌ها بر روی سطح گوشت قرار می‌گیرند و بعضی دیگر در داخل فیبر‌های ماهیچه‌ای هستند. باکتری‌ها ممکن است سلامت نوزاد را تهدید کنند و منجر به مرگ زودرس یا بیماری‌های عصبی شدید از جمله عقب ماندگی ذهنی، کوری و صرع بشوند.
گوشت‌های فرآوری شده که در غذا‌هایی مانند سوسیس استفاده می‌شوند نیز می‌توانند مضر باشند.

تخم مرغ خام
تخم مرغ خام می‌تواند آلوده با سالمونلا باشد. علائم عفونت‌های سالمونلا معمولا توسط مادر تجربه می‌شوند و شامل: تب، تهوع، استفراغ، گرفتگی معده و اسهال است. در موارد نادر هم می‌تواند باعث التهاب در رحم شود که باعث زایمان زودرس می‌شود. اکثر محصولات کارخانه‌ای حاوی تخم مرغ‌های پاستوریزه هستند، اما با این حال همیشه برچسب روی محصولات و مواد تشکیل دهنده آن را بخوان. خانم‌های باردار باید همیشه از تخم مرغ کاملاً پخته و پاستوریزه استفاده کنند.

گوشت‌هایی مثل دل و جگر
گوشت اعضاء حیوانات یک منبع عالی و مغذی است که شامل آهن، ویتامین B۱۲، ویتامین آ. و مس هستند و همه این مواد برای مادر و نوزاد مناسب است. با این حال خوردن عضو‌هایی که بیش از حد ویتامین آ. در آن قسمت وجود دارد، در طول بارداری توصیه نمی‌شود؛ زیرا مصرف بیش از حد این گوشت ممکن است باعث مسمومیت ویتامین آ. و بر هم زدن سطح مس در بدن شود که می‌تواند منجر به نقص تولد و مسمومیت کبدی بشود. پس بنابراین زنان باردار نباید بیش از یک بار در هفته این گوشت‌ها را مصرف کنند.

کافئین
کافئین یکی از رایج‌ترین مواد روان گردان در جهان است که عمدتاً در نوشیدنی‌هایی مانند قهوه، چای، نوشابه و کاکائو یافت می‌شود. معمولا به خانم‌های باردار توصیه می‌شود که مصرف کافئین روزانه خود را به زیر ۲۰۰ میلی گرم برسانند و خوردن قهوه به روزی ۱ – ۲ فنجان محدود شود.
کافئین به سرعت جذب شده و به جفت و جنین منتقل می‌شود. مصرف کافئین زیاد در دوران بارداری باعث محدودیت در رشد جنین، وزن کم هنگام تولد (کم‌تر از ۲.۵ کیلوگرم)، افزایش خطر مرگ و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن در بزرگسالی مانند دیابت نوع ۲ می‌شود.

جوانه‌های کال
جوانه‌های کال و نارس مانند جوانه یونجه، شبدر، تربچه، لوبیا سبز و… می‌توانند آلوده به سالمونلا باشند؛ زیرا محیط مرطوب مورد نیاز برای رشد این جوانه‌ها برای این نوع از باکتری مناسب بوده و تقریباً می‌توان گفت: با شست و شو از بین نمی‌روند. به همین دلیل توصیه می‌شود زنان باردار از خوردن جوانه‌های خام و کال خودداری کنند و همیشه پس از پخته شدن از آن‌ها استفاده شود.

محصولات خوراکی شسته نشده
سطح میوه یا سبزیجات شسته نشده می‌تواند به چندین باکتری و انگل از جمله: توکسوپلاسما، سالمونلا و لیستریا آلوده باشد که این موارد از طریق خاک یا دست آلوده به آن‌ها منتقل می‌شود. این آلودگی در هر کدام از مراحل تولید، برداشت، پردازش، ذخیره سازی، حمل و نقل و موقع فروش می‌تواند به وجود آید. این باکتری‌ها می‌توانند به مادر و نوزاد آسیب برسانند که یکی از انواع بسیار خطرناک آن که در میوه‌ها و سبزیجات باقی می‌ماند، توکسوپلاسما نامیده می‌شود.
اکثر نوزاد‌هایی که آلوده به توکسوپلاسما می‌شوند در رحم مادر و هنگام تولد نشانه خاصی ندارند، اما به مرور زمان در طول زندگی آن‌ها علائمی مانند نابینایی یا اختلالات عقلی ایجاد می‌شود؛ و حدود ۱ درصد از نوزادان هنگام تولد دارای آسیب جدی چشم یا مغز هستند.
در زمان بارداری با شست و شوی کامل میوه و سبزیجات، ضدعفونی کردن آن‌ها به وسیله نمک و یا پختن شان خطر ابتلا به این بیماری‌ها را به حداقل برسان.

