علی بختیار نماینده گلپایگان در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل کمیته‌ای در فراکسیون امید برای بررسی ورود این فراکسیون به انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

عضو کمیته انتخابات فراکسیون امید ادامه داد: نتیجه بررسی‌های کارگروه این کمیته به شورای مرکزی و مجمع عمومی فراکسیون امید ارائه خواهد شد و در مجمع عمومی تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فراکسیون امید برای همه کرسی‌های هیئت‌رئیسه نامزد معرفی خواهد کرد، گفت: تا به امروز بحث ائتلاف با سایر فراکسیون‌ها مطرح نیست.

بختیار در خصوص نظر عارف رئیس فراکسیون امید در مورد انتخابات هیئت رئیسه مجلس گفت: آقای عارف فرد دموکراتیک است و به خرد جمعی احترام می‌گذارد و تفاوت مهم ایشان با آقای لاریجانی هم این است که فردی دموکراتیک می‌باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: اگر آقای عارف رئیس مجلس شود مجلس به صورت دموکراتیک‌تر اداره می‌شد و کارکرد مجلس افزایش می‌یافت.

وی با تاکید بر این که جامعه نیاز به یک تغییر دارد گفت: تغییر مدیریتی در ریاست مجلس می‌تواند امید را به جامعه تزریق کند.

وی اظهار داشت: تغییر در ریاست مجلس می‌تواند به لحاظ اجتماعی و سیاسی کارکردهای مناسبی داشته باشد. در حوزه خارجی مجلس باید برای دستگاه دیپلماسی ریل گذاری کند که در این راستا تغییر ریاست مجلس می‌تواند امید بخش باشد.

عضو کمیته انتخابات فراکسیون امید مجلس اظهار داشت: در حوزه سیاست داخلی باید فضای سیاسی مطلوب‌تر ایجاد شود تغییر ریاست مجلس می‌تواند برای احزاب، گروه‌ها، جریان‌های سیاسی، فکری، صاحب‌نظران و نخبگان، فضای سیاسی مطلوب‌تری را ایجاد کند.

عضو کمیته انتخابات مجلس اظهار داشت: درست است که اگر آقای عارف رئیس مجلس شود زمان زیادی تا انتخابات مجلس باقی نیست شاید ضعف‌های گذشته بدوش آقای عارف یا فراکسیون امید بیفتد اما واقعیت این است که در حال حاضر در مجلس جریان‌های سیاسی کاری را جلو نمی‌برند.

وی در تشریح این مطلب گفت: بسیاری از تصمیمات مجلس توسط ریاست مجلس در خارج از قوه مقننه گرفته می‌شود و فقط در راستای اقناع نمایندگان در مجلس طرح می‌گردد این در حالی است که باید تصمیمات مهم در مجلس شورای اسلامی اتخاذ شود بنابراین تغییر مدیریت مجلس می‌تواند فتح بابی در بازگشت پارلمان به جایگاه اصلی خود باشد.

بختیار گفت: دوره‌های گذشته قدرت در حوزه رئیس مجلس متمرکز شده بود اما این قدرت باید تقسیم شود تا کارکرد نمایندگان بالا برود در این صورت می‌توان به حل مشکلات کشور و امید داشت.

وی در خصوص رابطه دولت و فراکسیون امید گفت: در مقاطعی شکاف بین دولت و فراکسیون امید ایجاد شده است اما این شکاف‌ها رسانه‌ای نشده است. اختلافاتی که بین فراکسیون امید و دولت وجود داشت و رسانه شده است خیلی کمتر از واقعیت است. فراکسیون امید تلاش کرده دولت کارش را جلو ببرد اما انتقادات زیادی به عملکرد دولت دارد.

بختیار گفت: به لحاظ سیاسی دولت و فراکسیون امید از یکدیگر جدا بودند اما اقتضائات روز باعث شد فراکسیون امید از دولت حمایت کند شاید لازم باشد راهبرد جدیدی را فراکسیون امید در سال پایانی مجلس داشته باشد تا در جهت حل مشکلات مردم اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تا امروز انتقادات داخلی نسبت به دولت راهگشا نبوده و باید این انتقادات نمود و بروز بیرونی داشته باشد.

کد خبر 4618113

منبع: مهر

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

ابراز نگرانی فراکسیون حقوق بشر مجلس از اقدامات تروریستها در شهرهای کُرد نشین

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اقدامات شرارت‌بار و جنایتکارانه اخیر گروهک‌های تروریستی در غرب کشور را محکوم کرد. ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱ سیاسی نظامی | دفاعی | امنیتی نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به اقدامات شرارت‌بار و جنایتکارانه اخیر گروهک‌های تروریستی در غرب کشور واکنش نشان داد و از دستگاه‌های مسئول کشور خواست که واکنشی قاطع در دفاع از  هموطنان کُردمان در غرب کشور داشته باشند.