شیر، پنیر و آبمیوه‌های غیر پاستوریزه
مواد لبنی غیر پاستوریزه به خصوص شیر و پنیر می‌توانند شامل مجموعه‌ای از باکتری‌های مانند لیستریا، سالمونلا، E.coli و کمپیلو باکتر باشند. این امر می‌تواند در مورد آبمیوه‌ها نیز صادق باشد. این عفونت‌ها عواقب خطرناکی را برای قند عسل مان به همراه دارد. پاستوریزاسیون موثر‌ترین راه برای کشتن هر نوع باکتری مضر است که در عین حال ارزش غذایی محصولات را تغییر نمی‌دهد. برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به این عفونت‌ها در زنان باردار توصیه می‌شود حتما از شیر، پنیر و آبمیوه‌های پاستوریزه استفاده شود.

الکل
مادران نوزاد‌های دلبر باید در طول دوره بارداری به طور کامل از نوشیدن الکل پرهیز کنند؛ زیرا خطر سقط جنین و یا به دنیا آمدن جنین مرده را افزایش می‌دهد. حتی مصرف میزان کمی از آن هم می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در رشد مغز کودک شود.
ایجاد سندروم الکل جنینی از دیگر خطرات مصرف الکل است که شامل تغییر در فرم صورت، نقص‌های قلبی و عقب ماندگی ذهنی می‌شود. از آنجا که مصرف هیچ میزان از الکل در طول دوره بارداری ثابت نشده است توصیه می‌شود که به طور کلی از آن اجتناب شود.

غذا‌های آماده و فرآوری شده
در این زمان مادر به مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، آهن و… نیاز دارد. درست است که این قضیه منوط بر مصرف دو برابر غذا نیست و فقط مصرف روزانه ۳۰۰ – ۵۰۰ کالری بیشتر در سه ماهه دوم و سوم بارداری کافی ست؛ اما با این حال باید در نظر داشت که مواد غذایی فرآوری شده حاوی مواد مغزی کم و کالری زیاد است که منجر به بالا رفتن قند و اضافه وزن می‌شود. علاوه بر این شکر زیاد موجود در این مواد خوراکی موجب افزایش چشم گیر ابتلا به بیماری‌هایی از جمله: دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی می‌شود؛ بنابراین رژیم غذایی در دوران بارداری باید مطلوب و به طور عمده شامل مواد غذایی مقوی و ترجیحاً کالری پایین باشد تا بتواند به خوبی نیاز‌های مادر و نوزاد را پاسخ بدهد.   منبع:بهداشت نیوز

خاتمی: با جمع و تفریق آمار شورای نگهبان هم ۲ میلیون رای گم شده است| حداقل ۷ میلیون و ۸۹ هزار و ۹۹۳ رأی تقلب شده است؛ فتنه واقعی این است| آبروی نظام در مواجه صحیح با خیانت است

نماینده مجلس: معنی وجود حیات شبانه این است که اجازه دهید مردم به کلوپ و کازینو بروند!

پشت پرده قضیه رقص‌ یک‌ زن در گلسار رشت و برخورد مأمور پلیس با او! +فیلم

کلیدواژه: کی روش اخبار ورزشی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۵۳۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گینس ادعاهای شرکت‌کنندگان «عصر جدید»را رد کرد
 • مهدی تاج: حرف‌های قاضی زاده هاشمی، سیاه‌نمایی است؛ مجلسی‌ها کمک کنند تا اتفاق برانکو برای ویلموتس تکرار نشود
 • آزمون: سبک ویلموتس به نفع من است
 • آیت الله جنتی: مواجهه رهبری با آمریکا یادآور جمله "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" است
 • جنتی: مواجهه رهبری با آمریکا یادآور جمله "آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" است
 • دوران دفاع مقدس باید به عنوان گنجینه‌ای برای آیندگان حفظ شود
 • اعزام ۳۲۵۰ امدادگر گیلانی به مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس
 • گینس ادعاهای عصر جدید را رد می‌کند
 • مشاور گینس، ادعا‌های «عصر جدید» را تکذیب کرد
 • شریعتی؛ غرب‌شناس یا غرب‌ستیز
 • پلمب واحدهای صنفی ایلام در صورت تکرار تخلفات
 • تمام تمرکزم روی موفقیت با زنیت است/ سبک تهاجمی ویلموتس به سود من و تیم ملی می‌شود/ امکان دارد روزی ارزان‌ترین بازیکن شوم
 • فراز کمالوند: ویلموتس را برای در دراز مدت بررسی کرد؛ فدراسیون در خصوص انتخاب مجیدی تصمیم درستی گرفت
 • شرایط فعلی بیمارستان ولی عصر بردسکن نیاز به بازنگری دارد
 • برنامه عصر جدید نیمه نهایی قسمت دهم
 • رهاشدن و فراموشی، تمام سهم نقش برجسته تاریخی در قندیل/ میراثی که برای ماندگاری هزینه زیادی نمی خواهد
 • رها شده در قندیل
 • چند سکانس از «فرصت‌سوزی» اصلاح‌طلبان / تاریخ تکرار می‌شود؟
 • واکنش جالب داور عصر جدید به سوالاتی درباره ظرف شستن +فیلم