ردپای پژاک در ربایش و قتل شهروندان کُرد ایرانی

 

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

ایرانی‌های کُرد زبان خصوصاً در استان‌های غربی کشور در حافظه تاریخی ملت ایران همواره به عنوان نماد غیرت، پایداری و مقاومت شناخته شده‌اند. آن مردمی که در برابر شرارت‌ها و جنایت‌های ضد انقلاب تجزیه طلب در اولین روزهای انقلاب مردانه ایستادند، آنها که در طول هشت سال دفاع مقدس برای حفظ وجب به وجب خاک وطن با نثار خون پاکشان در هر بزنگاهی یار و یاور انقلاب اسلامی بودند، همان قوم کُرد و همان‌هایی که ایرانی‌ترین اقوام ایرانند.

امروز خبرهایی نگران کننده‌ از برخی شهرها و روستاهای کوچک مرزی در غرب کشور به گوش می‌رسد که حکایت از معدود تحرکات بزدلانه گروهک‌های تجزیه طلب تروریستی و ضد انقلاب برای باجگیری از فعالین اقتصادی، مصادره اموال و دسترنج مردم و در نهایت انتقام از مردم بی دفاع انتقام دارند.

اجرای عملیات کمین درمسیر راه های روستایی ومرزی، شبیخون ناجوانمردانه به غیر نظامیان بی‌دفاع، ربایش دختر و پسران جوان و نوجوان از جمله شیوه این نامردمان است که خون هر هم‌وطنی را به جوش می‌آورد.

خطاب بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی پیش از هر چیز به کشورهای غربی داعیه‌‌دار حقوق بشر است که چشم بر همه این رذالت‌ها و جنایت‌های سازمان یافته بسته و سرکردگان این گرو‌هک ها را در کشورهای خود میزبانی می‌کنند. آیا وقت آن نرسیده که این کشورها در برابر افکار عمومی ملت شریف ایران پاسخگو باشند و به مسئولیت‌های بین‌المللی خود به دور از مطامع و اهداف سیاسی عمل کنند. آیا حمایت مالی، اعطای پناهندگی،فراهم سازی وتسهیل شرایط فعالیت آزادنه برای انجام طراحی ودادن دستور اقدامات تروریستی وجنایت کارانه، نادیده گرفتن سوابق تروریستی و احکام تعقیب بین‌المللی این تروریست‌ها، معنایی غیر از همدستی با تروریسم درانجام جنایت علیه ملت بزرگ ایران دارد؟

و اما فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های مسئول کشور می‌خواهد که واکنشی قاطع در دفاع از  هموطنان کُردمان در غرب کشور داشته باشند.

فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت غیور ایران ضمن ابراز همدردی خویش با خانواده‌های قربانی اقدام اخیر گروهک های تروریستی در شهر ماکو، اعلام می‌ نماید  خود را موظف به پیگیری احقاق همه ی حقوق مادی و معنوی بازماندگان چنین حادثه تلخ تروریستی می‌داند.

انتهای پیام/

R1381/P/S1,11/CT12

ترامپ: بدون هیچگونه پیش‌شرطی آماده مذاکره با ایران هستیم| چرا حمله آمریکا به ایران لغو شد؟

پیام ترامپ به ایران از طریق عمان؛ از هشدار درباره حمله قریب‌الوقوع تا مخالفت با جنگ و درخواست مذاکره با تهران | ایران تکذیب کرد

درگذشت مجری جوان تلویزیون

کلیدواژه: علی بختیار محمدرضا عارف فراکسیون امید

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۳۷۸۱۶۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زنگ خطر گوشخراش برای اصلاح طلبان
 • فعال اصلاح طلب: حساب «لیست امید» از «فراکسیون امید» جداست
 • شدت گرفتن فعالیت های انتخاباتی
 • لاریجانی: شبهات ایجاد شده در انتخاب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در هیئت رئیسه بررسی می‌شود
 • ظریف در فراکسیون امید: با تمام قدرت و توان در برابر تحریم‌ها و تهدیدهای دشمن ایستاده‎‌ایم
 • لاریجانی: استیضاح وزیر کشاورزی از سوی هیئت رئیسه پیگیری شود
 • ظریف در فراکسیون امید: با قدرت در برابر تحریم‌ها و تهدیدها می‌ایستیم
 • ظریف در فراکسیون امید: مقاومت ادامه دارد
 • ظریف در فراکسیون امید: با قدرت در برابر تحریم‌ها و تهدید‌ها می‌ایستیم
 • جزئیات حضور ظریف در فراکسیون امید
 • گزارش ظریف از مسایل منطقه ای در جلسه فراکسیون امید
 • کمیسیون امنیت ملی در تصاحب «ولایی»‌ها
 • ترکیب هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی
 • ترکیب هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس + گرایش فراکسیونی
 • گزارش|سهم فراکسیون‌های مجلس در ریاست کمیسیون‌های تخصصی چقدر است؟
 • ترکیب هیات رئیسه کمیسیون‌های تخصصی در سال پایانی مجلس دهم + گرایش فراکسیونی
 • فراکسیون ولایی هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی را در دست گرفت
 • جلسه نمایندگان اصولگرا برای ریاست کمیسیون امنیت/ 14 رای برای ذوالنوری/ دود سفید کواکبیان از کمیسیون
 • تصمیم جنجالی هیئت فوتبال استان گلستان/ اعتراض مالک باشگاه فوتبال شاهین بندرگز از تصمیم هیئت رئیسه فوتبال